Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 702 S2 jakie kable ?


Recommended Posts

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Jak nie słyszysz u siebie, to u mnie również nie usłyszysz 😁

Ale spróbuj tutaj, może jednak 🤪

 

Pisałeś, że trzeba być głuchym jak pień albo upartym jak osioł, żeby nie usłyszeć, więc nie rozumiem, jak miałbym zaprzeczyć tak oczywistej różnicy, która byłaby nie tylko słyszalna, ale i widoczna w każdym programie na np. podglądzie spektrum. 

[Edit: to nie ten filmik]

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że Wy się sami usprawiedliwiacie przed sobą, skoro napisali i pomierzyli w ASR to kable nie grajo i choćby coś było słychać, bedziecie się oszukiwać

Jestem przekonany, że Ty sobie zdecydowanie lepiej radzisz z pomiarami i wykresami niż ja. Ja, jak sadzę lepiej za to rozumiem naturę człowieka, jego możliwości i ograniczenia. Kablosceptycyzm to u mnie rzecz nabyta i jest wynikiem wielu, myślę, że dziesiątków nazwijmy to szumnie "testów", które doprowadziły mnie do konkluzji, że pewne elementy tzw. toru są bez większego znaczenia, a tzw., jakość tworzy się głównie w naszych umysłach. I to, co jest trudne dla wielu do akceptacji, bez naszego świadomego udziału i kontroli 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Zrobiłeś już bittest tym cyfrowym kablom które grajo?

Które grają? Te od drukarki czy Linde? Owszem nie grał mi kabel USB Klotza, w przeciwieństwie do 5 drukarkowych, ale już go dawno odesłałem, więc dupa z pomiarów 😁

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Co Ty się czepiłeś ASR. Tam tylko potwierdzają laboratoryjnie to czego nie słychać w praktyce. Bez ASR dalej nie będzie słychać róźnic.

Nie tylko tam. Czepiam się ślepej wierzę w pomiary, a raczej w to co mierzymy, bo patrząc na wyniki pomiarów a to co słychać, czasem mam wrażenie że to dwa różne światy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

nie napisałeś jak zmierzyć zapach 

Bo się tym nigdy nie interesowałem. Na szybko znalezione:

Jedną z najczęściej stosowanych metod oznaczania stężenia zapachowego jest olfaktometria dynamiczna. Główną rolę „czujnika zapachu” pełni w niej ludzki nos. W pomiarach olfaktometrycznych uczestniczy specjalnie dobrany zespół (składa się z min. 4 osób), którego członkowie muszą posiadać wrażliwość węchową na standardową substancję zapachową – n-butanol. Pomiar stężenia zapachowego odbywa się metodą ‘tak-nie’, podczas którego prezentowane są różne rozcieńczenia próbek gazów emitowanych, a grupa oceniających musi odpowiedzieć na pytanie: ‘Czy zapach jest wyczuwalny?’. Próbki przygotowuje się w olfaktometrze dynamicznym, który używa strumienia czystego powietrza aby rozcieńczyć strumień badanej próbki gazów złowonnych. Indywidualne wyniki są uśredniane, co pozwala na uzyskanie stężenia substancji odorotwórczych w próbce zapachów pobranej z pewnego miejsca. Podobnie jak poziom zanieczyszczenia powietrza mierzymy w µg/m3, wartość stężenia zapachowego według europejskiej normy wyrażona jest w europejskich jednostkach zapachowych w metrze sześciennym [ouE/m3].

Wygląda mi to na ślepy test.

6 minut temu, Fafniak napisał:

Zrobiłeś już bittest tym cyfrowym kablom które grajo?

