Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

35 minut temu, tomek4446 napisał:

A co do żarcia jestem obecnie od dwóch m-cy na pewnym eksperymencie. Kalorie głównie z białka i liczba dzienna na "0" , czyli tyle ile potrzebuje . Ani masa , ani redukcja. Na śniadanie i kolację żre proszek z mlekiem :) Czyli , koktajl odżywczy , błonnik, białko , multiwitaminę , tłuszcz omega , łyżkę oliwy z oliwek. Jeszcze żyję :)

Mi kazał jeść dużo mięsa, ryż, płatki owsiane, czyli głównie węgle.

Nie będę ukrywał, że zależy mi głównie na wyglądzie. Wiadomo, najważniejsze jest samopoczucie, ale głównie chodzi mi o wygląd, plus więcej siły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DiBatonio napisał:

Zgadza się,  wystarczy czasem popatrzeć na innych na takiej siłowni

Dzisiaj zwróciłem uwagę takiemu bardzo młodemu człowiekowi , że właśnie rozwala sobie barki. Robił przyciąganie drążka do klatki w siadzie . Uchwyt typowo "na plecy". Wziął za duże dla siebie obciążenie , bo barki miał przy uszach i włączyły się kaptury, ściągał nie plecami a bicepsem.  Ale nie to było najgorsze. Łokcie miał całkowicie na zewnątrz. To nie naturalny ruch dla stawów barkowych. Wiem coś o tym :) Ogólnie pomagamy sobie na siłce. Często prosimy by ktoś spojrzał z boku , czy technika jest ok. 

35 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale wiesz, że niektóre witaminy, czy minerały w takich multiskladach wzajemnie się wykluczają? 

Te specyfiki co wchłaniam przeszły podwójną kontrolę. Raz dietetyka , którym jest mój trener a dwa co ważniejsze żony. :) Przeanalizowała wszystko co do dawek i składu. Był problem z ilością witaminy D , ale się wyjaśnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Dietę ma mi ułożyć, ale za około miesiąc.

Dieta to podstawa. Piszesz o brzuchu . Bez zbicia tkanki tłuszczowej sześciopaka nigdy nie będziesz miał ,choćbyś machał na brzuch 7 dni w tygodniu :) 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ciekawe, po jakim czasie będą efekty. Głównie brzuch i klatka.

To jak w audio - indywidualne , subiektywne i wpływ ma cała masa elementów :) 

Ja machałem sam pół roku z YT z marnym skutkiem. Dopiero trener pokazał mi o co w tym tak naprawdę chodzi. Nie żałuje tej kasy , bo widzę wyniki. Najpierw zadał mi pytanie co chce . Wydolność , masę , rzeźbę , siłę , sprawność ...... to Ty powinieneś określić cel , a On dostosowuje plan treningowy i żywieniowy do niego. 

A co do klatki i brzucha to ..... nogi są równie ważne jak nie najważniejsze. Do tego tyłek i plecy. To brzuch i pośladki stabilizują Ci postawę w czasie ćwiczeń siłowych i chronią kręgosłup. 

Co do siły , to tak naprawdę walczysz cały czas nie z mięśniami a z układem nerwowym. Układ nerwowy to leniwe bydle. Dla niego najlepiej jak byś leżał cały czas na kanapie i się nie ruszał. Stąd na każdym treningu musi być jakiś drobny progres. W ten sposób przesuwamy granice odcięcia. Ja raz w m-cu mam trening typowo siłowy , głównie wszelkie wyciskania gdzie robię w konia układ nerwowy :) metody są dwie , jakoś z angielska to się nazywa , ale nie pamiętam. Pierwsza to bierzesz maksymalny ciężar jakim jesteś w stanie wykonać 3 serie po 12 powtórzeń / a'propos polecam na treningu notować /. Potem robisz taką sztuczkę. " Jedziesz " z tym ciężarem 6 powtórzeń - 15 sek. przerwy - 6 powtórzeń - 15 sek. przerwy - 6 powtórzeń. I tak 3 serie. Więc de facto robisz 18 powtórzeń , układ nerwowy Ci na to pozwoli bo " czyta " te przerwy , natomiast mięśnie traktują to jako jeden ciąg , bo 15 sek. to za mało na odpoczynek :) Druga metoda to dajemy maksymalne obciążenie na 5-6 powtórzeń , potem bez przerwy redukujemy o 30% ciężar i już bez liczenia jedziemy do upadku mięśniowego. I tak trzy serie. 

