Skocz do zawartości

PC czy streamer-jakość


FIlip Cenzorowski

Recommended Posts

Cześć założyłem dziś temat z zapytaniem jak poprawić jakość PC tak by wykrztusić jak najlepsza jakość. Jesli PC służy tylko do odtwarzania muzyki to może lepiej zainteresować się streamerem? Czy miało by  to wpływ na poprawę dźwięku?

moja droga audio to: zwyklyPC~Tidal~DAC hegel hd20~wzmacniacz M6si

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko spróbowałbym z transportem sieciowym. Wypożycz sobie na testy dobry transport sieciowy i porównaj jego jakość z komputerem. Sam kiedyś słuchałem z komputera i też kiedyś myślałem, że to tylko 0-1. Najlepiej samemu przetestować tego typu urządzenia. 

Możesz także rozważyć ewentualnie wymianę DACa na coś innego tylko pytanie co chciałbyś poprawić w brzmieniu i w jakim przedziale byśmy mieli się poruszać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości grania przy użyciu komputera ważne jest jak dobry jest wbudowany konwerter USB w danym DACu. Zdarza się że wejście koaksjalne zapewnia lepsze brzmienie, z powodu tego że konwerter jest po prostu słaby. W Heglu HD20 nie wiem jak sytuacja wygląda, ale na pewno warto by było sprawdzić USB vs wejście koaksjalne np. przy użyciu CD jako transportu. Więc aby wykorzystać potencjał z wyjścia PC ważna jest jakość wejścia USB w DACu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym heglu , jeżeli to model z 2012 rzeczywiście może to tak wyglądać. Nie jest to zbyt świeża konstrukcja i ja na przykład nie wiem czy to wejście USB jest w ogóle asynchroniczne. Dobrze byłoby też sprawdzić czy wysyłasz dźwięk bitperfect z PC

Za recenzją:

Hegel HD20 - przyłącza i układ audio

Z tyłu mamy "klasykę" - dwa wejścia cyfrowe elektryczne RCA, optyczne TOSLINK oraz USB. Trzy pierwsze przyjmują sygnały do 24/192, a USB do 24/96. Specjalnie potraktowano wejście koaksjalne numer 1; m. in. przez zastosowanie tam transformatora sprzęgającego i osobne prowadzenie masy - do niego należy podłączać główne źródło.

 

Układ zmontowano na jednej płytce drukowanej, głównie w technice SMD. Przy wejściu USB widać układ Tenora TE7022L. Po przekonwertowaniu na PCM, jak i niezależnie z pozostałych wejść cyfrowych, sygnał trafi a do odbiornika AKM AK4115. To najbardziej zaawansowany układ japońskiej firmy, obsługujący sygnały do 24 bitów i 216 kHz, charakteryzujący się bardzo małym jitterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, faktycznie ten dac ma Swoje lata, nie wiem co znaczy asynchronicznym ale podobno dopiero hegel hd25 zaczął w takim trybie pracować, jak mogę sprawdzić ten bitperfect? Wydaje mi się ze przez tidal tego nie uzyskam.

Długo słuchałem na koaksjalu ale dźwięk szedł z xboxa.. jeśli miałbym z niego korzystać yo potrzebowałem przejściówkę która oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem.

co chciałbym zmienić? 
Dążę do coraz to lepszej jakości dźwięku 

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze decydując się na dac który pracuje asynchronicznie, mógłbym spodziewać się poprawy jakości, 

jakosc hegela hd20 mi odpowiada ale nie mam porównania, za czym mógłbym się obejrzeć, jeśli chodzi o używany sprzęt, tak max do 5tys, 

 

ps: jeśli tidal idzie w hifi to w windowanie próbkowanie powinnienem mieć ustawione na 16bit,44.1khz czy max czyli 24bit,96khz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Rozumiem ze decydując się na dac który pracuje asynchronicznie, mógłbym spodziewać się poprawy jakości, 

Zalecam dużą dozę dystansu.

Przy takim podejściu :

14 godzin temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Dążę do coraz to lepszej jakości dźwięku 

(co jest całkiem normalne dla forów audio)

Każda zmiana może być "gigantyczna" , "znamienna" itp ;)

Przy zapewnieniach innych użytkowników (większości z nich) że streamer jest "lepszy dźwiękowo" nowe urządzenie może nie mieć innego wyjścia jak być znacząco lepsze :)

Wykorzystaj swoich bliskich do pomocy i zrób sobie możliwie dobry ślepy test

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 5 tys do wydania możesz sobie pozwolić na dobry, wygodny streamer lub DAC lub jedno i drugie :)

Moim zdaniem najwygodniejsze w obsłudze i pewnie najlepsze oprogramowanie to BluOS. Znajdziesz go na przykład w takich produktach jak Blusound Node czy Nad C658( to już urządzenie naszpikowane funkcjami).  Są też tańsze opcje , które posiadają Tidal connect więc wygodnie można sterować sobie z telefonu z kanapy bezpośrednio z aplikacji Tidal.

Jeżeli chodzi o DACe to też warto spojrzeć na funkcjonalność XLR, MQA, ilość wejść itd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, FIlip Cenzorowski napisał:

streamer + zewnętrzny DAC

Czy w tych czasach ludzie decydują się Jeszcze na ta druga opcje, rozumiem ze jest dużo kosztowniejsza ale jakościowo to tez lepiej pewnie lepiej  wychodzi? 

