Skocz do zawartości

Monitory do Haiku Sol II SE


Rafał S

Recommended Posts

Trochę mnie zainspirowaliście i myślę pomału o nowych głośnikach. Kampania odsłuchowo-zakupowa pewnie ruszy dopiero w wakacje, ale co szkodzi już się przymierzać?

Domyślną opcją są MA Gold 100, lecz zerkam też na krajową produkcję. Jestem ciekaw Waszej opinii, jeśli znacie marki i modele:

  • Studio 16 hertz - Canto Grand New / Canto Grand New Premium
  • YB Audio - Bise / M1 classic (Kraft pisał obszernie o Bise XL, ale jak to się ma do mniejszego brata i co na to inni)
  • Impuls Audio - Norte

Kwadratowy pokój 18 m^2 (ostatnio stwierdziłem ze smutkiem, że nawet bliżej 17 m^2), standy 40 cm od ściany tylnej i bocznych, kanapa odsłuchowa przy przeciwległej ścianie.

Jazz, blues, staroświecki rock, folk, a ostatnio też trochę bluegrassu.

Chciałbym zachować przestrzeń, dynamikę i barwę nawet przy cichych odsłuchach. No i zależy mi na mocnym, dobrze kontrolowanym basie, żeby nie stracić tego, co już mam w Silverach. Ale w porównaniu z Silverami oczekuję bogatszej średnicy i gładszej góry - to główny powód planowanej zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko odsłuch.

Zwłaszcza w domenie polskich produktów za wiele osób ci nie pomoże.

Mieliśmy kiedyś studio 16 Hz moim zdaniem ciekawy produkt. Nie klasy gold 100 ale mógł się podobać. 

Zmiany które oczekujesz dostaniesz w goldach. 

Piotr

Dzięki. Spróbuję załatwić sobie odsłuch porównawczy Canto Grand New Premium i MA Gold 100 (oczywiście u siebie w domu). Ale to dopiero w styczniu.

Tymczasem odkopałem ciekawe testy lpomisa i Impuls Audio Norte chwilowo wypada z listy. Skreśliłem też YB Audio M1 classic - chcę czegoś większego, z mocniejszym basem.

Na liście pozostaje natomiast YB Audio Bise - mam nadzieję, że uda mi się go wypożyczyć.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu grania co opisujesz koniecznie do sprawdzenia Triangle Genese Trio. Przestrzenność grania na bardzo wysokim poziomie, góra nie gubi żadnego detalu z nagrania, średnica bardzo realnie odtwarzana, niskie tony nie są odtwarzane z twardo i ilościowo też ich nie zabraknie, swoje tutaj robi też dość duża skrzynka jak na monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Do tego typu grania co opisujesz koniecznie do sprawdzenia Triangle Genese Trio. Przestrzenność grania na bardzo wysokim poziomie, góra nie gubi żadnego detalu z nagrania, średnica bardzo realnie odtwarzana, niskie tony nie są odtwarzane z twardo i ilościowo też ich nie zabraknie, swoje tutaj robi też dość duża skrzynka jak na monitory.

Dzięki, ale mam wątpliwości. Wprawdzie (jak wynika z tego, co przeczytałem) nowe Genese są ciut ciemniejsze od starszych modeli, ale i tak obawiam się, że wciąż będą za jasne do Sola II. W tej chwili mój system gra bardziej górną średnicą niż dolną. Nie wiem, ile w tym wpływu Silverów, a ile Gustarda A18 i Sola II. W każdym razie szukam monitorów, które mają wyraźnie więcej dolnej średnicy niż Silvery. Myślę, że mój awatar jest tu dobrą wskazówką - bliższe mi brzmienie ES 335 niż np. Strata. ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafał S napisał:

Dzięki. Spróbuję załatwić sobie odsłuch porównawczy Canto Grand New Premium i MA Gold 100 (oczywiście u siebie w domu). Ale to dopiero w styczniu.

Tymczasem odkopałem ciekawe testy lpomisa i Impuls Audio Norte chwilowo wypada z listy. Skreśliłem też YB Audio M1 classic - chcę czegoś większego, z mocniejszym basem.

Na liście pozostaje natomiast YB Audio Bise - mam nadzieję, że uda mi się go wypożyczyć.

Skontaktuj się z Yb,ja od nich wypożyczyłem na odsłuch Bise Xl,i, zamówiłem,u mnie grają w 17m,i basy napewno nie będzie brakować.To moje,niestety bez standów.

197734824_2612635618883030_9150591207024035197_n.jpg

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaz75 napisał:

Skontaktuj się z Yb,ja od nich wypożyczyłem na odsłuch Bise Xl,i, zamówiłem,u mnie grają w 17m,i basy napewno nie będzie brakować.To moje,niestety bez standów.

