Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 702 S2 jakie kable ?


Recommended Posts

@marcinmarcin a gdzie tam jest cena?

30 minut temu, Wito76 napisał:

Gdyby setki forumowiczów wypowiedziało się na bazie swoich własnych doświadczeń i obserwacji

I co by to zmieniło?

Setki ludzi widziało w zacieku na szybie boski portret. Czy z tego wynika że był to portret Boga?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fafniak napisał:

I co by to zmieniło?

Setki facetów obejrzy się za fajną laską w mini a trzech za Rodrigo z trzydniowym zarostem w białej koszuli. Po prostu pokaże to który trend jest tym właściwym. Jak już bawimy się w metafory to na całego.

P.S.

Trochę niepolityczna ta metafora. Jeśli uraziłem elgiebetów to przepraszam.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jak nie słyszysz u siebie, to u mnie również nie usłyszysz 😁

Ale spróbuj tutaj, może jednak 🤪

 

Nie pomierzył raczej, ale to tylko świadczy o naszych brakach zrozumienia jakie bodźce i co odbierają nasz zmysły... 

Napisz mi proszę jak zmierzyć zapach 👍

Porównanie z tego filmu ma taki sam sens jak porównywanie brzmienia kolumn za 100 zł do np. Monitor Gold albo Silver.
Idealnie sens tego oddaje komentarz spod tego filmu:

"W tym przypadku wiedziałem, że będzie różnica przed odsłuchem i na pewno tak było. Większość ludzi nie rozumie o kablach, że niczego nie dodają, po prostu biorą. Tani kabel ma słabe ekranowanie, a więc wysoki szum (no cóż, mogą dodać w przypadku szumu), ma też wyższą rezystancję, więc słabe dołki, słaby kabel może działać trochę jak filtr dolnoprzepustowy lub górnoprzepustowy filtr, dzięki czemu dźwięk będzie cieplejszy lub jaśniejszy, ale to przez usunięcie częstotliwości z sygnału, a nie dodanie do niego tego, co ludzie muszą zrozumieć! Nie musisz wydawać 200 USD, aby uzyskać dobre ekranowanie i niską rezystancję, ponieważ iiWi powiedział, że różnica między tymi 10 USD a drogimi kablami będzie bardzo trudna do usłyszenia. Jak wszystko w życiu, unikaj taniego gówna i nie zwariuj z malejącymi zyskami, a wszystko będzie dobrze."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Skąd czerpiesz wiedzę o Audio, robisz samodzielnie testy, doświadczenia, możesz poprzeć swoją teorię praktycznymi dowodami?

Uporczywie żądasz od Nas praktycznych dowodów na potwierdzenie jakiejś teorii, a sam nigdy nie przedstawiłeś żadnego dowodu na potwierdzenie swojej, także słabo to wygląda.

Po pierwsze, każda teoria wymaga najpierw udowodnienia, a nie obalenia, bo inaczej za fakty uchodziłyby różne twierdzenia rodem z sci-fi. Nikt w teście, który można uznać za wiarygodny, nigdy nie zademonstrował wpływu kabli na poprawę brzmienia, a przynajmniej ja takiego testu nie widziałem.

Po drugie, jestem amatorem, więc moje osobiste doświadczenia (pomijając fakt, że nie mam do tego odpowiedniej aparatury) miałyby taki sam walor dowodowy jak filmik cytowany wyżej. Są jednak dostępne testy ludzi, którzy mają doświadczenie i wykształcenie z dziedzin audio albo przesyłania sygnału, niektórzy z nich nawet wykładają na uczelniach, i ich testy nigdy nie potwierdziły żadnego cudownego albo wręcz niewyjaśnionego wpływu przewodów na sygnał audio. Wszyscy oni powtarzają jedynie, żeby kupić dobry, solidnie wykonany kabel – tylko tyle i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

U mnie różnice największe są między Phoenix Gold (bardzo kiepski każdy aspekt) a Real Cable (ten grał bardzo punktowo aż za bardzo ostro u mnie i ten trafił do znajomego a u mnie został polski srebrny Argentum SCG 4/4. Każdy z tych kabli miał swoją charakterystykę. Bardxo przyzwoicie i uczciwie było na domofonowym YTDY który kosztował mnie 1zl bez wtykow... 

Marcin naprawdę jestem pełen podziwu, że Ci te kable namieszały w głowie ( pozytywnym tego słowa znaczeniu ) i zaczęło się od Real Cable. Zaszła u Ciebie całkowita przemiana z kablo-sceptyka na osobę, która już nie lekceważy tego elementu toru. Owszem pomiary są ważne, ale co z tego, wpinasz kabel w system i pomiary schodzą na drugi plan. Gra cały system i jeden element toru ma większy wpływ na brzmienie, a drugi mniejszy, ale każdy wprowadza zmiany w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dzik napisał:

Wszyscy oni powtarzają jedynie, żeby kupić dobry, solidnie wykonany kabel – tylko tyle i aż tyle.

