Skocz do zawartości

Coś nowego do salonu


Pawel Laszenko

Recommended Posts

Witam 

Szukam nowych kolumn do swego pomieszczenia.

Zaczyna mnie troszkę męczyć to iż przy cichym spokojnym graniu z tych kolumn jest mało basu.

 

Pacjent Audiosymptom i8

Źródło nad c326 + Pioneer n30 +kable bitner LP0204.

 

Cena jaką chce wydać to max 4tys.

Moga być używane myślę nad

Heco Aurora Fyne Audio Dali Oberon Kef FocalIMG20220718132048.thumb.jpg.dd2674d7af5ecd6c1911a22260cf428b.jpg

 

 

 

 

 

Edytowano przez Pawel Laszenko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolumny używane.

Tutaj problemem jest także pomieszczenie i NAD 326

Granie z basem przy niskiej głośności to domena dobrych wzmacniaczy.

Dwie opcje.

1. Zostaw na razie kolumny i sprawdź inny wzmacniacz jak Xindak 6950, Cambridge 851A, NAD 375  - uzywane

Jeśli to jednak nadal nie będzie to

2. Wymiana kolumn. Oberon 7 za małe ttuaj. 9tki na pewno poza budżetem. KEF Q 950 mozna spróbować. Focal Chora odpada. Aria poza budżetem. Heco Aurora to linia 1000. Chodź tu polecał bym i tak coś lepszego niż 326.

Ewentualnie coś z miekszym basem. Co spowoduje jego ruch przy cichym graniu. Monitor Audio RX8

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Stage A190 rzeczywiście może być ciekawą opcją, ewentualnie masz jeszcze Heco Aurora 1000, które również powinny być fajną alternatywą do obecnych kolumn. Jeżeli jesteś w stanie wysupłać nieco większą kwotę na kolumny to Fyne Audio ale koniecznie F502, ponieważ pomieszczenie jakim dysponujesz będzie tutaj sporym wyzwaniem dla kolumn i to kubatura najbardziej jest elementem powodującym, że pewnie odczuwasz małą ilość basu (tym bardziej, że masz schody jeszcze z prawej strony). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

@Q21 wypożycza wzmacniacze do domu. Skorzystaj.

Jesteś pewny? Dzwoniłem wczoraj do rzeczonego @Q21 z zapytaniem o wypozyczenie pewnego wzmacniacza. Otrzymałem odpowiedź, żebym kupił ten wzmak na ich stronie, a jeśli nie podejdzie, zwrócił, wypełniając odpowiednie dokumenty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

To duża powierzchnia, i bez dobrego pieca będzie ciężko uzyskać to czego szukasz. W przypadku nowej elektroniki trzeba wyłożyć więcej pieniędzy, chyba że używana.

 

No tak zgadzam się może faktycznie zacznę od wzmacniacza 

 

Może nad c356 lub Magnat MR 780

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Jesteś pewny? Dzwoniłem wczoraj do rzeczonego @Q21 z zapytaniem o wypozyczenie pewnego wzmacniacza. Otrzymałem odpowiedź, żebym kupił ten wzmak na ich stronie, a jeśli nie podejdzie, zwrócił, wypełniając odpowiednie dokumenty. 

To  samo dziś dostałem w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Jesteś pewny? Dzwoniłem wczoraj do rzeczonego @Q21 z zapytaniem o wypozyczenie pewnego wzmacniacza. Otrzymałem odpowiedź, żebym kupił ten wzmak na ich stronie, a jeśli nie podejdzie, zwrócił, wypełniając odpowiednie dokumenty. 

Tak to wygląda od strony formalnej. Zaznaczasz w komentarzach, że na testy, podajesz uzgodnioną cenę, wpłacasz należność  i czekasz na piecyk. Przysyłają Ci wtedy egz. demo (jeśli takowy jest dostępny). Masz 2 tyg. na słuchanie. Po wysyłce zwrotnej dość szybki zwrot środków. Na moją prośbę zamówili mi kuriera do domu, żeby odebrał przesyłkę zwrotną i dzięki temu była w drodze powrotnej ubezpieczona na pełną kwotę. (Bo przy wysyłce w punkcie DPD czy DHL są limity odpowiednio 5 i 6.5 tys.). Pełen profesjonalizm i wsparcie ze strony @Q21. Przy okazji - jeszcze raz dziękuję całej ekipie sklepu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Tak to wygląda od strony formalnej. Zaznaczasz w komentarzach, że na testy, podajesz uzgodnioną cenę, wpłacasz należność  i czekasz na piecyk. Przysyłają Ci wtedy egz. demo (jeśli takowy jest dostępny). Masz 2 tyg. na słuchanie. Po wysyłce zwrotnej dość szybki zwrot środków. Na moją prośbę zamówili mi kuriera do domu, żeby odebrał przesyłkę zwrotną i dzięki temu była w drodze powrotnej ubezpieczona na pełną kwotę. (Bo przy wysyłce w punkcie DPD czy DHL są limity odpowiednio 5 i 6.5 tys.). Pełen profesjonalizm i wsparcie ze strony @Q21. Przy okazji - jeszcze raz dziękuję całej ekipie sklepu. :)

Nie Rafał, tak to wyglądało jakiś czas temu bo też zdarzało mi się wypożyczać z Q21 i kolumny i wzmacniacze. Teraz na pytanie czy jest możliwość wypożyczenia, Pan z infolinii odpowiedział, że mam po prostu kupić sprzęt, którym jestem zainteresowany, a jeśli mi nie podejdzie, zwrócić, wypełniając dokument zwrotu.

