Skocz do zawartości

Hegel H95 - moje przemyślenia i wrażenia z odsłuchu po kilku tygodniach


lpomis

Recommended Posts

4. Czy jest zauważalna różnica w jakości dźwięku w zależności od wykorzystywanych złączy, szczególnie w przypadku gęstych plików?

5. Czy w przypadku wykorzystywania H95/120 + komputer PC jako źródło plików (wysyłanych z dysku HDD i z serwisów tj. np. TIDAL) podłączenie USB można sobie darować (choćby ze względu na ograniczenie 24/96) , a najlepszym wyborem ze względu na gęstość plików (24/192) i tym samym najprawdopodobniej na jakość dźwięku będzie połączenie network/upnp?

6. Ewentualnie szukać karty dźwiękowej do PC lub innego urządzenia (nie wiem jakiego), które (karta dźwiękowa lub to urządzenie) będą miały wyjścia COAX, Balanced lub Analog? Czy to zapewniłoby lepszą jakość dżwięku niż tansport plików po network/upnp?

7. Optical i USB pod względem parametrów są takie same (24/96) ale pod względem odsłuchu któreś jest zauważalnie lepsze?

8. Podsumowując, które rozwiązanie byłoby zauważalnie lepsze dla jakości słuchanej muzyki?

 

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica w brzmieniu w zależności od wykorzystanego łącza jest mocno odczuwalna .

Próbowałem coaxial , optyczne , dzwiek po lanie , po wifi , po usb.

Wybierałem H95 słuchając po coaxialu i usb .

Poźniej odkryłem przesyłanie dzwieku po wifi z tel - na początku myślałem ze to jest to + fajny bajer - odtwarzacz w tel  ( pliki flac )

ale z czasem narastało ze co jest nie tak , wrocilem do usb

i to jest ten dzwiek

wiem , 24/96 a nie 24/192 jak przez neta

ale liczy sie satysfakcja ze słuchania , a ona jest dla mnie na USB

kolumny Dali Zensor 7

Co do DSD , jak dobrze pamiętam to  USB nie puszcza .

teoretycznie mozna przesłac po sieci, ale nigdzie nie znalazłem by komuś sie to udało

ps.

sporo sprzętów pozmieniałem dochodząc do H95  + Zensor 7

Były Daci , wzmacniacze z DSD ,

swiadomie wybralem  Hegla bez DSD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przekazane informacje.

Jakiego kabla używasz do połączenia USB?

Czy jego jakość ma wpływ na jakość dźwięku? Bo zastanawiam się, czy ma to jakieś większe znaczenie przy przesyłaniu danych cyfrowych, które dekodowane są dopiero po przesłaniu do DAC w H95 . Oczywiście nie biorę pod uwagę jakiegoś chińskiego szajsu.

Jakich kabli głośnikowych używasz w swoim zestawie?

Jeżeli chodzi o zasilanie H95 stosujesz jakąś specjalną listwę, kabel zasilający, kondycjoner?

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam Ci dać przepis na dobry dla Ciebie zestaw ?

Podać jakie kolumny w połączeniu z tym Heglem zagrają super dla Ciebie i jakich masz przewodów użyć by brzmienie było satysfakcjonujące ?

Jeśli znalbym receptę na dobre brzmienie dla mnie i u mnie  to szczerze wątpię że Ty tak samo to odbierzesz .

Więc jak to mówią , komu w drogę temu  🐌 pokaż rogi 🤭

Hegel do domu z kolumnami jakie przypasuja  w salonie i to będzie początek reszta wyjdzie w praniu . Pzdr.

Ps za dużo pytań zadajesz skup się na konkretach  .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BunF napisał:

Przymierzam się do zakupu. Jak na razie jestem po pierwszym odsłuchu H95. Jak dla mnie, ze słuchanych kolumn (w grę wchodzą tylko podstawkowe) najlepiej zagrał z ELAC Vela BS403.

Możesz powiedzieć czemu akurat to zestawienie zagrało Ci najlepiej? Na jakie elementy brzmienia chciałbyś postawić? Jakiej muzyki słuchasz? Jaki metraż pokoju? Jaką kwotę chcesz wydać na całość? Czy sprzęt używany wchodzi w grę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

1. Tzn mam Ci dać przepis na dobry dla Ciebie zestaw ?

2. Podać jakie kolumny w połączeniu z tym Heglem zagrają super dla Ciebie i jakich masz przewodów użyć by brzmienie było satysfakcjonujące ?

