Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

U mnie rok temu wpadł o 1 cal mniejszy ekran od poprzedniego :P 

btw. na jakim ustawieniu oglądacie hdr/dv ? na lg najlepiej sprawdza się kino/kino domowe , przy std jest fajnie jasno tzw "żyleta" efekt wow  , ale z czasem lekko męczy bo wygląda jakbyśmy stali obok kamery , a jednak ciemniejsze filtry jak w kinach robią klimat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Boguś nie wiem czy warto było czekać ale mam model HZ sprzed dwóch lat i wg mojej oceny to obrazowy debeściak. 

Audio mam przez kino ampli bo to niższy model ale obraz żyleta. 

Można tylko gdybać ale skoro recenzje są pozytywne z każdej strony to znaczy, że sprzęt jest OK. 

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie gubił się tv z automatycznym wyborem treści HDR i Dolby Vision na Amazonie. No i brak HBO max. Kupiłem dodatkowo Chromecasta 4k na potrzeby HBO i jestem zadowolony. Brak w apce tv tej funkcjonalności to chyba jedyna wada. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym narzekał na mój TV chociaż PC na karcie 1050Ti ledwo wyrabia przy graniu odświeżanie 120Hz. 

Panasonic nigdy nie był do przodu z aplikacjami w TV, co do sygnału HDR i Dolby to .... "rejczel" działa, bo widzę zmianę po przejściu na Canal+ 4k. Niestety więcej nie mogę potwierdzić, bo u mnie więcej czasu jest audio niż TV a Netfix mam od syna .. nie 4k.

Liczę ze tegoroczny model nie będzie znacząco lepszy od mojego, bo będę zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 29.10.2022 o 10:11, Bogusław 66 napisał:

Liczę ze tegoroczny model nie będzie znacząco lepszy od mojego, bo będę zły.

No i test się ukazał ...

https://hdtvpolska.com/test-oled-tv-panasonic-lz2000-dla-konesera-jakosci-obrazu-opinie/

Na moje szczęście ... nie ma przepaści między modelami i chwile niepewności (a moze jeszcze poczekać???) minęły.

Zostały mi obecnie dwie-trzy sprawy 

Zrobić (jednak) kalibracje i przełączyć dekoder Canal+ na tryp HD tak by to Panas skalował do 4k chociaż wtedy utracę jedyny kanał 4k jaki daje ta platforma. Ale w ramach testu trzeba to zrobić i sprawdzić, jak będzie lepiej. No i na koniec ... czas zmienić grafikę w PC na AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

Na moje szczęście ... nie ma przepaści między modelami i chwile niepewności (a moze jeszcze poczekać???) minęły.

Z tym czekaniem, to beznadziejna sprawa 😀. Gdybyś czekał na LZ2000, to następnie miałbyś dylemat, czy może czekać na następcę z matrycą QD (Samsunga). Ptaszki ćwierkają, że w 2023, Panasonic wejdzie w te matryce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

przez pewien czas pozwoliłem Panasonic TV na skalowanie do 4k przełączając sygnał wychodzący z dekodera C+ na pełny HD (1920x1080) wczoraj powróciłem do stanu ze to dekoder skaluje do 4k i powiem ...... że tak jest lepiej ... ogólnie lepiej, bo gdy sygnał ful HD był dobry to Panas dawał lepszy obraz 4k ale niestety większość stacji korzysta ze słabego sygnału co TV przetwarzał na 4k i jest ewidentnie gorzej (większa ziarnistość i bledsze kolory) tak więc cudów nie będzie.

--------

A swoja drogą teraz po testach flagowego TV widać jak Panasonic pomimo odwlekania premiery rynkowej nie stanął na wysokości zadania walcząc z nowym panelem LG, LG  który lada dzień pokarze paletę modelową na ten rok a tam niespodzianka, bo dzięki nowej funkcji oprogramowania jasnością nowego panelu może dorównać panelowi Samsunga, a Panasonic? ..... ma tyły okrutne i z modelami, i ze sprzedażą (cenami) przez swoje spóźnienie. Jak ja się cieszę, że nie czekałem!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta różnica w kolorach jest spora to znaczy że dekoder wysyła niepoprawne kolory do tv czyli BT2020/Rec. 2020.

