Skocz do zawartości

Doradzenie propozycji kolumn głośnikowych


Poszukujący

Recommended Posts

14 minut temu, DiBatonio napisał:

Bzdura!

Nie zawsze to droższe,  gra w danym systemie lepiej od tego tańszego.

Są ziomki którzy nie dopuszczają myśli że ich sprzęt warty worek złociszy może brzmieć gorzej niż budżetówka u Kowalskiego. I będą zapierać się nogami i rękoma że ich zabawka jest och ach, choćby tak realnie nie było. Jeśli w to wierzą, to jest właśnie autosugestia. Co jest więc dla Ciebie bzdurą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Są ziomki którzy nie dopuszczają myśli że ich sprzęt warty worek złociszy może brzmieć gorzej niż budżetówka u Kowalskiego. I będą zapierać się nogami i rękoma że ich zabawka jest och ach, choćby tak realnie nie było. Jeśli w to wierzą, to jest właśnie autosugestia. Co jest więc dla Ciebie bzdurą?

To, że jak szukałem wzmacniacza jakiś czas temu, to bardziej brzmieniowo mi pasował "był lepszy" ten za ok 7tys, niż ten za 17tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Są ziomki którzy nie dopuszczają myśli że ich sprzęt warty worek złociszy może brzmieć gorzej niż budżetówka u Kowalskiego. I będą zapierać się nogami i rękoma że ich zabawka jest och ach, choćby tak realnie nie było. Jeśli w to wierzą, to jest właśnie autosugestia. Co jest więc dla Ciebie bzdurą?

I słusznie, że nie dopuszczają - to by się kłóciło z logiką zakupów 🙂 Poza tymn sugerowanie, że sprzęt audio to ogólnie znany fetysz jest sporym nadużyciem 🙂. Chyba nikt z moich starych znajomych nie kojarzy tych stojących pudeł w salonie z większą wartością - przy czym panie traktują je nawet z lekką odrazą 🙂

7 minut temu, maciek72 napisał:

A , czasami wystarczy poprawić akustykę i tańszy zestaw zagra lepiej od wydanych  miliona $ 

Adaptacja akustyczna dużego salonu z zachowaniem wszelkich wymogów estetyki to mogą być grube $$$ - więcej niż sam zestaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maciek72 napisał:

A , czasami wystarczy poprawić akustykę i tańszy zestaw zagra lepiej od wydanych  miliona $ 

To prawda, poprawa akustyki przynosi więcej dobrego niż zmiana niejednego wzmacniacza, a nawet kolumn.

18 minut temu, Butler napisał:

No więc nie poddałeś się autosugestii. Ale nie znaczy że jest ona bzdurą. Mało tu takich którzy przez pryzmat ceny określają bezwzględnie jakość?

Za stary jestem na takie rzeczy, ale zgadzam się, że mogą być takie osoby, którym $$$ grają. 

Poza tym bardzo często to "lepsze" jest li tylko "inne", a że każdy ma inną wrażliwość na "zmiany", to bywa że to "inne" będzie dla niego jednak tym "lepszym".

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ja nie pytam tylko stwierdzam fakt. Czynnik finansowy ma olbrzymi wpływ na autosugestie. Ciężko nam po prostu uznać, że jak produkt kosztował dużo pieniędzy to nie koniecznie coś za sobą niesie. Albo inaczej, produkt droższy uznajemy z zasady jako produkt lepszy.

Proszę, do poczytania ale jako sprzedawca były czy też obecny, doskonale o tym wiesz (prawda?):

https://www.bbc.com/worklife/article/20171006-the-psychology-behind-spending-big

Dobra bez artykułów. Bo to sugestia.

Słuchałeś Silver i Gold? One nie grają podobnie.

19 godzin temu, przemeklbn napisał:

Jestem pewien, że więcej ofiar tego zjawiska znajdziesz wśród szukających soundbarów do 2000zł niż szukających pary głośników do 10 tys. zł

Ja też.

