Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Testuje sobie jak pisałem DAC Tagi DA400 i za chiny nie moge znaleźć żadnej piosenki powyżej 96khz. Jak wezmę w apce MQA dekoder and renderer to mam max 48khz a jak samo renderer to max 96khz. Czy da się zobaczyć coś więcej?? Oczywiście głośność na fix i eq wyłączony.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Testuje sobie jak pisałem DAC Tagi DA400 i za chiny nie moge znaleźć żadnej piosenki powyżej 96khz. Jak wezmę w apce MQA dekoder and renderer to mam max 48khz a jak samo renderer to max 96khz. Czy da się zobaczyć coś więcej?? Oczywiście głośność na fix i eq wyłączony.

A jak jest "No MQA" zamiast "Renderer only", tez max 96?

Moze byc tak, ze ten DAC w ogole nie wspiera MQA na wejsciu optycznym badz coax.

 

Szczerze mowiac, ponizsze

image.png.2309d2d8da041d4e08605f4a219d5ca0.png

sugeruje mi, ze MQA tylko dla USB.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Np dobra to czemu większość DACow ma 24bit/192khz skoro i tak nie można przeskoczyć 96khz?

Bo odtwarzają 24/192 ale nie wspierają mqa, które urzywa tidal dla plików 24/192

Inna sprawa, że chyba nie ma co się na mqa napalać skoro tidal i tak od tego odchodzi a mqa podbija tylko cenę dac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Inna sprawa, że chyba nie ma co się na mqa napalać skoro tidal i tak od tego odchodzi a mqa podbija tylko cenę dac 

To dekodowanie MQA jest zaszyte w nowych układach XMOS (chyba dlatego działa tylko z USB), więc ceny nie podbija.

Ciekawostką w DA-400 jest wyjście optyczne, co pozwala używać go także jako konwertera USB/SPDIF. Po podłączeniu do wyjścia optycznego dekodera AC3 łatwo można też sprawdzić czy tor jest bitperfect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sprawdź w instrukcji amplitunera jaka jest wydajność pradowa tego gniazda. Ale jeśli jest to takie "zwykłe" dla pendrive'a to nie radzę. Nie pamiętam, ale chyba gdzieś widziałem info że Wiim woła zasilacza 1A a takie pod pendrive'a to 0,5A wyda jedynie. No i oczywiście dźwiękowo będzie to najgorszy pomysł, wiadomo że to z zasilacza impulsowego napięcie czyli kicha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...