Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

22 minuty temu, audiowit napisał:

Przez 5 lat mieszkałem w domu bez drzwi wewnetrznych.

Dla mnie to by był już hardkor :D

45 minut temu, tomek4446 napisał:

@Adi777 jak chcesz zaszaleć spójrz na firmę Ronkowski. 100% drewna w drewnie . Te drzwi które pokazałeś to wg. mnie tylko normalne przylgowe , widoczne zawiasy. Wtedy będą miały swój urok. Mam takie na wystawie jutro zrobię Ci zdjęcia poglądowe 😊

Dzięki, chętnie obejrzę :) Tomku, a takie klasyczne jak wkleiłem - nie muszą być takie same, ale bezprzylgowe i ukryte, jak u Ciebie? To by było takie połączenie klasyki - skrzydło, z nowoczesnością - bezprzylgowe, ukryte. Są w ogóle takie? Do tej pory widziałem tylko gładkie, bez "ozdobników".

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Adi777 jak chcesz zaszaleć spójrz na firmę Ronkowski. 100% drewna w drewnie .

Patrzyłem wczoraj. Seria Prestige wpadła mi w oko. Fajnie też, że można sobie wybrać różne ościeżnice i ramy maskujące, sporo tego jest.

Drzwi robione w ten sposób są numero uno pod względem jakości czy trwałości?

Z HDFu i z wypełnieniem pełną płytą, masło maślane 😁, też są chyba porządne?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adi777 napisał:

Tomku, a takie klasyczne jak wkleiłem - nie muszą być takie same, ale bezprzylgowe i ukryte,

Ja jestem od okien , ale skonsultowałem z koleżanką i ...

takie drzwi na ukrytej zrobi Ci firma Jagras

https://jagras.eu/

Drzwi Ronkowskiego / zdjęcie 1/

Masz jeszcze ekskluzywną  / i nie tanią/ firmę Moric / zdjęcie 2 /

https://www.moric.pl/

Z MDF jako wypełnienie też będą działać. Jak weźmiesz opaskowe to zwróć uwagę przy montażu by zabezpieczyć np. silikonem od spodu . przy większej wodzie to i tak nic nie da , ale zawsze :)

IMG_0713.JPG

IMG_0714.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Dziękować, będę miał co przeglądać 🙂 Co prawda jeszcze trochę czasu zleci do wyboru drzwi, ale to nic.

Dzisiaj dzwoniłem do gościa od schodów - w ciągu tygodnia możemy podpisać umowę i mam mu wysłać projekt oraz dane do kontaktu. To jest konkret, a nie jak Ci dwaj pierwsi tynkarze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Supcio wyglądają drzwi Moric z serii Koneser, szczególnie te pokazane na zdjęciu/wizualizacji z tym wypełnieniem - nie mam pojęcia, co to jest, ale bardzo elegancko wygląda.

Ja też nie wiem co to jest , ale się dowiem :)

Z tej serii mam u siebie na ekspozycji takie : / moje ulubione to te białe w patynie/

Ale , że nie mam pałacu .... :)

IMG_0725.JPG

IMG_0726.JPG

IMG_0727.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się początek końca. Listwy i oświetlenie w sypialni założone , korpus szafy skręcony. A'propos oświetlenia. Kupiłem lampki w sklepie Lampy .pl. Po zakupie z potwierdzenia dowiedziałem się , że to sklep niemiecki w samym Deutschland . Bo ja durny jestem , jak " Lampy.pl " to niby jaki miałby być ? Polski ? 

Lampki ok. zamówiłem od razu żaróweczki , by nie biegać do elektrycznego. Żarówki do kinkietów napisali , że GU10. Nie znam ale biorę. Rozpakowałem kinkiety , wiertarka poszła w ruch , przy okazji dowiedziałem się , że powinienem jednak zostawię dłuższe kable. :) Ale Polak potrafi , przedłużyłem przez kostkę i prąd popłynął. Jak rozpakowywałem kinkieciki , to dołożyli takie gumowe , przezroczyste cóś , jak przyssawki do wieszaków. Miłe pomyślałem , choć nie miałem pojęcia po co mi to. Kinkiety wiszą , pora na żaróweczki i zaraz będzie ślicznie.

Godzinę później , kląc jak szewc , próbowałem za pomocą tych cholernych przyssawek przekręcić tą żarówkę , by bolce wskoczyły na styki oprawki. Przyssawki oczywiście nie trzymały przy takiej sile jaką trzeba było włożyć w tą czynność. Naciskając z całej siły końcówkami opuszków palców jakoś mi się w końcu udało obrócić żarówkę. 

Uff , pomyślałem , nacisnąłem włącznik , zapaliło się światełko i ...... zaczęło migać !!! Kurna drugi identycznie. Po jakiś trzech minutach uspokoiło się , i światło było ciągłe. Zgasiłem , zapaliłem i to samo , miga. Już zacząłem rwać instalację ze ścian ale ....... coś zwróciło moją uwagę na opakowaniu żarówek. A mianowicie napis " WI-FI " i kod QR. 

