Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

10 minut temu, Adi777 napisał:

Zdaniem właściciela aktywne kolumny są be, ale cudotwórcze kable Ansuz już cacy, pfff...

Zdania nawet konstruktorów są różne i należy to uszanować.

Jedni konstruktorzy wzmacniaczy nigdy nie popełnią lampowca, zaś ci od lamp nie popełnią tranzystora, bo mają swoje wizje i swoje zdanie.

Kable Ansuz nie są najdroższymi, ale zakładam, że nigdy nie miałeś do czynienia, jak z większością różnych konstrukcji audio, których zdjęcia wrzucasz.

Nie chodzi mi o łażenie po salonach, a o posiadanie lub słuchanie w konkretnych warunkach u siebie, czy też kolegi.

5 minut temu, Adi777 napisał:

Ma konto na AS?

Nie, nie udziela się na forach.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

...że nigdy nie miałeś do czynienia, jak z większością różnych konstrukcji audio, których zdjęcia wrzucasz.

Nie chodzi mi o łażenie po salonach, a o posiadanie lub słuchanie w konkretnych warunkach u siebie, czy też kolegi.

celne podsumowanie 🤗

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, shureido napisał:

weź pod uwagę, że pojawiają się nowe komponenty

a ci właśnie ludzie bazując na doświadczeniach ze Scan Speak, Vifa, GamuT, itp. potrafią wykorzystać aktualne materiały, nowe technologie o jakich 40 lat temu nawet nie marzyli

A kontynuując Twój tok myślenia, to do dzisiaj komputery zajmowałyby powierzchnię jednego pokoju 🤭

Ja to tak widze. 

Mowisz ze pojawiaja sie nowe komponenty. Porownam to do auta. Uproszczone.

Kluczyk, stacyjka, iskra, zaplon i naped idzie z silnika, przez skrzynie biegow na wal i na oske .

Teraz to jest kolumna a nie auto.

Juz chyba kilkadziesiat lat to sie tak kreci , jest tak skonstruowane - by uslyszec muzyke musisz pewne komponenty ze soba polaczyc. wiec pytam jakie nowe komponenty. Oczywiscie ze onii cos wymysla, zmienia konstrukcje, zmienia materialy ( najlepiej na drozsze metale ), zaprojektuja nowe glosniki. Co  na stronie napisza, okraszajac to ladnymi fotkami, ludzie kupuja.

Pytanie tylko czy to co oni zmieniaja, jest potrzebne - czy te nowe , uzyte metale cos daja, czy te nowe glosniki naprawde sa o wiele lepsze od juz istniejacych . Naprawde ktos mysli ze glosnik to jest , tak zlozona konstrukcja , ze mozna  ja zmieniac nie wiem ile razy , i da to wiele lepszy dzwiek?

Jedynie moge sie zgodzic ze zmiana konstrukcji. Choc oczywiscie to nie daje az tak niesamowitych roznic, by kolumna mogla byc wyceniona na kilka tysiecy wiecej.

Przykladem moga byc kolumny Sonus Faber - Electa i Minima Amator - jesli chodzi o konstrukcje.

Porownalem je z Olympica Nova 1.

Olympica od razu spadla z listy. Dlatego ze, te dwie Amatorki sa inaczej zbudowane - jakby sztywniejsze. To slychac , nie tylko gdy sie je ostuka, ale w dzwieku, ktory byl bardziej dociazony od Olympica. Oczywiscie nie byl to dzien do nocy, nie, nie. Jedynie cos co mozna bylo uslyszec bez wielu godzin wsluchiwania sie.

Co jeszcze - o dziwo ta Minima nie odstawala prawie wcale od Electy. Roznice w cenie kazdy jednak zna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Ja to tak widze. 

Mowisz ze pojawiaja sie nowe komponenty. Porownam to do auta. Uproszczone.

Kluczyk, stacyjka, iskra, zaplon i naped idzie z silnika, przez skrzynie biegow na wal i na oske .

Teraz to jest kolumna a nie auto.

