Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

Wygląd, łatwość obsługi, tagowanie, bardzo fajne metadane - opisy wykonawców i koneksje z innymi muzykami.  Streaming z serwisów / serwer własnych ripów CD. Dzięki roon często odkrywam nową dla mnie muzykę. 

Dodatkowo jest apka zwana Roon ARC - dzięki której mogę słuchać z roon w aucie i gdziekolwiek na świecie. 

Jedynie cena jest odpychająca. Ponad dwa lata płaciłem miesięczną subskrypcję i wreszcie stwierdziłem, że nie ma dla mnie innego softu do muzyki. W zeszłym roku kupiłem lifetime i nie żałuję. 

1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Matko, nie wyciagnalbym wystarczajaco z reklamowania WiiMow zeby pozwolic sobie na te wszystkie fanaberie ;)

Tutaj można sobie pozwolić. To nie dział stereo ale zwykłe ludzkie popierdółki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź Mariusz. Potraktuj roon jak hardware, jak kolejne urządzenie. To jest naprawdę fajna zabawka. 

38 minut temu, Adi777 napisał:

PS Zamierzam też opłacać Qubuza i Spotifaja, warto coś jeszcze? Tidal? Amazon? Deezer? Po prostu chodzi mi o jak najszerszy dostęp do muzyki.

Ja mam Qobuz i Tidal. 

Bywa, że chcę zrezygnować z Tidal ale te dwa serwisy uzupełniają się zawartością. Czasem coś jest dostępne tylko na jednym z nich. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Miewam go czasem na potrzeby testow z kolejnym trial emailem, drzwi nie sa zamkniete. Miales dla odmiany choc raz LMS?

Ja używałem i obsługa nie ma startu do Roon. Konfiguracja również w Roon zdecydowanie łatwiejsza dla laika. W Roon nie podobało mi się, że musiałem odpalać laptop, który łączył się z maliną a ona do DAC. Obecnie mam Volumio na RPI i cenię sobie takie rozwiązanie. 

@Adi777 używałeś tego lapka na kolanach dłuższy czas ? Grzeje się ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, soberowy napisał:

W Roon nie podobało mi się, że musiałem odpalać laptop, który łączył się z maliną a ona do DAC.

Takie też były moje początki z roon. Potem kupiłem NUC i zainstalowałem ROCK na nim. Teraz NUC stoi pod schodami koło routera i nawet tam nie zaglądam. 

10 minut temu, soberowy napisał:

Ja używałem i obsługa nie ma startu do Roon. Konfiguracja również w Roon zdecydowanie łatwiejsza dla laika.

Ja jestem wciąż ciekawy i chciałbym spróbować LMS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Nigdy nie miałem LMS. Musiałbym coś kupić do tego? Jakieś zgodne peryferia? Czy LMS poleci na SOtM? 

Chętnie spróbuję, nie jestem zamurowany z roon. 

To znaczy jestem zamurowany 😆 ale okienko jakieś zostało.

Raczej dla zaspokojenia ciekawosci sobie sprobuj, kojarze jedynie pojedyncze przypadki deklaracji przejscia z Roon na LMS.

Gdzies usluga musi dzialac, moze byc Windows, moze byc Linux, moze byc kontener, pakiet na NAS, cos malego ala Pi, itp itd.

Watpie, zeby SOtM mial klienta squeezelite, wiec w praktyce po sieci przez DLNA, chromecast albo AirPlay w zaleznosci od mozliwosci. Albo lokalnie przez USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soberowy napisał:

Tak. Robiłem konfigurację z tej strony https://soundcheck-audio.blogspot.com/p/soundchecks-tass-intro.html?m=1 

Według mnie w obsłudze żadna rewelacja. 

Hmm... nie wiem, czy to rewelacja, czy nie, mi sie obsluguje wygodnie. Ale, jak mawiaja anglojezyczni, YMMV :)

29 minut temu, soberowy napisał:

Obecnie mam Volumio na RPI i cenię sobie takie rozwiązanie. 

To jednak troche inne podejscie. LMS jest jak Roon Core, a Volumio to system lokalny na playerze. W swiecie LMS to chyba odpowiednik piCorePlayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bebop napisał:

@KrólKiczu

BluOS to rzeczywiście fajna apka. Kiedyś miałem Node i byłem mega zadowolony. Człowiek zawsze czegoś szuka i ja znalazłem roon. Obie apki są bardzo podobne, tyle, że roon bardziej rozbudowany. 

Ja nie jestem tak zaawansowany technicznie 🙂. Korzystam jedynie z tidala i qobuza i aplikacja bluesounda w tej materii zaspokoja moje potrzeby w zupełności. Może jedyne czego mi brakuje to qobuz connect, ale z tej platformy pewnie niedługo zrezygnuję więc ten zbytek też przestanie mi być potrzebny. Ale rozumiem osoby, które dysponują dyskami, streamingiem i Bóg wie jeszcze czym i wtedy pewnie taki roon jest czymś niezastąpionym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Hmm... nie wiem, czy to rewelacja, czy nie, mi sie obsluguje wygodnie. Ale, jak mawiaja anglojezyczni, YMMV :)

To jednak troche inne podejscie. LMS jest jak Roon Core, a Volumio to system lokalny na playerze. W swiecie LMS to chyba odpowiednik piCorePlayer.

Nie wiem, nie znam się. Do obsługi Qobuza Volumio jest bardzo dobre, a i posiada jeszcze Tidal Connect. Plików nie posiadam, nie potrzebuję ponieważ wszystko jest na ww serwisach. A i tak uważam, że lepsza jest płyta CD.

Co to znaczy lokalny na playerze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, soberowy napisał:

Co to znaczy lokalny na playerze ? 

Calosc jest zainstalowana na czyms, co robi za streamer, koncowka dziala autonomicznie, ze tak powiem i np. sama pobiera dane z Tidala czy Qobuz. LMS i Roon Core to serwery z kolei, do zarzadzania zgodnymi koncowkami i dostarczania im zawartosci, czy to z plikow lokalnych, czy tez z serwisow streamingowych - koncowka laczy sie z nimi, nie z serwisami w internecie.

LMS moze byc tez lokalnie na streamerze, ale wtedy streamer robi za dwa "byty" - jako odtwarzacz i jako serwer np. dla innych odtwarzaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posrednik miedzy streamerem a serwisem robi techniczne roznice, ale przy poprawnej implementacji efekt koncowy powinien byc nie gorszy niz przy natywnej obsludze, czyli takiej, gdzie sam streamer ma oprogramowanie pozwalajace na bezposrednie korzystanie z zasobow serwisu, czasem wraz z przyleglosciami, jak np. bycie widocznym w dodatkowych uslugach typu Connect.

Nie uzywam Tidala, zdazalo mi sie jedynie dla testow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...