Tak mam w systemie i nigdy nie wydałem na kable miliony tzn. głośnikowe max 40 PLN za metr, interkonekty max 160 PLN. Kabel nie musi być drogi, a dobrze wpasowany w system lub pod preferencje użytkownika. Zawsze zastanawia mnie, czemu ''niektóre" osoby zachowują się tutaj, jakbyśmy polecali przewody za miliony, proszę o przykłady?

Ja nawet nie poleciłem autorowi tematu żadnego kabla, tylko napisałem, aby wypożyczył po wygrzaniu sprzętu, nie kabli.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lysyrafal napisał:

Tak mam w systemie i nigdy nie wydałem na kable miliony tzn. głośnikowe max 40 PLN za metr, interkonekty max 160 PLN. Kabel nie musi być drogi, a dobrze wpasowany w system lub pod preferencje użytkownika. Zawsze zastanawia mnie, czemu ''niektóre" osoby zachowują się tutaj, jakbyśmy polecali przewody za miliony, proszę o przykłady?

Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem „my”, bo są na tym forum różni użytkownicy – jedni twierdzą, że w zależności od kabla mogą być subtelne różnice w brzmieniu, inni mówią o skrajnych różnicach. Jedni polecają kable za znośne ceny, ale jest też np. Bogusław, który odlatuje w kosmos. Trudno mi się połapać, co kto konkretnie na ten temat uważa, ale odniosłem wrażenie, że ci, którzy się w to bawią jednak wierzą w coś więcej niż dobry, solidnie wykonany kabel. Sam piszesz o „wpasowaniu” – co to znaczy? Co w tym kablu ma pasować do czego w moim systemie, jakie elementy? Pytam, bo jestem na serio w stanie sobie jakiś kabel wpasować, cokolwiek to znaczy.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.  Zawsze tutaj dostawałem powiadomienia o odpowiedzi w temacie. Ostatnio nic nie przyszło do dzisiaj. Myślałem, że temat umarł. Dopiero zobaczyłem jak wątek się rozwinął 😀

 

Sprzęt mam od tygodnia. Niestety sam wzmacniacz i kolumny. Chciałem dokupić Noda ale obecnie czarny jest niedostępny. Słucham na starych kablach ProCab i muzykę puszczam bluetooth na wzmacniacz 😀 generalnie konfiguracja bardzo słaba ale ja na tak słabą to zestaw gra super .Nie mogę się doczekać jak zrobię wszystko z nim jak należy.

Według wielu kolumny muszą się wygrzać.  Tutaj w instrukcji jest mowa o 15 godzinach. Dla mnie kolumny już grają mega dobrze. Jeśli coś w nich się jeszcze poprawi to będę bardzo zadowolony. Na poszukiwania kabli czekam jak kupię Noda. Minie akurat jeszcze trochę czasu by cały sprzęt się ułożył. Pewnie wtedy wypożyczę kilka modeli i sprawdze czy słyszę jakieś różnice i coś wybiorę. Sporo osób polecało mi firmę Ricable. Pewnie jakiś model od nich wypożyczę plus coś dodatkowo . Jak coś się zmieni u mnie ze sprzętem na pewno wrzucę aktualizację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nixon napisał:

Sporo osób polecało mi firmę Ricable

Fajne oploty , chciałbym się dowiedzieć jakie reakcje wrogie mogą zachodzić między metalem a tworzywem :

" Do głównych innowacji Ricable - należy zastosowanie zamiast polietylenu nowych związków termoplastycznych, które pozwalają uzyskać lepsze parametry dielektryku i zapewniają większą elastyczność niż PVC, a także zachowują lepsze właściwości w kontakcie z miedzią. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o zwykłe parametry mechaniczne. Zginając kabel izolacja wciąż dobrze kontaktuje z żyłą, nie rozciąga się, nie odsłania przewodnika narażając go na utlenianie i korozję chemiczną. Oczywiście to tylko moje spekulacje i być może kompletne bzdury. Takie niuanse, ale my przecież lubimy takie rzeczy czytać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Sam piszesz o „wpasowaniu” – co to znaczy? Co w tym kablu ma pasować do czego w moim systemie, jakie elementy? Pytam, bo jestem na serio w stanie sobie jakiś kabel wpasować, cokolwiek to znaczy.

Elementy brzmienia oczywiście, które można trochę złagodzić lub podkolorować ( preferencje użytkownika ). Jeśli wszystko Ci odpowiada, wystarczy pewnie zwykła dobra miedź ( taką obecnie stosuje, wcześniej było inaczej ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Zginając kabel izolacja wciąż dobrze kontaktuje z żyłą, nie rozciąga się, nie odsłania przewodnika narażając go na utlenianie i korozję chemiczną.

