Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

@Adi777 Od dwóch dni użytkuję ....... zlew. :) 

Chłopy , powiem Wam jedno. Gość który wymyślił te przesuwne szczebelki powinien dostać Nobla z automatu. Wprost genialne , ułatwia rzycie jak cholera :) Proste , a cieszy :) 

https://www.franke.com/pl/pl/home-solutions/produkty/zlewozmywaki-kuchenne/product-detail-page.html/125.0528.612.html

IMG_0860.JPG

IMG_0861.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bebop napisał:

Co one robią te szczebelki?

Oooo ! Czego nie robią ? :) 

W skrócie , dodatkowy ociekacz , możliwość odłożenia czegokolwiek podczas zmywania , gąbeczka lepiej wysycha i w ogóle jest ją gdzie odłożyć itd. 

15 minut temu, Bebop napisał:

Nigdy nie widziałem zlewu tuż obok kuchenki

 

15 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Ale kto ci zakosił blat roboczy pomiędzy zlewem, a kuchenką?

Bo Wy mało w życiu widzieliście :) 

O takim ustawieniu zlewu i kuchenki zadecydowaliśmy sami mimo oporów i płaczu Pani architekt. Wiem , że to się kłóci z nauką o komunikacji. Co zatem sprawiło , że tak jest ? Dwie rzeczy. Najważniejsza to wieloletnie przyzwyczajenie , taki układ był od zawsze. Druga to praktyka , jak na święta ściąga córka to potrzebuje maksymalnej powierzchni blatu roboczego w jednym ciągu :) Blat ma tylko 2640 mm , jak bym porozstawiał zlew i kuchenkę to niewiele by go zostało . Drugi blat 1600 mm mam za słupem :) 

IMG_0862.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bebop napisał:

Gdzie tu położyć warzywa do mycia obok zlewu? 

Kawałek blatu / 450 mm/ będzie po lewej stronie zlewu tam gdzie teraz jest ekspres . Ekspres będzie w kąciku kawowym po drugiej stronie, jak tylko ..... będę miał dalszy ciąg mebli .Czytaj jak meblarz kurna odbierze ode mnie telefon , bo meble miały być gotowe w poprzednim tygodniu !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia jest mała, taki podłużny wagonik. 

Z jednej strony przy oknie mam zlew, ociekacz i blaty do obróbki wstępnej, nazwę je 'brudną obróbką'. 

Po drugiej stronie mam kuchenkę i tzw. 'blaty czyste" do dalszej obróbki. 

Tak jest chyba praktycznie i higienicznie. 

Oczywiście każdy ma inną kuchnię i rodzinne przyzwyczajenia.

Nie wyobrażam sobie kuchenki tuż obok zlewu. Przecież czasem w trakcie gotowania trzeba coś opłukać, umyć ręce. itp. To się chlapie na boki, do garnków. 

No ale nic, to Twoja kuchnia i Ty rządzisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bebop napisał:

To się chlapie na boki, do garnków. 

Co prawda zawsze twierdzę , że instrukcje są dla mięczaków , ale NIE KĄPIEMY SIĘ W ZLEWIE !!! :) 

Od baterii do pierwszych palników mam 40 cm , trzeba się postarać by coś się nachlapało. Po za tym ten zlew jest cholernie głęboki co zapobiega wyżej wspomnianemu chlapaniu. 

Ale masz rację , Twój układ jest prawidłowy , tak w zasadzie powinno być. U mnie zaważyły nawyki.

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Gratki

Dzięki. Wiele jeszcze takich drobnych przyjemności przed Tobą. Zobaczysz jakie to fajne uczucie cieszyć się z rzeczy , które wydają się takie oczywiste :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Ale kto ci zakosił blat roboczy pomiędzy zlewem, a kuchenką? Ja mi by architekt coś takiego zrobił to by dostał w p…..l…

Są ludzie którzy są zadowoleni że mają swoje M

Ja też tak mam ale pola.manewru nie było specjalnie 🤷🏿‍♂️

Jak by to powiedział mój sw.p. Teść - Mareczku to są niuanse 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Dzięki. Wiele jeszcze takich drobnych przyjemności przed Tobą. Zobaczysz jakie to fajne uczucie cieszyć się z rzeczy , które wydają się takie oczywiste :)

Tak, wiem, brat tak ma 😉

2 godziny temu, soberowy napisał:

Można prosić o zdjęcie kolumn w salonie ?

Spoko, jak będę w domu to zrobię.

Chciałbym mieć taki metraż pokoju jak w salonie, ale co zrobić. Mam nadzieję, że ta kardioida w kolumnach pomoże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Polecam dywan

W salonie i tak nie będę słuchał zbyt długo, a do pokoju listwa się przyda ;)

Mało praktyczne, ale inaczej ciężko by było ustawić. Kiedyś miałem przez chwilę bardziej symetrycznie, jak byłem sam na mieszkaniu, z większymi odległościami między kolumnami a mną, ale przy głośniejszym graniu nie wyrabiały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematów kuchennych. Jakie są Wasze ulubione kuchenki do gotowania?

Gazowe / elektryczne / indukcyjne? 

Ja przerobiłem wszystkie z powyższych i dla mnie jednak najlepsze są palniki gazowe. Wiem, nie są nowoczesne i brudzą garnki -  ale jeśli ktoś rzeczywiście lubi i umie gotować to gaz jest niezastąpiony. Czasem w gotowaniu liczą się sekundy i potrzebna jest totalna kontrola nad temperaturą. 

Może indukcja jest nowoczesna i ładnie wygląda -  ale to była najgorsza kuchenka w moich kulinarnych przygodach. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bebop napisał:

Wracając do tematów kuchennych. Jakie są Wasze ulubione kuchenki do gotowania?

Gazowe / elektryczne / indukcyjne? 

O kurczę, myślałem, że elektryczne i indukcyjne to to samo 🙈

5 godzin temu, gienas napisał:

Jak pierun trzaśnie to najlepsza listw nie pomoże :)

Być może tak, ale ta z fotki ma z 50 lat, no i za krótka jest, więc muszę kupić coś nowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

myślałem, że elektryczne i indukcyjne to to samo 🙈

Gruby błąd, tzw wielbłąd 😉

@Bebop przy indukcji nie wolno chodzić z rozrusznikiem, a jedzenie moim zdaniem smakuje jak z mikrofalówki (miałem kiedyś, pierwsze czego się pozbyłem i zamieniłem na zwykła elektryczną). Jedyny minus zwykłej  elektrycznej to brudzenie. Jedzenie z gazu/zwykłej e smakuje dobrze, no i nie ma ryzyka promieniowania, własnego, prywatnego nadajnika radiowego o mocy do 7kW 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcinmarcin napisał:

nie ma ryzyka promieniowania, własnego, prywatnego nadajnika radiowego o mocy do 7kW 😁 

O co chodzi z tym?

Ja tam jestem przekonany, że z indukcją będzie dobrze. Trudno mi uwierzyć w jakieś wielkie różnice w smaku potraw między indukcją a gazem. Gazu w ogóle nie chcę mieć w domu. Zresztą, nawet jeśli to prawda, to i tak prawie zawsze używam wolnowaru, więc mi to lotto.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...