Jeśli podczas ustawienia z gdy tuner skaluje do 4K a ty masz włączony zwykły kanał HD, sprawdź jaki sygnał otrzymuje telewizor i jeśli jest to BT2020/Rec. 2020 to jest to niepoprawne jeśli jest to Rec. 709 wszystko jest ok.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

hmm... nie wiem co Panasonic kombinuje, ale ostatnio dziwne rzeczy widzę.

Wpierw dostałem nowy soft a w nim dodatkowy profil w menu trybie obraz ... "Netflix" 

aktywuje się, gdy wyczuje odpowiedni sygnał w sygnale, ALE, dostałem też profil 3D wraz z możliwościami przejścia 2D - 3D

Było tak przez pare dni, potem doszedł nowy soft i zabrał dodatki, co więcej ściszył mi sygnał na głośnikach, poprzednio oscylowałem 10-15 a teraz 15-20 i nawet więcej.

Dziwne rzeczy Panie, dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bogusław 66 napisał:

"Netflix" 

Zapewne masz na myśli Netflix Calibrated Mode. Jest dostępny w modelach Panasa od roku 2019.

17 minut temu, Bogusław 66 napisał:

ściszył mi sygnał na głośnikach, poprzednio oscylowałem 10-15 a teraz 15-20 i nawet więcej

Potwierdzam, też to zauważyłem na swoich dwóch egzemplarzach po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Przekalibrowali po prostu skalę głośności i można ją precyzyjniej ustawić przy niskich poziomach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Mój Panas zgłoszony do reklamacji.

Co jest źródłem obrazu? Komputer, laptop, jakiś streamer? Jeśli tak, to masz nieprawidłowo ustawione odświeżanie w opcjach - np. karty graficznej. Występuje tutaj brak synchronizacji (+ Screen Tearing). Sprawdziłeś czy efekt występuje także w przypadku wbudowanych aplikacji w TV? Np. Netflix, Amazon, Disney?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Co jest źródłem obrazu? Komputer, laptop, jakiś streamer? Jeśli tak, to masz nieprawidłowo ustawione odświeżanie w opcjach - np. karty graficznej. Występuje tutaj brak synchronizacji (+ Screen Tearing). Sprawdziłeś czy efekt występuje także w przypadku wbudowanych aplikacji w TV? Np. Netflix, Amazon, Disney?

To jest na wejściu HDMI1 czy to dekoder cyfry+ PC

Teraz dekoder jest na HDMI3 i jest okey

PC na HDMI 2  i nie ma skazy.

ewidentnie jest trafione pierwsze wejście HDMI + brak odświeżania na 1 i 2 HDMI

Doszły krótkotrwale nieregularne przerwy w wyświetlaniu obrazu Link  .... . niełatwo je nagrać.

zresetowałem już wszystko włącznie z konserwacja panelu.  

Zgłosiłem, teraz niech inni się martwią, ale zona powiedziała, że to już nie ten sprzęt co kiedyś i pomyślałem, że ma racje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 11.10.2023 o 23:42, Bogusław 66 napisał:

 zona powiedziała, że to już nie ten sprzęt co kiedyś i pomyślałem, że ma racje.

Żony mają zawsze rację :) Moja plazma Panasonica po 13 latach, zero problemów. Oczywiście nie wytrzymałem i kupiłem coś nowszego. Teraz służy 14-sty rok bezproblemowo sąsiadce.

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2023 o 07:54, Piotr Sonido napisał:

No na ile mam czekać?

Taki 65" to na ile polowac? Na który model? To OLED nie? Fujki jest?

Propozycja TV dla Ciebie:

https://antyweb.pl/panasonic-mz2000

Dnia 14.11.2023 o 08:39, PanKlor napisał:

Kupić OLEDa i nie czekać. Wypalanie przy normalnym użytkowaniu to bardziej mit. Kontrast to zupełnie nowe doświadczenie. Jedyne przeciwskazanie to jasne pomieszczenia. Tzn. czekać można jak wiesz ze za miesiąc premiera nowego/tańszego/lepszego itd.

Masz zupełną rację, nie czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...