Skocz do zawartości

Psychoakustyka a troling


Recommended Posts

@Chyba Miro 84 Nie wiem czy uwierzysz, ale przedwczoraj w wątku "Wprowadzamy system ostrzeżeń" miałem ochotę dopisać, że punkty powinny być nadawane za słowo "psychoakustyka". Ale że od kilku dni była cisza w wątku i spokój postanowiłem nie burzyć forumowej harmonii i dać sobie na wstrzymanie. 

Dziękuję Ci za tę słuszną uwagę, bo to święta prawda że są słowa wytrychy otwierające zawsze forumową kłótnię. Jednym z nich jest ta irytująca psychoakustyka. 

  • Zdezorientowany 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Dziękuję Ci za tę słuszną uwagę, bo to święta prawda że są słowa wytrychy otwierające zawsze forumową kłótnię. Jednym z nich jest ta irytująca psychoakustyka. 

Fajnie by było jakbyś jeszcze podał cytat. Najlepiej cały. Postaram sie odnieść jakoś do tego.

🤔

Myślę że chyba coś zostało źle zrozumiane.

Hmmm. Mistrzostwo świata powiadasz...

Chęć niesienia pomocy objawia sie także w tematach wyboru audio, proponując spojrzeć na akustykę i rozmieszczenie kolumn. Niby autor nie pyta, ale wrzucamy mimo wszystko coś na co warto zwrócić czasem uwage. 

 

Nie mam pojecia jaki podtekst możesz mieć na myśli 🤔

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wito76 napisał:

są słowa wytrychy otwierające zawsze forumową kłótnię. Jednym z nich jest ta irytująca psychoakustyka. 

A co jest tak irytującego w psychoakustyce, że nawet nie chcesz o niej słyszeć?

Przecież psychoakustyka jest Twoim przyjacielem, a przynajmniej przyjacielem Twojego portfela 🙂
Gdy poznasz jej działanie, oszczędzisz sobie wydatków na kolejnego DACa i czy kolejny wzmacniacz, który będzie grał tak samo 😉
Sprytnie wykorzystując psychoakustykę możesz nawet sprawdzić, że ten sam DAC/wzmacniacz będzie codziennie grał inaczej!

 

Edytowano przez TomekN
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekN Irytujące może być wciąż dla niektórych (tak wnioskuję z wypowiedzi w internecie) np. to że subwoofer/-y mogą być równoprawnie używane w stereo. Ale widzę że powoli dochodzi to do "nie szokującej" już chyba nikogo, opcji na dzwiek z "górnej półki".

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Hmmm. Mistrzostwo świata powiadasz...

Chęć niesienia pomocy objawia sie także w tematach wyboru audio, proponując spojrzeć na akustykę i rozmieszczenie kolumn. Niby autor nie pyta, ale wrzucamy mimo wszystko coś na co warto zwrócić czasem uwage. 

 

Nie mam pojecia jaki podtekst możesz mieć na myśli 🤔

Najlepiej napisać nie mam pojęcia i "PALIĆ JANA".

Takie rzeczy się czuje, a nie chęć niesienia pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w odpowiednim temacie, sam mnie tu zaprosiłeś.

Co Wy się nagle zrobiliście, tacy przestrzegający reguł, tak się boicie, że Was odetną od konta na Forum.

Teraz można, a wcześniej nie można było i tyle wątków zepsutych.

Po prostu: ŚMIECH NA SALI

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

tak się boicie, że Was odetną od konta na Forum.

No nie da się ukryć że mimo wszystko to wciąż fajne forum z świetną obsadą! Ciebie tez mam na myśli. Tak naprawdę to wszystkich tutaj. Wielu jest pozytywnie zakreconych w danym aspekcie tej pasji i to jest fajne. Mimo iż czasami sie droczymy nawzajem. 

 

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

Powyższy post dużo mówi o Tobie.

Mam nadzieje że same superlatywy (chyba popłynąłem z skromnością :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Fajnie by było jakbyś jeszcze podał cytat. Najlepiej cały. Postaram sie odnieść jakoś do tego.

Przeczytałem wątek i po jakimś czasie odpisywałem. Generalnie rozmawiamy o kontekście psychoakustyka vs trolling i obok "kable nie grają" psychoakustyka to kolejny punkt zapalny, czyż nie?

 

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Przecież psychoakustyka jest Twoim przyjacielem, a przynajmniej przyjacielem Twojego portfela 🙂

No i o tym właśnie rozmawiamy. To przecież ni mniej ni więcej jakbyś napisał do mnie "jesteś frajerem dającym się robić w bambuko". Ja się oczywiście na to obrażam, leci riposta i zaczyna się kocioł.

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zgadzam sie że może być to przyczynkiem do awantury,

A w sumie to znalazłem punkt zaczepienia.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wito76 napisał:

No i o tym właśnie rozmawiamy. To przecież ni mniej ni więcej jakbyś napisał do mnie "jesteś frajerem dającym się robić w bambuko". Ja się oczywiście na to obrażam, leci riposta i zaczyna się kocioł.

Ja to bardziej widzę tak:
Ktoś zwraca uwagę na prawdopodobny wpływ psychoakustyki na odbiór brzmienia. Ty zaciekawiony zgłębiasz temat, być może trochę otwierasz oczy i myślisz "kurcze.... czy to możliwe? a jeśli tak, czy w takim razie jestem frajerem, który dał się zrobić swojemu własnemu mózgowi / branży / sprzedawcom w bambuko??" I wtedy - bez uzasadnionych powodów - obrażasz się na interlokutora za to, że w ogóle wspomniał o psychoakustyce. Leci niepotrzebna agresywna riposta z Twojej strony i zaczyna się kocioł 🙂

Może pamięć mnie myli, ale czy nie tak właśnie było, gdy ktoś ok. rok temu wspomniał, że streamer na zasilaczu SMPS brzmi tak samo jak na liniowym, a różnice w odbiorze brzmienia mogą mieć podstawy właśnie w psychoakustyce?