 

18 godzin temu, Butler napisał:

Są ziomki którzy nie dopuszczają myśli że ich sprzęt warty worek złociszy może brzmieć gorzej niż budżetówka u Kowalskiego. I będą zapierać się nogami i rękoma że ich zabawka jest och ach, choćby tak realnie nie było. Jeśli w to wierzą, to jest właśnie autosugestia. Co jest więc dla Ciebie bzdurą?

Nie mam z tym problemów :)

Ma to grac dla mnie. Tak wybrałem. Więc jeśli ktoś woli Mante i tak by powiedział to i tak bym go poczęstował szklaneczką. Tylko rozmowa poszła by na inny temat :)

Serio tak się spinacie o swoj sprzęt?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie mam z tym problemów :)

Ma to grac dla mnie. Tak wybrałem. Więc jeśli ktoś woli Mante i tak by powiedział to i tak bym go poczęstował szklaneczką. Tylko rozmowa poszła by na inny temat :)

Serio tak się spinacie o swoj sprzęt?

Chodzi mi o to że to może działać w drugą stronę. Masz sprzęt za np. Za 20k, wiesz że kosztowało Cię to dużo wyżeczeń (albo rat w banku) i nie dochodzi do Ciebie że ktoś majacy coś pokroju "Manta" może mieć system audio grający REALNIE lepiej niż Twój. Zobacz na aferę z MOON kilka lat temu. Recenzowali że sprzęt och, ach, a okazało się że w bebechach jakaś budżetówka była.

Może przekoloryzowałem, ale mniej więcej o to mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

No więc nie poddałeś się autosugestii. Ale nie znaczy że jest ona bzdurą. Mało tu takich którzy przez pryzmat ceny określają bezwzględnie jakość?

Kto ocenia tu jakość przez pryzmat kasy? Tak z 3-4 wymień nie trzeba więcej :). 

Skrajności z każdej strony można sobie wsadzić między bajki, to że jakaś manta czy inny kolorowy głośnik z media expert gra lepiej niż system za 20 koła to mocno naciągana teoria. To, że kolumny za 10 mogą zagrać lepiej niż te za 20 to już może być fakt tylko zależny dla kogo zagra lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Kto ocenia tu jakość przez pryzmat kasy? Tak z 3-4 wymień nie trzeba więcej :)

Chyba żartujesz. Nie mam zamiaru palcem wskazywać, jeszcze mnie aż tak nie porąbało by tak bezsensowną gównoburzę robić.

7 minut temu, Wing0 napisał:

Skrajności z każdej strony można sobie wsadzić między bajki, to że jakaś manta czy inny kolorowy głośnik z media expert gra lepiej niż system za 20 koła to mocno naciągana teoria. To, że kolumny za 10 mogą zagrać lepiej niż te za 20 to już może być fakt tylko zależny dla kogo zagra lepiej. 

Przecież napisałem że przekoloryzowałem bo to było jedynie w celu przedstawienia mojego punktu widzenia. Manta w cudzysłowie była przecież. Ale spotkałem się już z sytuacją gdy 10-krotnie tańszy zestaw sprawiał subiektywnie więcej przyjemności z odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wing0 napisał:

Kto ocenia tu jakość przez pryzmat kasy? Tak z 3-4 wymień nie trzeba więcej :). 

Skrajności z każdej strony można sobie wsadzić między bajki, to że jakaś manta czy inny kolorowy głośnik z media expert gra lepiej niż system za 20 koła to mocno naciągana teoria. To, że kolumny za 10 mogą zagrać lepiej niż te za 20 to już może być fakt tylko zależny dla kogo zagra lepiej. 

Zgadzam się na 100%. Zgodnie tą teorią wychodzi na to, że ktoś kto posiada dany sprzęt audio (powiedzmy od roku, żeby podkreślić że go dobrze poznał) jest mniej wiarygodny w ocenie tego sprzętu niż ktoś go pobieżnie przesłuchał w salonie - bo ten drugi nie jest spaczony jego posiadaniem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

Chyba żartujesz. Nie mam zamiaru palcem wskazywać, jeszcze mnie aż tak nie porąbało by tak bezsensowną gównoburzę robić.