No, świetnie wyglądają. :)

Napisałem do YB, ale w sprawie zwykłych Bise. Kraftowi XL dudniły na, bodaj, 25m^2. obawiam się, że u mnie mogłoby być jeszcze gorzej. Poza tym, strasznie wielkie są. Wiem, że to dobrze dla przetwornika, jak siedzi w większej obudowie, ale dominowałyby nad całym pokojem. Rozumiem, że u Ciebie nie dudnią. Na ile je odsunąłeś od ściany tylnej i bocznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafał S napisał:

Dzięki, ale mam wątpliwości. Wprawdzie (jak wynika z tego, co przeczytałem) nowe Genese są ciut ciemniejsze od starszych modeli, ale i tak obawiam się, że wciąż będą za jasne do Sola II.

Obawy i niewiadoma jak dany zestaw zagra zawsze będą, więc temu najlepiej wybrać się na odsłuch ze swoim wzmacniaczem. Obecne Triangle to już nie to granie jak ze starych modeli w zakresie wysokich tonów i nie ma co myśleć według utartych opinii i samemu przekonać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rafał S napisał:

Napisałem do YB, ale w sprawie zwykłych Bise. Kraftowi XL dudniły na, bodaj, 25m^2. obawiam się, że u mnie mogłoby być jeszcze gorzej. Poza tym, strasznie wielkie są. Wiem, że to dobrze dla przetwornika, jak siedzi w większej obudowie, ale dominowałyby nad całym pokojem. Rozumiem, że u Ciebie nie dudnią. Na ile je odsunąłeś od ściany tylnej i bocznych?

Posłuchaj tych monitorów 

USHER V 601

https://www.audiofast.pl/pl/usher/v-601

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

najlepiej to wypożyczyć do domu - macie taka opcję ?

Nie ma problemu z wypożyczeniem, ale zawsze proponuję jak jest możliwość sprawdzenia wstępnie zestawu w pobliskim salonie czy dany styl grania nam pasuje. Oczywiście finalnie i tak zadecyduje to, jak dane kolumny zagrają w naszym pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik Poślednik napisał:

Posłuchaj tych monitorów 

USHER V 601

https://www.audiofast.pl/pl/usher/v-601

Z tego co czytam, Ushery są świetne w swojej cenie. Ale to wciąż półka moich Silverów i też dość jasne granie. A ja chcę zrobić zdecydowany krok w górę i przy okazji w bok. :)

23 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie musisz

Marcin, a Ty nie znasz Bise czy Canto Grand? Pamiętam, że interesowałeś się krajowymi manufakturami. Albo może podpowiesz coś konkurencyjnego w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafniak napisał:

wypożycz koniecznie RLS Nereida

Dzięki, wcześniej to przegapiłem. :) Poczytałem trochę na ich temat. Recenzje wręcz ekstatyczne. Nereidy II mogłyby być idealnymi partnerkami dla Sola II. Natomiast odstrasza mnie te 42 cm. głębokości. To o ponad 9 więcej niż mam w Silverach. Żeby zadbać od odpowiednie odsunięcie od ściany tylnej musiałbym je wysunąć (względem Silverów)  o jakieś 10 cm. w stronę środka pokoju. No i ze względu na odchylenie frontów do tyłu  potrzebują niższych standów niż te, które mam teraz. Byłaby kolejna rzecz do wymiany. Ale oczywiście ten sam problem miałbym przy Canto Grand New i przy Bise - też mają odchylone fronty.

Nereidy wymagałyby dodatkowych nakładów i zdominowałyby pokój, podobnie jak Bise XL. Nie wiem, czy mogę sobie na to pozwolić - do przemyślenia. Rok temu przeprowadziliśmy się do większego mieszkania, w którym nasze córki mają dla siebie obszerniejsze pokoje niż wcześniej, za to nasz salonik jest mniejszy niż w starym (z 20 m^2 przeszliśmy na niecałe 18).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2021 o 13:02, Rafał S napisał:

Z tego co czytam, Ushery są świetne w swojej cenie. Ale to wciąż półka moich Silverów i też dość jasne granie. A ja chcę zrobić zdecydowany krok w górę i przy okazji w bok. :)

Miałem przez kilkanaście lat te monitory. Nie grają, brzmią jasno. Są to monitory dynamiczne z bardzo dobrą podstawą basową. Brzmienie bardzo czytelne i wciągające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odczuwasz obecnie niedostatku prądu to myślę że 88 dB i wiecej powinno byc ok. 

Canto Grand często pojawiają się z drugiej ręki, z tym, że wszędzie piszą, że lubią duże pomieszczenia. Jest jeszcze model Canto One mniejszy. Można spróbować producenta popytać lub branżę. Do polskiego wzmacniacza polskie kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...