Jeśli znalbym receptę na dobre brzmienie dla mnie i u mnie  to szczerze wątpię że Ty tak samo to odbierzesz .

Więc jak to mówią , komu w drogę temu  🐌 pokaż rogi 🤭

3. Hegel do domu z kolumnami jakie przypasuja  w salonie i to będzie początek reszta wyjdzie w praniu . Pzdr.

Ps za dużo pytań zadajesz skup się na konkretach  .

1. O to nie prosiłem, sam go wstępnie skompletowałem.

2. Podałem jakie kolumny i w odniesieniu konkretnie do nich i H95/H120 spytałem się o przewody. Prosiłem o ewentualne alternatywy do wybranych kolumn w odniesieniu do H95/H120.

3. Kolumny i Hegla wstępnie wybrałem i napisałem, że odsłuch w domu będzie decydujący.

Napisałeś 3 posty z których żaden nic nie wnosi do tematu, a jedynie zaśmieca go komunałami.

Uprzejmie proszę, nie odpowiadaj już w tym wątku na moje pytania. Dziękuję.

 

47 minut temu, kaczadupa napisał:

Możesz powiedzieć czemu akurat to zestawienie zagrało Ci najlepiej? Na jakie elementy brzmienia chciałbyś postawić? Jakiej muzyki słuchasz? Jaki metraż pokoju? Jaką kwotę chcesz wydać na całość? Czy sprzęt używany wchodzi w grę? 

Dziękuję za zainteresowanie.

Tutaj chciałem uzyskać tylko kilka informacji dot. wybranego wstępnie urządzenia/zestawu od osób które mają z nim już jakieś doświadczenia, są ich użytkownikami.

Przygotuję osobny temat w którym postaram się opisać wszystko ze szczegółami.

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BunF napisał:

 

3. Kolumny i Hegla wstępnie wybrałem i napisałem, że odsłuch w domu będzie decydujący.

Napisałeś 3 posty z których żaden nic nie wnosi do tematu, a jedynie zaśmieca go komunałami.

Uprzejmie proszę, nie odpowiadaj już w tym wątku na moje pytania. Dziękuję.


.

Dałem Ci podstawową radę odsluch w domu , i to wnosi do tematu więcej niż myślisz 

 

Niestety nie posłuchałem , twoich rad . Wybacz 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dedal75 napisał:

Dałem Ci podstawową radę odsluch w domu , i to wnosi do tematu więcej niż myślisz

 

Niestety nie posłuchałem , twoich rad . Wybacz 😏

Mając na uwadze klasę, jaką wybrany przeze mnie sprzęt prezentuje, twoja rada to właśnie komunał,  dodatkowo nie mający nic wspólnego z zadanymi pytaniami.

Żadnych rad Ci nie udzielałem, jedynie uprzejmie poprosiłem... prośbę ponawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do BunF

pytałeś o listwe , kabel USB

co do kabli USB - kupiłem na alledrogo 5 róznych sztuk 0d 100  do 20 zł , wygrał ten za 20..... ( bez patrzenia na cenę  )

wczesniej były u mnie Tannoy Revolution DC6T SE , kombinowałem może listwa , może doprowadzić oddzielną linię zasilającą , może granitowe podstawki pod kolumny ( wzmacniacz był wtedy   inny ) cały czas brakowało basu bez wzgl na wzmacniacz .

A syn mówi do mnie ojciec  nie kombinuj tak tylko zacznij od kolumn , poprzegladał wykresy i mowi ze Dali Zensor 7maja  bardzo gładką górę , cała reszta tez przyzwoita  . Dali sprzedałem , wzmacniacz i dac tez .  Kupiłem Zensory 7 , wypożyczyłem H95 do odsłuchu , w salonie pan spytał o kolumny , jak powiedzialem stwierdził ze bardzo ciekawe polaczenie .

kabel USB za 20 zł

przewody do kolumn z czystej miedzi ( nic wyszukanego ) - wypozyczyłem chorda za ok 1000 zł , syn słuchał w ciemno 1 i 2 i chord odpadł.....

brak  listwy zasilającej , nie mam  gniazdka w tym miejscu , wzmak podłączony do przedłużacza.....

można powiedzieć ze same badziewie z akcesorii  ale.....   to gra  :)

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, krzysztof.. napisał:

do BunF

pytałeś o listwe , kabel USB

co do kabli USB - kupiłem na alledrogo 5 róznych sztuk 0d 100  do 20 zł , wygrał ten za 20..... ( bez patrzenia na cenę  )

wczesniej były u mnie Tannoy Revolution DC6T SE , kombinowałem może listwa , może doprowadzić oddzielną linię zasilającą , może granitowe podstawki pod kolumny ( wzmacniacz był wtedy   inny ) cały czas brakowało basu bez wzgl na wzmacniacz .