A czy to czasem nie jest tak, że przez cyfrowy kabel idą cyfrowe dane, jeszcze nie zdekodowane do sygnału audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

bo patrząc na wyniki pomiarów a to co słychać, czasem mam wrażenie że to dwa różne światy...

no to masz dwie drogi. Albo uznajesz swoje doświadczenie za nadrzędne i olewsz tzw, zdobycze naukowe współczesnego świata, ale wręcz przeciwnie i uznajesz ułomność ludzkiego umysłu. Masz dwie tabletki. Wybór nalezy do Ciebie 😁🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 

Obejrzałem ten filmik: SŁYSZĘ różnicę, zresztą jest ona na tyle wyraźna, że niemal każdy usłyszy. Pytanie tylko, czy ta różnica została faktycznie nagrana, czy może raczej nagranie zedytowano. Nie ufam gościowi jak psu, zwłaszcza że jest youtubowym recenzentem, stąd podejrzenie o kryptoreklamę w pełni uzasadnione. Typ pokazuje trzy kable: zwykły i dwa niezwykłe z czego jeden niedrogi i drugi drogi. Oba niezwykłe grają rzekomo lepiej od zwykłego, ale ten drogi jest trochę lepszy. Innymi słowy: "Hej, nie musisz kupować drogiego kabla, ale ten drogi jest nieco lepszy". Jak myślicie, który kabel kupi audiofil: lepszy tani czy trochę lepszy od lepszego drogi?

Przejrzałem jego kanał i co najmniej kilka rzeczy wzbudza podejrzenie. Między innymi jego recenzja Dragonfly Cobalt, którego nazywa "najlepszym tego typu urządzeniem przenośnym". Amir recenzował ten wzmacniacz słuchawkowy (mierzył/słuchał) i konkluzja była taka, że jest to wadliwie zaprojektowane urządzenie, na dodatek sporo droższe od sporo lepszej konkurencji. Audioquest słynie z badziewa w pretensjonalnych obudowach i z pretensjonalnymi opisami, ale za sprawą marketingu ich towary rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dzik napisał:

Obejrzałem ten filmik: SŁYSZĘ różnicę, zresztą jest ona na tyle wyraźna, że niemal każdy usłyszy.

Nie wnikając w merytoryczność jego recenzji (też nie jestem fanem), ale poziom różnic które wnoszą interkonekty jest u mnie mniej więcej na takim poziomie jak na jego filmie... największa różnica jest na basie, albo leje się bez kontroli, albo wali punktowo jak w werbel. Komórką pewnie tego nie złapie poniżej 100Hz  znając życie, podobnie lepszej "przestrzeni i powietrza" czyli precyzji w separacji kanałów? 

Pare tygodni temu wziąłem mój używany ok kilku lat RCA marki Phoenix Gold do kolegi - po wpięciu go zamiast jego Pad, tak wszystko siadło że nie mogłem w to uwierzyć - kable nie grajo. Tydzień później wziąłem go do 2 kolegi - efekt był dokładnie tak sam - klapło niemiłosiernie, dobry sprzęt zagrał słabo. 

Pare stówek bardzo poprawiło jakość grania u mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcinmarcin napisał:

ajwiększa różnica jest na basie, albo leje się bez kontroli, albo wali punktowo jak w werbel.

to jakie to kable z taka różnicą ?

Ten filmik który zapodałeś, jest fajny, słychać różnice. Problem powstaje tylko taki że chyba nikt (tu na foru, bo w mieszkaniach znajomych znajdziemy takie cosie na 100%) nie używa takich marketowych sznurówek.

Wątpię aby ktoś negował potrzebę solidnego wykonania kabla z dobrych materiałów. 

Kiedyś gdy kamery nie oferowały cyfrowego przesyłu sygnału wideo, trzeba było wgrywać do kompa analogowy sygnał. Kumpel strasznie się męczył bo ilość zakłóceń go po prostu przerastała. Zakup kabli dobrze wykonanych, ekranowanych, rozwiązał problem.

Dlatego nie bardzo "wierzę" (wietrzę problemy ;)) w kable nazwijmy to "gołe" 

Natomiast chętnie poznam kabel który zmieni dźwięk na tyle bym w ślepym teście rozpoznał taki kabel. Tylko błagam nie proponuj/cie takich sznurówek ;) jak w tym filmiku

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

to jakie to kable z taka różnicą ?

