Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

9 godzin temu, slaw0001 napisał:

Tym razem stawiam na profesjonalną robotę.

Acha , znaczy sam 😂

Dobrzy fachowcy to wymierający gatunek. Znajoma właśnie zamknęła firmę budowlaną w Norwegii. Firma spora , było , że zatrudniała nawet 90 osób. Cóż , jak mówi , Ci co się znali poprzechodzili na emeryturę i bawią wnuki. A młodzież jest bardziej nastawiona na kasę niż pracę, a umiejętności skromniutkie. Nie było sensu tego ciągnąć dalej.

Jaki zakres robót przewidujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Acha , znaczy sam 😂

Dobrzy fachowcy to wymierający gatunek. Znajoma właśnie zamknęła firmę budowlaną w Norwegii. Firma spora , było , że zatrudniała nawet 90 osób. Cóż , jak mówi , Ci co się znali poprzechodzili na emeryturę i bawią wnuki. A młodzież jest bardziej nastawiona na kasę niż pracę, a umiejętności skromniutkie. Nie było sensu tego ciągnąć dalej.

Jaki zakres robót przewidujesz ?

U mnie w firmie dział monterów to średnia wieku 47 lat... Młodzi to tragedia, nie wiedzą jak uruchomić wkrętarkę a kasy by chcieli od razu woreczek. Oj będziemy cienko piszczeć tzn nasze dzieci bo my sobie sami praktycznie wszystko zrobimy jak zajdzie potrzeba. Ja się cieszę że mam już remonty za sobą tylko elewacja została na ten rok, ale czasem na potwierdzenie wniosku z CP. Środek wymalowany poroniony, w końcu czas na jakieś wyjazdy i coś na audio się układa.... Ile teraz z mkw biorą za malowanie u was? Ciekaw jestem ile zaoszczędziłem na robocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wing0 napisał:

Ile teraz z mkw biorą za malowanie u was? Ciekaw jestem ile zaoszczędziłem na robocie.

Nie znam stawki , bo sam maluje. Ale taka ciekawostka , mój znajomy lekarz chciał by ktoś mu pomalował sufit w przedpokoju. Na oko jakieś 12-14 m2. Przyszło dwóch Panów i mówią 3 tys. bez materiałów. Kolega mówi , że to chyba przegięcie , a oni na to, przecie Pan lekarz to Pana stać. Chamstwo w czystej postaci. Ale tak jak piszesz , z czasem będzie się robić źle i drogo. Do roboty fizycznej , zwykłego noszenia okien ,nikt się nie garnie. Mam teraz dwie kamienice w planach , łącznie ok. 400 okien. Dźwig nie poda wszystkiego , część trzeba będzie wnieść. "0" chętnych , nikt nawet nie pyta " za ile ? ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie rozumie... Nie ma nic lepszego od roboty fizycznej. Sam wiele lat robiłem jako dostawca na własne życzenie choć mnie na siłę ściągali z tego. Codziennie 3.5-4 tony zgrzewek z coca colą woziłem do 20-30 sklepów na terenie 200 km średnio, ręcznie wszystko załadunek, rozładunek rozwożenie po sklepach. Wracałem wyrąbany ale szczęśliwy, do dziś mi się tęskni za tym. Z oknami też uwielbiam w pierwszy dzień montażu jechać pomoc nosić okna choć to nie moje obowiązki. Ludzie nie doceniają ile dobrego robota fizyczna daje. Robota z głową nie taka żeby się zaorać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jaki zakres robót przewidujesz ?

W pokoju wymiana okien, założenie klimy, gładzie i malowanie plus trochę elektryki. Przedpokój malowanie i łazienka od zera. Niby nic,,,,, ale teraz sobie przypomniałem dlaczego nie cierpię remontów. Ale w tym wszystkim to co mnie trzyma przy życiu, to fakt, że teraz kanapa w końcu zmieni miejsce i będzie robić za sweet spot. Budżet przekroczony 3 razy 🤦‍♂️. Jak teraz żyć i za co.😱

IMG20230812111301.jpg

IMG20230812111325.jpg

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Jaki producent?

