Skocz do zawartości

Czy MusicCast znika z rynku?


Przemekch

Recommended Posts

Chciałem zakupić kilka sztuk WXAD-10 ale już wycofany

https://uk.yamaha.com/en/products/audio_visual/accessories/wxad-10/index.html

 

YSP-5600 wycofany

https://ca.yamaha.com/en/products/audio_visual/sound_bar/ysp-5600/index.html

 

WXC-50 i WXA-50 wycofany

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/wireless_streaming_amplifiers/wxc-50/index.html

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/wireless_streaming_amplifiers/wxa-50/index.html

 

Alternatywnie https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n303d/index.html ale wycofany

 

Posiadam R-N602 oraz MusicCast 50 i chciałem rozbudować system ale się zastanawiam czy warto jeżeli yamaha może zamknąć cały projekt - i na to wygląda... ?

Potrzebuję wyjścia na 4 pomieszczenia i 4 urządzenia WXAD-10 były by idealne pod głośniki sufitowe oraz ogrodowe w rozsądnej cenie ale nie ma dostępnego sprzętu aby to uruchomić. 

Jakie mam alternatywy? Może warto sprzedać musiccast? Ale jakie są alternatywy ze strefami tak aby można było odtwarzać różna muzykę w różnych pomieszczeniach i przełączyć się na tryb odtwarzania tego samego we wszystkich pomieszczeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kubad napisał:

Myślę że problem leży w braku dostępności komponentów. A pozatym wypisane przez ciebie urządzenia już znajdowały się dość długo na rynku więc może zostaną zastąpione nowymi modelami. Yamaha MC nie odpuści. 

No nie wiem Discontinued praktycznie większości modelów jednak jest jakimś znakiem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem ładną alternatywę:

https://github.com/Burningstone91/smart-home-setup

  • Snapcast + Mopidy do multiroomu i podłączenia się pod Spotify
  • Volumino - Spotify Connect dla klientów bez ekranu
  • Snapweb do sterowania głośnością na starym Ipadzie w kibelku

Koszt na 4 dodatkowe sekcje +/- 3 tyś zł + głośniki. 

Ktoś ma taki setup?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zakończeniu produkcji tych urządzeń pisałem już kilka miesięcy temu. 

Ale MusicCast będzie oferowany nadal- np. w amplitunerach kina domowego.

Tu masz przykład.

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-a4a/features.html#d1348452

I ta strona Yamahy jest bardzo zapóźniona w stosunku do japońskiej.

https://jp.yamaha.com/products/audio_visual/index.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem....od raku zachodze w głowę, czemu zakończyli produkcję amplitunerów stereo i streamerów. Tym bardziej,że się świetnie sprzedawały.....

Może plan jest taki - czysty analogowy wzmacniacz + ampli kina jako streamer ? Diabli wiedzą.

Poza amplitunerami AV, pozostaje jeszcze gramofon - także z obsługą Musiccasta.

image.thumb.png.235226f85a4e0b15ab1c4c2a7b53e59f.png

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam do pytania. Na czym w takim razie zbudować system multiroom.

  • 2x toaleta gdzie najlepiej było by sterować z tabletu powieszonego na ścianie a głośniki w suficie
  • 2 sekcje ogrodowe
  • salon w którym mam R-N602
  • Sypialnia w której mam głośnik Musicast 50
  • 2 dodatkowe pokoje 

Musicast byłby idealny ale nie wstawię do każdego pomieszczenia R-N602 po 4 tyś zł każdy :)

Mam w rodzinie 4 konta Spotify I chciałbym aby każdy mógł streamować na swoją sekcję, ale z rana chciałbym wszystkich budzić np. muzyczką puszczając mój stream na wszystkie pokoje. Musicast się do tego nadaje ale czy są alternatywy? Czy zostaje tylko patent z Snapcast + Mopidy + Volumino + rasperyPI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z dostępnością tych urzadzeń. Dlatego nie będa ich dalej tłukli. Może za pare lat jak się naprawi to pokaże się po prostu coś innego.

15 godzin temu, Przemekch napisał:

No to wracam do pytania. Na czym w takim razie zbudować system multiroom.

  • 2x toaleta gdzie najlepiej było by sterować z tabletu powieszonego na ścianie a głośniki w suficie
  • 2 sekcje ogrodowe
  • salon w którym mam R-N602
  • Sypialnia w której mam głośnik Musicast 50
  • 2 dodatkowe pokoje 

Musicast byłby idealny ale nie wstawię do każdego pomieszczenia R-N602 po 4 tyś zł każdy :)

Mam w rodzinie 4 konta Spotify I chciałbym aby każdy mógł streamować na swoją sekcję, ale z rana chciałbym wszystkich budzić np. muzyczką puszczając mój stream na wszystkie pokoje. Musicast się do tego nadaje ale czy są alternatywy? Czy zostaje tylko patent z Snapcast + Mopidy + Volumino + rasperyPI.

