Skocz do zawartości

W co zainwestować, kolumny czy DAC


FIlip Cenzorowski

Recommended Posts

Cześć, to mój drugi temat w tym miesiącu, ale teraz mam większy dylemat, prosiłbym o pomoc.

Oto przebieg: Bluesound2i (coax) Hegel Hd20 (rca) Musical fidelity M6si - Dali Ikon 6 mkII 

Na wstępie zaznaczę ze w międzyczasie akustyka będzie robiona, 

nastepnym krokiem powinna być zmiana głośników czy Daca? Jeśli chciałbym pójść klasę wyzej? 
Napisałbym ze dźwięk dali podoba mi się i stawiałbym na wymianę Daca ?

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do Ciebie. Akurat ba elementy sa jasne.

Bardzo? Ikony tak. Pytanie na co wymienić mająć M6si. To wzmacniacz ucinający góre pasma. Grający łagodnie w tym zakresie.

Tu musiał byś moim zdaniem więcej dołożyć. Ale efekt będzie lepszy.

DAC wyjdzie pewnie taniej.

Chord 2quote / Qutest i moim zdaniem już jest inaczej.

Poszedł bym w wymiane kolumn. Ale to droższa inwestycja.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając DACa niewątpliwie zmienisz charakter brzmienie oraz klasę dźwięku. Będzie to tańsze rozwiązanie niż wymiana kolumn. Najlepiej jak byś umówił się na odsłuch w najbliższym salonie i sam się przekonał co przyniesie większą korzyść. 

DACa zawsze możesz wypożyczyć do domu, z kolumnami będzie więcej zachodu i warto byłoby odsłuchać w salonie i ewentualnie później zabrać do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam dac-a RME Adi-2 FS. Ma pierdyliard opcji i możliwych ustawień co wymaga poświęcenia mu trochę czasu by go dostosować do własnych upodobań dźwiękowo-słuchowych ale uwierz mi że to co robi z dźwiękiem jest warte każdej złotówki i minuty spędzonej przy jego konfiguracji 😁🤘🔊. W sekcji "Sprzedam" był do wzięcia za dobre pieniądze ale nie wiem czy oferta jest jeszcze aktualna ...

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając głośniki uzyskasz zdecydowanie więcej. HD20 był swego czasu całkiem cenionym dackiem, oczywiście ma swoje lata ale moim zdaniem jest mniejszym ograniczeniem Twojego obecnego systemu niż kolumny. Dali Ikon 6 mk2 znam doskonale, to były moje pierwsze kolumny. I jakkolwiek w kwocie 5000 zł za parę były niezłe to nie wróciłbym do nich drugi raz. Niestety wymiana kolumn będzie droższą zabawą niż zmiana daca, gdyż sensowne konstrukcje przetworników znajdziesz już w kwocie 5000-6000 zł. Z kolumnami się to nie uda, chyba że będziesz szukał na rynku wtórnym.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2022 o 20:29, FIlip Cenzorowski napisał:

Cześć, to mój drugi temat w tym miesiącu, ale teraz mam większy dylemat, prosiłbym o pomoc.

Oto przebieg: Bluesound2i (coax) Hegel Hd20 (rca) Musical fidelity M6si - Dali Ikon 6 mkII 

Na wstępie zaznaczę ze w międzyczasie akustyka będzie robiona, 

nastepnym krokiem powinna być zmiana głośników czy Daca? Jeśli chciałbym pójść klasę wyzej? 
Napisałbym ze dźwięk dali podoba mi się i stawiałbym na wymianę Daca ?

Zależy jaki masz budżet. Do 5k dac .  Powyżej 5k kolumny, ale używane.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, bym się zastanowił czy wymieniać te kolumny. Dobrze je wspominam, kiedyś miałem Ikon 6 w pierwszej wersji. Na jednym ze zdjęć na świecie widziałem, połączenie z Mcintoshem MA6600. Dla mnie do wymiany z tego towarzystwa byłby Musical Fidelity. Pamiętajmy, że zanim dystrybutorzy popodnosili cenę na to "cudo" to ten sprzęt kosztował w pierwszej (tej samej de facto wersji) 6-8 tysięcy...Wymiana na lepszą elektronikę przyniesie dużą poprawę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2022 o 18:55, FIlip Cenzorowski napisał:

Zastanawiam się czy w porównaniu do dali ikon 6, nie będzie mi brakować tego nisko schodzącego rozciągniętego basu ?

Bez problemu. Mialem te kolumny i akurat o braki na basie w innych kolumnach to bym się nie bał.

Triangle gra jasno. To może być dobre połączenie. Ja osobiście unikam tej marki.

Moim zdaniem już wymiana na Silver 500, Heco revolution 7/9, Acustic energy AE 120 czy Audio Physic chodź te będa drogie.

Nie stracisz na basie, a zyskasz na lagodniejszej a jednak wcale nie obciętej gorze. Do tego pojawią się detale w średnicy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o różnice brzmienia  kolumn między którymi chciałbym dokonać wyboru, 

Heco celan revolution 7

triangle ental 40th aniversary

focal aria 926 

focal aria 948

 

wszystkie oprócz triangle maja bass refleks z tylu mając 85cm od ściany to będzie duży problem, Ew absorbery będzie trzeba dołożyć  tak?

najciekawsze pasmo przenoszenia maja heco ale czy to właściwy punkt odniesienia jeśli zależy mi na tym aby było zejście.