Okno plast z Krakowa

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Okno plast z Krakowa

Handlowałem nimi z 4 lata. Jeden z dwóch producentów PVC w normalnych cenach którego warto brać pod uwagę przy kupowaniu okien. Robią badania okien, mają długą gwarancję, dobra stał zbrojeniową, zawiasów od nich tylko nie lubię, ale działają ;).

Widzę ruchome słupki, a to jest Winegretic czy Prismatic, obstawiam ten pierwszy ale ciężko poznać od środka.

Ja sobie oczywiście wziąłem od siebie okna na 82 Veki zgrzewy vperfekt zawiasy ukryte. I moje ulubione klamki Toulon 

IMG_20230812_113915782.jpg

IMG_20230812_113925168.jpg

IMG_20230812_113939073.jpg

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, slaw0001 napisał:

łazienka od zera.

Nie zazdroszczę :)To zwykle najmniejsze i najdroższe pomieszczenie w chałupie.

48 minut temu, slaw0001 napisał:

Budżet przekroczony 3 razy

Szczęściarz :)

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Ludzie nie doceniają ile dobrego robota fizyczna daje.

Stała się rzecz dziwna. Praca fizyczna stała się passe , młodzi postrzegają ją jako coś obniżającego ich wartość . Ostatnio montowaliśmy 22 szt. drzwi wewnątrzklatkowych " Gradara" / specjalnie wymieniłem nazwę , bo nie polecam/. Skrzydło waży 120 kg. Trzeba było roznieść po piętrach z garażu podziemnego , piętra trzy . Wziąłem do pomocy dwóch młodych gości z siłowni. W pierwszy dzień , na pierwsze piętro wnieśli pięć szt. , na drugi dzień już się nie pojawili. Zadzwoniłem co się dzieje , a oni , że to za ciężkie i mają to gdzieś. No cóż , wiem , że czym innym jest zrobienie trzech serii na ławeczce , a zupełnie czym innym praca fizyczna przez 8 godzin , ale kurna bez przesady. Pomogłem montażystą i spokojnie w jeden dzień roznieśliśmy 17 szt. Michał , sądzę , że obecnie forsa młodym ludziom przychodzi zbyt łatwo. Nie chcę generalizować , wszystko też zależy od stawianych sobie celów, ale widzę , że dobrze płatna ciężka praca fizyczna do tych poszukiwanych nie należy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy jeszcze na dochód gwarantowany i w ogóle nie będzie komu robić... Ale może to i dobrze Ci co chcą pracować będą mieli zdecydowanie lepiej bo niestety mimo takiego nieróbstwa wśród wielkości tych dobrych pracowników mało kto docenia. W ogóle Polski rynek pracy jest komiczny...

Młodym może też się robić nie chce jak się napatrzyli na zapierdol rodziców za marne grosze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 powiem Ci , że od dłuższego czasu widzę pewną kolizję. Bo tak , fachowców jest coraz mniej , a klient robi się coraz bardziej roszczeniowy. Obserwuje to zjawisko na co dzień i czekam z popkornem co z tego wyniknie :)

Był u mnie na pomiarach gość od blatów kuchennych. Zaczął od narzekania , że korpusy szafek nie zamocowane na stałe , klatka schodowa za mała / dziwne , bo najdłuższy blat będzie miał 2600 x 600 , a tą samą klatką wnosiłem płyty KG 2600 x 1200 i wniosłem bez przenoszenia nad barierkami :) / , barierki za wysoko i nie ma idealnych kątów prostych. Na początku próbowałem pomóc i delikatnie nadmieniłem , że można zrobić szablon i te trzy milimetry odchyłki uwzględnić. Co do szafek , to nie widzę , by przytargał już gotowy blat , a jest tu właśnie po to, byśmy wszystko ustalili ,aby uniknąć problemów przy montażu. Niestety nie ogarnął umysłem moich podpowiedzi , myśląc może , że trafił na frajera i nadal usiłował mi wmówić , że bez dodatkowych kosztów się nie obędzie. Zreflektował się dopiero , że przesadził , jak w połowie jego monologu otworzyłem drzwi i kazałem mu sp........

To o fachowcach.

