Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

21 minut temu, audiowit napisał:

Widzę, że na szczęście blat ma jakąś fakturę. 

Ano ma. Tak jak kamień , dokładnie taką samą jak go odłupali z bloku :) 

A'propos blatów. Nie znam się na tym , ale kamieniarze powiedzieli mi coś ciekawego na co wypada zwrócić uwagę przy montażu. Są dwie metody. Jedna to taka, którą stosuje większość montażystów.  W szczególności jak klient jest nie miły , czyli smaruje górne brzegi korpusów szafek klejem , kładzie blat i po robocie. Druga to silikonowanie od spodu styku szafek z blatem , upierdliwa i pracochłonna. Obie mają ten sam cel , czyli zapobieganie przesuwaniu się blatu. Ale ..... ta pierwsza ma jedną wadę. Jak coś się stanie z blatem, to nie ma mowy byśmy nie zniszczyli przy jego usuwaniu dobrych szafek. I odwrotnie , jak chcemy zmienić szafki to niszczymy blat.

Silikon ma tą zaletę , że odcinamy nożykiem i mamy dwa niezależne elementy.

Jak widać , diabeł tkwi w szczegółach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

To jest konglomerat granitowy?

Nie , blaty to czysty kamień.

https://skalite-kamien.pl/produkt/granit-nero-zimbabwe/

Jak mi kamieniarz powiedział , sam będąc posiadaczem blatu z granitu , lepiej nie można. Różnica z konglomeratem jest taka , że przy kamieniu płacisz za odcinek, który kupujesz , za to przy konglomeracie za całą płytę. Kolejna sprawa to ewentualne odświeżenie blatu. Granit można na miejscu u klienta , konglomerat trzeba zabrać do zakładu. Tyle wiem :) 

Zlew mam Franke z konglomeratu granitowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMarek napisał:

jak juz skończysz ten remont, to dostaniesz takiego audio poweru (cokolwiek to znaczy), że będzie słychać aż w Słupsku

A wiesz , że może tak być ? :) Tęsknię za lampkami , ale do ich odpalenia jeszcze daleko.

3 godziny temu, Asia napisał:

To kiedy @tomek4446 wernisaż

Przewiduję jakieś trzy tygodnie , od jutra zamieszkam już u siebie, ale roboty jeszcze mnóstwo.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Test blatów.

Obejrzałem. Co wybierasz ?

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Niedawno takie oglądałem.

Pierwszy nasz wybór padł na konglomerat , szczególnie podobał się żonie, bo kolorystyka praktycznie dowolna. Nawet mieliśmy już wybrany taki jeden między czarnym, a szarym ciemniejszy jak RAL 7016. Kamieniarz powiedział nam , że w przypadku tych blatów jest mała loteria. Głównie chodzi o ilość żywicy którą blat zawiera. Każdy producent napisze , że znikomą , tylko co to właściwie znaczy ? A niestety żywica już reaguje tak na temperaturę jak i zabarwienia. Miałem trzy takie blaty jakie ten Pan zachwala , czyli laminat z Castoramy i wszystkie trzy spuchły przy zlewie mimo kilkukrotnego pokostowania wewnątrz otworu oraz pojechania olejną. Więc z tą trwałością to bym nie przesadzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rega napisał:

A wystarczyło cienkowarstwową żywicą pociągnąć i spokój z puchnięciem na zawsze.

Na to nie wpadłem. Tak u siebie jak i u córki / blat z klejonki drewnianej / każdy otwór cztery razy pokostowałem a na koniec zabezpieczałem olejną. u mnie to już pisałem , a u córki po 6 latach drewno wokół zlewu też już pociągnęło wodę i napuchło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 to taki newralgiczny punkt i sposoby też muszą być niecodzienne. Najlepiej pod kołnierzem zlewozmywaka , oprócz uszczelki zrobić poduszkę silikonową.. Oczywiście tak, zeby nie wystawał, a od uszczelki w kierunku otworu to już żywicą. 

Żywicą zrobiłem też dylatację pomiędzy budynkiem i dobudowanym gankiem. Przez dwadzieścia lat zaciekało, a od czasu zalania żywicą (10 lat) jest spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty wiórowe z laminatem są spoko, bo tanie i po 5 latach nie żal wyrzucić, gorzej jak ma się szafki z ikea, które mają 60 cm głębokości i jeszcze rury za nimi, wtedy nie wystarczą standardowe blaty o szer 60 cm i trzeba  kupować szerokie na 120cm i je ciąć, są droższe i wybór dekorów mniejszy.

trawertyn i marmur to można na ścianę walnąć, od biedy na blat w łazience, ale nigdy na blat do kuchni.

my wybraliśmy kerrock, czyli akryl z oszczędności 6mm, a nie 12mm, który można montować bezpośrednio, nasz jest naklejony na 25 mm płytę wiórową, ma prawie 80 cm głębokości, wklejony z tego samego materiału zlewozmywak, nie widać żadnych połączeń, wygląda solidnie jak z jednego kawałka.

od 5 lat znakomicie się sprawuje, jest trochę rysek od przesuwania garnków, ale to dodaje tylko szlachetności, my wybraliśmy gładki czarny, ale są i takie z drobinkami na których rys nie widać, no i jest ciepły w dotyku…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy mieszkanie w spieku ,łazienka ,schody ,ściana wejsciowa i na półpiętrze,później kuchnie stolarz obkładał.

Zrobiłem sobie półkę w szafce ze spieku  2x6mm sklejony ,fajny materiał  .

Niestety zdjęcie nie mam 🤷🏿‍♂️ 

Najgorzej było wnieść to na 6 piętro w dużym formacie 25 plyt

O coś takiego , plus naroznik aluminiowy dla ukrycia sklejenia 😊received_1322866481948756.jpeg.7252aec6b8a38c1b1fcd687c09f67589.jpeg

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Ja bym coś wziął z trójki: spiek,

 

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Robiliśmy mieszkanie w spieku

Znam ten materiał , obkładamy nim drzwi zewnętrzne. Pamiętam jak fabryka się machnęła i trzeba było wywiercić jeden otwór pod rozetę klamki. Wydałem na wiertła ponad 5 stówek i po dwóch godzinach wiercenia ledwo zarysowałem powierzchnię. Drzwi musiały wrócić do fabryki , " z ręki" się nie udało. Twarde dziadostwo, ale kruche. Choć podklejone na płytę wiórową staje się niezniszczalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...