Edytowano przez TomekN
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wito76 napisał:

w sumie to znalazłem punkt zaczepienia

A kluczowe jest po przecinku (czego nie cytowałeś) ze to nie PAk jest winna. Pisałem Tobie że najlepiej cytować cały cytat a nie coś wyrwane z całości ;)

Ps: zwróć proszę szczególną uwagę w cytacie na słowo "może" bo oznacza to że od użytkowników zależy czy będzie "kocioł". Myślałem ze wytłumaczyłem to dosyć jasno,  tak to widzę... 

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zgadzam sie że może być to przyczynkiem do awantury, jednak nie zapominajmy ze samo zjawisko nie jest awanturogenne (teraz to wymyśliłem :P ), tylko operowanie słowne użytkowników to powoduje.

Oto pełny cytat.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

Gdy poznasz jej działanie, oszczędzisz sobie wydatków na kolejnego DACa i czy kolejny wzmacniacz, który będzie grał tak samo 😉

Sprytnie wykorzystując psychoakustykę możesz nawet sprawdzić, że ten sam DAC/wzmacniacz będzie codziennie grał inaczej!

 

Najwyżej będą punkty za off-top. Przypomnijcie, Fafniak dopytywał ostatnio, ile punktów miało być za "jesteś głuchy". Nie twierdzę że ktoś jest głuchy tylko pytam o pytanie Fafniaka. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

Sprytnie wykorzystując psychoakustykę możesz nawet sprawdzić, że ten sam DAC/wzmacniacz będzie codziennie grał inaczej!

Wiem że masz na mysli moje doswiadczenia z PAk. Pisałem niedawno jak różnie zagrał ten sam system w zaleznosci od nastroju. Nawet całkiem niedawno chyba @lpomis opisał podobne odczucia i stwierdził że "coś faktycznie sie dzieje" w tej materii.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiem że masz na mysli moje doswiadczenia z PAk. Pisałem niedawno jak różnie zagrał ten sam system w zaleznosci od nastroju. Nawet całkiem niedawno chyba @lpomis opisał podobne odczucia i stwierdził że "coś faktycznie sie dzieje" w tej materii.

No bo to jak najbardziej zdarza się w praktyce, mi również

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie można Wszystkiego tłumaczyć PAk! Żeby była "jasność". Ale na pewno trzeba mieć ją na uwadze.

W pozycjonowaniu kolumn też trzeba mieć pewną swiadomosc bo akustyka również jest dla niektórych dziwną sprawą. Ktoś kto nie wie że pomieszczenie oddziałuje, porównując nawet te same modele kolumn ale inaczej pozycjonowane w przestrzeni uzyska różne rezultaty dzwiekowe, a nieświadomość w tej materii doprowadzi go do błędnych założeń np. Że mimo te same kolumny to grają "inaczej" - błędny wniosek - jedna para zepsuta! A wystarczy dokladnie tak samo pozycjonować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pisałem niedawno jak różnie zagrał ten sam system w zaleznosci od nastroju.

Oczywiście że ma miejsce takie coś. Może nie tyle nastroju co naszej kondycji psychofizycznej. Ale tu nie ma reguły, czasem wracam cholernie zaorany z pracy, wstałem dajmy na to o 4 rano, cały dzień jakieś gówniane sytuacje, zjeby na naradzie u szefa, kontrolka check w aucie, żona przed okresem i inne takie i sprzęt gra super, a czasem budzę się jak młody Bóg, weekendzik i czegoś brakuje w brzmieniu, jakoś niemrawo to gra, A sprzęt stoi jak stał, nic nie ruszane przecież. 

  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

*... czy trollowanie jest trollowaniem?

Lepiej? 😐

Z tym ze Mariusz moderator napisał wyraznie ze to nie trollowanie. Trzeci raz mam go cytować? 

To juz wyjaśnione przecież.

10 minut temu, Wito76 napisał:

Za przeproszeniem walisz głupa teraz, przepraszam udajesz Greka. Kto uważnie czyta forum dobrze wie ile dziesiąt razy Troll używał tego słowa.

O jakim słowie mowa dokładnie? Jesli o PAk to jak wyzej nie jest to trollowanie, a skoro nie ma trollowania to i osoba piszaca trollem być nie może!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o czym jest ten wątek. Bawimy się w jakąś dyplomację, etykietę, bierzemy bułkę przez bibułkę. Choć każdy kto to czyta i każdy kto tu pisze wie o co chodzi. Nazwijmy to wreszcie po imieniu. Chodzi o TomkaN i tę jego psychoakustykę która jest zwyczajnym trollowaniem tematów a sam TomekN jest forumowym trollem.

Kilka postów wcześniej napisał, że "Gdy poznasz jej działanie, oszczędzisz sobie wydatków na kolejnego DACa i czy kolejny wzmacniacz, który będzie grał tak samo". - Przecież to zdanie to takie zagranie na nosie setkom forumowiczów i zdeprecjowanie setek wątków na tym forum i sprowadzenie całego naszego hobby i pasji do bycia frajerami. Jeśli ktoś nie słyszy zmian na różnych wzmacniaczach, DACach, kablach, zasilaniu, streamerze to co w ogóle taka osoba robi na tym forum, czego tu szuka. No chyba tylko rozrywki w postaci trollowania.

  • Lubię to 3
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...