A syn mówi do mnie ojciec  nie kombinuj tak tylko zacznij od kolumn , poprzegladał wykresy i mowi ze Dali Zensor 7maja  bardzo gładką górę , cała reszta tez przyzwoita  . Dali sprzedałem , wzmacniacz i dac tez .  Kupiłem Zensory 7 , wypożyczyłem H95 do odsłuchu , w salonie pan spytał o kolumny , jak powiedzialem stwierdził ze bardzo ciekawe polaczenie .

kabel USB za 20 zł

przewody do kolumn z czystej miedzi ( nic wyszukanego ) - wypozyczyłem chorda za ok 1000 zł , syn słuchał w ciemno 1 i 2 i chord odpadł.....

brak  listwy zasilającej , nie mam  gniazdka w tym miejscu , wzmak podłączony do przedłużacza.....

można powiedzieć ze same badziewie z akcesorii  ale.....   to gra  :)

 

 

 

 

 

 

Możliwe że wystarczyło zmienić ustawienie kolumn...

To było odnośnie dc6tse

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przesuwać je w granicach na ile mozna było , u mnie to nie grało .  sprobowalem tez Tannoy   8 ,  tam juz basu nie brakowalo , ale brakowało mi ciepla i muzykalnosci 6 , zbyt duze były tez na moj pokoj . Czytałem wypowiedzi ludzi którym basu nie brakowało w 6.  za to Zensory u mnie zagrały .

odsłuch odsłuch odsłuch.....

i to u siebie w domu

Edytowano przez krzysztof..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Dnia 8.11.2021 o 11:31, tomek4446 napisał:

@lpomis przyznam , że nie byłem fanem Hegla. Słuchałem niższych modeli i jak dla mnie zawsze było za dużo tranzystora w tranzystorze :) Nie nazwał bym tego grania suchością , jak dla mnie jest to taki przekaz bez emocji , na zasadzie gram ...bo muszę :)

Nasze spotkanie w Warszawie pokazało mi , że ten przekaz może być wartościowy , wszystko zależy z jakimi kolumnami zepniemy wzmacniacz. Hegel zagrał bardzo dobrze uwidoczniając charakterystykę kolumn , taka właściwość jest cenna , nie ufam sprzętom ,które ze wszystkim grają dobrze. A , że wymaga z naszej strony wysiłku doboru kolumn , to nikt wszak nie obiecywał ....

Z czym dobrze zgrywaja sie hegle? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kraft napisał:

Aktualnie chyba z niczym, podobnie jak Yamaha czy Marantz. Trzeba poczekać, aż znowu nastanie na nie forumowa moda. Wtedy będą tworzyć synergiczne zestawienia ze wszystkim;). Takie koło fortuny.

Czytałem wiele testów na tym forum że właśnie Marantz wymiata ze wszystkim . Dziwię się że Ty tego nie wiesz 🤷

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dariusz Szałkowski napisał:

Z czym dobrze zgrywaja sie hegle?

Nie pamiętam symbolu Heńka. Około 3-4tys€ 

W sypialni z najmniejszymi Harbeth. Coś było nie tak.

Spekuluję, że ponad sekundowy pogłos.

58 minut temu, Dariusz Szałkowski napisał:

Z czym dobrze zgrywaja sie hegle?

Z pokojem, w którym jak najmniej „gołych” ścian. 
A, gdy „smacznie” zagracisz pokój, to zawsze będziesz zadowolony.

Powodzenia i daj znać, z „czym” u Ciebie najlepiej się Henio zgrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Aktualnie chyba z niczym, podobnie jak Yamaha czy Marantz. Trzeba poczekać, aż znowu nastanie na nie forumowa moda. Wtedy będą tworzyć synergiczne zestawienia ze wszystkim;). Takie koło fortuny.

Czyżby zły dzionek ? :) 

2 godziny temu, Dariusz Szałkowski napisał:

Z czym dobrze zgrywaja sie hegle? 

Musiałbyś najpierw napisać czego oczekujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...