Fajna zabawa co ? :) 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Te specyfiki co wchłaniam przeszły podwójną kontrolę. Raz dietetyka , którym jest mój trener a dwa co ważniejsze żony. :) Przeanalizowała wszystko co do dawek i składu. Był problem z ilością witaminy D , ale się wyjaśnił.

Z Wit D. to najlepiej zacząć od badania metabolitu 25 (OH) D, później dobrać dawkę, ja w najważiejszych momentach brałem 20tys j.m. dziennie, trzeba tylko pamiętać, że jak bierzemy ponad 2 tys j.m to trzeba odpowiednią  dawkę w j.m. Wit K2 mk7 plus Wit A,E.

Taka kontrola o której piszesz to wiesz...😉

Zatem warto poczytać...

https://www.hellozdrowie.pl/artykul-witaminy-i-mikroelementy-nie-udane-polaczenia/#zelazo-cynk-wapn

https://mito-med.pl/artykul/suplementacja-optymalne-przyjmowanie-suplementow-diety-czyli-wszystko-we-wlasciwym-czasie

Jest tego więcej, ale musiałbym poszukać w zapisanych zakladkach.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Jaka cena? Jeśli mogę wiedzieć

Po preferencyjnych stawkach , bo żona też ćwiczy z tym samym trenerem 100 zł za 1 godz. 

Jest jak dla mnie świetny. Trenujemy razem już rok i osiem m-cy i nadal mam treningi na których robię ćwiczenia po raz pierwszy . Zna ich milion :) Prowadzi normalną , legalną działalność. Ma ubezpieczenie , płaci podatki , dostaje paragon fiskalny. W ciągu ostatniego roku siłownia podniosła o 300% mu składkę. Wielu trenerów których znałem odeszło. Przeszli do szarej strefy.

A tak mi się przypomniało. Z mojego doświadczenia , sztanga jest spoko , ketle są spoko , hantle są spoko ale ..... ćwiczenia z tą dużą piłką / jak dla kobiet w ciąży/ na dwugłowe , brzuch , ćwiczenia z gumami , na TRX to jest dopiero " morderstwo". Niech Cię nie zwiedzie ten ładny wygląd. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Widzę , że ogarniasz specyfiki. Więc mam pytanie. Jakie masz zdanie o kreatynie. Z tego co słyszałem powinienem brać , szczególnie w moim wieku / 57 lat/. Działa profilaktycznie , spowalnia sarkopenię . Brałem regularnie przez pół roku , tzn. dwa miesiące stosowania , m-c przerwy .... Niby zatrzymuje wodę w organizmie a ja wstawałem min. dwa razy do kibla w nocy. Co myślisz ? Acha , nie zaobserwowałem ani przyrostu masy, ani siły.

IMG_1916.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek4446 napisał:

Widzę , że ogarniasz specyfiki. Więc mam pytanie. Jakie masz zdanie o kreatynie.

Zdania są różne, a moje jest takie, że nie potrzebuję kreatyny.

Miski z silowni wiedzą najwięcej, ani to definicji mięśnia, ani masy.

Monohydraty w natarciu, jak już to jabłczan. 

Ale naprawdę można fajnie się zrobić bez tego gówna,  wiem że nawet trenerzy polecają,  ale mnie to nie bierze.

59 minut temu, tomek4446 napisał:

Acha , nie zaobserwowałem ani przyrostu masy, ani siły.

 

Tutaj sam sobie odpowiedziałeś. 

Trzeba brać jeszcze poprawkę na to, że nie każda odżywka działa ta samo na organizm każdego z nas.

 

29 minut temu, Artur Brol napisał:

Panowie, tak z ciekawości.

Zajmujecie się fitnessem więc może znacie odpowiedź na takie pytanie - ile kg podnosi się robiąc pompkę?

Tak mnie ostatnio to pytanie naszło i nie opuszcza.

Hahaha...

To zależy, czy robisz ją poprawnie i ile ważysz (zapomniałem dopisać), bo z tym robieniem pompek to jest tragedia w społeczeństwie 😁

59 minut temu, tomek4446 napisał:

. Niby zatrzymuje wodę w organizmie a ja wstawałem min. dwa razy do kibla w nocy. Co myślisz ? Acha , nie zaobserwowałem ani przyrostu masy, ani siły

Między innymi zatrzymuje wodę 😉

Ja chadzam częściej sikać, ale ja dużo piję takiej mojej wody mineralnej😉

P.S.

Najlepsi są ci, co jeszcze w szatni zaraz przed wejściem na salę biorą kreatynę, albo BCAA, żenada.

