Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

48 minut temu, Felix1 napisał:

Jak rozumiem słuchając muzyki wszyscy odłączają z prądu telewizory, ładowarki do telefonów, lodówki (tu akurat sieje niekoniecznie zasilacz liniowy, ale za to sieje pięknie :)itd.?

Nikt tak nie robi. Ale zrob sobie prosty eksperyment powyłączaj wszystko poza linia gdzie jest audio. Na sąsiednim forum ludzie tak sprawdzali. Ja zresztą też, i choc mam linie dedykowana do audio to po wyłączeniu absolutnie wszystkiego dzwiek się zmieniał. Wiele osób to sprawdzało. A sluchamy jak możemy, nikt przecież nie wyłączy wszystkich urządzeń AGD. Mamy przecież żony dziewczyny i matki. A z nimi nie ma sensu wojować 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pomiarow np całego systemu w pomieszczeniu? Pewnie grubo ponad tysiąc. Niestety niektóre rzeczy się nie mierzą, a są słyszalne. Możecie sie pluć do woli, ale ludzkie zmysły dalej w wieku kwestiach są bardziej czule - smak, zapach i odbiór dźwięku 😝

Miłego słuchania na CA czy tam Wim 👍

Wszystko co slyszalne, jest mierzalne. Nasz sluch to tez wykorzystanie aparatu pomiarowego, tyle ze mniej czulego, niz wykorzystywany przy pomiarach technicznych. Nawet najwymyslniejsze poezje tego nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pomiarow np całego systemu w pomieszczeniu? Pewnie grubo ponad tysiąc. Niestety niektóre rzeczy się nie mierzą, a są słyszalne. Możecie sie pluć do woli, ale ludzkie zmysły dalej w wieku kwestiach są bardziej czule - smak, zapach i odbiór dźwięku 😝

Miłego słuchania na CA czy tam Wim 👍

Mierzyles jitter medium transmisyjnego pomiarem akustyki w pomieszczeniu? To mialo byc na rozbawienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mariusz Kopacki napisał:

Mierzyles jitter medium transmisyjnego pomiarem akustyki w pomieszczeniu? To mialo byc na rozbawienie?

Nie bądź jeszcze  bardziej żenujący niż zwykle. Mierzyłem wpływ różnych rzeczy na efekt końcowy, ale nie jittera w CA 🤣. Niestety pomiary pokazują tylko fragment rzeczywistości 

1 minutę temu, Felix1 napisał:

co pomiary całego systemu mówią Ci o jitter rejection DACa? Podpowiem - nic.

Tyle samo mówią o jakości dźwięku 😉

3 minuty temu, Felix1 napisał:

Ścieżka sygnału ma być krótka i czysta. Been there, done that... :)

Święta prawda niestety 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Wszystko co nam smakuje i pachnie też powinno być mierzalne w takim razie. Zmierz mi proszę i ocen steka którego zamierzam zjeść przez weekend

Hm, chyba nie ma sensu dalej w to brna. Jak ktoś nie chce być uświadomiony ze może być inaczej niż myśli to nie ma sensu. 

Dyskusja z elektronikiem czy informatykiem o muzyce się nie sprawdza 🤣🤣🤣. Ja daje pass

3 minuty temu, Felix1 napisał:

tylko zasilacz liniowy mniej zakłócał któreś z pozostałych urządzeń w torze

Z czym się tu pewne osoby nie zgadzają. O streamera h już nie wspominam. Nie będę się kopał z koniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Felix1 napisał:

Jak rozumiem słuchając muzyki wszyscy odłączają z prądu telewizory, ładowarki do telefonów, lodówki (tu akurat sieje niekoniecznie zasilacz liniowy, ale za to sieje pięknie :)itd.?

Ja tak robię, poza lodówką wyłączam wszystko.

Nie obchodzi mnie, czy wszyscy tak robią, często polecałem taki eksperyment, żeby wyłączyć wszystko z gniazdek na dobre pół godziny przed słuchaniem  muzyki.

Zgadnij dlaczego słuchanie po nocach daje lepsze wrażenia ze słuchania muzyki niż w godzinach szczytu?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

Pytanie kto tu nie jest świadomy? :)

Chyba już pójdę spać, szkoda naszego czasu. 

Tak właściwie to chyba bez sensu dalej toczyć te rozmowy. Kiedys nie wierzylem w "kable, zera i jedynki, zasilacze itp. " dopóki sam się nie przekonałem.

Ale każdy niech robi jak uważa. 

żegnam panowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Kiedys nie wierzylem w "kable, zera i jedynki, zasilacze itp. " dopóki sam się nie przekonałem.

Ale każdy niech robi jak uważa. 

żegnam panowie. 

Kiedys nie wierzylem w hi-resy. Pozniej posluchalem, wyszlo mi, ze roznica kolosalna i (tu wstaw dowolne poezje), i nie ma powrotu do 44,1/16. Az pewnego dnia zweryfikowalem owa wiare, wyszlo jak wyszlo, i mam w temacie jasnosc i spokoj. Polecam.

 

Pa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mikelas76 napisał:

Dyskusja z elektronikiem czy informatykiem o muzyce się nie sprawdza 🤣🤣🤣.

 Dlaczego?

Chyba kiedyś nie zarejestrowałeś w naszej rozmowie ....

A dobra nie ma co się uzewnętrzniać, bo zacznie się hejt...

19 minut temu, Felix1 napisał:

Pytanie czy Ty wiesz, do czego ja zmierzam? :)

Tego nikt nie wie 😆😆😆

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dawaj... no to dlaczego?

Bo berecik i pończoszka,  może być?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Felix1 napisał:

W skrócie chodziło o to, jak niby zasilacz impulsowy ma poprawić brzmienie streamera podłączonego przez TOSLINK.

Impulsowy, czy liniowy, bo już sam się gubisz widzę.

Za nerwowo do dyskusji podchodzisz, nie nakręcaj się emocjonalnie, bo Ci impulsówka z liniowego wychodzi.

🤭🤭🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

https://home-assistant-guide.com/news/2023/02/12/the-wiim-mini-and-pro-are-the-perfect-alternative-to-the-chromecast-audio/

"The integration of the WiiM Mini with Home Assistant is underway, but still in a developmental phase."

Po tym wspominają o Twojej integracji :)

 

Taaa... Widzialem to wczesniej.

 

2 minuty temu, Felix1 napisał:

Ja nadal w te Hi-Resy wierzę. Pytanie tylko ile z tego to rzeczywiście Hi-Res, a ile to inne mastery? :) Bo nawet przy teoretycznie tej samej jakości różne serwisy brzmią różnie :)

Mam w naturze eliminowanie niepozadanych zmiennych, wiec rzeczywisty hi-res vs downsample z tegoz hi-res.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...