Serio sa takie kable z izolacją, ktora podczas wyginania odsłania "goły" przewodnik? 😂

Bo z tego by wynikało ze takie są...🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Serio sa takie kable z izolacją, ktora podczas wyginania odsłania "goły" przewodnik?

Są , dwa tygodnie temu podłączałem kinkiety u Mamy / mieszkanie w 50-cio letnim bloku z płyty/ , instalacja aluminiowa. Po dotknięciu przewodu izolacja odpada , nawet nie trzeba zginać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

To dobrze, że już teraz o tym wiesz ;)

Skoro takie odczucia przeważają w Twojej ocenie....

Zestawu słuchałem w sklepie , później miałem wypożyczony na tydzień czasu. Jestem w 100 % zadowolony już w tym momencie a jest jeszcze kilka elementów do poprawy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek x napisał:

Słucham muzyki i szkoda mi czasu na takie przepychanki. Naprawdę to zaczyna mi być szkoda czasu na czytanie tych..... Nie macie czegoś ciekawszego do roboty ,niż tak tracić energie na te przepychanki ?

Ciagle to podkreślasz. Ok. A weź pod uwagę ze np. Jest ktoś "na mieście" i pisze robiąc coś tam (nie ma możliwości słuchać akurat teraz muzyki) 😜 tak wiec może to być inna forma korzystania z "dostępności forum" ;)

Ps: jesli nie masz nic ciekawego do napisania to oczywiście nikt Cie zmuszać nie będzie.

Ps2: ostatnio bylo na forum ze jak to możliwe ze ktoś spaceruje i słucha muzyki 😂😂

 

A tu tymczasem.... 🤔😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jest XXI wiek. Może są jakieś terapie, jakieś grupy, gdzie wchodzisz, siadasz w kółeczku i mówisz "Cześć, jestem Andrzej, nie słyszę kabli a wszyscy inni słyszą. Ciągle tylko widzę jakieś pomiary i ślepe testy" 

To naprawdę bez sensu być takim upartym, takim betonem i nie zadać sobie nigdy nawet trudu by podpiąć inne kable. A w zamian pieprzyć w kółko te samą mantrę o wydawaniu się, o autosugestii, heheszki że kumpel szwagra rzekomo "słyszał" itd. Nie zmieniałeś kabli więc nie jesteś tu partnerem do dyskusji i to całe filozofowanie to tylko bicie piany a nie merytoryczna dyskusja. Ja też nie wywaliłem majątku na kable, od dwóch lat mam te same (w międzyczasie pożyczałem od znajomych jedynie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misiek x napisał:

Wy to tak lubicie sobie popier...ć o niczym .😂 A to mnie kiedyś ktos tu nazwał audiofilem 😆. Ludzie , ja kable kupiłem kilka lat temu i juz nawet na nie ,nie patrzę. To tylko kawałki drutu, które mi przypasowały w moim systemie i wszystko. Już nawet nie będe pisał czy coś słyszę bo to takie kopanie sie z 🐴. Słucham muzyki i szkoda mi czasu na takie przepychanki. Naprawdę to zaczyna mi być szkoda czasu na czytanie tych..... Nie macie czegoś ciekawszego do roboty ,niż tak tracić energie na te przepychanki ? To pytanie retoryczne- pozdrawiam słyszacych i nie słyszacych.

hmmm to co ty robisz? Mam wrażenie że dokładnie to o czym piszesz w pierwszym zdaniu.

12 minut temu, Wito76 napisał:

To naprawdę bez sensu być takim upartym, takim betonem i nie zadać sobie nigdy nawet trudu by podpiąć inne kable. A w zamian pieprzyć w kółko te samą mantrę o wydawaniu się, o autosugestii, heheszki że kumpel szwagra rzekomo "słyszał" itd. Nie zmieniałeś kabli więc nie jesteś tu partnerem do dyskusji i to całe filozofowanie to tylko bicie piany a nie merytoryczna dyskusja.

O kim piszesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wito76 napisał:

Kurde jest XXI wiek. Może są jakieś terapie, jakieś grupy, gdzie wchodzisz, siadasz w kółeczku i mówisz "Cześć, jestem Andrzej, nie słyszę kabli a wszyscy inni słyszą. Ciągle tylko widzę jakieś pomiary i ślepe testy" 

"Cześć, jestem Jaś i słyszę kable a nawet ich nie podłączyłem”

Takie czasy nastały, że betonem nazywa się ludzi, którzy swoje osądy na tzw. wiedzy pragną osadzić. No dobrze. Co dalej? Egzorcysta zamiast psychiatry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...