Widać, że nie mają pojęcia o czasie wchłaniania, kończą trening, a specyfiki dopiero wysycają krwiobieg. 😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Brol napisał:

ile kg podnosi się robiąc pompkę?

To mi przypomina pytanie o obliczenie masy efektywnej ramienia gramofonu. Strona wzorów :) 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale naprawdę można fajnie się zrobić bez tego gówna, 

Przez te dwa lata dowiedziałem się , że zrobienie dużej masy mięśniowej bez wspomagania to jakieś 17-25 lat systematycznych treningów i diety. Dlatego sterydy tak kuszą , szybciej , efektywniej i każdy liczy , że skutki uboczne go ominą.

Sam niczego nie biorę , mam inne cele .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

. Dlatego sterydy tak kuszą , szybciej , efektywniej i każdy liczy , że skutki uboczne go ominą.

W szatni widać kto się strzyka, wystarczy ocenić jakość skóry, zwłaszcza na plecach.

W pracy mam takich sezonowcow, co się kłują, mało który wygląda sesnsownie, bo zapominają o intensywności treningu i systematyczności, a i tak micha najważniejsza, co ja akurat mam w pompce 😁

 

7 minut temu, tomek4446 napisał:

To mi przypomina pytanie o obliczenie masy efektywnej ramienia gramofonu

Dlatego dopisałem w edytce, ile waży Arturo😁

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Sam niczego nie biorę , mam inne cele .

Suple są w porządku, tylko z nimi też trzeba wiedzieć jak brać, by ich nie marnować. 

Przed treningiem i po treningu BCAA (odpowiednia dawkę), ja jeszcze AAKG (argininę),  zresztą nawet jak ostatnie ponad pół roku nie ćwliczyłem, to biorę AAKG prozdrowotnie 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehh nie widziałem że tu siłownia w temacie :). Panowie w moim wieku, a już w waszym ( z całym szacunkiem) to się cudów nie ma co spodziewać ;). Kreatyna na bank pomoże w budowie masy mięśniowej, ale komu to potrzebne? Co się zaprzepaściło gdzieś tam po drodze nie odbuduje się w wieku 40-50 lat. Można sylwetkę zbudować, ale cudów nie będzie. :). 

Cierpliwość i jeszcze raz zapierdol i coś tam będzie można napiąć ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

Panowie audiofile, pakersi, zapewne po 50tce. A jak Wam rozciąganie idzie?

Bo o skracaniu i skurczaniu mięśni, to jak czytam w pytę😉

Tak trzymać Chłopy.

Rozciaganie sie na efekt wizualny niespecjalnie wplywa, jedynie prozdrowotnie, wiec pewnie nijak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wing0 napisał:

Co się zaprzepaściło gdzieś tam po drodze nie odbuduje się w wieku 40-50 lat. Można sylwetkę zbudować, ale cudów nie będzie. :). 

A jak ktoś od ponad 30 lat z różnymi przerwami chadzał na siłownię między innymi sportami, to co?

Jest coś takiego jak pamięć mięśniowa,  zwłaszcza u kogoś kto trochę latek sobie chadzał na siłownię i nie mówię o robieniu z siebie Arnolda.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

A jak ktoś od ponad 30 lat z różnymi przerwami chadzał na siłownię między innymi sportami, to co?

Jest coś takiego jak pamięć mięśniowa,  zwłaszcza u kogoś kto trochę late sobie chadzał na siłownię i nie mówię o robieniu z siebie Arnolda.

Ile ta pamięć u Ciebie daje? Jakie wyniki przy jakiej wadze? Ja też chodziłem na siłownię za młodu, karate i inne pierdolety :). 

8 minut temu, AudioTube napisał:

Panowie audiofile, pakersi, zapewne po 50tce. A jak Wam rozciąganie idzie?

A jak ma iść? To jest pięta ahillesowa, trzeba bo i dla mięśni i dla zdrowia dobre, ale szału nie ma... :) pomaga unikać kontuzji przede wszystkim, podyndać na drążku trzeba czasem heheh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Ile ta pamięć u Ciebie daje? Jakie wyniki przy jakiej wadze? Ja też chodziłem na siłownię za młodu, karate i inne pierdolety :). 

Tyle, że po pół roku nie chodzenia w ok 3÷4 mies już się wraca niemal do tego co było, jeszcze raz zatem, trening jego jakość,  intensywność i systematyczność. 