Juz chyba kilkadziesiat lat to sie tak kreci , jest tak skonstruowane - by uslyszec muzyke musisz pewne komponenty ze soba polaczyc. wiec pytam jakie nowe komponenty. Oczywiscie ze onii cos wymysla, zmienia konstrukcje, zmienia materialy ( najlepiej na drozsze metale ), zaprojektuja nowe glosniki. Co  na stronie napisza, okraszajac to ladnymi fotkami, ludzie kupuja.

Pytanie tylko czy to co oni zmieniaja, jest potrzebne - czy te nowe , uzyte metale cos daja, czy te nowe glosniki naprawde sa o wiele lepsze od juz istniejacych . Naprawde ktos mysli ze glosnik to jest , tak zlozona konstrukcja , ze mozna  ja zmieniac nie wiem ile razy , i da to wiele lepszy dzwiek?

Jedynie moge sie zgodzic ze zmiana konstrukcji. Choc oczywiscie to nie daje az tak niesamowitych roznic, by kolumna mogla byc wyceniona na kilka tysiecy wiecej.

Przykladem moga byc kolumny Sonus Faber - Electa i Minima Amator - jesli chodzi o konstrukcje.

Porownalem je z Olympica Nova 1.

Olympica od razu spadla z listy. Dlatego ze, te dwie Amatorki sa inaczej zbudowane - jakby sztywniejsze. To slychac , nie tylko gdy sie je ostuka, ale w dzwieku, ktory byl bardziej dociazony od Olympica. Oczywiscie nie byl to dzien do nocy, nie, nie. Jedynie cos co mozna bylo uslyszec bez wielu godzin wsluchiwania sie.

Co jeszcze - o dziwo ta Minima nie odstawala prawie wcale od Electy. Roznice w cenie kazdy jednak zna.

po prostu posłuchaj 🙂

nawet nie BØRRESEN, wystarczy maluszek Raidho x1.6 🤗, gdyż teraz to teoretyzujesz w kompletnym oderwaniu od horyzontu zdarzeń 🙃

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to horyzont zdarzeń w audio?

Raczej nie słucham sprzetu, na który mnie nie stać. 

To jest poprostu moje zdanie na to wszystko co firmy robią.

Nie twierdzę że te czy tamte głośniki są zle, tylko że nie są aż tak dobre, by tyle kosztowac. Ok, rozumiem do jakiejś sumy, koszty pracy są w Europie spore ceny powyżej pewnego pułapu są nie do uzasadnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Artur Brol napisał:

Pytanie tylko czy to co oni zmieniaja, jest potrzebne - czy te nowe , uzyte metale cos daja, czy te nowe glosniki naprawde sa o wiele lepsze od juz istniejacych . Naprawde ktos mysli ze glosnik to jest , tak zlozona konstrukcja , ze mozna  ja zmieniac nie wiem ile razy , i da to wiele lepszy dzwiek?

Dużo pytań.

A tutaj odpowiedzi.

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

To tylko nielicznym udaje się dobrze zestroić akustycznie takie konstrukcje, nie grają same drivery, scan speaki, czy inne morele, jak się niektórym wydaje.

No i na ile pozwoli mi/nam ciekawość, gotowość, uważność, cierpliwość a i odwagi także trochę będzie potrzeba i by nie tylko fajny design, ale przede wszystkim brzmienie miało z nim po drodze.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Co to horyzont zdarzeń w audio?

Raczej nie słucham sprzetu, na który mnie nie stać. 

To jest poprostu moje zdanie na to wszystko co firmy robią.

