Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze systemu audio. Budżet około 20.000


Webster.brd

Recommended Posts

29 minut temu, marcinZG napisał:

Ja tam nie chcę wtrącać się Panom w kolejny fascynujący wątek, ale twierdzenie, że Dirac Live (Dirac, nie Direct) działa tylko ze słabymi kolumnami, a z dobrymi nie, skoro z założenia jego zadaniem jest niwelowanie mankamentów akustycznych pomieszczenia, a nie robienie ze słabych kolumn dobrych (czyli de facto zmiana brzmienia kolumn), powoduje że cała ta dyskusja od początku jest bezsensowna, ale to tylko moje wrażenie... Tyle ode mnie, wracam do czytania! ;)

czyli taki zaawansowany korektor cyfrowy, który ma sam wszystko ustawić tak żeby było dobrze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

W bardzo dużym uproszczeniu. Korektory zwykle nie poprawiają odpowiedzi impuslowej, zgrania fazowego i częściowo wpływu pierwszych odbić.

Odpowiedź impulsowa jest jedną z form, przedstawienia właściwości obiektu. W jej przypadku mamy do czynienia z domeną czasową. Inną, można powiedzieć równorzędną formą, są charakterystyki w dziedzinie częstotliwości - amplitudowa i fazowa. Tak więc korekcja amplitudy musi siłą rzeczy powodować zmiany także w odpowiedzi impulsowej. 

O korekcji fazowej i eliminacji pierwszych odbić nie wspominam, bo o ile pamiętam już o tym dyskutowaliśmy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Nie, nie pasuje. Podlinkowałeś konkretny produkt i polecałeś go autorowi wątku. Teraz wykręcasz kota ogonem.

To już twój problem a nie mój.

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Masz rację, ale jednak bzdury trzeba prostować. Panu ULV jakiś "konstruktor" głośników sprzedał bzdurę, żeby przykryć swój brak wiedzy, a ten z całą powagą sprzedaje ją dalej na forum. Trzeba to prostować, bo potem kolejni będą sprzedawać takie bzdury dalej

Bo widzisz, ja rozmawiam z konstruktorem, to co najwyżej ze sprzedawcą w butiku błagając go o rabat na jakieś paździerze z tektury z przetwornikami no name i zwrotnicą za 20 PLN. No ale masz Direct live , szacun .😀😀😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając potyczki, które nabierają na sile, proponuje wrócić do ciekawego zagadnienia które to pojawiło się przed ta burzliwą dyskusją czyli...

Dnia 25.01.2022 o 17:33, ULV napisał:

Muzyka wyprana z emocji.

 

12 godzin temu, Felix1 napisał:

Można rzeczywiście zabić emocje, ale można też wyciągnąć bardzo fajne efekty.

 

Warto by zdefiniować "według Swojej" myśli jak "widzimy" te emocje. Bo chyba każdy miał coś innego na mysli.🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Felix1 napisał:

Co jest w takim razie dobre? Może mnie oświecisz?

Nutella?

Bo też się zastanawiam właśnie.

 

10 godzin temu, marcinZG napisał:

Ja tam nie chcę wtrącać się Panom w kolejny fascynujący wątek, ale twierdzenie, że Dirac Live (Dirac, nie Direct) działa tylko ze słabymi kolumnami, a z dobrymi nie, skoro z założenia jego zadaniem jest niwelowanie mankamentów akustycznych pomieszczenia, a nie robienie ze słabych kolumn dobrych (czyli de facto zmiana brzmienia kolumn), powoduje że cała ta dyskusja od początku jest bezsensowna, ale to tylko moje wrażenie... Tyle ode mnie, wracam do czytania! ;)

Tu chyba chodziło o to jak rozpoznać te dobre od niedobrych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale planowałem wydać około 20k na cały zestaw HIFI a nie tylko na same głośniki :). Wzmacniacz (czy też taki właśnie Cyrus One Cast ku któremu się skłaniam) głośniki i odtwarzać CD (które też kosztują całkiem sporo)  Chyba że to dalej taka teoretyczna dyskusja 😮

 

Aha i rozmawiałem z konstruktorem z tej firmy ADAMS i faktycznie głośniki też są ich produkcji. Te konkretne mój sprzedawca zabrał prosto z firmy i nie nakleili żadnego logo.

Edytowano przez Webster.brd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Pudło, w każdym punkcie

Tak? To jakiej światowej potęgi przetworniki znajdują się w twoich kolumnach? Accuton, scan Speak, seass? To samo dotyczy zwrotki, mundorfy, jentzey, dueludy?  Słucham.

Zaraz powiesz, że to się nie liczy tylko jak zostały zaoplikowane. Masz ten swój Direct live i przeświadczenie, że jest the best. Trzymaj się tego.