A wyniki? Za młodego człowiek się mierzył gdzie popadło, teraz wyrosłem z takich pierdół, czasem coś najdzie, żeby sobie zmierzyć łapkę, albo co...😁

Ja sobie odpuszczam i mi wystarczy 2x w tygodniu (ćwiczenia obwodowe), nie potrzebuję się nikomu podobać i robić z siebie kulturysty.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Tyle, że po pół rokunie chodzenia w ok 3÷4 mies już się wraca niemal do tego co było, jeszcze raz zatem, trening jego jakość,  intensywność i systematyczność. 

Ja sobie odpuszczam i mi wystarczy 2x w tygodniu (ćwiczenia obwodowe), nie potrzebuję się nikomu podobać i robić z siebie kulturysty.

 

A jak taki cel to supcio trzymam kciuki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

jest pięta ahillesowa, trzeba bo i dla mięśni i dla zdrowia dobre, ale szału nie ma... :) pomaga unikać kontuzji przede wszystkim, podyndać na drążku trzeba czasem heheh

Trzeba, ale to prawda.

A ja dnia nie zaczynam bez stretchingu,  inaczej nie wstanę z łóżka..Trza dbać o kręgosłup i takie tam, bez problemu w skłonie dotykam paluchów przy stopach.

Jeszcze jakiś czas temu czołem kolan. Ale to akurat kwestia większej uwagi i za jakiś czas da się i czołem kolan😛

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AudioTube napisał:

A jak Wam rozciąganie idzie?

Tragicznie , ale robię. Mam takie ćwiczonko. Jedna noga na glebie , druga na wózeczku. Ta na wózku odjeżdża w bok , na drugiej robię przysiad , a następnie dostawiam tą nogę na wózeczku. Fachowo nazywa się to przysiad ninja. Nawet nie wiesz co się  dzieje ze ścięgnami w kroku :) 

21 minut temu, Wing0 napisał:

trzeba bo i dla mięśni i dla zdrowia dobre, ale szału nie ma...

I po to to robię. Aby bez bólu kręgosłupa założyć skarpetki , bez problemu wejść na czwarte piętro z zakupami , rozładować samochód okienek i nie mieć na drugi dzień zakwasów. Mięśnie mają chronić ważne organy i umożliwić codzienne funkcjonowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

I po to to robię. Aby bez bólu kręgosłupa założyć skarpetki , bez problemu wejść na czwarte piętro z zakupami , rozładować samochód okienek i nie mieć na drugi dzień zakwasów. Mięśnie mają chronić ważne organy i umożliwić codzienne funkcjonowanie.

 

To był jeden z powodów,  dla których zacząłem ćwiczyć,  choć może przy tym co wy robicie, chyba może nie powinienem twierdzic, że ćwiczę.🙂

Pomogło mi to jednak, to co robię,  poprawic moja kondycje, potrafie zawiazac sznurowki bez zadyszki, posłuchać muzyki, siedząc na podłodze i nie przeraża mnie więcej mysl że muszę wstać i jeśli mnie już bol pleców dorwie potrafie sobie z nim sam, w ciągu 2 dni poradzić.

Także, tylko tak dalej. 

Nie ważne ile się ma lat, dopóki się człowiek ruszą, powinno być ok.

Mocne mięśnie, poprawna postawa.

Mniej problemów z plecami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , a jak u Was z mięśniami głębokimi ? @Adi777 , @Wing0, @DiBatonio.

Proponuje proste ćwiczenie. Duża piłeczka / jak dla kobiet .... :) / , dostawiamy ją przy ścianie , klękamy na niej oboma kolanami , puszczamy się ściany i utrzymujemy na niej 30 sekund. 

Powodzenia , a i tak 3 serie :) Mówię Wam, ta cholerna piłka jest najgorsza .... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Proponuje proste ćwiczenie. Duża piłeczka / jak dla kobiet .... :) / , dostawiamy ją przy ścianie , klękamy na niej oboma kolanami , puszczamy się ściany i utrzymujemy na niej 30 sekund. 

Można dłużej,  jak to robię to patrzą na mnie jak na kosmitę.

Uczyłem się jeden dzień wchodzenia kolanami na taką piłkę do pilates, teraz mogę sobie na niej kleczeć bez pomocy ściany, właściwie od początku nie robiłem tego przy ścianie. 

Gdzieś miałem krótki filmik jak to robię, moja kobialka mnie nakręcała. 

Dla mnie to nic nowego, bo z lędźwiami miewałem często problemy, więc troche ćwiczeń znam 😛

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Mówię Wam, ta cholerna piłka jest najgorsza ....

Eeee tam. 😛

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...