Skocz do zawartości

Spotify HiFi (lossless)


TomekN

Recommended Posts

2 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

czyli w pewnym momencie swojej drogi człowiek dochodzi do tego by kupić jakiś BLUESOUND albo coś w ten deseń :)

ciągle się przed tym broniłem ale chyba czas złożyć broń :D

 

Najwięcej i najlepiej to chyba mają Wiimy. Nawet mają zrobić (a może już zrobili) Airplay2 z jakością CD. Ale z lenistwa zostałem przy Heosie, bo z aplikacji włączam wzmacniacz i steruję głośnością :) - nawet pilot nie jest potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, klimkr napisał:

Najwięcej i najlepiej to chyba mają Wiimy. Nawet mają zrobić (a może już zrobili) Airplay2 z jakością CD. Ale z lenistwa zostałem przy Heosie, bo z aplikacji włączam wzmacniacz i steruję głośnością :) - nawet pilot nie jest potrzebny.

ale czekaj, Heosem odpalasz wzmacniacz? ja głupi tego nie robiłem ?:P  Wiima też muszę obejrzeć, a co do wygody włączania, to chyba jestem w stanie przeżyć to jedno dodatkowe kliknięcie na rzecz wygody z korzystania z tidal connect :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Gałązka napisał:

ale czekaj, Heosem odpalasz wzmacniacz? ja głupi tego nie robiłem ?:P  Wiima też muszę obejrzeć, a co do wygody włączania, to chyba jestem w stanie przeżyć to jedno dodatkowe kliknięcie na rzecz wygody z korzystania z tidal connect :D

 

Używam DNP-800NE z PMA-800NE.

Wyjście IR-Control Out z DNP łączysz z IR-Control In w PMA kabelkiem (był w komplecie z DNP, ale to dwa zwykłe minijacki stereo). W aplikacji Heos trzeba wybrać w zakładce Muzyka kolejno  Ustawienia -> Moje urządzenia -> np. Denon PMA-800NE -> Kontrola zewnętrzna -> Kontrola wzmacniacza.

W Heosie można włączać oba jednym kliknięciem w zakładce Pomieszczenia i sterować głośnością lub wyciszeniem (nawet potencjometr się kręci) w zakładce Teraz odtwarzane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, klimkr napisał:

Używam DNP-800NE z PMA-800NE.

Wyjście IR-Control Out z DNP łączysz z IR-Control In w PMA kabelkiem (był w komplecie z DNP, ale to dwa zwykłe minijacki stereo). W aplikacji Heos trzeba wybrać w zakładce Muzyka kolejno  Ustawienia -> Moje urządzenia -> np. Denon PMA-800NE -> Kontrola zewnętrzna -> Kontrola wzmacniacza.

W Heosie można włączać oba jednym kliknięciem w zakładce Pomieszczenia i sterować głośnością lub wyciszeniem (nawet potencjometr się kręci) w zakładce Teraz odtwarzane.

Stary, fajnie, że tak przed świętami mi to napisałeś😅 Jestem dość sprytny technologicznie, ale jako, że nie było to dla mnie problemem to nawet nie szukałem rozwiązania 😅 dziś sobie to obczaję :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Parę dni temu zostałam zaproszona przez Spotify do wypełnienia ankiety. Ankieta skupiała się na pytaniach dotyczących wysokości abonamentu. Chcieli wybadać jak bardzo mogą go podnieść) - propozycje to było 34.99 zł i 37.99 zł zamiast obecnych 29.99 zł dla opcji Family.

Wśród wielu pytań nie było żadnego, absolutnie żadnego, w którym byłaby mowa o wyższej jakości plików. Myślę, że to rozwiewa ostatecznie jakiekolwiek wątpliwości co do planów rozwoju serwisu.

Ankieta była długa i nudna, wątpię żeby ktoś oprócz mnie dotarł do końca 😁, a ja wytrwałam wyłącznie z chęci sprawdzenia czy będzie cokolwiek na temat lossless.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 26.08.2023 o 10:07, Piotr Sonido napisał:

Źródło dobre.

Tam wstępnie jakieś dziwnie wysokie ceny były podawane za to HiFi.

To jest problem Spotify z przejściem na loseless pod kątem cen. Tidal oferuje jakość CD za taką lub mniej więcej taką samą cenę jak obecne Spotify Premium 320 kbps. Dodane loseless bez zmiany ceny pakietu może być dla Spotify nieekonomiczne (koszty obsługi loseless vs. potencjalne przyciągnięcie większej liczby klientów skuszonych HiFi może nie wychodzić na plus bez zmiany cen), więc być może Spotify wymyślił sposób, aby podnieść ceny, ale też dorzucić coś jeszcze co by tę różnicę cen w pakietach HiFI między Spotify i Tidal uzasadnił, czyli np. audiobooki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dario999 napisał:

To jest problem Spotify z przejściem na loseless pod kątem cen. Tidal oferuje jakość CD za taką lub mniej więcej taką samą cenę jak obecne Spotify Premium 320 kbps. Dodane loseless bez zmiany ceny pakietu może być dla Spotify nieekonomiczne (koszty obsługi loseless vs. potencjalne przyciągnięcie większej liczby klientów skuszonych HiFi może nie wychodzić na plus bez zmiany cen), więc być może Spotify wymyślił sposób, aby podnieść ceny, ale też dorzucić coś jeszcze co by tę różnicę cen w pakietach HiFI między Spotify i Tidal uzasadnił, czyli np. audiobooki. 

