Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

A no się stało, mój ?-letni 55cali TV wczoraj odmówił całkowicie współpracy.

Czytając to tu, to tam o zalecanym rozmiarze względem odległości od kanapy?  to koszmar jest.

Jest temat z zapytaniem o TV tu na forum i ktoś już pisze ze trzeba duży rozmiar by być w centrum akcji, tylko jak tak zobaczę zbliżenie twarzy, czyli głowa wielkości 1m, to NIE będę szczęśliwy.

Zawsze byłem wierny firmie Panasonic, no poza jednym wyjątkiem był Sony ale to był jeszcze Trinitron.

Dziś widzę, że rządzi OLED i QLED.

Uzyskać świetną jakości z zalecanych (co najmniej u mnie) 77 cali bez sprzedania nerki będzie wyjątkowo trudno, więc zostaje mi szukać wśród 65.

Biorę się za czytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak kolega powyżej, Samsung jak najbardziej, prędzej niż LG, od philipsów trzymał bym się z daleka. Z innych marek może na dzień dzisiejszy mniej docenianych to panasonic dalej trzyma poziom. Warto zawsze zwracać na katalogi producentów tzn. stronę internetową gdyż w łatwy sposób można przypadkowo kupić "starszy model". Piszę o tym bo kiedyś głównie TV służyło jako wyświetlanie obrazu, wystarczyło poszukać tv z dobrą matrycą fajnie oddającą kolory. Dzisiaj TV to już praktycznie smart i warto w nim mieć np. nowsze oprogramowanie bo w starszych modelach ze wsparciem bywa różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z philipsów zakupiony w rodzinie padł na  gwarancji, ok zdarza się, efekt - był głos, nie było obrazu coś z podświetleniem matrycy. Serwis wymienił go na nowy. Gdy gwarancja się skończyła i ten padł, efekt taki jak poprzednio. Serwis po gwarancyjny zażyczył sobie sporo a i nie dawał zbytnio gwarancji że to się nie powtórzy gdyż jak określił tak ostatnio bywa w tych modelach. W miejsce tego zakupiony został inny nowszy model "akurat też philipsa" nie wiem dlaczego może z uwagi na podobny układ pilota, może sprzedawca polecał, mnie przy tym nie było. Zaraz po gwarancji w sumie dosyć świeża sprawa  nie wiem czy to pech, tv padł ... brak obrazu na matrycy, w głośnikach słychać dźwięk, można usłyszeć że kanały są przełączne. Nie chce dawać tutaj żadnej anty reklamy, to tylko moja opinia, może jest tak że modele z wyższych serii są lepiej zbudowane i nie mają takich problemów, te akurat należały do tych "tańszych". Faktem jest że na sklepowych półkach philipsy z ambilight wyglądaja bajecznie i mają świetne wyposażenie w przystępnych cenach na tle konkurencji. W każdym razie ja po prostu polecił bym inne marki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, jak poukładałem Audio to zaś kolejny rebus.

Czytam, patrzę na tabelki, porównania i tylko bałagan w głowie. (skąd ja to znam?)

Podświetlanie u Philips w necie wygląda zjawiskowo, czemu konkurencja nie poszła podobną drogą?

Mówicie, że LG nie bardzo a już go wpisałem na listę - hmm...

Panas 2000 wielkość 65 poza moim zasięgiem, ale jest jeszcze 1500 który pod względem obrazu jest to samo co w modelu 2tys a różnica wynika z okrojonej sekcji Audio. Czytam dalej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Polecam Ci Samsungi. Moim zdaniem oferują najbardziej realistyczny obraz (w trybie Film),

Eh. Samsung ma najbardziej zrąbaną i przekłamaną fabryczną kalibrację ze wszystkich dostępnych telewizorów na rynku (pomijam jakieś tanie chińczyki). Nawet w trybie Film. Na drugim miejscu od końca LG, później Philips. Miałem u siebie kilka topowych modeli LCD i Oledów w rozmiarze 55 cali zanim wybrałem TV. To była udręka z ich odsyłaniem. Sprawa z telewizorami jest na szczęście dużo prostsza niż z audio. Telewizory z większością parametrów można pomierzyć i wiadomo jak powinien wyglądać obraz referencyjny :)

A to co samsung zrobił ze swoimi QD-OLEDami to już w ogóle przegięcie. Ta technologia owszem, ma niesamowity potencjał, ale w rękach innych producentów. Link dla zainteresowanych:

 

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekN napisał:

Doprawdy ????

Zgadza się.

20 minut temu, TomekN napisał:

kabel HDMI nie ma wpływu na obraz

Tu możesz odetchnąć z ulgą. Nie ma. Ważne oczywiście, żeby spełniał pewne parametry przesyłu na którym nam zależy. Ale jak już z tym podoła to jesteśmy w domu :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

Tu możesz odetchnąć z ulgą. Nie ma. Ważne oczywiście, żeby spełniał pewne parametry przesyłu na którym nam zależy Ale jak już z tym podoła to jesteśmy w domu

Ale co innego w przypadku audio, taki np. SPDIF coax, Toslink czy USB już może mieć wpływ na brzmienie? 😉

PS.
Żartuję sobie serdecznie i przyjaźnie, bynajmniej nie chcę dyskutować o kablach 😉
Ale w sumie mogłbyś uzasadnić jakoś opinię, dlaczego wideo można pomierzyć, a audio nie. Tzn. czego konkretnie w audio nie jesteśmy w stanie jeszcze zmierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adi777 napisał:

