Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Jakiego producenta okna masz w końcu? 

Oknoplast, Winergetic.

20230306_174114.jpg

1 godzinę temu, Rega napisał:

Od 10 lat mam ceramiczną glazurowaną Roben. Nigdzie nie ma sladu zieleni. Od północy tez. 

Też zamówiłem Robena, tylko model płaski, Bergamo.

 

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Walnąłeś P4 ?

Co to jest? Przepuszczalność powietrza?

Ok, chodzi Ci o szybę.

Teraz bym tak nie zrobił, bo postanowiłem jednak nie zamykać salonu. Trochę niepotrzebnie kasa poszła na lepsze szyby, w HS też, no, ale wyszło jak wyszło.

Jedynie w sypialni bym zostawił.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adi777 napisał:

Ok, chodzi Ci o szybę.

Odradzam szyby antywłamaniowe wszystkim klientom . Żaden nawet średnio inteligentny złodziej nie będzie wybijał trzyszybowego pakietu , bo to nie ma sensu. Weźmie " brechę " 1,5 m. i w dwie minuty "otworzy" pierwsze okno balkonowe jakie znajdzie. Znacznie tańszy i skuteczniejszy jest kontaktron podłączony do alarmu. Mój kolega, który takowe zakłada twierdzi  / i tak czyni / , że syreny powinny być dwie. jedna standardowo na zewnątrz , druga zaś wewnątrz , by zburzyć komfort złodziejowi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Male budynki stawiacie 😉

Nie jest duży, ale mi spokojnie wystarczy. Jakby nie patrzeć, to jakieś 170m2 użytkowych. Poddasza bym w ogóle nie robił, gdyby nie salka, która na parterze zajęła dwa pokoje. Bez poddasza byłby tylko mały pokój - 12m2 i sypialnia, moim zdaniem to trochę za mało.

Właściwie, to wszyscy, jak jeden mąż, trąbią dookoła mnie, że duże metraże są przereklamowane i niepotrzebne, bo dużo sprzątania, bo rachunki większe, bo na stare lata zostanie się samemu lub w dwójkę z wielkim domem, i w ogóle. Pewnie jest w tym jakaś część prawdy, co nie zmienia faktu, że duża przestrzeń jest po prostu fajna. Jakbym był teraz na etapie wybierania/rysowania projektu, to zmieniłbym wiele rzeczy, a przede wszystkim właśnie metraż na większy.

Na pewno bym nie robił poddasza, większa kuchnia, chociaż te 15m2, tak samo łazienka, pewnie byłyby dwie, po 10 - 15m2. Salon dwuczęściowy. Jedna część do gości/jadalnia - plus minus 30 m2, druga do systemu audio - około 50m2.

W następnym odcinku xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Odradzam szyby antywłamaniowe wszystkim klientom . Żaden nawet średnio inteligentny złodziej nie będzie wybijał trzyszybowego pakietu , bo to nie ma sensu. Weźmie " brechę " 1,5 m. i w dwie minuty "otworzy" pierwsze okno balkonowe jakie znajdzie. Znacznie tańszy i skuteczniejszy jest kontaktron podłączony do alarmu. Mój kolega, który takowe zakłada twierdzi  / i tak czyni / , że syreny powinny być dwie. jedna standardowo na zewnątrz , druga zaś wewnątrz , by zburzyć komfort złodziejowi :) 

Ja klejonki lubię ze względu na to, że hart jak pisałem miałem już przypadki że były tęcze itp, a folia P2 czy P4 działa podobnie że podczas wybicia nie zabije nikogo szyba. Czasem jak jest okno nad drzwiami daje czy np w wielkich przeszkleniach od środka, no chyba że hart wymagany dla statyki to wtedy hart idzie. 

A włamania heheh P4 tylko jako antywłamaniowe jak da okna antywłamaniowe całościowo wraz z montażem wtedy tylko ma to sens ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fandiscopolo napisał:

@Adi777   spoko kwadrat bedziesz miec!

Ja mialem na mysli.....no chyba zle napisalem....pracowalem przez pare lat w firmie ktora stawiala troche wieksze szopy.Dlatego napisalem ze male budynki.

W Holandii pracuję przy znacznie większych od mojej. Nie wiem, ile jest metrów, ale sporo, może koło 300m2. Domy trzypiętrowe, za 1 200 000 - 1 700 000 Euro. Szczerze? Wolę swoją. NIGDY nie dałbym tyle za tamte chaty, między innymi dlatego, że wiem, jak są robione ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300m2 to nie jest zbyt duzo. Mam ok 280 na xxxx kondygnacjach i nie narzekam na nadmiar😉.

Adi sam zobaczysz, jak trochę pomieszkasz. A tym bardziej jesli powiększysz rodzinę. A jeśli chodzi o ogrzanie ,  powyżej 180m2 to czy masz 200 czy 300 to niewielka różnica. A jeśli te metry masz to zawsze możesz sobie zrobić pokój odsłuchowy czy siłownię. Gorzej jak ich nie masz i wtedy .... możesz sobie pomarzyć. 

