Skocz do zawartości

Audiofilski switch - czyli jak nabijać ludzi w butelkę.


Recommended Posts

Witam.

Ciekawy filmik znalazłem odnośnie audiofilskiego switcha. Nie wiem czy nie ma lepszego przykładu jak można ze zwykłego switcha zrobić coś co cuda czyni i jednocześnie kosztuje tyle, że chyba taką kwotę lepiej byłoby przeznaczyć na lepsze kolumny albo wzmacniacz.

Blind tests included ;)

30$ -> 798 Euro  :D
 

 

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MocnyVlog aka Szafa podsumował będąc na AVS 2022 audiofilski kabel ethernetowy oraz taki switch , w prost to jest nabijanie ludzi w butelencje ;) 

Producenci "gadżetów" audio mają swoich potencjalnych klientów za debili bez wiedzy , ew. liczą na to ,że zawsze ktoś się złapie - typowa zasada oszusta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że audiofilskie switche to lipa większość forumowiczów się zgodzi. Że kable ethernetowe - także. Bezpieczniki? Też pewnie większość zaneguje. Wtyczki i kable zasilające? Mniej sceptyków, ale nadal sporo. Kable sygnałowe? Pół na pół? "Ważność" źródła? Paru wątpiących się pewnie znajdzie. I tak dalej. Aż do kolumn i akustyki. Dość ten audiofilski sceptycyzm niedookreślony. Mnie ciekawi, gdzie przebiega obiektywna granica "lipy" w audio? Gdzie różnice są rzeczywiste, a gdzie są tylko wytworem naszej wyobraźni. Bo "usłyszeć" wszystko można. Nawet switcha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że wiele z tych audiofilskich bajerów to tylko ....bajery.

Ale gwoli ścisłości. To nie jest tak,że możemy przyjąć wprost zysk sprzedającego 798 E - 30 E = 768 Euro.

Kupił gość switch za 30 Euro, ale aby go przerobić/zmodyfikować/wyprodukować musiał poświęcić ileś tam czasu. Czas kosztuje. Nie jest darmowy. Np roboczogodzina w serwisie samochodowym gdzie ja serwisuję auto to 500 zł. Także różnie można się cenić. Oczywiście ktoś powie,że miał wolny czas i w tym czasie zdziałał audiofilskiego switcha. No tak, ale w tym samym czasie  móg np. sąsiadce wrzucić węgiel do piwnicy i mógł cos zarobić. Także czas kosztuje. :) 

No i nie zapominajmy o wartościach intelektualnych. Gość to wymyślił, więc za to myślenie,...........wymyślenie audiofilskiego switcha kasa mu się należy.

Reasumując. Kupując zmodyfikowanego switcha za 798 E ,nie przepłacamy 768 Euro, a dużo mniej (w zależności na ile roboczogodzinę i wartości intelektualne wycenia "konstruktor" :) ).

Poza tym......,..................nowy zakup -  798 Euro, szczęście z posiadania nowego, super audiofilskiego bajeru -  BEZCENNE  :)

Wiem, bo sam zakupiłem przewód zasilający Audioquesta za 299 zł (była promocja do promocji :) ) 

Także tego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 21:02, terracan1929 napisał:

Wiem, bo sam zakupiłem przewód zasilający

Gdzie?

Dnia 31.10.2022 o 16:08, Kubakk napisał:

Producenci "gadżetów" audio mają swoich potencjalnych klientów za debili bez wiedzy , ew. liczą na to ,że zawsze ktoś się złapie - typowa zasada oszusta.

