Skocz do zawartości

Audiolab 6000A (8000M) vs Naim Nait 5SI/Pylon Diamond


barchetta1

Recommended Posts

Dnia 19.09.2022 o 17:03, kacper.kaps napisał:

Ja z Audiolaba 6000a przesiadłem się na NuPrime DAC-9 + STA-9, potem dołożyłem drugą STA-9 i uważam, że to bardzo dobre połączenie.
Poprawa na każdym paśmie oraz lepsza kontrola basu, co w przypadku Diamondów jest istotne. 
Na pewno warto sprawdzić.

a testowałeś może STA-9 jak końcówkę mocy podłączoną do Audiolaba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a poniżej kilka słów ode mnie o Audiolab 6000A Play: 

1. Źródło. Wydaje mi się, że to streamer został tak zaimplementowany w wersji Play, że gra mocnym basem. Jeśli komuś -tak jak mi- podoba się brzmienie wzmacniacza 6000A to może warto pomyśleć jednak o zakupie 6000A i 6000N PLAY osobno - można wtedy konfigurować brzmienie zestawu poprzez różne sposoby podłączenia. 

2. Filtry. Na Qacoustic QA3050 jakoś nie słyszałem różnicy, ale na PD25 (może to też kwestia kabelka Chord Clearway X) naprawdę słychać różnicę w filtrach. Na tą chwilę jestem pomiędzy filtrami PHASE i FAST - fast wydaje się być najbardziej precyzyjny, dawać najwięcej góry i najlepiej kontrolować bas, najlepiej sprawdza się w metalu, a na PHASE jest jakby mniej góry i dołu chyba też, albo jest bardziej okrągły. Ten filtr jest bardziej relaksujący. (a przynajmniej tak to wygląda na moje ucho w wersji Play z PD25.

3. PRE-PWR vs INTEGRA Z ciekawości połączyłem wyjście z wejściem kabelkiem Chord, którego używam do podłączenia monobloków i wzmacniacz gra inaczej. Na pewno pojawiło się więcej góry, basu jest jakby mniej, albo jest właśnie bardziej kontrolowany. W takim ustawieniu wzmacniacz gra dla mnie bardziej przejrzyście, szczegółowo. Tutaj znowu - w zależności od posiadanych kolumn może być to odebrane jako poprawę dub degradację brzmienia.

Mamy więc kilka możliwości kreowania brzmienia poprzez kombinację filtra oraz trybu pracy (Integra lub Pre-PWR) + teoretycznie nieskończoną możliwość kreowania brzmienia wzmacniacza kabelkiem RCA łączącym przedwzmacniacz z końcówką mocy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barchetta1 napisał:

Witam, a poniżej kilka słów ode mnie o Audiolab 6000A Play: 

1. Źródło. Wydaje mi się, że to streamer został tak zaimplementowany w wersji Play, że gra mocnym basem. Jeśli komuś -tak jak mi- podoba się brzmienie wzmacniacza 6000A to może warto pomyśleć jednak o zakupie 6000A i 6000N PLAY osobno - można wtedy konfigurować brzmienie zestawu poprzez różne sposoby podłączenia. 

2. Filtry. Na Qacoustic QA3050 jakoś nie słyszałem różnicy, ale na PD25 (może to też kwestia kabelka Chord Clearway X) naprawdę słychać różnicę w filtrach. Na tą chwilę jestem pomiędzy filtrami PHASE i FAST - fast wydaje się być najbardziej precyzyjny, dawać najwięcej góry i najlepiej kontrolować bas, najlepiej sprawdza się w metalu, a na PHASE jest jakby mniej góry i dołu chyba też, albo jest bardziej okrągły. Ten filtr jest bardziej relaksujący. (a przynajmniej tak to wygląda na moje ucho w wersji Play z PD25.

3. PRE-PWR vs INTEGRA Z ciekawości połączyłem wyjście z wejściem kabelkiem Chord, którego używam do podłączenia monobloków i wzmacniacz gra inaczej. Na pewno pojawiło się więcej góry, basu jest jakby mniej, albo jest właśnie bardziej kontrolowany. W takim ustawieniu wzmacniacz gra dla mnie bardziej przejrzyście, szczegółowo. Tutaj znowu - w zależności od posiadanych kolumn może być to odebrane jako poprawę dub degradację brzmienia.

Mamy więc kilka możliwości kreowania brzmienia poprzez kombinację filtra oraz trybu pracy (Integra lub Pre-PWR) + teoretycznie nieskończoną możliwość kreowania brzmienia wzmacniacza kabelkiem RCA łączącym przedwzmacniacz z końcówką mocy.