Nie twierdzę że te czy tamte głośniki są zle, tylko że nie są aż tak dobre, by tyle kosztowac. Ok, rozumiem do jakiejś sumy, koszty pracy są w Europie spore ceny powyżej pewnego pułapu są nie do uzasadnienia.

brzmienie stało się nieistotne  z oczywistego powodu 🤭

Ale żeby było na Twoje było na wierzchu, zmieniłeś kategorię 🤣

Kończąc tą nic nie wnoszącą wymianę zdań, będącą już totalnym off top, przelej swoje dywagacje dot. price management pisząc do AGD. Adres dostępny w zakładce contact

Powodzenia 🖐️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, shureido napisał:

brzmienie stało się nieistotne  z oczywistego powodu 🤭

Ale żeby było na Twoje było na wierzchu, zmieniłeś kategorię 🤣

Kończąc tą nic nie wnoszącą wymianę zdań, będącą już totalnym off top, przelej swoje dywagacje dot. price management pisząc do AGD. Adres dostępny w zakładce contact

Powodzenia 🖐️

Nie myslisz chyba ze chodzi mi tylko o wyglad, materialy i konstrukcje? Cofnij sie troche wyzej co.

Co moje na wierzchu, jak ktos cos powie z czym sie nie zgadasz to zawsze tak konczysz? Z twoje na wierzchu?

To jest moje spojzenie na to wszystko i tylko tyle.

Nie wmuszam ci tego , nie myslisz tak, ok , twoja sprawa.

Ja czesto dodaje - choc chyba kazdy to  rozumie -  ze to jest moje zdanie. Ty piszesz - nic nie wnoszaca wymiane zdan - twoje zdanie tylko czy ilu osob? Pytales, robiles badanie? 

To jest forum audio, kazdy sie moze wypowiedziec, dopuki nie obraza nikogo, wiec ja tez. Wyluzuj co.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Kluczyk, stacyjka, iskra, zaplon i naped idzie z silnika, przez skrzynie biegow na wal i na oske .

 

Aktualnie coraz częściej nie ma stacyjki, tylko przycisk Start/Stop. Jaka iskra? Niewskazana. Zapłon? Oj bardzo niewskazany bo te nowe samochody to się cholernie trudno gasi. Skrzynia biegów? Wał? Ośka? Teraz niektóre już mają silniki bezpośrednio przy kołach. ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, AudioTube napisał:

Dźwięk nie wychodzi przez membranę. To zjawisko zachodzące w mózgu. 
Arturze, dużo roboty przed Tobą. Dla chcącego nic trudnego.

Ha ? Ok, teraz sie zgubilem. Skad wychodzi dzwiek z kolumny? Nie przez glosniki w kolumnie glosnikowej? Ktore sa zakonczone membrana, ktora  drgajac wytwarza to co my slyszymy? Cos sie ostanio zmienilo? 😏

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chmarski napisał:

Aktualnie coraz częściej nie ma stacyjki, tylko przycisk Start/Stop. Jaka iskra? Niewskazana. Zapłon? Oj bardzo niewskazany bo te nowe samochody to się cholernie trudno gasi. Skrzynia biegów? Wał? Ośka? Teraz niektóre już mają silniki bezpośrednio przy kołach. ;)  

Dzieki za sprostowanie.👍

Przed chwilą, gienas napisał:

Trochę za mocno po ziemi chodzisz ;) ,  popatrz czasami w niebo...

Moze i tak. Niestety zbyt przyzwyczailem sie do chodzenia z oczami w ziemi. Zycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Nie myslisz chyba ze chodzi mi tylko o wyglad, materialy i konstrukcje? Cofnij sie troche wyzej co.

Co moje na wierzchu, jak ktos cos powie z czym sie nie zgadasz to zawsze tak konczysz? Z twoje na wierzchu?

To jest moje spojzenie na to wszystko i tylko tyle.

Nie wmuszam ci tego , nie myslisz tak, ok , twoja sprawa.

Ja czesto dodaje - choc chyba kazdy to  rozumie -  ze to jest moje zdanie. Ty piszesz - nic nie wnoszaca wymiane zdan - twoje zdanie tylko czy ilu osob? Pytales, robiles badanie? 

To jest forum audio, kazdy sie moze wypowiedziec, dopuki nie obraza nikogo, wiec ja tez. Wyluzuj co.

 

🤗

🤭🤭

😂😂😂

🤣🤣🤣🤣

Listen to Sunshine Reggae  by Laid Back on Qobuz https://open.qobuz.com/track/5152646

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...