Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

@Mikelas76 jakoś tak się przyjęło,że na forach dyskusyjnych się dyskutuje o no zainteresowaniach. Dlatego na forum o rowerach , są ludzie których te rowery po prostu interesują. Nie wiem czy potrzebne jest bycie ekstrawertykiem , żeby na forum audio pisać z innymi o audio , ale wątpię, żeby ktoś na taką analizę od Ciebie czekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Aby nie być posądzonym o udział w dyskusji z poziomu teoretyka przytargałem z piwnicy wzmacniacz. Wzmacniacz ,czyli tak dla ścisłości końcówkę mocy. Nie jest to / tym razem :) / Tenor , czy Pass ,ale moja poczciwa , tania BC Acousique EX-502. Stanęła w szranki z monoblokami Luxmana B12. Za pre robi lampowy WBA Blazebird. Okablowanie ....... , no dobra , żartowałem :) 

Jarek , niestety jest różnica w graniu i to taka jakiej się sam nie spodziewałem. Nie piszę o wyrazistości różnic , a o brzmieniu. Sądziłem , że będzie odwrotnie , i to uświadomiło  mi , że należy robić eksperymenty i to je opisywać ,a nie to ,co się wydaje , że być powinno. 

BC gra dużo ciemniej od Luxmana i basu jest wyraźnie więcej. Może dlatego wysokie tony wydają się przygaszone w porównaniu z Luxmanem. Generalnie do tej pory uważałem , że to BC jest neutralnym wzmacniaczem , a Luxman idzie w ocieplenie. No to w bezpośrednim porównaniu tak nie jest. Bardziej otwarte i czytelne wokale ma Luxman , za to BC buduje szerszą scenę i bardziej do przodu.

Sprawdzałem np. na 

https://www.youtube.com/watch?v=_1JgE9Jvuco

Każdy ze wzmacniaczy prezentuje to nagranie inaczej.  O dziwo więcej detali i powietrza mam z Luxmana , choć gdybym nie sprawdził to zarzekałbym się , że będzie wręcz przeciwnie.

Kolejne nagranie 

https://www.youtube.com/watch?v=QwrafZ66HQI

Wokal zdecydowanie wyżej na Luxmanie i większa ekspresja. BC oddaje ten utwór może nie spłaszczony ale jak dla mnie za równo , bez dynamiki.

Za to już 

https://www.youtube.com/watch?v=dPdJdIZ2MsQ

Nosowska , na BC brzmi super. Jest dociążenie , mniejszy klimat niż na Luxmanie , ale bas wg. mnie brzmi lepiej.

Słyszę różnice , i pozostanę już przy takim sobie , subiektywnym zdaniu :) 

 

IMG_2601.JPG

IMG_2602.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Każdy ze wzmacniaczy prezentuje to nagranie inaczej.  O dziwo więcej detali i powietrza mam z Luxmana , choć gdybym nie sprawdził to zarzekałbym się , że będzie wręcz przeciwnie.

 

Potwierdziłeś to w 10 próbach po wyrównaniu głośności w ślepym teście? Nie? To sorry ale wszystko Ci się tylko zdawało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jarek , niestety jest różnica w graniu...

Pocieszę Cię. Żadne niestety. Drzwi do zostania audiosceptykiem nadal stoją przed Tobą otworem. Ja tez słyszę różnicę w graniu wzmacniaczy. Nawet kabli. I co? Przeszkadza mi to? Jak się człowiek postara, to może wszystko. The sky's the limit.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, dla niektórych kolegów kable nie różnią się brzmieniem (dla większości),podobnie transporty cd i DAC, dla części również wzmacniacze. Jeszcze kilka lat o ile nie krócej ,kolumny też zaczną grać tak samo. Fajnie, mozna bedzie kupic coś do 1000 i spokój. Kasa w kieszeni i mniejszy ból głowy ,ze u sąsiada może gra lepiej 😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, misiekx napisał:

Jeszcze kilka lat o ile nie krócej ,kolumny też zaczną grać tak samo. Fajnie, mozna bedzie kupic coś do 1000 i spokój. Kasa w kieszeni i mniejszy ból głowy ,ze u sąsiada może gra lepiej 😂.

Kogoś ta wizja przeraża?

A jak dzięki postępowi w technice dentystycznej za jakiś czas wszyscy (nawet sąsiad) będą mogli mieć zdrowe zęby, to co, też źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Pomijając fakt , że powinien być cudzysłów , to popatrzcie ilu idiomów dorobiło się audio :) 

Litrówkę zrobiłeś :D

27 minut temu, majkel74 napisał:

Pytanie po co brać Marantza 8005 czy 8006 skoro odpowiedniki 6005 itd grają tak samo? I mocy dużo mają… po co przepłacać?

Chyba ze tu chodzi o to, ze jest progres, ale tylko do modelu posiadanego przez audiosceptyka, powyżej już wszystko takie samo ;)

Idź być biedny gdzieś indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, zawsze coś znajdziesz. Pisałem na szybko, ale poprawiam ZDROWE. 

To chyba co innego, wszyscy mają zdrowe zęby...  idźny dalej nikt nie choruje, zęby nie bolą  V  wszyscy mają pod strzechą tak samo grające kolumny.. . systemy. To to samo? Poprawnie zestrojone wzmacniacze, kolumny..... To może i muzyki słuchamy tylko poprawnej?  Itd, itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...