U mnie różnice największe są między Phoenix Gold (bardzo kiepski każdy aspekt) a Real Cable (ten grał bardzo punktowo aż za bardzo ostro u mnie i ten trafił do znajomego a u mnie został polski srebrny Argentum SCG 4/4. Każdy z tych kabli miał swoją charakterystykę. Bardxo przyzwoicie i uczciwie było na domofonowym YTDY który kosztował mnie 1zl bez wtykow... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dzik napisał:

No ale o jaki konkretnie aspekt audio pytasz, moja opinia na co, jaki konkretnie problem?

Skąd czerpiesz wiedzę o Audio, robisz samodzielnie testy, doświadczenia, możesz poprzeć swoją teorię praktycznymi dowodami?

Uporczywie żądasz od Nas praktycznych dowodów na potwierdzenie jakiejś teorii, a sam nigdy nie przedstawiłeś żadnego dowodu na potwierdzenie swojej, także słabo to wygląda.

17 godzin temu, Dzik napisał:

Ironia polega na tym, że to najczęściej wcale nie jest własne zdanie, tylko zdanie skądś zaczerpnięte, dlatego pojawia się problem, kiedy trzeba je jakoś uzasadnić.

I jeszcze piszesz coś takiego jak powyżej. Zarzucasz komuś, że nie ma swojego zdania, a sam co robisz?

16 godzin temu, slaw0001 napisał:

Mam, ale to nic personalnego, chociaż ciekawi mnie czy Ty masz coś wspólnego z "branżą"?

Współczuję Ci kolego, ale doceniam to, że przynajmniej odpowiedziałeś szczerze. Według mnie, takim myśleniem sam sobie stwarzasz problem w głowie, którego nie ma.

Wypraszam sobie i chyba niezbyt uważnie czytasz, bo już nieraz targałem łacha z branży. Owszem, mam w swojej okolicy kilka dobrych sklepów ze sprzętem, ale to chyba o niczym nie świadczy.

14 godzin temu, slaw0001 napisał:

W sumie to dobrze, że o tym wspomniałeś. Myślałem o tym niedawno i powiem szczerze, że teraz już tej "częstochowy" bym tak nie bronił. Nie raz łapałem, sie na tym, że pewne spostrzeżenia trochę, nawet wobec siębie przerysowywałem,.Także tego.... Mogę nie być najlepszym świadkiem w sprawie.

Nie ma problemu, po prostu odniosłem się do tego, co kiedyś napisałeś, aby nie być gołosłownym. Wyolbrzymiłeś to na początku, ale mimo wszystko zmiany jakieś zaszły w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy forumowa ankieta, oczywiście nierealne raczej. Co by każdy użytkownik dostał na skrzynkę link do ankiety z kilkoma pytaniami Tak/Nie:

- Czy słyszysz różnice między kablami

- Czy zauważyłeś zmiany podczas wygrzewania kolumn/elektroniki

- Czy poszczególne modele wzmacniaczy grają inaczej

- Czy wnerwiają cię uzasadnienia, że nie ma żadnych zmian a jest tylko psychoakustyka i autosugestia

 

Gdyby setki forumowiczów wypowiedziało się na bazie swoich własnych doświadczeń i obserwacji spodziewam się, że byłby wynik jak w meczu Brazylia - San Marino albo jak w głosowaniu z udziałem B.Szydło za przedłużeniem kadencji Tuska (27:1). 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Chciałem zobaczyć z ciekawości ceny. Ktoś w ogóle tym handluje ? Bo albo źle szukam albo z dostępnością jest bardzo cienko

http://www.argentum-audio.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8%3Akabel-sygnaowy-interkonekt-scg-44nn&catid=2%3Akable-sygnaowe&Itemid=42&lang=pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...