Skocz do zawartości

Co zamiast Yamaha R-N803D i Heco Aurora 700


chemik1989

Recommended Posts

Cześć!

jakiś czas temu (a dokładnie 4 lata temu) stałem się posiadaczem w/w zestawu spiętego kablami chord clearway. Całość zestawu pomógł dobrać S4home :)

Oczywiście byłem i w sumie nadal jestem zadowolony, ale jako że 4 lata już posiadam mój sprzęcik, postanowiłem wymienić go na coś "lepszego" tj. chciałbym pocelować odrobinę wyżej.

Słucham przeważnie Spotify/ rzadziej winyle.

Brzmienie zestawu mi odpowiada, chciałem jednak stopniowo wymienić zestaw na lepszy.

Czego oczekuję: mocniejszego basu, poprawy jego głębi i czystości, w Heco potrafi czasem zabuczeć, a także chyba trochę bardziej wyrazistych, ostrzejszych wysokich tonów, bardziej błyszczących.

Dźwięku z wiekszą rozdzielczością i przestrzenią,

Dodatkowo przy słuchaniu gramofonu dźwięk jest nieco przygaszony i tu bardziej brakuje mi wysokich tonów i dynamiki. (gramofon kupiłem okazjonalnie za całe 500 pln jeszcze na gwarancji i jest to reloop turn 2 z wkładką shure m44 - na 1 zabawę z winylem myślę że warto było) ale mysle ze to temat bardziej toru gramofonu - jednak za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

 

Podsumowując:

1) Na pierwszy strzał wymiana ampli na wzmak, bo dziś przyjeżdza kupiec po Yamaszkę - swoją drogą mega zainteresowanie - wystawiłem ją wieczorem... Co do wzmaka - wskazane używki - budżet 4-4,5k + coś do streamingu Spotify 300-800 zł (najlepiej tanio i dobrze :))

Do tego czy szukać wzmaka z wbudowanym preampem phono czy dorzucić jakiś osobny - też za pare stówek? co będzie lepsze?  

Ogólnie myślałem o CXA61/81 ale bardziej 81, podoba mi się wizualnie i to ponoć kawał dobrego pieca - pewnie dobrze zgrał by się z heco i otworzył furtkę do lepszych kolumn?

a może coś innego?

2) Następnym krokiem - za pare miesięcy - będzie wymiana kolumn - i tu budżet będzie również ok 4-5k jak się uda dozbierać (myślę również nad używkami np. fyne audio f502 - idzie je wyrwać za 5k~) a może coś innego? lekko ocieplonego w stylu auror z większym wykopem i fajniejszą górą.

3) Krok ostatni - poprawienie dźwięku z gramofonu - wymiana wkładki?/preamp? jeśli tak to jaka?

 

Wiem, że odsłuchy dopiero zrobią robotę, ale pytam żeby jakoś się ukierunkować i wiedzieć czego próbować, z góry dzięki za sugestię. 

Ps. Salon z aneksem kuchennym - łącznie 36 m2

Pozdrawiam, Paweł 

20220209_203717.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chemik1989 napisał:

Cześć!

jakiś czas temu (a dokładnie 4 lata temu) stałem się posiadaczem w/w zestawu spiętego kablami chord clearway. Całość zestawu pomógł dobrać S4home :)

Oczywiście byłem i w sumie nadal jestem zadowolony, ale jako że 4 lata już posiadam mój sprzęcik, postanowiłem wymienić go na coś "lepszego" tj. chciałbym pocelować odrobinę wyżej.

Słucham przeważnie Spotify/ rzadziej winyle.

Brzmienie zestawu mi odpowiada, chciałem jednak stopniowo wymienić zestaw na lepszy.

Czego oczekuję: mocniejszego basu, poprawy jego głębi i czystości, w Heco potrafi czasem zabuczeć, a także chyba trochę bardziej wyrazistych, ostrzejszych wysokich tonów, bardziej błyszczących.