Pożyjemy, zobaczymy. Mi (i chyba nie tylko mi) przyjemniej korzysta się ze Spotify. Mam abonament i w Tidalu, obsługa jest ok, ale jednak Spotify jest, jakby to powiedzieć, bardziej inteligentny, przyjazny, intuicyjny. I to wg mnie jest jego największą wartością. Myślę, że wiele osób byłoby w stanie zapłacić (trochę) więcej za jakość CD w Spotify, niż w Tidalu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dario999 napisał:

To jest problem Spotify z przejściem na loseless pod kątem cen. Tidal oferuje jakość CD za taką lub mniej więcej taką samą cenę jak obecne Spotify Premium 320 kbps. Dodane loseless bez zmiany ceny pakietu może być dla Spotify nieekonomiczne (koszty obsługi loseless vs. potencjalne przyciągnięcie większej liczby klientów skuszonych HiFi może nie wychodzić na plus bez zmiany cen), więc być może Spotify wymyślił sposób, aby podnieść ceny, ale też dorzucić coś jeszcze co by tę różnicę cen w pakietach HiFI między Spotify i Tidal uzasadnił, czyli np. audiobooki. 

Zwłaszcza że podobno duża częśc subskrybentów Spotify korzysta w ogole z konta darmowego. Jak widziałem taką statystykę to byłem mega zdziwiony.

Ale ja także wolę Spotify więc jesli w pakciecie rodzinnym będzie symbolicznie drożej od Tidala to wchodzę w to.

13 godzin temu, maxredaktor napisał:

Audioteka czy Storytel to koszt około 40 zł miesięcznie, ale niezłe zasoby. Ciekawe, czy Spotify mogłoby się choć trochę do nich zbliżyć, wtedy mógłbym się skusić.  

Myślę że do bazy audiobooków to trochę im będzie brakować. A łączyć te dwa elementy podnosząc cenę? No moim zdaniem nie. Ty byś skorzystał ale wiekszość z nas nie i będziemy płacic niepotrzebnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe będę oryginalny jak powiem, że zdecydowanie też wolę interfejs i aplikację Spotify - wygląd, obsługa playlisty, można powiedzieć całościowe user experience. Do tego Spotify ma lepsze, lepiej udokumentowane API oraz Spotify Connect łatwiej uzyskać na urządzeniach DIY jak np. malina itp. 

Przyznam, że moje uszy nie są w stanie zbytnio rozróżnić CD quality od 320 kbps, jeśli jest mowa np. o plikach mp3. Natomiast co do Spotify, nie jestem w stanie dłużej słuchać na moim sprzęcie vs. Tidal. Dźwięk przez Spotify podczas dłuższego słuchania jest mniej angażujący - mniej przestrzeni, płytszy bas, jakby zakres dynamiki mniejszy. Mam tutaj dwie hipotezy:

  • Jest to efekt ściśle psychoakustyczny, bo wiem, że słucham Spotify i ma niższą jakość
  • Spotify coś robi więcej z plikami niż tylko kompresuje do 320kbps, może poddaje te pliki jeszcze jakiejś obróbce, ogranicza zakres dynamiki itd. i nie jest to klasyczny plik, jakbyśmy np. w domu zrobili rip z CD do np. mp3 lub ogg.

Coś co może przemawiać za punktem drugim to fakt, że dość często leci u mnie Antyradio ze streamu, który ma zaledwie 128 kbps w mp3. Śmiem twierdzić, że brzmi dla mnie zdecydowanie lepiej niż Spotify, mimo gorszej jakości wg parametrów.

Tak czy siak jak Spotify wprowadzi HiFI, wychodzę zapewne z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dario999 napisał:

Spotify coś robi więcej z plikami niż tylko kompresuje do 320kbps, może poddaje te pliki jeszcze jakiejś obróbce, ogranicza zakres dynamiki itd. i nie jest to klasyczny plik, jakbyśmy np. w domu zrobili rip z CD do np. mp3 lub ogg.

Mam dokładnie takie samo zdanie, też kiedyś porównywałem z cd, FLAC czy tidalem. Wg mnie tam coś jest porobione by kawałek dostał większego niby kopa, basu np czasem bywa więcej niż w oryginale ale znów dźwięk tego basu jest mocno przeciętny, taki jakby nieostry, gdzie na reszcie źródeł ten basu bywał słabszy ale taki bardziej wyraźny, zróżnicowany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2023 o 18:07, maxredaktor napisał:

Audioteka czy Storytel to koszt około 40 zł miesięcznie, ale niezłe zasoby. Ciekawe, czy Spotify mogłoby się choć trochę do nich zbliżyć, wtedy mógłbym się skusić.  

Mam konto na audiotece, place 25zl/m, polecam, warto. A Spotify jest targetowany dla mas, lekkie pliki i dopracowana aplikacja. Konkurencja daje lepsza jakosc, ale jak ktos nie slyszy roznicy, po co przeplacac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...