Skocz do zawartości

6 błędów których nalezy unikać przy wyborze AVR


Piotr Sonido

Recommended Posts

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Absolutnie nie mam nic do kaczych testów, ale tak jakoś dziwnie mi się wydaje, że te różnice byłyby "trochę" mniejsze, gdyby nie wiedział, co w danym momencie gra.

 

 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Dokładnie tak

Mózg jest najmniej wiarygodnym elementem tej układanki

Czy Waszym zdaniem  poprawnie skonstruowany wzmacniacz lampowy vs wzmacniacz tranzystorowy też zagrają tak samo?

Skoro mowa, że nie ma różnicy, to i tutaj nie powinno jej być pod warunkiem, że oba wzmacniacze są sprawne i żaden z nich nie jest popsuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J4Z, jesteś pewny swojego słuchu? Oj, zdziwiłbyś się.

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

A Ty już przecież co nieco już słuchałeś , i jak ?wszystko gra jednakowo ? 

Bo wiesz -tato  a Marcin powiedział 😊

Ale co mam Ci napisać? Były różnice między kolumnami, natomiast nie porównywałem wzmacniaczy na tych samych głośnikach. Piszę tylko, że wiem o słabości ludzkiego słuchu, i nie ma co z tym polemizować. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak jest czy nie, ale wiem, że ślepe testy "robiom" 😁 dużą różnicę.

@lolekdrugi Na ślepe testy szanse są znikome. Też bym chciał takie zrobić, i będę chciał zrobić, tylko pytanie, czy znajdą się chętni. Na razie wiem tylko tyle, że nie można z jakichś względów testować kabli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Ta rozmowa zmierza do tego że nie ważne co kupimy gra tak samo albo że liczą się tylko kolumny i takie tam a może pomieszczenie 🙆.

Czas chyba uciekać z forum , może pszczelarstwo 🤔

Kolumny i pomieszczenie - no, tak twierdzi większość osób, że najważniejsze. Może nie tylko, ale że najważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd to wiesz? 

Rozumiem, że skoro tak twierdzisz to masz zrobioną akustykę. Czyli wiesz jak było przed i jak jest po.

Oczywiście akustykę jak i pomiary zrobiła ci osoba lub firma znająca się na rzeczy. 

I nie mam tu na myśli jakiegoś kolesia, co przyszedł z laptopem, podłączył umika 1 i powiedział, że pomiar masz zrobiony.

Zgadza się? 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i to Ci powinno wystarczyć.

Tak, wiem jak było przed i jak jest po.

Ba nawet w już zrobionej jako tako, ale po zmianach kolejne zmiany na plus.

Umik to żadne remedium na wszystko kolego.

A co do firemek, które w pewnym momencje powyrastały jak grzyby po deszcu na Unijnych dotacjach też mam swoje zdanie.

Znam przypadek, gdzie skasowali, a klient nadal niezadowolony, bo symulacje i pomiary wychodziły pięknie i cud malina, a słuchać się nie dało. 

Nie wrzucam wszystkich firm tego typu do jednego worka, ale niestety takie też bywają.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są wszystko naczynia połączone. I co? Kasprzaka postawię z Bowersami i powiem że mam Hi-END? A może sobie TA z gruchami z salonu w łazience postawię? Co tam akustyka... Hi-END jest przecież. A może wezmę podłączę do TA głośniczki z jamnika Panasonix o mocy 2000W PMPO co mi zalega jeszcze w piwnicy. Hi-END jak się patrzy, akustyka sobie poradzi. Tak? Bzdura.

Wzmak jest bardzo ważny, ale jego wpływ jest deprecjonowany ponieważ najłatwiej o jego odpowiednią jakość. Poziom technologii obecnie jest na tyle wysoki że rozmawiamy na temat niuansów w sposobie grania i cechach danych konstrukcji, ale dawno nie widziałem by ktoś określił wzmak jako zwalony badziew który do niczego się nie nadaje.

Akustyka jednak taka może być. Doprowadzenie do ładu nie kończy się tu na kupnie ładnego klocka z salonu, tylko wymaga często zaangażowania specjalisty w wykonanie odpowiednich pomiarów. Zwykły goły pokój to jest tragedia dla każdego systemu audio.

Głośniki? To coś miedzy jednym a drugim. Jest trochę badziewia na rynku, nie jest trudno kupić chałturę. Różnic nie muszę przywoływać bo pół wszystkich wpisów forumowych jest o tym.