Dźwięku z wiekszą rozdzielczością i przestrzenią,

Dodatkowo przy słuchaniu gramofonu dźwięk jest nieco przygaszony i tu bardziej brakuje mi wysokich tonów i dynamiki. (gramofon kupiłem okazjonalnie za całe 500 pln jeszcze na gwarancji i jest to reloop turn 2 z wkładką shure m44 - na 1 zabawę z winylem myślę że warto było) ale mysle ze to temat bardziej toru gramofonu - jednak za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

 

Podsumowując:

1) Na pierwszy strzał wymiana ampli na wzmak, bo dziś przyjeżdza kupiec po Yamaszkę - swoją drogą mega zainteresowanie - wystawiłem ją wieczorem... Co do wzmaka - wskazane używki - budżet 4-4,5k + coś do streamingu Spotify 300-800 zł (najlepiej tanio i dobrze :))

Do tego czy szukać wzmaka z wbudowanym preampem phono czy dorzucić jakiś osobny - też za pare stówek? co będzie lepsze?  

Ogólnie myślałem o CXA61/81 ale bardziej 81, podoba mi się wizualnie i to ponoć kawał dobrego pieca - pewnie dobrze zgrał by się z heco i otworzył furtkę do lepszych kolumn?

a może coś innego?

2) Następnym krokiem - za pare miesięcy - będzie wymiana kolumn - i tu budżet będzie również ok 4-5k jak się uda dozbierać (myślę również nad używkami np. fyne audio f502 - idzie je wyrwać za 5k~) a może coś innego? lekko ocieplonego w stylu auror z większym wykopem i fajniejszą górą.

3) Krok ostatni - poprawienie dźwięku z gramofonu - wymiana wkładki?/preamp? jeśli tak to jaka?

 

Wiem, że odsłuchy dopiero zrobią robotę, ale pytam żeby jakoś się ukierunkować i wiedzieć czego próbować, z góry dzięki za sugestię. 

Ps. Salon z aneksem kuchennym - łącznie 36 m2

Pozdrawiam, Paweł 

 

Możesz spróbować Cambridga, ja proponowałbym spróbować i porównać Rotela A14 MK II, który można w promocji dostać w podobnej cenie jak CX81. Rotel ma bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy i mnóstwo innych funkcji. Sam posiadam i sobie bardzo chwalę. W dalszej kolejności do tego wzmacniacza potrzebne by były lepsze kolumny, w zakładanym budżecie spróbowałbym poszukać okazji np. na Focal Chora 826.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

ekhm...

wpierw zacząłbym raczej od ustawienia kolumn.

Pomiędzy nimi jest choć 180cm ?

Od ściany to ile są odsunięte ? 10cm ?

Wiem, że akustyka to najwiekszy problem ale aktualnie nie do ruszenia.

Ściana ma 2,5 m szerokości a kolumny są między sobą 1.8-1,9 m. Na zdjęciach dostawione do ściany - przy dłuższych odsłuchach kiedy nie ma dwójki moich dzieciaczków (1,5 i 3,5 roku :Pw domu co rzadko się zdarza, wysuwam je do przodu. Na codzień niestety są dość blisko ściany. Docelowo planuję zrobić sobie pomieszczenie dedykowane do muzyki, ale póki co to odległe plany :) 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to podrzucę zdjęcie.

Wiem, że nie wykorzystam 100% żadnego sprzętu w moim słabym pod względem akustyki salonie, ale wszyscy twierdzą, że wzmacniacze zjadają amplitunery i chciałbym tego uświadczyć na własnej skórze, a poza tym to po 4 latach sprzęt już poprostu się trochę znudził i chce coś innego, tyle w temacie sprzęto zamiany :) taka moja fanaberia, której jestem świadomy, aczkolwiek myślę że coś idzie ulepszyć bo przecież nie sama akustyka gra prawda?

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanego sprzętu też poszły w górę.

A to  :

3 godziny temu, chemik1989 napisał:

Czego oczekuję: mocniejszego basu, poprawy jego głębi i czystości, w Heco potrafi czasem zabuczeć, a także chyba trochę bardziej wyrazistych, ostrzejszych wysokich tonów, bardziej błyszczących.

Dźwięku z wiekszą rozdzielczością i przestrzenią,

może być sprawą akustyki (w głównej mierze)

Zanim coś bym kupił - wypożyczyłbym ze sklepu lub od kogoś wzmacniacz/sprzęt i zobaczył czy faktycznie będzie zmiana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W Twoim przypadku, powinieneś wypożyczyć sprzęt do domu, aby przekonać się jak zagra nowy, w tej konkretnie konfiguracji.

Jednakże, żebyś poczuł różnice, to będzie potrzebna zauważalna dopłata.