Ja jakoś nie kojarzę nikogo kto twierdzi, że im drożej tym lepiej. Może ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem stąd takie stwierdzenie... To, że cena ma znaczenie to nic dziwnego, ale to nie jest jedyny wyznacznik jakości brzmienia 1000 razy to było powtarzane. 

11 minut temu, Butler napisał:

Ale spotkałem się już z sytuacją gdy 10-krotnie tańszy zestaw sprawiał subiektywnie więcej przyjemności z odsłuchu.

Może tak być oczywiście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Zobacz na aferę z MOON kilka lat temu. Recenzowali że sprzęt och, ach, a okazało się że w bebechach jakaś budżetówka była.

Nie kilka lat temu, a sprzed dekady.

Znowu gdzieś coś słyszałeś,  ale co i gdzie to było nie kojarzysz.

To był temat amplitunera kina domowego do którego wsadzili bebechy Denona, stary temat jak świat.

Teraz nie mam pewności,  czy w ogóle była tego recenzja.

Inne firmy też robiły takie rzeczy, pisałem chyba o tym, wymieniając marki.

W stereo Moon nigdy nie zrobił czegoś takiego, ale widzę łatka przyklejona i teraz będzie się ciągnąć...a ty bić pianę. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nie kilka lat temu, a sprzed dekady.

Szczęśliwi czasu nie liczą. Dekada to już wiele, wiele lat, faktycznie się pomyliłem... Zresztą jakby to było istotne. Absurd.

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Znowu gdzieś coś słyszałeś,  ale co i gdzie to było nie kojarzysz.

Oczywiście że kojarzę, nawet bardzo dobrze. Ale po co miałbym całą historię odkopywać? Było minęło, ale jednak było. Wspomniałem, kropka.

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Znowu

Jakie znowu "znowu"? Jak zwykle ZNOWU bajdurzysz. 🤣

16 minut temu, DiBatonio napisał:

To był temat amplitunera kina domowego do którego wsadzili bebechy Denona, stary temat jak świat.

Inne firmy też robiły takie rzeczy, pisałem chyba o tym, wymieniając marki.

W stereo Moon nigdy nie zrobił czegoś takiego, ale widzę łatka przyklejona i teraz będzie się ciągnąć...i bić pianę. 

Jesteśmy w dziale kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 09:19, lolekdrugi napisał:

hahahaha. Artykuł opisuje badania naukowe. Zatem to nie jest sugestia.

 

No ale odsłuchaj serio.

Sporo czytasz.

Oczytany gość jesteś :)

Dnia 7.04.2023 o 10:51, Butler napisał:

Chodzi mi o to że to może działać w drugą stronę. Masz sprzęt za np. Za 20k, wiesz że kosztowało Cię to dużo wyżeczeń (albo rat w banku) i nie dochodzi do Ciebie że ktoś majacy coś pokroju "Manta" może mieć system audio grający REALNIE lepiej niż Twój. Zobacz na aferę z MOON kilka lat temu. Recenzowali że sprzęt och, ach, a okazało się że w bebechach jakaś budżetówka była.

Może przekoloryzowałem, ale mniej więcej o to mi chodzi.

A, no dobra ale to już tez chodzi o indywidualnego odbiorce.

Ale rozumiem

Dnia 7.04.2023 o 11:31, przemeklbn napisał:

Zgadzam się na 100%. Zgodnie tą teorią wychodzi na to, że ktoś kto posiada dany sprzęt audio (powiedzmy od roku, żeby podkreślić że go dobrze poznał) jest mniej wiarygodny w ocenie tego sprzętu niż ktoś go pobieżnie przesłuchał w salonie - bo ten drugi nie jest spaczony jego posiadaniem 🙂

Ale to jest nasze. Typowo Polskei i pisałem o tym. Rynek UK nie był mi swego czasu obcy i powiem Ci że tam bez problemu porozawiasz z audiofilami :P którzy znajdą problemy w swoim systemie.

