Skocz do zawartości

Jaki wzmiacniacz i kolumny


radek64

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zmienić swój soundbar Yamaha 207 na jakiś porządny sprzęt audio.

Słucham głownie rock. soundtracki oraz piano/ guiter covery.

Pomieszczenie 4.2 x 3.2 sprzęt jak i kanapa na dłuższej ścianie centralnie naprzeciwko.

Odsłuchiwałem wcześniej Denon X1300 i X2700 wraz z Quadral Rhodium i całkiem podobało mi się brzmienie.

Budżet w miarę rozsądku, zależy ile kolumn wyjdzie, niestety ciężko jest z rostawieniem ich, brak miejsca na podłogowe chyba, że zmienie rtvkez kolei monitory nie mam pewnosci jak najlepiej ustawić, pod kątem czy na równi po bokach kanapy?

Jestem w stanie wydać do 10k przy pełnym zestawie. Zastanawiałem się jeszcze nad zestawie Heco Aurora + DenonX???? lub Yamaha RX6VA

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ciężko będzie pogodzić te dwa tematy ze sobą:)

Jeżeli wybrałbyś Yamahę RXA6A to stereo uzyskasz na przyzwoitym poziomie, być może takim, który Cię będzie satysfakcjonował. 

Prawdą jest, że połączenie amplitunera wielokanałowego ze wzmacniaczem stereo dałoby Ci najlepsze efekty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radek64 napisał:

Mimo wszystko wizja zakupu 2.1 a 5.1 jest różnicą :D

 

2.1 czyli stereo z subem?

No to jeśli myślisz o kinie to w tym budżecie z dostępnych elementów masz Onkyo 696 / 6100 , czasem Denon X 2700 + Heco Aurora 300 set 5.1, QAcustic 3030i, ELAC B6.2. Tam tył moga być mniejsze QAcustic 3020 czy 3010 i ELAC B5.2, monitor audio Bronze 100 + 50 i tak dalej.

W przypadku zakupu stereo z subem do stereo, to tak na szybko Magnat MR 780, Cambridge AXR100D + Monitor Audio Silver 100 / KEF R3 + REL T5X

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, radek64 napisał:

Prawdę mówiąc bardziej interesuje mnie kino domowe i w sumie pomyliłem zakładki :(

Chociaż zastanawiam się też nad stereo do 6k

Powinieneś wcześniej zastanowić się nad tym czy sprzęt będzie do słuchania muzyki czy do oglądania filmów bądź jeżeli wykorzystujesz jedno i drugie to w jakich proporcjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny stereo nie są takie tanie. 2 Monitory i sub 10k ? A gdzie tu jeszcze wzmak? :) Mimo wszystko 10k to górna granica i tak poza tym muszę jeszcze kable ogarnąć :)

Prawdę mówiąc chciałbym nieco uniwersalny sprzęt jednak bardziej zależy mi na muzyce. Można ująć 60/40, 65/35? Muzyka/TV :)

Do tego mam jeszcze osobno pod PC Topping L30+ E30 + Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2022 o 18:58, radek64 napisał:

Prawdę mówiąc bardziej interesuje mnie kino domowe i w sumie pomyliłem zakładki :(

Chociaż zastanawiam się też nad stereo do 6k

 

To zdecyduj się proszę: bieżący wątek ma zostać w dziale STEREO, czy przenosimy go do działu "KINO DOMOWE"?

Jeżeli dopuszczasz obie możliwości i nie wiesz jeszcze na czym się to skończy, to zostawiamy w STEREO... Ważne, by nie tworzyć drugiego wątku - tylko kontynuować w tym gdzie jesteśmy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyć kolejnych wątków :) dopuszczam obie możliwości. Rozważania rozpocząłem po odsłuchaniu powyższych Denonów i kolumn w porównaniu z moją yamahą.

Początkowo zakładałem lepsze stereo w cenie około 6k. Obecnie budżet do 10k mogę przeznaczyć n a dowolny setup.

Przy czym powaznie rozważam kolumny Audio Silver 100 7G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, radek64 napisał:

A powiedz jeszcze jak najlepiej rozstawić monitory. Od tyłu na kanapę czy po bokach? Z tego co czytałem najlepiej niby by były na wysokości głowy

Sopran ma byc na wysokości głowy. Jeśli mówisz o stereo to monitory rozkłada się tak samo jak podłogowe.

Chyba że mówisz o tyłach, surroundach?

Zapraszam Cie do nas to posłuchasz kilka setów w kombinacji monitory i wzmacniacze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po długim studiowaniu wątków myślę, że najlepszym pomysłem będzie

Monitor Audio Silver 100 G7

Magnat MR 780

I kable.... https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x2-5mm2-banan-2m-10705640441?fromVariant=10985545607

Zamówię, odsłucham, ocenię i ewentualnie sfinalizuję, niestety nie mam za bardzo możliwości jeździć na odsłuchy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
W mojej ocenie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobry zestaw stereo, w przypadku którego zawsze będziesz mógł podłączyć TV i obejrzeć film z dobrym dźwiękiem. 
Mamy sporo niewiadomych odnośnie preferencji, napisałeś, że szukasz uniwersalnego brzmienia czyli jakiego? Lubisz słyszeć detale, lubisz spokojniejszą czy bardziej analityczną górę? Zadzwoń do nas w wolnej chwili to porozmawiamy o szczegółach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...