Jeden z ważniejszych przykładów to: NAD C388 + B&W 603s2 Anniversary

Bardzo duży przeskok, w każdym kierunku. Zachęcam Cię do kontaktu z nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lysyrafal napisał:

@chemik1989 Nie wiem czy gramofon zawsze tak stał na amplitunerze, ale łatwego życia nie miał. Postaraj się następnym razem postawić gramofon obok, a nie na, aby zapewnić dobrą wentylację nowemu wzmacniaczowi. 

Dobrze, ze juz jest kupiec na ta Yamahe, bo po 4 latach bez wentylacji moze juz dlugo nie pociagnac... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gramofon nie stal tak zawsze, 2 z 4 lat życia Yamahy :P dziękuję za troskę i uwagi, pytałem jednak o to jaki wzmacniacz teraz wybrać. 

yamaha sprzedana, dla ciekawskich, kosztowała 3000 pln, dziś po 4 latach a więc bez gwarancji poszła za 3450. 

Póki co wyciągnąłem z mojego garażowego zestawu- starego nada 326bee i Google chromecast i podłączyłem w salonie żeby w ogóle mogło cos grać. Połączenie nad326 bee i heco aurora 700 bardzo mułowate, slabsza o wiele kontrola i mniejsza szybkość basu. Wysokie tez na + dla Yamahy. Coś tam jednak przy tej kiepskiej akustyce idzie usłyszeć... 

Więc co proponujecie ze wzmakow za 4-5k? ;) póki co do Heco,  a w przyszłości do podobnych brzmieniowo kolumn ale wyższej klasy?

Moze S4Home cos podpowie?

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, J4Z napisał:

Ja ich słuchałem u siebie z ampli kina Yamaha 685, cyrus one, atoll in80se i Cambridge cxa61. Z Cambridge najlepiej mi grało, ale czy to dobre rozwiązanie przyszłościowe? Nie wiem. Wątpię. Cambridge odmuli aurory ale później będziesz musiał do niego dobrać kolumny. 

Ja ostatnio poszukiwałem zestawu stereo dla szwagra. Okazało się że połączenie CXA61 i Monitor Audio Silver 100 według przypuszczeń miało grać sucho. Natomiast nic takiego nie ma miejsca. To jest dowód na to, że trzeba posłuchać żeby wiedzieć co się może podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie,

kolega ma rację. Musisz zadbać o akustykę zanim dokonasz zzmian. kolumny są bardzo wasko rozstawione przez co tracisz na scenie.

Jak widzisz dokonałeś zakupu w dobrym czasie i obecnie po 4 latach sprzedasz swoją Yamahe z zyskiem :/ [SICK]

Więc nie musisz się spieszyć.

Uważam że przesiadka na CXA81, Roksan Atessa realnie poprawi brzmienie. Kolumny Fyne F 502, Tannoy XT8F albo KEF Q 950.

ALE

Najpierw pobaw się akustyką. ustawieniem sprzetu bo już z obecnego możesz wykrzesać więcej, a z nowego przy takim ustawieniu nie osiągniesz jego maksimum.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chemik1989 napisał:

Nie, gramofon nie stal tak zawsze, 2 z 4 lat życia Yamahy :P dziękuję za troskę i uwagi, pytałem jednak o to jaki wzmacniacz teraz wybrać. 

yamaha sprzedana, dla ciekawskich, kosztowała 3000 pln, dziś po 4 latach a więc bez gwarancji poszła za 3450. 

Póki co wyciągnąłem z mojego garażowego zestawu- starego nada 326bee i Google chromecast i podłączyłem w salonie żeby w ogóle mogło cos grać. Połączenie nad326 bee i heco aurora 700 bardzo mułowate, slabsza o wiele kontrola i mniejsza szybkość basu. Wysokie tez na + dla Yamahy. Coś tam jednak przy tej kiepskiej akustyce idzie usłyszeć... 

Więc co proponujecie ze wzmakow za 4-5k? ;) póki co do Heco,  a w przyszłości do podobnych brzmieniowo kolumn ale wyższej klasy?

Moze S4Home cos podpowie?

 

To może coś wniosą moje doświadczenia...

Też miałem (jeszcze 2 miesiące temu) R-N803D i grało to u mnie także z Heco Autora 700 w salonie 25m2. Akustyka u mnie jest dużo lepsza niż u ciebie, nie zagłębiając się w szczegóły...

