Skocz do zawartości

Shanling A3.2


FromBorg

Recommended Posts

Ja po opisach samych bym kupił ten piecyk zacny nie patrząc na kasę ;) Niestety bez weryfikacji u mnie, na moich kolumnach, z moją ulubioną płytą nie ma szans. Dzisiaj znudzony Hypexem i Bifrostami podłączyłem BMNy z Sinusem, nawet założyłem maskownice żeby nie patrzeć na te tanie i brzydkie przetworniki. Bajka jest. Słucham i nie mogę wyjść z podziwu jak fajnie to gra tą konkretną  płytę ;)Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek Nowalski napisał:

Miałem okazję słuchać go 3 lata temu na avs. Przypadł mi do gustu i obrałem sobie go na celownik, ale w warunkach domowych dopiero ostatnio udało mi się go posłuchać u FromBorga ze scorpio 1 i to było fenomenalne połączenie.

Jeżeli chcesz to możesz posłuchać u mnie, będziesz miał bezpośrednie porównanie, no prawie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MariuszZ napisał:

. Dzisiaj znudzony Hypexem i Bifrostami podłączyłem BMNy z Sinusem, nawet założyłem maskownice żeby nie patrzeć na te tanie i brzydkie przetworniki. 

Przesadzasz , właśnie z maskownicami nie wyglądają dobrze ,  chociaż masz trochę racji bo 2-jki gorzej wyglądają niz 1-nki przez symetrię 😏 

Pzdr, 🖐️

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MariuszZ napisał:

Ja po opisach samych bym kupił ten piecyk zacny nie patrząc na kasę ;) Niestety bez weryfikacji u mnie, na moich kolumnach, z moją ulubioną płytą nie ma szans. Dzisiaj znudzony Hypexem i Bifrostami podłączyłem BMNy z Sinusem, nawet założyłem maskownice żeby nie patrzeć na te tanie i brzydkie przetworniki. Bajka jest. Słucham i nie mogę wyjść z podziwu jak fajnie to gra tą konkretną  płytę ;)Pozdrawiam :) 

Mariusz wkleił byś zdjęcie Bifrostow. Robiłeś sam czy to może te z allegro co były z rok temu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie ub. roku kupiłem je w okolicach Poznania od użytkownika @Arpo, który w tym czasie budował dla siebie kolumny wg projektu Troelsa na Faitalach. Faitale wisiały później u nas w dziale sprzedaż za przysłowiowe "grosze" biorąc pod uwagę koszt części i obudowy. 

Bifrost doczekały się osobnego wątku w dziale diy ale zdjęcia niestety na razie są wykrzaczone. 

Oczywiście kolumny po zakupie trochę przerobiłem. Nowa zwrotka, wytłumienie, terminale, fornirek. Grają zacnie ale potrzebują drajwu bo efektywność tylko 84dB. Z lampowym setem ledwo ledwo ale da się słuchać 😎 

Resizer_16688793575483.jpg

Resizer_16688793732955.jpg

Resizer_16688793975827.jpg

Resizer_166887941739911.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Tematyczny Shanling na pewno dałby radę. Może kiedyś będzie okazja sprawdzić. Chodzi za mną porządny tranzystor i szepcze zachęty do ucha 😉

To trzeba nie mało gotówki na taki porządny. Ja jakoś nie mam na tranzystor parcia, na klasę D też mi przeszło. Mam chociaż z tym spokój ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MariuszZ napisał:

Chodzi za mną porządny tranzystor i szepcze zachęty do ucha 😉

Zerknij do Q21 na cenę Trigona Exxceed. Za 13kzł warto sprawdzić, zwłaszcza dla miłośników przestrzeni, do tego wysokie tony czyste jak kryształ i to powietrze. Brać na testy, zanim się sprzeda. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Za 13kzł warto sprawdzić

Na pewno warto sprawdzić 👍 Cena jest wyższa ale wiem, że można utargować prawie zawsze. Niestety jak już dojrzeję całkiem do trana to raczej będzie to rynek wtórny, końcówka mocy z wejściem na XLRach, w czystej klasie A. Mam sprecyzowane oczekiwania techniczne i wśród tych rozwiązań będę szukał co mi pasuje na ucho. Posłuchałbym jakiegoś Krella KSA50 lub coś podobnego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powyżej mieliśmy same zachwyty nad Shanlingiem. To i ja napiszę coś od siebie.

Wykonanie: Świetne. Spasowanie elementów najwyższa klasa. Ciekawie wkomponowany, nowocześnie wyglądający wyświetlacz, niezły pilot. Komponenty wewnątrz dobrej jakości. Zaciski głośnikowe z tworzywa, znane i używane przez wielu innych producentów, bez zarzutów.

Kultura pracy: Klasa. Cisza, bez słyszalnych szumów z kolumn, bez buczącego transformatora. Dyskusyjne sterowanie głośnością. Wysokie skoki. Przy -70dB było już u mnie naprawdę głośno. Możliwości Shanlinga wydają się być nieograniczone.

Brzmienie: Bas. Potężny, monumentalny, z nieprawdopodobnym zejściem ale i z naprawdę świetną kontrolą. Najniższe rejestry wzbudzają respekt. Taka prezentacja znana jest mi tylko z najmocniejszych tranzystorowych konstrukcji. Wyższy podzakres mógłby wg mnie mocniej uderzać. Stopa perkusji nie zawsze ma drive jakiego bym oczekiwał. Znam zawodników, którzy bardziej kopią i nadają lepszy rytm nagraniom.

Tony średnie. Tu zaczynają się schody. Niby jest do bólu poprawnie, ale jak dla mnie jest to w 80% prezentacja znana z Hegla H390. Czysto, bez podgrzania, ale i bez emocji. Typowy drut ze wzmocnieniem.