A całość sytemu finalnie i tak ograniczy najsłabsze ogniwo, takie dysputy co jest ważne a co ważniejsze są moim zdaniem bezcelowe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Przecież to są wszystko naczynia połączone. I co? Kasprzaka postawię z Bowersami i powiem że mam Hi-END? A może sobie TA z gruchami z salonu w łazience postawię? Co tam akustyka... Hi-END jest przecież. A może wezmę podłączę do TA głośniczki z jamnika Panasonix o mocy 2000W PMPO co mi zalega jeszcze w piwnicy. Hi-END jak się patrzy, akustyka sobie poradzi. Tak? Bzdura.

Lepiej tego nie szło opisać, idealnie w punkt.

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: przypominam ze podczas pewnych odsłuchów muzyki w "gościach" nie zauważono "w porę" ze aktywny był loudness :)

Hahaha, znam to z autopsji gdy byłem u sąsiada i niezbyt głośno leciała muzyczka i już mnie trapiło skąd u niego tyle basu, czy te kolumny takie? czy ten jego pokój?, ale w pewnym momencie go spytałem, - nie masz podkręconych niskich i wysokich? bo coś te proporcje mi nie pasują i coś to jest przerysowane, odparł: - ależ skąd, chodź zobacz, po czym podeszliśmy do wzmacniacza, patrzę a tam wciśnięty loudness, ale nie kłamał niskie i wysokie miał na "0" 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Też nie jestem za hierarchią, ale o akustykę moim zdaniem po prostu najtrudniej, a do wielu osób którym żona pozwala co najwyżej przestawić kwiatka w salonie to nie dociera.

Tylko że jeden kwiatek to za mało.

4 minuty temu, J4Z napisał:

P.S. Wątpię też żeby akustyk przyszedł i zrobił nagle prostą kreskę z SPL.

 

...a tak w ogóle to akustyk robi SPL pod dany zestaw, czy mają swoje generatory dzięków testowych?

Mają swoje, bynajmniej umnie mieli. Mają swój program, porostawiali milion mikrofonów w pokoju i się bawili. Cholera wie co oni tam widzieli. 

Na koniec powiedzieli mi , że mam akustykę na czwórkę z minusem. I żeby iść krok dalej, to minimum 10 tyś na akustykę.

Z tym, że coś już tam miałem podczas pomiaru. Tak więc tanio nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Akustyka najważniejsza.

Jak będziesz miał super hiper duper kolumn,y  ale wzmaczek, czy inny daczek do doopy, to te kolumny możesz sobie wiesz co zrobić.

Okej, wsadzić w d..., ale z drugiej strony zrobienie akustyki na przysłowiowe tip-top i wstawienie do pomieszczenia na przykład Edifierów to też trochę bez sensu. Tak, jak napisał @Butler, jedno i drugie musi być na poziomie, z tym, że on pisał o duecie wzmacniacz - kolumny, a ja kolumny - akustyka.

 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Od lat jest ten sam schemat. Jak nie kable, to wzmaki, daci, dwie strony konfliktu

No tak, ale w czym problem? Byleby się nie obrzucać łajnem, tylko dyskutować.

Mi się akurat nie chce rzygać. Rzygać mi się chce, jak wszyscy się klepią po pleckach i jest tylko jedna, słuszna narracja. Wyluzuj ziomek 🙂

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Nie jestem pewny, dlatego zawsze mówię, że żeby dobrze coś ocenić to trzeba poobcować z tym trochę czasu. Skąd wiesz że zdziwiłbym się? Masz jakieś doświadczenia?

Tutaj chodzi mi o to, że wielu ludzi przecenia swoje możliwości, a nasz słuch jest ułomny, chociażby pamięć słuchowa.

 

1 godzinę temu, moss napisał:

Mają swoje, bynajmniej umnie mieli. Mają swój program, porostawiali milion mikrofonów w pokoju i się bawili. Cholera wie co oni tam widzieli. 

Na koniec powiedzieli mi , że mam akustykę na czwórkę z minusem. I żeby iść krok dalej, to minimum 10 tyś na akustykę.

Z tym, że coś już tam miałem podczas pomiaru. Tak więc tanio nie jest.

Ile by Cię kosztowała szkolna 6? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...