Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
42 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Dzięki! Nie znalazłem w internecie wzmianki czy ktoś używał a chciałbym właśnie,żeby mi wybudziło wzmacniacz. Jeżeli wzmacniacz ma też auto standby nieużywany to wydaje mi się to super opcją.

Jednak kabelka 2,5 niet, a w Pro nie ma 3,5, choc pierwotnie mial byc. Sterowania wzmacniaczem nie sprawdze w najblizszym czasie, ale zmierzylem miernikiem trigger out. Wychodzi 12V w trakcie odtwarzania, a po pauzie po minucie czy dwoch jest 0V. Wzmacniacz powinien dawac sie tym sterowac zatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

A co bys chcial wiedziec? Myslisz, ze zbior posiadaczy tu ma wiecej niz jeden element?

Jestem posiadaczem Wiim Mini od początku dziejów w Polsce i chciałbym wiedzieć, czy przesiadka na Wiim Pro wnosi zauważalne i ewentualnie jakie zmiany w dźwięku.

Bo juz zaczynam oglądać transporty za wielokrotność tej sumy i mam nadzieję, ze ktos mnie powstrzyma ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jak mowa o końcówce mocy to ok. Jak o integrze to już nie kumam ? 

Wyobraźmy sobie taką sytuację że gotuje coś w kuchni i chce ,żeby w salonie zaczęła grać już muzyka. Na telefonie ustawiam Spotify connect na Wiim, ten wybudza integrę i sobie gra. Jak skończy grać to wzmacniacz po 20 minutach idzie do trybu uśpienia.

Drugi przykład to jakbym połączył sobie alexę z wiimem to mogę głosowo uruchomić wzmacniacz.  

Wzmacniacz ma też trigger out i może być przedwzmacniaczem i wybudzać jeszcze np końcówkę mocy więc robi się taki łańcuszek.

5 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Bo juz zaczynam oglądać transporty za wielokrotność tej sumy i mam nadzieję, ze ktos mnie powstrzyma ;)

Stop, in the name of love !

https://youtu.be/NPBkiBbO4_4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tomasz S. napisał:

Wyobraźmy sobie taką sytuację że gotuje coś w kuchni i chce ,żeby w salonie zaczęła grać już muzyka.

A ile masz kilometrów z kuchni do salonu ? 😂

Sorry , nie mogłem się powstrzymać. Jasne , że możesz sterować sprzętem wg. uznania. 

Jest jeszcze ustawienie głośności na wzmacniaczu , ale to rozumiem też przez komórkę ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Jestem posiadaczem Wiim Mini od początku dziejów w Polsce i chciałbym wiedzieć, czy przesiadka na Wiim Pro wnosi zauważalne i ewentualnie jakie zmiany w dźwięku.

Bo juz zaczynam oglądać transporty za wielokrotność tej sumy i mam nadzieję, ze ktos mnie powstrzyma ;)

 

Nie wnosi zadnych zmian do dzwieku w porownaniu z Mini. Jak stream idzie do DACa bit-perfect to idzie bit-perfect, identycznie z oryginalem. Moze byc inaczej jak sie to i owo w dzwieku zmieni, ale oba WiiMy nic nie zmieniaja jesli nie uzywasz EQ, masz glosnosc na 100% i laczysz sie z DACem, ktory wezmie na bary niedoskonalosci spdif. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...