 

Jeśli ktoś podobnie kombinował z Audiolabem to zapraszam do wymiany doświadczeń:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam, z ciekawości spiąłem Audiolaba z Pylonami kablami Melodika Purple Rain (2x2,5mm2), ktore zostały mi po poprzedniej konfiguracji. Byłem bardzo zaskoczony różnicą w stosunku do Chorda Clearway. Podoba mi się bardziej delikatna góra i ogólne wypełnienie, pojawiło sie także więcej basu (to trochę na + a trochę na -, w zależności od nagrania).  Czy polecicie mi kabelek, który połączy te 2 światy? Tzn. ociepli brzmienie, doda średnicę bez utraty detali i bez zamulania, będzie mieć dobra kontrolę basu, ale jeśli to możliwe to bez zwiększenia jego ilości?  Jest to wykonalne w cenie odpowiadającej reszcie sprzętu? Skoro podoba mi się melodika to może brown sugar?

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 07:24, Piotr Sonido napisał:

Nie. W zasadzie prawie cala oferta.

Prawie bo z Oehlbacha eliminujesz posrebrzane.

nie wiem czy te FLAT sa jeszcze dostępne. Miałem kiedyś mi się bardzo podobał. Do tej pory mam ten najniższy model 2x2,5mm

Piotr

Dzięki, chciałbym jeszcze podpytać jak oceniasz połączenie Diamondów 25 z Magnatem MA-900?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro podoba mi się charakter Purple Rain (pojawiło się wypełnienie, dociążenie) to może po postu powinienem posłuchać Brown Sugar? @rms.pl wypożyczacie? W sumie w grę wchodzi też najpierw odsłuch na miejscu w Białymstoku, choć docelowo najlepiej byłoby posłuchać u siebie.

 

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Możesz spróbować Real Cable, modelu nie znam ale są takie miedziano srebrne w przezroczystym plastiku, żyły oddzielone od siebie. 

Real Cable TDC 300 może,  nie jedt drogi, ale spoko może być.

Ale i tak w podobnej cenie mega dobrze wypadal DNM Reson. Jest kolega na AS, który poleca YTDY (domofonowy) za śmieszne pieniądze i podobno wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, barchetta1 napisał:

Tak sobie myślę, że skoro podoba mi się charakter Purple Rain (pojawiło się wypełnienie, dociążenie) to może po postu powinienem posłuchać Brown Sugar? @rms.pl wypożyczacie? W sumie w grę wchodzi też najpierw odsłuch na miejscu w Białymstoku, choć docelowo najlepiej byłoby posłuchać u siebie.

Co Brown Sugar vs Puprle Rain to dociążenia dalej jest, natomiast zyskuje się przestrzeń grania, niskich nie ubędzie, natomiast  zyskuje jego zróżnicowanie, jeszcze bardziej realne wokalne. Jak testować kable to wiadomo, najlepiej w swoim zestawie stereo. Z wypożyczeniem kabli nie ma problemu zapraszam do naszego salonu, proszę tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny jaka długość jest potrzebna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Możesz spróbować Real Cable, modelu nie znam ale są takie miedziano srebrne w przezroczystym plastiku, żyły oddzielone od siebie. 

Ze srebrem to seria BM.

17 godzin temu, DiBatonio napisał:

Real Cable TDC 300 może,  nie jedt drogi, ale spoko może być.

Seria TDC to sama miedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 5.12.2022 o 14:15, rms.pl napisał:

Co Brown Sugar vs Puprle Rain to dociążenia dalej jest, natomiast zyskuje się przestrzeń grania, niskich nie ubędzie, natomiast  zyskuje jego zróżnicowanie, jeszcze bardziej realne wokalne. Jak testować kable to wiadomo, najlepiej w swoim zestawie stereo. Z wypożyczeniem kabli nie ma problemu zapraszam do naszego salonu, proszę tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny jaka długość jest potrzebna. 

No i posłuchałem Brown Sugar BSC38

Porównując do Purple Rain, Chord Clearway czy QED XT40 grało jakbym podłączył wzmacniacz o klasę wyżej (a przynajmniej tak sobie to wyobrażam). 

Audiolab 6000A zagrał dla mnie z Brown Sugar lepiej niż monobloki 8000M z Chordem (niestety nie sprawdziłem jak by grały monobloki z Brown Sugar bo już ich nie mam). Brown Sugar to tą chwilę mój ulubiony kabelek (Słuchałem też Cardas 101 i też mi sie podobał, ale niestety nie miałem okazji ich porównać bezpośrednio) i możliwe, że na nim zakończą się moje poszukiwania w dziedzinie audio.

Biorąc pod uwagę jaką zmianę wniósł do mojego systemu uważam, że ten kabelek nie dostaje tu należnej mu uwagi.

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...