Myślę,że pełno osób tak robi. Rynek tutaj rozwinął się bardzo razem z technologią przez ostatnie lata. Można teraz kupić niedrogo zarówno fajne DACe jak i Stremery.

Jeden z najbardziej popularnych tematów otwartch teraz na forum jest o Wiim Mini Streamer. Urządzeniu za około 500 zl , które pozwala na wysłanie do DACa po optyku dzwięk w bitperfect. Dodatkowo ma Tidal Connect, Spotify Connect, Airplay 2 itd. Jeżeli ktoś ma już fajny DAC to świetna opcja. Tak samo w drugą stronę, jeżeli ktoś ma Wiim a chciałby dokupić lepszy DAC to ma gotowy zestaw.

Tego NADa wrzuciłem trochę dla kontrastu ale tak naprawdę to Streamer, DAC, preamp, Pre gramofonowe, Sprzęt z DIRAC, wyjścia XLR, obsługuje MQA, Bluetooth, pilot a w sumie to można jeszcze tam dorzucić HDMI.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem mój hegel hd20 jest już staruszkiem, nie gra asynchronicznie, ale swoje kiedyś kosztował i gra całkiem dobrze, aby coś poprawic musiałbym w DACa inwestować ,tylko nie wiem czy z osobna czy ze wbudowanym dac streamereem

streamer za 500zl to chyba nie najlepsze rozwiązanie jak ładuje tysiące z zestaw?


 

 

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FIlip Cenzorowski napisał:

streamer za 500zl to chyba nie najlepsze rozwiązanie jak ładuje tysiące z zestaw?

A to już każdy sam musi zdecydować co jest dla niego najbardziej istotne, ile może wydać i ile rzeczywiście warto. Przy 5 tys rzeczywiście taki nad c658 czy chociażby Cambridge Audio CXN V2 wydaje się bardziej rozsądny ale na innych forach widziałem np zestawy gdzie ludzie wysyłali przez room sygnał do Chromecast audio a finalnie dźwięk wychodził z Revel Salon 2 i byli bardzo zadowoleni. Tak samo na sąsiednim forum kolega podłącza dosyć drogi sprzęt Macintosh do 5 razy tańszych kolumn i bardzo podoba mu się efekt. Nie ma co się przejmować konwenansami , cena nie gra. Wybierajmy to co nam się podoba.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Rozumiem ze decydując się na dac który pracuje asynchronicznie, mógłbym spodziewać się poprawy jakości, 

jakosc hegela hd20 mi odpowiada ale nie mam porównania, za czym mógłbym się obejrzeć, jeśli chodzi o używany sprzęt, tak max do 5tys, 

 

ps: jeśli tidal idzie w hifi to w windowanie próbkowanie powinnienem mieć ustawione na 16bit,44.1khz czy max czyli 24bit,96khz?

Chord 2 Quote. Może Qutest i oprócz asynchornicznego masz izolowane złącze galwanicznie :)

Wówczas transport traci na znaczeniu.

Albo od razu całość i Cambridge CXN V2

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę, i postawiłbym na odtwarzacz sieciowy który pozwala na korzystanie Tidal przez Apple z telefonu dla wygody, wyjście USB i bitperfect starczy, niechce przepłacać za cos, z czego nie skorzystam.

Do tego zewnętrzny porządny DAC ktory jest asynchroniczny, neutralny jak hegel, posiada rca xlr.

Jeśli dla moich preferencji starczy ten  Wiim mini master? To DAC od 4 do 6tys 

Czy jest to sensowne rozwiązanie dla moich potrzeb?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie DAC po stronie cieplej może bym spróbował jeśli takowe są, nie mam znajomych z którymi z którymi mógłbym poeksperymentowac dlatego muszę kupić e ciemno sprzęt.

Dali ikon 6 mkII, musical fidelity M6si, póki co robiłem wszystko by pozbyć się ostrości na górnym paśmie i nabyć głębokości i różnorodności na dolnym, udalo się to zmieniając przewody głośnikowe na Van del hule a zasilanie na solid core.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślę że "w Twoim" przypadku najlepiej byś jeszcze coś zmienił "w kablach". 

Myśle ze temat przewodów pominiemy, ja wiem swoje i nie będę się udzielał na ten temat.. bez normalnego okablowania ten sprzęt był strasznie słabiutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niechce zakładać nowego tematu ale już wiem co zamawiam na dniach, chciałbym podzielić się tym z wami,

ifi Audio Zen Stream, Do tego zasilacz liniowy topping p50

z racji tego ze w heglu hd20- Specjalnie potraktowano wejście koaksjalne numer 1; m. in. przez zastosowanie tam transformatora sprzęgającego i osobne prowadzenie masy - do niego należy podłączać główne źródło.

podepne zestaw coaxialne, 

chcialem jeszcze jakiś reduktor szumu pod coaxiala, czy ma to sens? Czy są jakieś wgl?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FIlip Cenzorowski napisał:

ifi Audio Zen Stream, Do tego zasilacz liniowy topping p50

Moim zdaniem do tego zestawu Topping P50 nie jest Ci potrzebny. Do Zen Stream dostajesz bardzo dobre zasilanie iFi iPower.

Ja temu produktowi nie ufam, ponieważ powiedzieli,że dodadzą chromecast, po czym wycofali się z tej decyzji kiedy już ludzie zakupili ten produkt. Za cenę tego zestawu wolałbym kupić wiim + DAC. Jeżeli budżet byłby taki sam jak na początku to Bluesound Node + DAC. Daj znać jak gra kiedy dojdzie.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...