Dnia 7.04.2023 o 15:09, DiBatonio napisał:

Inne firmy też robiły takie rzeczy, pisałem chyba o tym, wymieniając marki.

W stereo Moon nigdy nie zrobił czegoś takiego, ale widzę łatka przyklejona i teraz będzie się ciągnąć...a ty bić pianę. 

Tak. Stereo jest ich dziełem w fabryce w Kanadzie. A mało się mówi ale do tej pory tego typu rzeczy się dzieją. wtedy to była pierwsza? nie wiem ale mało tego było. Teraz jest to częstrze to dlatego nie ma afer.

Ale wracamy już na tor.

:)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 22:10, lolekdrugi napisał:

poważnie? Ja piszę o badaniach naukowych a Ty "odsłuchaj"? Ciekawi mnie z jakimi szamanizmami wyskoczysz później.

 

 

Badania naukowe w dziedzinie audio w docelowym pomieszczeniu na oczekiwania odbiorcy.

Powodzenia.

Tak. Mówie odsłuchaj bo jak widzisz wiele osób uważa inaczej. I jest to podparte doświadczeniem.

Dnia 11.04.2023 o 22:44, Iron napisał:

A co złego jest w odsłuchu ?

Podbijam pytanie Lolek.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 20:44, Iron napisał:

A co złego jest w odsłuchu ?

a co to ma do rzeczy? Tutaj mowa jest o wpływie czynnika finansowego na postrzeganie jakości produktu. Odsłuch to jest inna sprawa. Już nie raz pisałem i pytałem czy odsłuch był na ślepo i oczywiście odpowiedź, że nie. Z jakiegoś powodu wszyscy się bronią przed tym ślepym odsłuchem.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Mówie odsłuchaj bo jak widzisz wiele osób uważa inaczej. I jest to podparte doświadczeniem.

Wiele osób w wielu sprawach idzie za stadem i ciężko im powiedzieć co innego bo się boją być zakrzyczani przez innych. Nawet na tym forum mieliśmy wypowiedzi ludzi którzy również pisali całkowicie co innego niż Ty i Twoi poplecznicy, kończyło się podobnie.

Tak działają ludzie, tak działają zachowania ludzi. Chcą być częścią czegoś. Ciężko im przyznać że jest inaczej niż wszyscy im mówią, że inaczej widzą, słyszą, czują. Natomiast Twoje prawdy objawione są traktowane jako - tak jest bo ja tak mówię. Nie masz na to, żadnych badań, żadnych dowód tylko swoje "ja słyszałem". Nie raz również piszę to ludziom, idź do sklepu, posłuchaj czy Ci odpowiada i kup. Nie piszę im że te grają cieplej, te grają ostrzej. Bo to nie ma sensu. Niech sobie każdy sam określi czy dla niego jest to odpowiednie, czy tego oczekuje czy nie. Bo każdy słyszy to co chce słyszeć z jedną różnicą, że w przypadku kolumn wykresy faktycznie pokazują różnicę inna sprawa, czy je odbiorca słyszy i jak dużą uwagę do tych detali przywiązuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Z jakiegoś powodu wszyscy się bronią przed tym ślepym odsłuchem.

A z jakiego, powodu Ty i Tobie podobni nachalnie wyjeżdżacie ze ślepymi testami?

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Wiele osób w wielu sprawach idzie za stadem

Podobnie jest z Tobą idziesz za stadem wyznawców ślepych testów.

 

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Natomiast Twoje prawdy objawione są traktowane jako - tak jest bo ja tak mówię

A Twoje prawdy i Tobie podobnych już objawione nie są?

Aha.

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Nie masz na to, żadnych badań, żadnych dowód tylko swoje "ja słyszałem".

Badania są (np.o słyszeniu kabli) i chyba nawet @Rafał S wrzucał linki, ja też chyba kiedyś wrzucałem. 

Ale już nie chce mi się kopać z koniem, albo innym osłem ....

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...