A co do klientów to w Polsce się coś takiego zadziało , że wyroby budowlane / drzwi , okna / zaczęły być traktowane na równi z dziełami sztuki. Ma być bez skazy i odprysk lakieru na pół milimetra przy frezie na zawias dyskwalifikuje tenże wyrób. Ale kurna naprawdę nikt już nie zwraca uwagi na aspekty techniczne. Jak patrze w jakim kierunku idą producenci okien , przenosząc rozwiązania z krajów o ciepłym klimacie do nas to jestem przerażony. Mowa o systemach wąskoprofilowych. Zaczyna się liczyć wygląd , nikt nie myśli o trwałości ,czy funkcjonalności. Odmówiłem ostatnio klientowi zrobienia czterech okien trapezowych 1700 x 1400. Okna miały być uchylne i zamontowane na 4.5 metra wysokości. Nie trafiał argument , że to okno po uchyleniu kogoś może zabić . Cofnięcie się z czymś na 1,3 metra stojąc na drabinie to horror, nie wspomnę o ciężarze tego okna. Klient kilka dni później zadzwonił poinformować mnie , że znalazł Salon w którym mu powiedziano , że zrobią bez problemu i będzie zadowolony. No , cóż można i tak , ja w to nie idę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ale taka ciekawostka , mój znajomy lekarz chciał by ktoś mu pomalował sufit w przedpokoju. Na oko jakieś 12-14 m2. Przyszło dwóch Panów i mówią 3 tys. bez materiałów. Kolega mówi , że to chyba przegięcie , a oni na to, przecie Pan lekarz to Pana stać. Chamstwo w czystej postaci.

🤣 Ja bym tak nie powiedział, nie ma mowy.

Panie doktorze, ten Mercedes to Pana? Dej Pan 5000 zł 😄

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Ile teraz z mkw biorą za malowanie u was? Ciekaw jestem ile zaoszczędziłem na robocie.

Ja też nie mam pojęcia. Google podpowiada, że około 20 zł za metr, trzy warstwy. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Szczęściarz :)

Ty to jesteś dobry pocieszyciel :D

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Szczerze nie rozumie... Nie ma nic lepszego od roboty fizycznej.

Hmm...;) Ja czasami trochę żałuję, że nie chciało się nosić "teczki", ale tylko czasami ;) Woreczków już nie noszę, porzuciłem budowlankę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 ja przy odbiorach się już nie pierdole... Mam normy spisane wydruki i jedziemy okno za oknem klient pokazuje rysę, ustawiam go 2 m od okna: widzi Pan wyśle? Gość: nie. Czyli nie ma wady itd. Konic z pomaganiem żeby klient był zachwycony, takich pierdół co się ludzie czepiają to ja po prostu sobie nie wyobrażam... Ostatnio jakiś kierowniczek budowy wysłał z jednej budowy 130 zdjęć wad... 20 poszło do retuszu reszta odrzucona. Nie ma się co bawić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adi777 napisał:

Pan lekarz to Pana stać. Chamstwo w czystej postaci.

Przypomniało mi to sytuację sprzed lat, kiedy robiłem instalacje elektryczną w moim domu. 

Zrobiłem zgodnie z projektem, do którego uzgodnienia były ZATWIERDZONE przez zakład energetyczny, a polegało to na założeniu kabla zasilającego od ZK do tablicy z bezpiecznikami. Kabel był czterożyłowy i zgodny z projektem. W czasie kiedy trzeba było odebrać pracę, przyszedł pan z zakładu energetycznego i stwierdził, że nie odbierze bo kabel powinien być pięciożyłowy. Pojechałem do kierownika zakładu energetycznego z pytaniem dlaczego nie mogą odebrać skoro wcześniej podstemplowali mi uzgodnienia. Odpowiedź jaką usłyszałem, jest bardzo podobna do zamieszczonego cytatu - brzmiała ,,.. pan się buduje, to jest pan bogaty i stać pana na kupno nowego kabla i zmianę,, Zadne argumenty nie trafiały do tego pana, łącznie z tym, że przecież wcześniej wyrazili zgodę na założenie takiego jak w projekcie. Musiałem kupować nowy i zmieniać.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...