Skocz do zawartości

Parasound hint 6 jakie kolumny?


Atlas1304

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zapytać o kolumny raczej podłogowe do tego o to wzmacniacza. Kwota do max. 14k. Pokoj ma ok.22m2. Zależy mi na czytelnej średnicy w dialogach i wokalu a także dobrym kontrolowanym basie. Nie na widzę ostrej kłującej i natarczywej jazgoczącej góry. Gatunki muzyczne to raczej uniwersalnie po za metalem ostrym rockiem i techno, a więc raczej spokojnie. Dużo słucham muzyki Pana Wodeckiego itp. Wiem że osobisty odsłuch jest nie oceniony ale coś muszę typować, a mój typ Jasper 23 okazał się być nie trafiony niestety. Za bardzo rozlewający się bas i za mało przestrzeni w środku. Oczywiście to było moje odczucie. Narazie nic więcej nie próbowałem z braku czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Atlas1304 - ciekawy piecyk. Bardzo mało popularny. Co Cię skłoniło żeby pójść w Parasounda? Słuchałeś go może w salonie z innymi kolumnami niż Jaspery?

Sprawdziłbym go z czymś bardziej zwartym, z dobrą separacją, bez lanego basu. Może Polk Audio Legend L600 (a nawet monitor L200), Audio Physic Classic 15?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

Co Cię skłoniło żeby pójść w Parasounda? Słuchałeś go może w salonie z innymi kolumnami niż Jaspery?

Nigdy przy zakupie nie kierowałem się tym czy coś jest popularne czy nie. Poprostu zawsze kupuje to co mi się podoba i spełnia moje oczekiwania.Bardzo podoba mi się to urządzenie od strony wizualnej i technicznej ale przede wszystkim sonicznie. Początkowo podłączono mi go z kolumnami pmc 5.26 niestety po za budżetem więc padło na mój typ czyli Jasper23, które podobały mi się wizualnie niestety ten bas rozlewający nie tego szukam w brzmieniu. Wracając do Pmc to było praktycznie to czego szukałem. Napewno będę chciał sprawdzić tego audiovectora jak tylko czas na to pozwoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gratuluję systemu, mimo, że

1 godzinę temu, Atlas1304 napisał:

niestety ten bas rozlewający nie tego szukam w brzmieniu.

A Twoje potrzeby to

14 godzin temu, Atlas1304 napisał:

Zależy mi na czytelnej średnicy w dialogach i wokalu a także dobrym kontrolowanym basie. Nie na widzę ostrej kłującej i natarczywej jazgoczącej góry.

Zachęcam Ciebie do „zbadania” skąd ten nie taki bas. 
Nie żegnałbym się z kolumnami a zaryzykował pomiary akustyki.

Na tym forum są koledzy z doświadczeniem. Pomogą😊

Mnie pomogli.

Umik plus REW i już coś byś wiedział.

Zapewne mody osiowe przeszkadzają. Następnie spróbowałbym wstawić na próbę dsp/MiniDsp i trochę skorygować na samym „dole” i wtedy trochę posłuchać.

Nowe/inne kolumny można zawsze zacząć szukać, gdyby ta korekcja nie przyniosła  rezultatu/satysfakcji

Nie żegnaj się jeszcze z Jasperami, ponieważ

1 godzinę temu, Atlas1304 napisał:

które podobały mi się wizualnie

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdź koniecznie Opery Secondy SE z tym wzmacniaczem, świetnie podkreślisz środek pasma, kolumny na pewno nie będą męczące w wyższym zakresie, fajna dynamika. Jeśli basu byłoby za dużo to wspomniane przez Piotrka Fyne Audio F501SP również mogą fajnie zagrać, będą trochę szybsze od Opery i bardziej rozdzielcze. Ale cały czas w przyjemny sposób.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zanim będziemy próbować dobrać do Hint'a 6 kolumny musimy wiedzieć jak on gra :) Z filmiku w sumie niewiele się dowiadujemy, poza tym, że jest on "satysfakcjonujący" dla odbiorcy  ;) W mojej ocenie Parasound Hint 6 gra zrównoważonym, przejrzystym, rozdzielczym i konturowym dźwiękiem. Nie jest przesadzony ani w stronę ocieplenia, ani analityczności.  Chcąc zachować neutralność brzmieniową i większą precyzję, proponowałbym kolumny o zrównoważonym dźwięku, np. Gato FM-30, Amphion Argon 3L, ATC-SCM-40 czy Audio Physic Tempo Plus. Te ostatnie będą miały obszerniejszy bas. 

Najlepiej podjechać do nas na odsłuch i dokonać wstępnej weryfikacji na miejscu - zapraszamy :)

 

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

W mojej ocenie

I nigdzie na forach go nie polecacie? Nawet na priva dwa razy Was zapytałem o Hinta. 

Jaki charakter brzmienia ma Caspian m2 napisaliście, jaki Rega elicit mk5 też ale był tam jeszcze wymieniony w pytaniu Hint i to jak dobrze pamiętam aż dwa razy i o nim za każdym razem ani słowa odpowiedzi.

Tu wygląda, że to bardzo fajny piecyk, możliwe że wyraźnie lepszy, żywszy jak Caspian m2 czy Rega Elicit mk5.

Ach Wy łobuzy, a cały czas pytałem o piec z konturowym, dynamicznym basem i ogólnie żywym, szybkim graniu, coś na zasadzie starego, kultowego Krella KAV 300i. 

Dzięki :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa w takim razie bo np. w Wawie sala odsłuchowa Salonu Na Temat Audio raczej nie ma konkurencji.

Dynie, ATC i Fyne mają u siebie Q21 i wtedy słuchanie ich w tym samym pomieszczeniu powiedziałoby Ci najwięcej. Mają też Hinta. 

No nic, czekam na wrażenia i szczęśliwy finał poszukiwań :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...