Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Adi okna sobie doszczelnij od środka przed tynkami. 

Tak, wiem. Mam nadzieję, że mi to zrobią, jak ich poproszę. Taśmą, czy tym płynnym ustrojstwem?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

A gdzie są pędzle na druty?

Nie robiłem. Będą tylko do neta.

43 minuty temu, Rega napisał:

@Adi777jaką masz powierzchnię całkowitą?

Niecałe 160m2 powierzchnia całkowita, a około 130m2 użytkowa, ale na górze jeszcze dwa pokoje zrobię. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię, że sterujesz budową na odległość (tak to rozumiem). W Zachodniopomorskiem w branży budowlanej dominuje zwyczaj, że jak się umawia to się nie przychodzi… także dożyliśmy czasów, że nie wystarczy mieć pieniądze na remont czy budowę ale też kupę szczęścia… Jeżeli go nie masz, to słyszysz „Niech się pan jeszcze przypomni kilka dni przed…” po czym informowani jesteśmy o nowym, późniejszym terminie. Może kryzys spowoduje, że „specjaliści” odświeżą wiedzę z savoir vivre’u kontaktów międzyludzkich…;)

Sa też oczywiście nieliczni postępujący fair. A że wielu ich nie ma to się ich pamięta do końca życia;)

W którym zakątku Polski wznosisz swój dom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wnękę masz obrobiona? Nie. Także taśm nie przykleisz, to się robi przed montażem okien, a przy wstawianiu okien taśmę nakleja się na ramę okna od boku pianuje i daje się taśmy na przygotowany mur. Pisałem Ci o tym. Popatrz sobie w sieci co pominąłeś. Zrób jeszcze zdjęcia okien po otwarciu, boki ram i zdjęcia całych okien od zewnątrz zobaczę czy jest oki. 

Łap https://sklep.grupamagnum.eu/jak-prawidlowo-przygotowac-otwory-okienne-pod-cieply-montaz-okien

Teraz tylko Tytanem lub innym uszczelniaczem trzeba zrobić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 Ciepłych parapetów nie robiłem, ale zamierzam zrobić na zewnątrz tak, jak jest na tych zdjęciach, czyli wyrównać klejem i przykleić taśmę.

Wątpię, czy będzie jakaś różnica między tym jak zrobię, a jak powinno być "prawidłowo". Brat w ogóle nie dawał taśmy, ani zewnątrz ani wewnątrz, płynnej folii też nie.

15 minut temu, Wing0 napisał:

zdjęcia całych okien od zewnątrz

Elewację będę robił w przyszłym roku.

Tak, jak zrobię w zupełności wystarczy.

Może jakbym robił pasywny dom, to bym się bawił na tip top, ale w moim przypadku nie ma to większego sensu. Przynajmniej tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przykład bo kolega, brat itd nie zrobił.... Po pierwsze nie zrozumiałeś zasady montażu szczelnego, ale to nie dziwne ludzie zaczynają rozumieć po kilku latach jak im grzyb wychodzi, albo w nowym domu jest 9 stopni przy połączeniu okna z murem... 

Pisałem taśma jest istotna głównie od środka, os zewnątrz dać nie musisz wystarczy pianę przyciąć na równo i zasmakować klejem do siatki elewacyjnej żeby UV nie zjadło piany. Od środka musi być izolacja koniecznie bo będzie się tam wilgoć gromadziła i będzie potem punkt rosy. Na weselne czy pianę na dachu też dajesz folie izolacyjna od środka nie? Ta sama zasada działania jest. 

Nie wspomnę że stosowanie taśm według normy ITB to wymóg :/

Pokaż jak zamontowali od zewnątrz o czy są dwa kołki w kotwach, albo śruba przez ramę okienna wiercona, czy są dołem szyny V dane żeby śruby miały się czego trzymać przy parapetach? 

Teraz można wyłapać błędy i małym kosztem poprawić. Jak się tego jego zrobi to potem dupa. 

Kilka fot jak to powinno mniej więcej wyglądać. @tomek4446 zapewne potwierdzi. 

