Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

Przejrzałem wszystkie strony na szybko by się nie powtarzać. 

Pozwolę sobie na wklejenie kilku zdjęć.

Moim zdaniem całkiem przyjemne dla oka wzornictwo. Dźwięk podobno też całkiem,  całkiem. 

Gato Audio FM-50

François Serblin Accordo

Sonus faber Electa Amator 3

fm-50_persp_wal_grey_1.jpg

stand.jpg

Electa_finiture-1008x1024.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odradza się? Legendarna? Na początek proponowałbym zmienić nazwę, to może ktoś da się nabrać. 😉. Ja nie dam się nabrać po raz kolejny. A panowie na zdjęciu mają zbyt dobre humory, jak na debiut. Może za 1/10 ceny znaleźliby chętnych. Inaczej czarno to widzę. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony ma też odtwarzacz z dobrym przetwornikiem, zbalansowanymi wyjściami i kosztuje niecałe 2000 zł. Unitra sobie wyliczyła w jakiś sposób że ich jest wart ponad 3 razy tyle - ciekawe co tam w nim siedzi.

Wzornictwo/ wygląd to już jak komu się podoba ale jak dlamnie po co w tym z Unitry ta szybka/ plastik nad szuflada i ten wyświetlacz też lepiej by wyglądał białe na czarnym ( patrz Technics odtwarzacz/ streamer)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2023 o 11:08, marcinmarcin napisał:

Może być wręcz przeciwnie... moje płaszczaki od Divine Acoustics mają u mnie dożywocie za jakość dźwięku. A wizualnie poprzednie SF moim zdaniem ładniejsze od tych nowych 

Ej. Co Wy pie....cię. SF od dawna robi "plaskie" kolumny. Przykłady Elipsa czy Stradivardi czyli najlepsze kolumny SF. I myslę/wiem , że to nie design zdominował stylistykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ciężko Cię zrozumieć bo np 

Cytuję

piszę przecież że płaskie nie są dla urody raczej

Hmm.. można prościej i logiczniej zbudować zdanie.

Pojawią się też zdanie, że DA są pionierami stylistyki. I to w ciągu wątku o SF. Więc mam prawo w różny sposób interpretować wpisy.

Ale ok, ja też nie jestem święty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rega napisał:

Odradza się? Legendarna? Na początek proponowałbym zmienić nazwę, to może ktoś da się nabrać. 😉. Ja nie dam się nabrać po raz kolejny. A panowie na zdjęciu mają zbyt dobre humory, jak na debiut. Może za 1/10 ceny znaleźliby chętnych. Inaczej czarno to widzę. 

Teraz dopiero zauwazylem - a dlaczego po raz kolejny? Z zwiazku z Unitra czy tak ogolnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedna reaktywacja Unitry była, chyba w 2014 roku. Nic dobrego z tego nie wyszło. A poza tym unitra perelowska to też nie było nic wielkiego. Sprzety, które dla ogółu okrzyczane były wielkimi przebojami, po które kolejki na zachodzie nie mają końca, okazywały się wielkimi gniotami, których zbyt wielu nie chciało, nie tylko na zachodzie ale i w demoludach. Braki tłumaczone potężnym zapotrzebowaniem okazały się kłamstwem. A niedobory sprzętu to zwyczajne braki w zaopatrzeniu w części i podzespoły i w związku z tym niemożność wyprodukowania ilości zamawianych przez handel. W późniejszym czasie okazywało się , ze ten sam model konkretnego sprzętu , wewnątrz zawierał zupełnie różne komponenty. To było łatanie i cerowanie, aby zadowolić władze, niewiele znające się na jakości sprzętu. Mnie osobiście marka Unitra kojarzy się z bylejakim sprzętem mającym się nijak do sprzętu zachodniego, nawet niskiej jakości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panie i panowie - za reanimację Unitry wziął się gość od CDPoject :) ten od Wiedźmina.

 Ma siano i kaprys i reanimuje :)  Jak sam mówi - za komuny wyrósł na tej marce i chce do tego "zapachu" ( to mój wtręt ) komuny wrócić.

 A że w środku takiego Radmora czy WSH będzie dzisiejszy komputer ;) trudno.

Mnie cieszy taka reanimacja.

Edytowano przez gienas
zapomiałem o paniach - mea culpa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić, to co napisał Roman. Wspomnę jeszcze tylko o niskiej jakości obudow, przycisków itd. Miałem np tuner gdzie przy wciskaniu kolejnej zaprogramowanej stacji wyskakiwał, dosłownie przycisk poprzedniej stacji. Cienka blacha, brudzące się od środka skale itd.

Kiedyś, kiedy było porównanie tylko z Technicsem, to tak nie raziło. Teraz można tylko ratować sytuację sentymentem do tego sprzętu i niczym innym.

Niech sobie reanimują markę ale mnie nie kupią. Mam uraz do prlowskiej bylejakosci.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś zna się na Wiedźminie (nawiasem mówiąc najlepiej, chyba, Sapkowski), to jeszcze nie znaczy wiele jesli chodzi o produkcję sprzętu audio. Było już wielu ludzi z kasą i marnymi osiągnięciami.  Lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowej marki, a nie reaktywacja sterej, wielu ludziom kojarzącej się z tandetą. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

To, że ktoś zna się na Wiedźminie (nawiasem mówiąc najlepiej, chyba, Sapkowski), to jeszcze nie znaczy wiele jesli chodzi o produkcję sprzętu audio. Było już wielu ludzi z kasą i marnymi osiągnięciami.  Lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowej marki, a nie reaktywacja sterej, wielu ludziom kojarzącej się z tandetą. 

Chyba ze skonczyl wlasciwy kierunek na wlasciwym np. uniwersytecie . Jesli nie to coz, wladowanie kasy w cokolwiek sukcesu nie zapewni. Oby mu ten sentyment bokiem nie wyszedl.

W kazdym razie zycze sukcesu i zwrotu inwestycji.

59 minut temu, Rega napisał:

@Dedal75 - a jaki mieliśmy wybór w latach 70 czy 80? Albo sprzęt średniej klasy z Pewexu za cenę niedostępną dla przeciętnego człowieka, albo Unitra. O tych nielicznych szczęściarzach z rodziną na zachodzie to nawet nie wspominam. 

Ja wlasnie przez kolege ktory cala wieze Technicsa mial teraz slecze w necie i czytam o sprzecie.

To juz bylo ponad 30 lat temu chyba. Stwierdzilem wtedy ze cos takiego chce tez miec. Moze zestaw moj to nie to samo ale sprzet hifi jest. Trzeba byc cierpliwym nie .😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNITRA kolejna reaktywacja ciąg dalszy porównali do kilku innych marek m.in.  JBL SA750, Sony 7.2-Kanałowy 8K TA-AN1000 oraz Panasonic SA-XR700 tylko po co do amplitunerów KD? 

https://www.dlahandlu.pl/technologie-i-wyposazenie/kontrowersje-wokol-ceny-wzmacniacza-unitra-przygotowalismy-porownanie-i-krotka-probke-dzwieku,121942.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...