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzysz odległość? Od tylnej ścianki kolumny?

Co do zakupu sprzętu, wstrzymaj się zanim nie odsłuchasz w domu. Jeżeli kolumny, to tylko używane dadzą Ci progres w zakładanym budżecie. Odpuść sobie nowe, bo szkoda kasy. A i tak ja bym celował w najwyższą półkę na jakie Cię stać. W zależności od wielkości pomieszczenia kupując używane kolumny w kwocie od 5k w górę możesz zahaczyć nawet o Hi-end. I takich produktów bym szukał. Kolumny kup raz, a dobrze. Resztę toru doszlifujesz z czasem.

Pozdrawiam 

PS.

11 godzin temu, FIlip Cenzorowski napisał:

Czy mógłbym prosić o różnice brzmienia  kolumn między którymi chciałbym dokonać wyboru, 

Heco celan revolution 7

triangle ental 40th aniversary

focal aria 926 

focal aria 948

 

wszystkie oprócz triangle maja bass refleks z tylu mając 85cm od ściany to będzie duży problem, Ew absorbery będzie trzeba dołożyć  tak?

najciekawsze pasmo przenoszenia maja heco ale czy to właściwy punkt odniesienia jeśli zależy mi na tym aby było zejście.

Żadne z wymienionych.

Jaki masz duży pokój?

Skąd jesteś?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to dolne pasmo musi schodzić nisko jak dali ale raczej nizej, wtedy kiedy ma. ale nie żeby waliło tylko basem,

, gora żeby nie była tak ostra jak w dali, a środek wiadomo żeby się komponował, mogło by być w sumie plastycznie jak w dali bo mi nie przeszkadza ale może być tez naturalnie, wiadomo jakaś przestrzeń mogłaby się pojawić.

zestaw może być chłodny a może być tez neutralny. 
Do muzyki rożnej, od naturalnych dźwięków, po rapy i elektronikę. 

Odniosę się do tego bo jak chce zmienić dali to miałbym wiedzieć na co:

-Analitycznie dla mnie to gra, bardziej już nie musi,

-Barwa dźwięku, gra dość chlodno, mogło by być cieplej, gra to tez jasno, to nie przeszkadza mi, możliwe ze te dwie cechy idą ze sobą w parze? Jeśli nie to jasne granie jak najbardziej OK

-Dynamika musi być

-lokalizacja źródeł pozornych, raczej nie musi, chyba nie można mieć wszystko w jednym

-przestrzeń sceny i przejrzystość mogłaby się pojawić i chciałbym ale mozliwe ze tu bardziej akustyka?dlatego dali mi tego nie oddają

-równowaga tonalna, wolałbym by górne pasmo i dolne nie było wycofane, mogło by być naturalnie

-muzykalny zestawu przyjemnie się slucha i tak by można było odkręcić musicala głośniej 

wysokie tony nie musza być tak ostre jak w dali ale dolne pasmo musi przynajmniej być tak jak w dali.

chcialem jak najlepiej to opisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2022 o 14:20, lysyrafal napisał:
Dnia 15.10.2022 o 08:12, FIlip Cenzorowski napisał:

M6si i TRIANGLE  ANTAL 40TH?

dobre połączenie?

Na ten temat więcej może Ci powiedzieć @rms.pl

Dosyć wymagające kolumny, aczkolwiek ten piec ma dużo pary.

Bardzo dobrze zgrywa się ze sobą ten duet. Nowe Triangle mają lekko podbitą górę, ale nie jest już to brzmienie ze starych serii gdzie potrafiła one mocno zdominować całe brzmienie zestawu. Teraz jest odpowiednio wyważona, dla osób które szukają energetycznego jej odtwarzania, ale bez nadmiernej agresywności. Z M6si jest ona bardzo czysto i z kulturą odtwarzana, bardzo dobra przestrzeń w głąb i wszerz, bas kontrolowany, wokalne bardzo rzeczywiście odtwarzane. 

Na pewno zmiana kolumn wprowadzi dużo większe zmiany, niż wymiana DACa. Zapraszam do naszego salonu na miejscu mamy wzmacniacze Musical Fidelity i kolumny Triangle, gdzie będzie można samemu się przekonać czy w takim kierunku zmian warto iść. Koło tego budżetu warto też sprawdzić Focal Aria 926, czy Monitor Audio Silver 300.

Co do niskich tonów, jeżeli mają być dociążone, pełniejsze i niżej schodzące to dobrym wyborem może być Triangle Genese Quartet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany kolumny.

Po Twoim opisie wnioskuje że to tędy droga.

Były jeszcze w Nautilus 2 ostatnio Silver 500ki poprzedniej serii w dobrej cenie. Napisz do nich czy jeszcze je mają.

Ewentualnie wyceniaj nową serię Silver 500.

Moga Ci się spodobać także Tannoy XT8F, ale praktycznie nie do dostania.

Nie wspominane przez nikogo Aucstic Energy 320 albo Heco Revolution 7

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...