Skocz do zawartości

Przyszłość sprzętu audio?


Recommended Posts

Rzadko się zgadzam z przedstawicielami branży / doradcami / sprzedawcami audio, ale....

Polecam cały filmik od wybranego fragmentu do końca.

 

Kilka ciekawych cytatów z filmu:

Cytat

Po to te głośniki są wyposażone w zaawansowane układy DSP, że jesteście w stanie je equalizować prosto z aplikacji, czyli: chcecie sobie troszkę dodać lub odjąć basów - proszę bardzo. To samo z górą, ze środkiem. Jakiś pozakres was drażni - możecie go sobie ściągnać [...]. Możecie sobie DOSTROIĆ te kolumny, aby grały w taki sposób, jaki Wam odpowiada!

Mój komentarz: OMG, to już nie trzeba komponować brzmienia pod siebie dobierając odpowiedni transport, DACa, wzmacniacz i kabelki!? 😋😁 Uff, wreszcie. Piszę o tym od dawna, ale skoro branża już to mówi, to fiu fiu...

Cytat

Nie muszę tracić / marnować... - ja wiem że to jest "zabawa", wszyscy to lubimy, ale czas to też pieniądz -  czasu na jeżdżenie po salonach, wypożyczanie, odsyłanie, pakowanie, wnoszenie, testowanie, przełączanie, słuchanie, skupianie się.... Proste rozwiązanie. Działa. [...] To nam daje oszczędność dużą czasu, stresu, nerwów, zwrotów, siły, itd. OK, jeśli traktujecie audio jako zabawę to jest dla Was minus. Ale nie każdy tak to traktuje. Niektórzy ludzie chcą po prostu sobie kupić fajne audio i tyle.

❤️ Sam bym lepiej tego nie opisał.

Cytat

Technologia na świecie w ogóle się rozwija. Mamy teraz fajne, ciekawsze, nowocześniejsze rzeczy. I prędzej czy później technologia aktywnych głośników HiFi jeszcze urośnie. Ten rynek jeszcze się powiększy i będzie jeszcze więcej kolumn aktywnych. Ponieważ - tak jak mówiłem wcześniej - ludzie szukają rozwiązań małych, wygodnych i prostych. I to jest tego typu rozwiązanie. Nie każdy jest audiofilem, który lubi się "bawić" w audio, niektórzy chcą po prostu mieć dobrą jakość.

💁‍♂️

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...