Dlaczego TV można zmierzyć i zobaczyć

Bo dokładnie wiadomo jak powinien wyglądać materiał źródłowy w przypadku filmu. Można to sprawdzić na referencyjnych, profesjonalnych monitorach jak np. Sony BVM-E251 czy Eizo CG3146. Kolory i ich odwzorowanie można zmierzyć za pomocą kolorymetru. Niektóre parametry obrazu jak np. prawidłowe odwzorowanie ruchu są mierzalne częściowo. Czasami trzeba więc polegać na naszych oczach jeśli chodzi o przekłamania obrazu. Trzeba jednak wiedzieć na co zwracać uwagę. To tak bardzo w skrócie.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lpomis napisał:

Bo dokładnie wiadomo jak powinien wyglądać materiał źródłowy w przypadku filmu. Można to sprawdzić na referencyjnych, profesjonalnych monitorach jak np. BVM-E251 czy Eizo CG3146.

A czym to się różni od sprawdzania materiału audio na profesjonalnych monitorach audio, takich jak np. Genelec czy Neumann?

 

@J4Z Chciałeś pokazać jak się wyrywa zdania z kontekstu w celach zaczepnych...?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekN napisał:

A czym to się różni od sprawdzania materiału audio na profesjonalnych monitorach audio, taki jak np. Genelec czy Neumann?

Bo każdy z tych monitorów zagra nieco inaczej, a ich brzmienie jest zależne od akustyki pomieszczenia i sprzętu towarzyszącego? Nie ma wzorca, nie wiadomo jaka powinna być referencja, nigdy nie będziemy wiedzieli jak dokładnie słyszał twórca/producent nagrania.

W referencji video sprawa jest prosta. Masz wzór, wiadomo jak powinny być odwzorowane prawidłowe barwy. Wyobraź sobie, że widzisz przed sobą namalowany obraz. Obraz jest ustawiony non stop w tym samym oświetleniu. Postaraj się go odwzorować 1:1. Da się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co w ogóle istnieją te monitory, kosztujące pierdylion pieniędzy, skoro każdy z nich zagra nieco inaczej? Czy akustyka pomieszczenia nie jest trochę tym samym, co oświetlenie pomieszczenia w przypadku wideo?

W audio nie ma wzorca, bo nikt nie wie jak dokładnie słyszał twórca? OK, a skąd w takim razie wiadomo, jak dokładnie scenę filmową widział reżyser?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybranie tego Panasonica kierunkuje przyszły wybór karty graficznej do PC tylko AMD, u LG miałem dowolność.

Inny temat .... oba złącza oznaczone jako HDMI 2.1, nie są w stanie obsłużyć pełnego 4K przy 120 Hz – jeżeli konsola lub PC będą chciały z takiego odświeżania korzystać.

No i kabel zasilający "na stałe" Ojj, zbierają się minusy, zbierają.

===

czas na konkurencje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

4K przy 120 Hz

Nie ma szans, żeby konsole obecnej generacji wyświetlały obraz o takich parametrach. One nie są w stanie udźwignąć prawdziwego (bez upscalingu) 4K60fps. Jest tam chyba jakaś jedna gierka indie w 120fps, ale nie ma co sobie tym głowy zawracać. PC też by musiał być mocarny. Raczej bym więc nie ustawiał tego jako priorytet w wyborze telewizora.

Jeśli kierujesz się w stronę Panasa to sprawdź model JZ1000. Obecnie wg mnie najlepsza opcja w kategorii cena/jakość. Na minus braki w funkcjach smart (np. brak niektórych aplikacji jak Spotify czy HBO MAX).

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, J4Z napisał:

Nie, chciałem pokazać że nie odpuścisz ani jednego tematu. Masz rację. Mogłem od razu klikać raport. 

Temat kabli, jak widać, odpuściłem. Jaki konkretnie masz problem z moim udziałem w tej dyskusji? Kogoś obrażam, jestem agresywny? A może off-topic? Ale to rozumiem już wcześniej zgłosiłeś Bogusia, że wjechał z tematem TV do wątku o wzmacniaczu, na forum Stereo.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

Nie ma szans, żeby konsole obecnej generacji wyświetlały obraz o takich parametrach. One nie są w stanie udźwignąć prawdziwego (bez upsamplingu) 4K60fps. PC też by musiał być mocarny. Raczej bym więc nie ustawiał tego jako priorytet w wyborze telewizora.

Jeśli kierujesz się w stronę Panasa to sprawdź model JZ1000. Obecnie wg mnie najlepsza opcja w kategorii cena/jakość. Na minus braki w funkcjach smart (np. brak niektórych aplikacji jak Spotify czy HBO MAX).

Apki mi nie potrzebne, coś tam mam w dekoderze Canal+

Ale PC na stałe podpięty pod TV takie doposażenie to wartość dodatnia chociażby na przyszłość.

Model tegoroczny na już 4 HDMI 2,1 ale czy pełny, tego nie doczytałem. ((Syn ma świeżą konsolę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Model tegoroczny na już 4 HDMI 2,1 ale czy pełny

W przypadku modeli na rok 2022 - seria LZ - wsparcie dla pełnego HDMI 2.1 FRL będzie w dwóch z czterech dostępnych złącz. Ma to związek z ograniczeniami wymuszonymi przez zastosowany chipset Mediatek.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...