Mi także Yamaha się poprostu znudziła. Wspominam ją dobrze i z sentymentem, jako bardzo uniwersalny i poprawny sprzęt i nic więcej.

Od 2 miesięcy moje Aurory grają pod Audiolabem 6000A Play. Jako źródło jest też Audiolab 8300CD oraz Raspberry Pi3B podłączony po kablu USB do 8300CD.

Bardzo sobie chwalę ten zestaw. Gra naprawdę przyjemnie i to już przy minimalnych poziomach głośności podczas nocnych odsłuchów (-70dB i mniej przy skali do -78dB).

Sprzęt kupiłem jako fabrycznie nowy i żeby osiągnąć swoją docelową barwę potrzebował miesiąc wygrzewania.

Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

P.S.

Ja też sprzedałem swoją Yamahę za 3500 a kupiłem 3 lata wcześniej za 3200 😁 co nie zmienia faktu, że obecna cena (ponad 5000 za nowy) jest absurdalna. Gdybym taką kupił za tyle to bym czuł się wydy..any. Te 3300zl. na które została wyceniona przez producenta to uczciwa cena.

 

IMG_20220211_145117.jpg

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wjechal cambridge. Udało mi się wyrwać 5 miesięczną używkę na gwarancji za 4k. Stan sklepowy. Nowy 5.5~ do tego kupilem rega Fono Mini a2d. 

Aktualnie streamuje Spotify przez bluetooth. 

Ale myślę nad jakims streamerem sieciowym.

Powiem szczerze że mimo akustyki jest efekt wow. W ogóle nie do porównania CXA81 a Yamaha RN803D.  Cambridge gra z taką lekkością i otwartością ze jestem w szoku ze ta zmiana jest tak odczuwalna... 

Tego oczekiwałem :) heco aurory 700 dostały drugie życie.  Pewnie kiedys je zmienię. Na razie zostają.

 

20220212_201557.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2022 o 12:12, chemik1989 napisał:

Wiem, że akustyka to najwiekszy problem ale aktualnie nie do ruszenia.

Ściana ma 2,5 m szerokości a kolumny są między sobą 1.8-1,9 m. Na zdjęciach dostawione do ściany - przy dłuższych odsłuchach kiedy nie ma dwójki moich dzieciaczków (1,5 i 3,5 roku :Pw domu co rzadko się zdarza, wysuwam je do przodu. Na codzień niestety są dość blisko ściany. Docelowo planuję zrobić sobie pomieszczenie dedykowane do muzyki, ale póki co to odległe plany :) 

roomPerfect

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2022 o 13:26, Miras23 napisał:

5 tysięcy za rn803 to tylko u handlarzy, którzy nie wiadomo nawet skąd to mają...na tophifi się świeci 3999...

Pewnie wynika to z braków. Brakuje też np niedrogich odtwarzaczy CD typu Pioneer pd30, czy Denon cdc800 itd i tu zaskoczenie na aukcji jest/był w piątek odtwarzacz Denon cdc 720 za... 9900 zł. Tak. A z rok, dwa lata temu bywało po kilka używek cdc720 od 600 do 1tys zł.

Chyba że wystawiający komis liczył na ... No właśnie na co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Tak z ciekawości po co masz do Audiolaba Play jeszcze malinę?

Piotr

1. Malina z Volumio jest wygodniejsza do słuchania radia internetowego. Niektorych stacji radiowych DTS Play-Fi porostu nie znajduje, jak np. moje ulubione "JB Radio" (ani streamu FLAC, ani innych 🤔).

2. Pliki DSD też wygodniej mi odtwarzać na Malinie, czy to przesyłając po USB do 8300cd, czy analogowo (z nakładką hat) do 6000A Play. Wolę jednak pierwszą opcję z uwagi na mnogość filtrów i możliwość konfiguracji w 8300CD.

Z funkcji sieciowych 6000A Play korzystam głównie słuchając Tidala (w Volumio trzeba dodatkowo zapłacić i to słono), puszczając czasem coś z YouTube i po bluetooth. Za ścianą pokoju w którym słucham muzyki mam swoje domowe kino z amplitunerem Onkyo, który też wspiera DTS Play-fi i czasem, jak chcę narobić hałasu (impreza 😁) to DTS... się fajnie sprawdza, bo puszczam muzykę na oba systemy na raz i jednocześnie nimi steruję. Niby pierdoła i przydaje się żadko, ale cieszy i robi klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...