Wyższy środek i przejście w wysokie tony są dla mnie najsłabszym elementem. Coś dziwnego tu się dzieje, jest jakaś emfaza. Czasami zawrzeszczy, czasami zaszeleści. Bywa nieprzyjemnie i szorstko. Samo otwarcie i wyciągnięcie najwyższej oktawy jest już godne uznania i mamy tu fajny detal i sporo powietrza.

Liczyłem mocno na ten wzmacniacz. Niestety nie dał mi tyle frajdy ze słuchania muzyki ile bym oczekiwał, a i bywało, że po dłuższym odsłuchu po prostu trochę męczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lpomis napisał:

Brzmienie: Bas. (...) Wyższy podzakres mógłby wg mnie mocniej uderzać. Stopa perkusji nie zawsze ma drive jakiego bym oczekiwał. Znam zawodników, którzy bardziej kopią i nadają lepszy rytm nagraniom.

(...)

Wyższy środek i przejście w wysokie tony są dla mnie najsłabszym elementem. Coś dziwnego tu się dzieje, jest jakaś emfaza. Czasami zawrzeszczy, czasami zaszeleści. Bywa nieprzyjemnie i szorstko. Samo otwarcie i wyciągnięcie najwyższej oktawy jest już godne uznania i mamy tu fajny detal i sporo powietrza.

Na ten brak podbicia górnego basu pewnie ciężko coś poradzić, Ale, jeśli chodzi o to wyeksponowane przejście średnicy w soprany (częsta sprawa), to tutaj problem mógłby rozwiązać dobry DAC na drabince rezystorowej, np. Denafrips Pontus II, który zachowałby otwartość systemu, a jednocześnie utemperował ten irytujący podzakres. Mówię czysto hipotetycznie - nie namawiam Cię na rewolucję w torze i powrót do Shanlinga. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Witam czy ma ktoś doświadczenia jak ten wzmacniacz gra z głośnikami z Herbert SHL5 lub Dynaudio Contur 20.
     
Dnia 23.04.2022 o 17:13, FromBorg napisał:

Wzmacniacz: Shanling A3.2

...
Kolumny: Audio Physic Scorpio I

 

Edytowano przez RoRo
Usunąłem więszość cytatu - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi, lepiej odność się do konkretnego fragmentu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 2.12.2022 o 14:34, Rafał S napisał:

Na ten brak podbicia górnego basu pewnie ciężko coś poradzić, Ale, jeśli chodzi o to wyeksponowane przejście średnicy w soprany (częsta sprawa), to tutaj problem mógłby rozwiązać dobry DAC na drabince rezystorowej, np. Denafrips Pontus II, który zachowałby otwartość systemu, a jednocześnie utemperował ten irytujący podzakres. Mówię czysto hipotetycznie - nie namawiam Cię na rewolucję w torze i powrót do Shanlinga

Ummmmm, jak ten Shangling wczoraj zagral z moim Pontusem..... Papcie spadają... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AudioTube napisał:

Michał, napisz tak po ludzku jakie brzmienie w porównaniu do Twojego wzmocnienia. Thanx

Nie słuchałem tego u siebie, ale w systemie kolegi. Myślę ze jednak znam trochę tamten system. Generalnie byłem zaskoczony, zarówno wielkością (która na żywo robi piorunskie wrażenie) jak i jakością grania. 

Sluchalem w trybie integry, z daca wewnętrznego jak i z moim pontusem. Generalnie integra z daciem wewnętrzny grała naprawdę fajnie, zaskakująco fajnie. Dół rzeczywiscie robi wrażenie, jest potężny ale dobrze kontrolowany. Fajne wybrzmienia, dużo zależy jednak od kolumn. Góra jest otwarta, nie jest specjalnie wygładzona, kiedy trzeba ma pazur, ale na gładkich kawalkach jest gładko. Srednica nasycona ale bez przesady, nie wypych nic do przodu. Swietne faktury basu i dolnej srednicy. Lokalizacja instrumentów b. dobra. Glebia b. dobra. Po dodaniu Pontusa było tylko lepiej. Myślę że warto dodać dac takiej klasy. Czy cos poniżej klasy Pontusa ma sens? hmmm, chyba nie. To jest fajna integra, która po dodaniu dobrego daca i streamera dla wielu może być game over. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia. Ja mam oczywiście pre lampowe WBA z tranzystorem, ale gdyby tak dodać tego chińczyka w roli koncowki? Byłoby zdecydowanie lepiej.  Nawet myśl mnie nachodzi czy by tak nie wywrócić systemu do góry nogami. Tak dla fanu. 

Chińczyk był "wygrzany" tak wiec był to dzwiek docelowy.

W porownaniu do mojego pre góra była bardziej otwarta, energiczna, ale nic nie drażniło. Gdybym mógł, chętnie sprawdziłbym to u siebie, niestety zaplanowałem inne zmian w moim systemie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i stało się, powitałem w swoim systemie Integre Shanling A3.2. Tydzień temu miałem w domu Shanlinga kolegi, z nakręconymi godzinami grania i powiem ze cycki opadają jak to zagralo. Gra to na tyle zjawiskowo, że szukam powodu żeby zatrzymać moje pre lampowe.

 

Screenshot_20231207_183602_edit_26502798605851.jpg

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

No i stało się, powitałem w swoim systemie Integre Shanling A3.2. Tydzień temu miałem w domu Shanlinga kolegi, z nakręconymi godzinami grania i powiem ze cycki opadają jak to zagralo. Gra to na tyle zjawiskowo, że szukam powodu żeby zatrzymać moje pre lampowe.

 

Screenshot_20231207_183602_edit_26502798605851.jpg

Fajna drukarka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...