6 minut temu, Webster.brd napisał:

Wszystko fajnie ale planowałem wydać około 20k na cały zestaw HIFI a nie tylko na same głośniki :). Wzmacniacz (czy też taki właśnie Cyrus One Cast ku któremu się skłaniam) głośniki i odtwarzać CD (które też kosztują całkiem sporo)  Chyba że to dalej taka teoretyczna dyskusja 😮

Coś tam zawsze idzie urwać z cenny.

Oczywiście ci producenci mają w ofercie trochę tańsze modele. Wejdź na ich stronę i poczytaj. 

Ja dałem tylko przykłady co ja bym kupił gdybym miał 45 metrów i 20 tyś do wydania.

Jesteś chyba z okolic Szczecina, te ostatnie z podanych linków słyszałem, że ktoś ma je właśnie z paprykarzowni. 

Odezwij się do producenta, może ma i są ci namiary na gościa, to sobie posłuchasz.

 

Edytowano przez ULV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, naklejki Eisa nie mają. Z czym do ludzi. 😀

Wracaj do swojego szarego świata i się więcej nie wychylaj.

Znasz Ellipticory 😀😀😀

Ma je chyba z 5 osób w Polsce, na północy kraju 3 zestawy, warszawa i okolice Krakowa. Ciekawe . 

 

Edytowano przez ULV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Taka jest konkluzja ?

Kolego , taka jest konkluzja, że manufaktura czy to używa scan speaka, accutona , morela . Czyli czołowych producentów przetworników na świecie jest ci poprostu nie na rękę bo psuje twój biznes.

A stwierdzenie tego kolegi od polroszaczy, że obecnie technologia tak poszła do góry , że obecne metkowce za 20 tyś, są w stanie dorównać manufakturom które używają do produkcji kolumn dobre przetworniki. To nic jak tylko brak wiedzy o tym temacie.

On jest poprostu w tym temacie zielony jak groszek. No ale nie można przecież wiedzieć wszystkiego.

Wiem, że zaraz napiszesz o powtarzalności produktu i jego utracie wartości. Daruj sobie. 

Oczywiście można kupić metkowce na dobrych przetwornikach, pytanie tylko koga stać wydać grube tysiące.

Z tym drugim, to już nie warto nic pisać,bo on widzi tylko naklejki na kolumnach i czyta kolorowe recenzje. 

Może za parę lat dotrze do niego, że dobry set gra muzykę i nie potrzebuje żadnych directow.

I powiem szczerze, że te 79 dolarów jakie wydałem na licencję tego programu, to najgorsze wydane pieniądze na audio. 😀 Miłego dnia życzę. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ULV napisał:

Kolego , taka jest konkluzja, że manufaktura czy to używa scan speaka, accutona , morela . Czyli czołowych producentów przetworników na świecie jest ci poprostu nie na rękę bo psuje twój biznes.

LOL. No comment

37 minut temu, ULV napisał:

Wiem, że zaraz napiszesz o powtarzalności produktu i jego utracie wartości. Daruj sobie. 

Jesli to do mnie to nie, nie napisze. Nie będę zawracał rzeki. Przesiedlał starego górala.

Miło mi się czytało wasza dyskusję - to wszystko. Ja nie stronie od takich.

Zgadzam się z Felixem ale oczywiście możesz mieć swoje zdanie. nic mi do tego.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymajmy.

Niech każdy z nas idzie własną drogą.

I życzę setki takich klientów jak ten cały Felix.

Przygotuj dla takich naklejki Eisa, THX, dodaj gratis licencje na directa i sukces gwarantowany.😀

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Edytowano przez ULV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Felix1 napisał:

Focal kiedyś sprzedawał głośniki i były bardzo popularne wśród części producentów, manufaktur i na scenie DiY. No ale przestał sprzedawać same głośniki i chyba zapomniał jak to się robi, tak? :)

Focal coś tam jeszcze innym sprzedaje. 

Dobrym przykładem może też być Dynaudio. Też zapomnieli, jak się robi dobre głośniki od kiedy przestali je sprzedawać na rynku DIY, czy np. Sonusów faberowi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix1 napisał:

Ale cóż - żeby to zrozumieć, to trzeba mieć jakieś życie poza wpatrywaniem się w Akustyki czy inne YB :)

Może kiedyś zrozumiesz, jak posłuchasz YB lub coś w tym rodzaju.

Na ten moment nie masz o tym pojęcia.

9 minut temu, Felix1 napisał:

A trzeba było przeczytać kilka instrukcji kalibracji :)

Instrukcja do directa 😂😂😂

Ten program jest prosty jak budowa cepa. Pomiar zrobiony dobrze idziesz krok dalej, zrobiony źle musisz go powtórzyć. Dziecko sobie z tym poradzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Felix1 napisał:

Focal kiedyś sprzedawał głośniki i były bardzo popularne wśród części producentów, manufaktur i na scenie DiY. No ale przestał sprzedawać same głośniki i chyba zapomniał jak to się robi, tak? :)

To kupuj Focale, Dali itp. Z czym masz problem. Twój wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...