Dokładnie możesz to zbudować na Pi albo na Sonosie, kwestia ceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Problem jest z dostępnością tych urzadzeń. Dlatego nie będa ich dalej tłukli. Może za pare lat jak się naprawi to pokaże się po prostu coś innego.

Dokładnie możesz to zbudować na Pi albo na Sonosie, kwestia ceny

Piotr

Eksperymentalnie chyba zakupię głośnik MusicCast WX-010 i zobaczę czy można wyprowadzić wyjście na zewnątrz - do tego jakiś wzmacniacz i własne głośniki. System do głośników sufitowych czy ogrodowych jak znalazł ;)

Edytowano przez Przemekch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Problem jest z dostępnością tych urzadzeń. Dlatego nie będa ich dalej tłukli. Może za pare lat jak się naprawi to pokaże się po prostu coś innego.

No, jeśli problem jest z dostępnością tych urządzeń, to własnie powinni zwiększyć ich produkcję, a nie wstrzymywać "tłuczenie" :) .

Chyba,że mają problem z dostępnością podzespołów, wtedy wstrzymanie produkcji jest uzasadnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemekch napisał:

Eksperymentalnie chyba zakupię głośnik MusicCast WX-010 i zobaczę czy można wyprowadzić wyjście na zewnątrz - do tego jakiś wzmacniacz i własne głośniki.

Ale yamaha wx-010 jest niezależnym głośnikiem z własnym zasilaniem, nie zadziała na zasadzie streamera do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 08:34, terracan1929 napisał:

No, jeśli problem jest z dostępnością tych urządzeń, to własnie powinni zwiększyć ich produkcję, a nie wstrzymywać "tłuczenie" :) .

Chyba,że mają problem z dostępnością podzespołów, wtedy wstrzymanie produkcji jest uzasadnione.

Podzespołów brakuje.

Soft raczej nadal wspierany będzie. MusicCast występuje w modelach na które nadal czekamy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wszyscy macie info że decyzja została o wycofaniu została podyktowana brakiem komponentów ? ;)
 

Nie żebym się czepiał, ale nie znam modelu biznesowego prowadzenia firmy z takim podejściem. 

Przy problemach z dostępnością producenci z reguły stosują nowe komponenty.

Tutaj większość asortymentu została wycofana ….

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemekch napisał:

A skąd wszyscy macie info że decyzja została o wycofaniu została podyktowana brakiem komponentów ? ;)
 

Nie żebym się czepiał, ale nie znam modelu biznesowego prowadzenia firmy z takim podejściem. 

Przy problemach z dostępnością producenci z reguły stosują nowe komponenty.

Tutaj większość asortymentu została wycofana ….

 

 

 

 

 

Zgadzam się. Wtedy stosuje się nowe części i "pierdzieli się" o poprawie jakości, nowości, itp. itd. A tak po prawdzie to problem z dostawcami części. Ile to razy Apple zmieniał procesory na Intel, na PowerPC itp. itp. I ... zawsze ... to było w celu polepszenia komputera. A chodziło o ceny dostaw. Gdyby to był problem tylko samych komponentów to nazwali by to WXC-51 lub WXD-50 lub WXC-50B i dalej trzymali na rynku. Wydaje się, że w skali globalnej jest za duża konkurencja na rynku streamerów. Możliwe, że utrzymają MusicCast, ale zaczną się specjalizować i podzielą ten kombajn WXC-50 na elementy toru. Szybsza produkcja i większe zyski. Jak jakiegoś komponentu brakuje do jednego to produkcja pozostałych produktów idzie dalej. A przy takim kombajnie rzeczywiście, gdy brak jednej części to cała produkcja może stanąć. 

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że jest to dziwne, tym bardziej,że amplitunery stereo - czy to 602 ,czy tym bardziej 803 zbierały świetne recenzje i do tego bardzo dobrze się sprzedawały.

Sam byłem zdziwiony, gdy rok temu na japońskiej stronie wyczytałem,że kończą z produkcją tych modeli.

Mogę tylko domniemywać, że zmienia się strategia firmy (?) . 

Stawiają na czyste wzmacniacze stereo + amplitunery kina domowego i na tym chcą bazować i umacniać/zdobywać rynek.

Dodatkowo mają CD + gramofony. i kilka kolumn. I może tyle im wystarczy ? Cholera wie.

A może niedługo zaskoczą nas czymś nowym ? Coś na wzór

2 godziny temu, hlary napisał:

ale zaczną się specjalizować i podzielą ten kombajn WXC-50 na elementy toru

ZOabczymy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...