Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

ale gdyby mnie wtedy było stać na nie już by u mnie były 😉

Być stać to jedno. A trafić na zadbany i nie-modowany egzemplarz to drugie. Chyba nawet trudniejsze. Dla tych jednak, którzy gustują tylko w nowym sprzęcie, można przyjrzeć się takowym (też ciekawy projekt plastyczny): RAAL SR1b. Tylko ta cena…;)

IMG_1399.jpeg.94d5c1e0fadc6dc2eeafc79cb7f7efd8.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Być stać to jedno. A trafić na zadbany i nie-modowany egzemplarz to drugie. Chyba nawet trudniejsze

W niedzielę jadę te ze zdjęcia zobaczyć. 60km ode mnie z domu. Posiadam wzmacniacz słuchawkowy lampowy na 6SN7, dedykowany szczególnie do planarów. Oprócz tego źródło pod pachę.  Chciałbym z nimi wrócić.

Od roku testuję różniste słuchawki. I to co napisał 

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

Przede wszystkim nie ma efektu grania w stronę głowy, jak to ma miejsce w większości słuchawek

w punkt oddaje moje obserwacje. Chciałbym być przekonany i zadowolony z brzmienia. Niestety jest inaczej.

 

71A6182F-908A-4AA4-919D-513B49DEA35F.jpeg

14D243BE-037D-4020-8C4A-AA2A6F50BDBD.jpeg

E090C84C-9890-4EC1-AC86-4EC28174E7AA.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sonique napisał:

Producent woła na nie True Ribbon Earfield Monitor

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/raal-requisite-sr1a-ribbon-headphone-review.16355/

Recenzja poprzedniej wersji.

Tutaj podobne słuchawki.

"The roots of MYSPHERE 3 go back to the legendary flagship headphone K 1000 of AKG, introduced to the market in 1989. Two outstanding acoustic engineers are associated with the history of the K 1000: Helmut Ryback, who developed the AKG K 240 DF, at that time reference headphone for many radio stations, and Heinz Renner, leading in concept and development of the K 1000, together with Helmut Ryback.

After extensive evaluation of all available transducer principles, including electrostatic and orthodynamic drivers, the developers decided to adopt the dynamic driver method for the K 1000, mainly because it is far superior for accelerating the air molecules at low frequencies. A novel radial magnet array was designed to minimize the influence of mechanical parts in the sound field. In order to avoid nonlinearities of the membrane movement the idea of the quadrangular shape was born. Over all, the open construction in all directions gave the same impression to the listener as sitting in an ideal room with optimal speakers. So the K 1000 became a legend."

mysphere-phones-foto.jpg

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Ja też. Dodam, że zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że te płaszczki grają na miarę swojej (domyślam się, ze wysokiej) ceny. Pierwsza myśl, to, że design zdeterminował rozwiązania konstrukcyjne.

Może być wręcz przeciwnie... moje płaszczaki od Divine Acoustics mają u mnie dożywocie za jakość dźwięku. A wizualnie poprzednie SF moim zdaniem ładniejsze od tych nowych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcinmarcin napisał:

moje płaszczaki od Divine Acoustics mają u mnie dożywocie za jakość dźwięku. 

Fakt, zapomniałem o Twoich DA, które zresztą, choć płaskie, są bardzo ładne. :) Ale z tym dożywociem, to jestem ciekaw, ile potrwa. Do następnej amnestii? ;) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...