Skocz do zawartości

Recommended Posts

49 minut temu, Fafniak napisał:

Jest odyssey X i jest shawline X (ten jest chyba srebrny?)

Jest posrebrzany. 

17 minut temu, Fafniak napisał:

Czy ktoś miał możliwość takiego organoleptycznego porównania z odysseey 2 ?

Czuję małą prowokację 😉 Jako zagorzały kablosceptyk pytasz o różnice soniczne? Czy tylko o gabaryt i elastyczność? 

Jeżeli chodzi o wrażenia soniczne to nie spodziewaj się różnic. Oba przewody mają podobną budowę, oba są posrebrzane. 

Odyssey jest grubszy więc troszeczkę mniej "gibki" zapewne. 

Sam użytkuję Odyssey X, który porównywałem 1:1 z miedzianym Carnivalem Silver Screen. Różnice słychać ale nie podjąłbym się szczegółowego opisywania. Odyssey jest bardziej otwarty na wysokich tonach więc jeżeli zależy Ci o ile dobrze pamiętam na efekcie "zadymionej knajpki" to nie idź w modele posrebrzane. Wyprobuj Chorda Clearwaya czy Carnivala. Tego drugiego magę Ci użyczyć gdybyś był zainteresowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się dielektrykiem między żyłami na pewno. Przekłada się to na pojemność miedzyżyłową. Z moich obserwacji przewodów, które mam i pojemność pomierzyłem wynika, że nie przekłada się to na wrażenia soniczne ale to u mnie więc nie ma co drążyć tematu. 

Nie dotykałem tego Shawline więc nie pomogę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Jest posrebrzany. 

Czuję małą prowokację 😉 Jako zagorzały kablosceptyk pytasz o różnice soniczne? Czy tylko o gabaryt i elastyczność? 

Jeżeli chodzi o wrażenia soniczne to nie spodziewaj się różnic. Oba przewody mają podobną budowę, oba są posrebrzane. 

Odyssey jest grubszy więc troszeczkę mniej "gibki" zapewne. 

Sam użytkuję Odyssey X, który porównywałem 1:1 z miedzianym Carnivalem Silver Screen. Różnice słychać ale nie podjąłbym się szczegółowego opisywania. Odyssey jest bardziej otwarty na wysokich tonach więc jeżeli zależy Ci o ile dobrze pamiętam na efekcie "zadymionej knajpki" to nie idź w modele posrebrzane. Wyprobuj Chorda Clearwaya czy Carnivala. Tego drugiego magę Ci użyczyć gdybyś był zainteresowany. 

Dlatego zaproponowałem tani kabel podobny do Chorda.

Skoro nie ma różnicy, to nie ma co przepłacać, jak wieściła pewna reklama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden żart, ja tak na poważnie chciałem pomóc.

A dlaczego akurat chord i tylko chord? Pytam poważnie. Mówimy o brzmieniu w stylu przydymionej knajpki z przewodu, który teoretycznie nie zmienia dźwięku.

To nie jest żadna złośliwość. Chciałbym wiedzieć.

Osobiście doradziłbym Ci kabel Kudosa. Jest bardzo estetyczny, niedrogi, podobny do Chorda.

Już nie przesadzajcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałby to być przewód bardziej muzykalny to z tej dwójki stawiałbym na Chord Odyssey X. 

Jeśli bierzesz pod uwagę inną firmę to polecam spojrzeć jeszcze na Ricable Magnus, świetna przestrzeń, napowietrzenie oraz muzykalność. Będzie to łagodniejsze brzmienie względem Chorda Odyssey X. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, P-na napisał:

Krutko -najlepszym kablem głośnikowym Chorda jest Odyssey  zaś odyssey X to chwyt marketingowy ! zaś Epik to niczym odyssey ubrany w ekran czym strzelili sobie w stopę .

Krótko mówiąc - szkoda słów, ale i tak ręce i nogi opadają. Proszę o większą uwagę przy tworzeniu nowych wpisów, język polski trzeba i warto szanować! Po napisaniu postu jest trochę czasu by poprawić ewentualne błędy - ortograficzne i gramatyczne oraz w razie czego uzupełnić już napisany tekst.


Do Kolegów którzy już wzięli udział w tym wątku: warto coś więcej napisać odnośnie brzmienia proponowanych kabli, a nie tylko czy (ich zdaniem) któryś model jest lepszy czy gorszy.
 

@wito76 - jednak to było "coś", a nie nic... 🥴

Pozdrawiam
PS. To tyle OT, proszę - wracajmy do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ukryłam posty niezwiązane z tematem. Kolegów proszę, aby odnosili się tylko do kwestii postawionych w tytule, a autora całości o większą wyrozumiałość i unikanie złośliwości - tym bardziej że intencje pomagających nie zawsze zmierzają w kierunku trollowania, co zostało wyjaśnione.

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...