I tak, masz rację, kiedyś zaznaczało się w mailu, że chcemy wypożyczyć sprzęt na odsłuchy i Q21 wysyłało egzemplarz demo. Tym razem o niczym takim nie było mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

Jesteś pewny? Dzwoniłem wczoraj do rzeczonego @Q21 z zapytaniem o wypozyczenie pewnego wzmacniacza. Otrzymałem odpowiedź, żebym kupił ten wzmak na ich stronie, a jeśli nie podejdzie, zwrócił, wypełniając odpowiednie dokumenty. 

No to nie ładnie. Widać że po moim odejściu w ogóle wypożyczenia na forum siadły.

No chyba że z jakiegoś powodu przyjeli taką procedure ? .....

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie Rafał, tak to wyglądało jakiś czas temu bo też zdarzało mi się wypożyczać z Q21 i kolumny i wzmacniacze. Teraz na pytanie czy jest możliwość wypożyczenia, Pan z infolinii odpowiedział, że mam po prostu kupić sprzęt, którym jestem zainteresowany, a jeśli mi nie podejdzie, zwrócić, wypełniając dokument zwrotu.

I tak, masz rację, kiedyś zaznaczało się w mailu, że chcemy wypożyczyć sprzęt na odsłuchy i Q21 wysyłało egzemplarz demo. Tym razem o niczym takim nie było mowy.

Zapewne ktoś od nich odpiszę to się dowiemy co i jak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie Rafał, tak to wyglądało jakiś czas temu bo też zdarzało mi się wypożyczać z Q21 i kolumny i wzmacniacze. Teraz na pytanie czy jest możliwość wypożyczenia, Pan z infolinii odpowiedział, że mam po prostu kupić sprzęt, którym jestem zainteresowany, a jeśli mi nie podejdzie, zwrócić, wypełniając dokument zwrotu.

I tak, masz rację, kiedyś zaznaczało się w mailu, że chcemy wypożyczyć sprzęt na odsłuchy i Q21 wysyłało egzemplarz demo. Tym razem o niczym takim nie było mowy.

Tak właśnie odpowiedzieli mi w @ jak tobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2022 o 07:22, Piotr Sonido napisał:

No to nie ładnie. Widać że po moim odejściu w ogóle wypożyczenia na forum siadły.

Myślę, że ludzie boją się też wypożyczać, po pewnym incydencie, który mieliśmy szerzej opisany na Forum.

21 godzin temu, Pawel Laszenko napisał:

Dorwałem godzinkę wolnego i wrzuciłem sprzęt na piętro pokój 15m2 gra zacnie

Mniejsze pomieszczenie, plus dużo lepsza akustyka w nim, i efekt jak widać przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lysyrafal napisał:

Myślę, że ludzie boją się też wypożyczać, po pewnym incydencie, który mieliśmy szerzej opisany na Forum.

Mniejsze pomieszczenie, plus dużo lepsza akustyka w nim, i efekt jak widać przeszedł najśmielsze oczekiwania.

A każdy mówi że za duże kolumny w tak małym pomieszczeniu będą się dusić, nic bardziej mylnego 😃

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawel Laszenko napisał:

A każdy mówi że za duże kolumny w tak małym pomieszczeniu będą się dusić, nic bardziej mylnego 😃

 

Przede wszystkim problemem jest adaptacja akustyczna. Druga rzecz to to jak "grają" same kolumny. Miałem monitory, który grały potężnym basem ale i takie, w których bas był zwiny i szybki, a wielkością niewiele się różniły. Także zapewne sprawa nie jest wcale taka prosta, a pisanie postów jak powyższy, jest sporym uproszczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel Laszenko napisał:

A każdy mówi że za duże kolumny w tak małym pomieszczeniu będą się dusić, nic bardziej mylnego 😃

Nie każdy, po prostu tamte pomieszczenie było zbyt wielkie, aby to tam zagrało. Ja wychodzę z założenia, iż trzeba najpierw dopasować kolumny do pomieszczenia, aby system dobrze brzmiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie każdy, po prostu tamte pomieszczenie było zbyt wielkie, aby to tam zagrało. Ja wychodzę z założenia, iż trzeba najpierw dopasować kolumny do pomieszczenia, aby system dobrze brzmiał.

No i warto też dodać, że sama elektronika potrafi też tego basu trochę dodać lub odjąć ale przy kiepskiej akustyce, cudów bym się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel Laszenko napisał:

A każdy mówi że za duże kolumny w tak małym pomieszczeniu będą się dusić, nic bardziej mylnego 😃

 

Z tym że nie każdy. 

 

"Do małych pokoi sugerowałbym duże kolumny. Do dużych – monitory podstawkowe. To może się wydawać zaskakujące, ale proszę zauważyć, że małe głośniki wymagają zazwyczaj dostarczenia wysokiej mocy. Tylko wtedy grają pełnym potencjałem. Słuchane cicho, ze wzmacniaczem o niewielkiej mocy, brzmią mało dynamicznie i brakuje im basu. Kiedy jednak odkręcimy potencjometr, ożywają i dostarczają dźwięk, na który czekaliśmy.

Kolumny podłogowe zachowują się inaczej. Zazwyczaj są wyposażone w głośniki niskotonowe o dużej średnicy, które nawet przy stosunkowo niewielkim poziomie wysterowania zapewniają odpowiednie nasycenie i zejście basu. Można słuchać cicho i uzyskać pełnozakresowy dźwięk. Z małymi monitorami zwykle się to nie udaje. Dopiero w ogromnych pomieszczeniach potrzebujemy zarówno dużych kolumn, jak i mocnych wzmacniaczy." -- Koji Okazaki (Yamaha)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...