IMG_20200205_122523.jpg

IMG_20201023_083014.jpg

IMG_20200828_160424.jpg

IMG_20201023_083026.jpg

IMG_20200828_160418.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wing0 napisał:

Klasyczny przykład bo kolega, brat itd nie zrobił....

Ale ja nie napisałem, że dobrze zrobił, bo nie dał. Gafę popełnił, tym bardziej, że non stop gadał o tym, że musi być super zaizolowana chata, że da styro z najlepszą lambdą, i tak dalej. Mało tego, psikał pianą dziurki na porothermie przed klejeniem styropianu xD, a nie dał przynajmniej taśmy na zewnątrz.

Przecież nie zamierzam cebulić u siebie.

PS Na tych wysokich oknach na dole na zewnątrz, na trzecim zdjęciu od dołu, co to jest? Tam jest jakieś czarnidło na łączeniu, ale to wyżej? Jakaś folia? 

42 minuty temu, Wing0 napisał:

żeby UV nie zjadło piany.

Przed elewacją dam nową pianę.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrykę też się robi w peszlach po podłodze. To prowadzenie przewodów pod sufitem jest niezrozumiałe. Zrób sobie zdjęcia i wydrukuj żeby w przyszłości za 5-10 lat prad kogoś nie walnol przy wierceniu w ścianach. Bo ktoś nie użyje kontrolki.

Izolacja ścian nie jest tak istotna, jak izolacja dachu. Tego nie zaniedbaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz zaciagnij klejem do siatki do styro i tyle w temacie. Od środka tytan wins kup wiadro czy dwa pół dnia roboty za kilka stówek i masz z bani temat okien. Ważne jak pisałem jeszcze jak co to zamontowali mechanicznie. 

Czarna folią dołem to EPDM, a mazidło EPDM w płynie w wiadrze się kupuje z illbrucka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Elektrykę też się robi w peszlach po podłodze. To prowadzenie przewodów pod sufitem jest niezrozumiałe. Zrób sobie zdjęcia i wydrukuj żeby w przyszłości za 5-10 lat prad kogoś nie walnol przy wierceniu w ścianach. Bo ktoś nie użyje kontrolki.

Zdjęcia mam porobione.

Niezrozumiałe? Musiałbyś zobaczyć, jak Holendrzy kładą kable, tu jest chociaż prosto, wszystkie kable w linii.

Na dach dam 30-35 cm piany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Izolacja ścian nie jest tak istotna, jak izolacja dachu. Tego nie zaniedbaj.

Jeszcze pamiętajmy że mamy termo i hydro izolacje ;) trzeba to rozgraniczyć. Hydroizolacja jest niezwykle istotna przy murach. Pierwszy pustak nad gruntem powinien być z zewnątrz również pociągnięty izolacja od samego fundamentu, przy tym okna jak wyżej pokazałem też muszą mieć izolacje połączona z tą od fundamentu. Zapobiegnie to przesiąkanie wody opadowej i przenikaniu (podsiąkanie) kapilarnemu. Jak się to oleje to się potem pięknie odbije na tynkach, elewacji itd. właśnie dwie godziny temu na FB pani wrzuciła co robić, bo nowa biała elewacja piękna, a tak 10-15 cm już grzyb siada paskudny i syf bo podciąga od ziemi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adi777 napisał:

Wątpię, czy będzie jakaś różnica między tym jak zrobię, a jak powinno być "prawidłowo".

Z całym szacunkiem, nie kumam. Nie rozumiem , po co wydawać dużą kasę na ciepłe okna , gdzie norma Uw jest tak wyśrubowana , że aż jaja bolą , a potem obrzygać pianą dookoła i jak pisał @Wing0 tworzą się mostki jak cholera. Cała idea ciepłych okien idzie w ..... i tu pewien cytat z Kilera :) Pierwsza i natychmiastowa rzecz ,to jak pisał Michał , zasmarować tą pianę. Inaczej szlag ją trafi i będzie kicha po całości. Murarz nie będzie się zastanawiał , czy są ubytki , czy , nie. Pojedzie z tynkiem i nic z tym już nie zrobisz.

