Skocz do zawartości

Audiofilski switch - czyli jak nabijać ludzi w butelkę.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 6.11.2022 o 08:05, tomek4446 napisał:

Tak sobie pomyślałem , że też sobie walnę takie podstawki jak Cardasa

Jakoś pare miesięcy temu kolega stolarz za flaszkę zrobił mi takie podstawki z kawałka jesionu który został z moich schodów. Tez sie zastanawiam czy np jesion coś tam działa inaczej niż jodła 🤔. Ponoc najważniejsze to odsunac kable od płaski h powierzchni na których generują się zaklucenia RMI i EMI.

Sam w życiu nie kupiłbym oryginalnych podstawek 😁 

IMG_20221128_085218.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eMBe napisał:

A tak serio. Na cholerę podstawki pod kable? :D

Żeby fengszuła było lepsiejsze. 
Też jestem w stanie wydać sporo na kable/przewody/skrętkę/wtyki tylko dwa warunki: 1) wytrzyma 2) jest ładne. 
 

BTW. kupiłem stare podstawy do altusów, wziąłem to co mi zostało ze schodów i zrobiłem podstawki pod głośniki w salonie. Wsunąc/wysunąć, odkurzyć za głośnikami. No i plus nie leżą na podłodze (chociaż im to nie szkodzi jakoś zbytnio), są wyżej i ładniej wyglądają. Long story short, koty są zachwycone nowymi legowiskami na odpowiedniej wysokości. Chyba im makatkę podłożę. Ktoś coś wie jak wpływa makatka na głośnikach na brzmienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, eMBe napisał:

A tak serio. Na cholerę podstawki pod kable? :D

Jak jeździ smart odkurzacz po chałupie to mniej problemu jest, gdy kable leżą w podstawkach. Odpowiedź całkowicie poważna. O istotnym wpływie na dźwięk chyba nie ma co rozmawiać. Owszem, są jacyś ortodoksyjni, słyszący te podstawki, ale większy wpływ na percepcję dźwięku moim zdaniem będzie miał choćby słynny biometr negatywny czy słońce które wyjrzy zza chmury i pobudzi fotowoltaike do pracy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...