Powiem tak , ten świat już nie jest normalny. Okazało się , że nabyłem w drodze kupna żarówki sterowane aplikacją , a to miganie to próba połączenia z siecią !

Ja się poddaje , kurna już nawet żarówki nie można kupić , by za moment nie trzeba było się zapisać na informatykę :) 

IMG_0748.JPG

IMG_0749.JPG

IMG_0750.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

ale nie spotkałem jeszcze sypialni bez TV.

Chłopie , ja poszedłem dalej , nie dość , ze nie mam / i mieć nie będę / TV w sypialni to od 15 maja w ogóle nie włączyłem telewizora :) 

5 minut temu, Butler napisał:

Rolety nie uderzają w ścianę przy otwarciu okna?

Nieee , bo ich nie mam :) Będą docelowo jakieś " rzymskie " :) Ale , wiesz , ja to od wiertarki i młotka jestem , reszta to już żona :) 

7 minut temu, Butler napisał:

A gdzie kabelki na surround do kina domowego?

Napomknąłeś niebezpiecznie o temacie, który zaczyna mnie nurtować. Gdzie postawię ProAci ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

Te panie... A gdzie kabelki na surround do kina domowego? Gdzie Atmosy? haha. Ja tam się nie znam albo w specyficznym gronie się obracam, ale nie spotkałem jeszcze sypialni bez TV. Ogólnie fajnie schludno. Rolety nie uderzają w ścianę przy otwarciu okna?

Lustro na suficie - rozumiem. Ale TV? No panie, panie co pan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Ani nie wyśmiewam, ani nie krytykuję. TV w sumie też nie oglądam, tylko czasem takie ogłupiacze jak GoogleBox czy Ciężarówką przez Świat itp. Ale lubimy kino różnej maści, rozrywka dla jednych lepsza dla innych gorsza, nam się podoba.

Nie rozumiem co smiesznego moze byc w braku posiadania tv?

Tez lubie kino roznej masci.Laptop lub monitor 27" daje rade.

Dodam jeszcze ze z checia obejrzalbym w Twojej jaskini   https://www.imdb.com/title/tt0113277/  czy   https://www.imdb.com/title/tt0780504/?ref_=fn_al_tt_1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Od parunastu lat bez tv.

Od maja jak wyłączyłem to pudełko przeczytałem 16 książek. Doszedłem do wniosku , że w dzisiejszym świecie to jedyna forma przekazu, która nie ogłupia. Ostatnia , która przechodzi przez pozytywną cenzurę. Bo z jednej strony idiota książki nie napisze , a z drugiej nawet jak takiemu się uda ,to wydawca grafomanii nie wyda ze względów czysto ekonomicznych. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Od parunastu lat bez tv.

Ja dopiero od dwóch lat. Odżyłem mentalnie. Nie wracam do tego. 

Kiedyś nie wyobrażałem sobie życia bez tv. 

55 minut temu, Butler napisał:

Synowi 10-letniemu pokój właśnie robię i będzie miał 5.1.2. Ale spoko, żona też puka się w głowę :D

Ja też teraz kiedy to czytam. Ale widocznie gadżeciarski pierdolec nie zna granic. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Nie rozumiem co smiesznego moze byc w braku posiadania tv?

Znam takich co traktują to na równi z brakiem posiadania komórki czy konta bankowego. Może nie tyle co śmieszne, ale na granicy z dziwactwem wzbudzającym parsknięcie ubolewania, wydaje mi się że tak jest to przez niektórych traktowane. Mi to powiewa. Ja zostałem niedawno "obśmiany" bo będąc przypadkiem w pewnym towarzystwie przyznałem że nie piję alkoholu. No szok. "Facet i sobie piwa nie wypije? Ciota jakaś? haha". No różni są ludzie.

37 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Dodam jeszcze ze z checia obejrzalbym w Twojej jaskini 

Jaskinia zrobiona która jest na końcu korytarza, ale remont reszty parteru w trakcie i niezbyt chętny jestem by kogoś zapraszać. Pokój dla syna priorytet, później kąt dla córki, a na koniec łazienka która swoją młodość miała jeszcze w ubiegłym wieku i po prostu wstyd przynosi. Jak doprowadzę do ładu chałupę to zapraszam... Czemu nie. Będziesz w Gdańsku po tym jak się ogarnę w ciągu kilku miesięcy to się odzezwij.

Heat 1995. Klasyka...

heat.png.5157b5de6a81c367d659ef29072d37a4.png

Drive 2011. Lubię kino z Ryan Goslingiem. A jak widzę Ron Perlmana to już w ogóle :)

drive.png.900e84561bff904d0027cac4dac17a95.png

19 minut temu, Bebop napisał:

Ale widocznie gadżeciarski pierdolec nie zna granic. 

Przyjmuję to na klatę i wierzę że to z przymrużeniem oka było.

Edytowano przez Butler
ort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...