@Fandiscopolo - pokoju z bateryjkami u mnie nie ma. Zupełnie wystarcza mi oddzielna instalacja podłączona pod nieuzywaną u mnie fazę.

 

IMG_20221210_144524.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wing0 napisał:

Dom około 1000 mkw parterowy okna około 3.7 m wysokości. Bywam na wielu budowach ale ta.... Za okna to tam wyjdzie bite 700-900 tys....

Tak może być. Największy mój / po za kamienicami / to 1800 m2. Była śmieszna historia. Przy tym domu była stadnina , w stajni kantorek dla stajennego / 24 h/ dobę/ .Montowałem w tej chałupie i stajni po za oknami , drzwi wewnętrzne. Minął tydzień , dzwoni inwestor i mnie opieprza za drzwi w tym kantorku. Pojechałem , inwestor zaprowadził mnie do stajni , a tam boksy z hebanu , więcej elektroniki niż mam w domu. Pokazuje na drzwi do kantorka stajennego i pyta co to jest ? Drzwi odpowiadam i pytam, czy coś nie działa ? Wszystko działa rzecze , ale widzisz pan tą klamkę ? No , widzę , a co z klamką .... ? Nic ! Odpowiada , ale podoba się Panu ta klamka ? Klamka jak klamka , tani znal , kantorek w stajni ...... Panie , mówi , jak Pan sądzi . jak się czują moje konie patrząc na ten badziew ? I za dwa tygodnie montowałem mu klameczkę Colombo za 1400 zł. Można ? :) 

Teraz robię dwie nowoczesne stodoły 700 i 900 m2. I nie są budowane z kredytu :) 

Z tą drugą też wiążę się piękna scena. Jestem na pomiarach, wchodzi młoda sympatyczna osóbka ,  żona inwestora i słyszę takie " Panie Tomku , kur.a jakie to wielkie ! Gdybym wiedziała ,to nigdy byśmy czegoś takiego nie wybudowali " :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rega napisał:

A jeśli te metry masz to zawsze możesz sobie zrobić pokój odsłuchowy czy siłownię.

Mam w planach siłownię w jednym z pomieszczeń na poddaszu 🙂

37 minut temu, Rega napisał:

Gorzej jak ich nie masz i wtedy .... możesz sobie pomarzyć. 

Też tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile metrów by się nie miało to - gdy rodzina „zgrana” - i tak na końcu wszyscy siedzą sobie „na głowie” w salonie;)

A wybór nieruchomości to skomplikowana sprawa. Kiedyś jak przed zakupem spisałem na kartce co jest dla mnie ważne, to tych punktów wyszło mi 16… Z autopsji wiem, że nie jest możliwe pogodzenie wszystkich zachcianek gdy dysponujemy „statystycznym” budżetem.

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique No tak, money money money 😏

Na początku chciałem się pobudować jak najtaniej, z mniejszym metrażem, max do 100m2 użytkowych, ale zmieniłem zdanie.

Teraz wiem, że dobrze zrobiłem. W tym tańszym wariancie zapewne już bym mieszkał, bo i budowa dużo tańsza z uwagi na materiały z niskiej/niższej półki, i z racji tego, że byłoby to parę lat wstecz, więc materiały w znacznie bardziej przyjaznej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adi777 napisał:

@sonique No tak, money money money 

Always sunny
In the rich man's world…;)

Dom 120-140m2 powierzchni użytkowej dla rodziny 3-4 osobowej to już moim zdaniem super komfort. Więcej metrów mieć dobrze, ale jak nie ma to ich nie ma to się o tym nie myśli.

Przed kupnem / budową domu warto znaleźć kogoś, kto ma ten etap za sobą i podobny do naszego portfel. Rady takiej osoby co by zrobiła gdyby mogła cofnąć czas są często bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adi777 napisał:

Pokoju odsłuchowego nie będzie, jeśli nie liczyć salki kinowej, ale w niedalekiej przyszłości zrobię sobie dobudówkę od strony ogrodu, i tam będzie system stereo.

Jeśli nie zrobisz w czasie budowy to są niewielkie szanse , ze za jakiś czas coś będziesz dobudowywał. Raz , że nie będzie Ci się chciało, dwa, że koszt formalności, pozwoleń, projektu itd będzie nieadekwatnie wysoki do uzyskanej powierzchni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rega napisał:

Jeśli nie zrobisz w czasie budowy to są niewielkie szanse , ze za jakiś czas coś będziesz dobudowywał. Raz , że nie będzie Ci się chciało, dwa, że koszt formalności, pozwoleń, projektu itd będzie nieadekwatnie wysoki do uzyskanej powierzchni. 

Zrobię, zrobię, już to sobie wkręciłem ;)

W ostatniej chwili zdecydowałem się nie robić adaptacji akustycznej w salonie, więc ta dobudówka będzie właśnie zamiast salonu. Tak będzie lepiej. Salon zostawić salonem/jadalnią/pomieszczeniem gościnnym.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...