Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

1 godzinę temu, lpomis napisał:

@DiBatonio @audiowit @dorsz - nie ukrywam, że gdybyście napisali "też mam szumy" to byście trochę podbudowali towarzystwo :)

U mnie tak na wykresie. Ucho minimalnie słabsze (wykres po lewej, ucho prawe) jest po przebytym bardzo silnym zapaleniu ucha środkowego w dzieciństwie.

Clipboard02.jpg

Nie wiem ile masz lat, ale ja chciałbym taki audiogram 😁

Podejrzewam, że jesteś młodszy ode mnie, jeszcze wszystko przed Tobą.

 Martwić to się można kiedy z adiogramem zrobią nam audiometrię słowną i przestajemy rozpoznawać mowę, wtedy to krok od protetyki słuchu. Takie info z pierwszej ręki od laboranta przeprowadzającego audiometrię.

Według tego co jest w poniższym linku to ja zbliżam się do umiarkowanego ubytku słuchu zwłaszcza w lewym uchu.

Praca często w okolicach 80-85dB niestety.

A czasem piski, czy szumy też mam, a w prawym, czasem inne bajery 😁

https://fonetika.pl/badania-sluchu/co-to-jest-audiogram/

No i na koniec, uważam, że taki audiogram uzależniony jest od predyspozycji dnia, od samopoczucia do tego dochodzi czynnik ludzki, czyli nasz czas reakcji. Takich audiogramow/próbek trzeba by wykonać w danym dniu trochę więcej, a nie tylko jedno badanie.

Karty kontrolne w statystyce opierają się na większej ilości próbek niż jedno podejście/pomiar.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Byłem ostatnio u laryngologa.

Mam pytanie do osób, które robią/robiły badanie słuchu. Gdy robiliście takie badanie, czy w pomieszczeniu było cicho?

Trochę to mało profesjonalne, bo moim zdaniem powinna być cisza absolutna, a słyszałem jakieś kroki na korytarzu, otwieranie czy zamykanie drzwi, także lekarza...

Te dołki na audiogramie to podobno uraz akustyczny.

20221224_161135.jpg

Eeee, to Ty możesz szaleć z „ostrymi” kolumnami bo i tak Cię nie zakłują w ucho… ludzie wydają kupę kasy na akustykę a Ty masz DSP w uchu…:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem maluteńką nadzieję, że to może woskowina przeszkadza, bo kiedyś miałem taką sytuację, ale niestety nie.

No nic, porobić badania i zobaczyć, co można z tym zrobić.

3 minuty temu, J4Z napisał:

Też mam! 😆

Masz na imię Adrian?

Przypadkiem? xD

PS Czasami miałem wrażenie, jakbym miał wysokie ciśnienie w uszach albo głowie???

Macie coś takiego?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, J4Z napisał:

Mnie bardziej martwi moja nadwrażliwość i "drżenie" bębenków.

Ja mam taką ambę, kiedyś miałem kamerkę i sobie zaglądałem do kanałów słuchowych, laryngolog mi powiedział, że mam proste kanały słuchowe bez zakrętów i zawijasów.

Faktycznie, bo bez problemu mogłem dojrzeć błonę bębenkową.

Dostałem też zjebkę, bo zbyt mało woskowiny i się skapnął, że coś robię niestandardowego. 😆

Kiedyś przesadziłem i zrobiłem sobie kuku, niewielką perforację bębenka.

A innym razem zauważyłem kalafiorki, a lekarz, że to infekcja bakteryjna i spytał, czy chodzę na basen, czy jakieś inne termy maltańskie i skubany zgadł. 😆

 

A to drżenie bębenków, to jakieś a’la brumienie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...