Druga sprawa , kupujesz taśmę / może być taka - zdjęcie 1,2/ i wg. zaleceń Michała przyklejasz.

Otwory pod taśmę powinny być przygotowane tak jak na zdjęciach 3,4.

Albo ...... wyrywasz wszystko i montujesz tak jak ja tydzień temu / zdjęcia 5,6,7/😂

 

IMG_3773.JPG

IMG_3774.JPG

02.jpg

05 (2).jpg

IMG_3756.JPG

IMG_3751.JPG

IMG_3755.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Czarna folią dołem to EPDM, a mazidło EPDM w płynie w wiadrze się kupuje z illbrucka. 

A doły wewnątrz? Bo wszystkie okna mam wysokie.

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Pierwsza i natychmiastowa rzecz ,to jak pisał Michał , zasmarować tą pianę.

Dam, dam, nie zamierzałem tego zaniedbać. Okna nie są jakieś szczególnie ciepłe. Raczej standard, ot, niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł tkwi w szczegółach. W audio można mieć wywalone na kable itd najwyżej ucho pocierpi, w domu detal to podstawa. Nie ma gorszego wroga niż wilgoć ja mam na to cholerne uczulenie.... Uważam że w Polsce kwastia izolacji przeciwwilgociowej budynków to jakaś kpina... Kierownicy budów powinni się pochować że przepuszczają montaże na pianie, nie dbają by 1-2 pustaki od gruntu było pociągnięte izolacja... Wstyd.

IMG_20230227_101419886_HDR.jpg

Adi pamiętaj że wylewki lepiej dać 7-8 cm nie 5-6 cm jeśli będziesz robił pompę ciepła. Wylewka ma być buforem ciepła ma się nagrzać na początku sezonu i potem oddawać ciepło tak by pompa sobie cykala na 27-29 stopni nie wychładzają się i pompa musiała godzić potem na wysokich temp. Ale to na zaś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Hydroizolacja jest niezwykle istotna przy murach.

@Adi777 robisz hydroizolację z dwóch stron , w oknach " do dołu". Od zewnątrz bo .... tak jak pisał Michał , pogoda , deszcz, śnieg itd. Od wewnątrz bo ... kiedyś tego nie robiliśmy. Wydawało się , że po co ? W środku nie pada :) Do momentu , aż wymienialiśmy okna i okazało się , że na wszystkich podwalinach / bo podwaliny masz rozumiem ? / była pleśń. Sprawa dziecinnie prosta , pleść spowodowała woda z wylewki , która wolno odparowywała , purenit był cały zielony. Od tego czasu dajemy EPDM również od wewnątrz.

5 minut temu, Wing0 napisał:

Diabeł tkwi w szczegółach.

Piękna robota ! :)

11 minut temu, Adi777 napisał:

Okna nie są jakieś szczególnie ciepłe. Raczej standard, ot, niezłe.

Muszą mieć poniżej 0,9 Uw , bo inaczej , by Ci ich nie sprzedali. Wydałeś kasę ? Wydałeś .Więc nie warto tego spieprzyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek z pleśnią od środka na podwalinach przy purenicie oczywiście jest zgoda, ale wina tu leży głównie w pośpiechu. Ktoś robi wylewki i tynki i zaraz po ten elewacje.... Dom musi odstać tynki i wylewki powinny schnąć min te pół roku inaczej są potem jaja. A Adi te taśmy izolujące daje się od środka ze względu na stałą wilgotność w pomieszczeniach między 45-60 % ta wilgoć niestety po części tylko jest odprowadzana przez wentylację, a niestety spora jej część idzie w tynki, a z tynku w super gąbeczke jaka jest piana przy okna, i tam sobie siedzi, gromadzi się i z czasem nam zaczyna kwitnąć :) można potem zdjęcia potraw z grzybem wrzucać do odpowiedniego wątku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć taką norma niby jest od 40 do 60,  ale taka jak u Ciebie jest oki. Weź Witek sobie nawilżacz kup jak czujesz że za słuchem powietrze, jak się zacznie para zraszać na szybach w środku to będziesz wiedział że jest za dużo wtedy mniej nawilżania. Metoda prób i błędów ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...