Skocz do zawartości
Fafniak

Jak ustawiacie płyty (CD)

Recommended Posts

Macie jakiś sposób na segregowanie opisywanie na półkach płyt CD

Tak żeby łatwiej było coś znaleźć ?

19 minut temu, Fafniak napisał:

Tak żeby łatwiej było coś znaleźć ?

Dla mnie najłatwiej jest trzymać ripy na dysku 😋 a wszystkie CD (jak nowe) pochowane. 

Wiem, że to nie po audiofilsku bo płyta gra lepiej niż plik ;)     haha, to Ci pomogłem...

19 minut temu, JohnDoe napisał:

Dla mnie najłatwiej jest trzymać ripy na dysku 😋 a wszystkie CD (jak nowe) pochowane. 

O to to.

Jak ktoś zbuduje sobie system w którym pliki grają nie gorzej niż płyty to już powrotu do mechanicznego nośnika nie ma.

Mój transport CD chyba już ze dwa lata jest zamknięty w półce.

Ja poustawiałam gatunkami muzycznymi. Ale mam niezbyt wiele cedeków, tak ze 400-450 pewnie. Przy większej liczbie to pewnie dałbym wszystko alfabetycznie. 

Z plików też korzystam, niemniej jednak płyty też czasem lubię włączyć.

U mnie ustawione gatunkami muzycznymi, a w gatunkach alfabetycznie. Choć aktualnie zdecydowanie częściej korzystam z Tidala. 

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Jak ktoś zbuduje sobie system w którym pliki grają nie gorzej niż płyty to już powrotu do mechanicznego nośnika nie ma.

Ale płyty CD kupujemy nadal bo fajnie je mieć ;)

53 minuty temu, Kubad napisał:

U mnie ustawione gatunkami muzycznymi, a w gatunkach alfabetycznie.

To brzmi sensownie 👍

Wykonawcami alfabetycznie. Np acid drinkers: dyskografia latami, black Sabbath dyskografia itd. Tak miałem jak zbierałem kasety/cd-ki, teraz mam tylko pliki, ale powoli i te odchodzą do lamusa na rzecz streamu. Ojciec do tej pory segreguje tym sposobem.  Kilka, lub kilkanaście tyś ma tych cd-ków + spis. 

15 minut temu, JohnDoe napisał:

Ale płyty CD kupujemy nadal bo fajnie je mieć ;)

Trzeba mieć czym gracić pokój, a tak na serio  to przyjemnie raz od czasu zarzucić cdeka. 

Kiedyś zbierałem kasety, w cholerę tego było. Potem pojawiło się CD i kasety zaczęły przeszkadzać przy przeprowadzkach. No i zniknął sprzęt który potrafił to odtworzyć.
Jak wywaliłem kasety, zrozumiałem że zbieranie CD też nie bardzo ma sens bo w końcu i to trzeba będzie wywalić. Bo będzie przeszkadzało, bo pojawi się coś nowego, bo ...
Teraz kupuję CD tylko jeśli często wracam do określonych albumów (bardziej jako odpłacenie się wykonawcy, chociaż i tak niewiele z tego ma) lub podejrzewam że nie będzie lub nie ma go na streamingu (a tego jest sporo).

8 godzin temu, JohnDoe napisał:

Ale płyty CD kupujemy nadal bo fajnie je mieć 

A nie inaczej. Tylko są raz włożone do napędu, żeby je zgrać i potem leżakują na półce.