No bo trzeba być debilem, by kupić taki switch. Siedzimy już trochę w audio, czytamy forum, mamy własne doświadczenia i przede wszystkim trochę już wiedzy i intuicji. A jeśli nie wiedza to intuicja powinna zapalić pomarańczową lampkę w głowie. Cały czas mam jakieś pomysły, a to wymiana kondensatorów w zasilaczu liniowym, a to zasilanie bateryjne, a to jakieś kabelki DIY, lepsze wtyki, lepszy kabel zasilający, może lampizacja cedeka itd, ale zawsze człowiek się zastanawia jaki progres przyniesie dany ruch, na ile adekwatny do nakładów i jakim ryzykiem wtopy dany pomysł jest obarczony. Po to mamy to forum, by tych wtop było jak najmniej, choć każdy tu chyba zapłacił frycowe i miał jakieś nieudane pomysły. Ale tytułowy switch owszem znajduje się  na mojej liście pomysłów, ale na 99 miejscu, gdy ogarnę już wszystkie inne tematy i nie będę miał się do czego przy*ebać i kupię sobie taki switch jako fanaberię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Gdzie?

W Topach.

3 godziny temu, Wito76 napisał:

fanaberię

Chyba większość tych naszych zakupów typu kable,wtyki etc. jest fanaberią :) 

12 godzin temu, eMBe napisał:

Proszę nie usprawiedliwiać robienia ludzi w .....

Nie usprawiedliwiam robienia ludzi w ....., tylko "rozgrzeszam" :) kupujących ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 17:24, Kraft napisał:

Bezpieczniki? Też pewnie większość zaneguje.

Masz coś do bezpieczników ? :) 

W związku z tym , że planuję w przyszłym roku grubszy remont wspomniałem wczoraj żonie , że zamierzam się przekuć przez kilka ścian i położyć oddzielny kabel. Taki tylko pod audio . Mam akceptację ,a przy okazji małżonka wspomniała , że jednym z lepszych moich zakupów był bezpiecznik , który wpiąłem do skrzynki rozdzielczej. Odpowiada za ochronę linii na której mam sprzęt. Poprzednia s-ka wywalała jak odpalałem monobloki. Wstawiłem Gigawatta i problem zniknął. Co prawda o ile pamiętam, nie wspomniałem żonie ile kosztował ............  :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiem, że ciężko rozmawia się z żoną na temat naszych fanaberii i różnych dziwadeł, które chcemy wstawić do pokoju. Choćby panele akustyczne, dla wielu naszych WAGs temat nie do akceptacji. Prędzej człowiek przemyci do pokoju audiofilskiego switcha niż coś co wyraźnie rzuca się w oczy.

P.S. Ta Kasia jakaś taka typowa, prawda?  A mina Mariana bezcenna.

 

received_305908597816866.jpeg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terracan1929 , @Rega, @Wito76 Panowie jak już robić OT to po całości :) Piszemy często o wpływie naszych Pań na nasze hobby. A co powiecie na taką sytuację. Z życia wzięte , czyli dzisiejszy dzień w robocie. Finalizuję Umowę na okna z bardzo sympatyczną młodą parą inwestorów , ostatnie sprawdzenie z rzutem , czy wszystko się zgadza. Jedziemy pozycja , po pozycji , jesteśmy przy salonie. Wg. załącznika do umowy mamy tam duże drzwi przesuwne HS , a tam gdzie wrysowany jest stół w jadalni tak samo wielki fix / witryna/. Sympatyczna Pani pyta mnie " co to jest ? ". Mąż się wtrąca , że to takie duże nie otwierane okno ,i że będzie piękny widok przy posiłkach. Pani na to , że widzi i nie jest idiotką i że trzeba to zmienić. Dlaczego ? Pytam razem z facetem. Pada odpowiedź , " jak to dlaczego ?  Jak będę chciała , strzepnąć okruszki z obrusu to przecież nie będę dymać przez cały salon, do tamtego otwieranego ! Przy stole musi być identyczne ! " Widziałem jak facet zielenieje :) 

Cena okna fix z projektu to 9 500 zł , cena HS-a o tych samych wymiarach to 29 000 zł . Gość próbował coś mówić , że za tą różnicę to kupi tyle obrusów , że nie trzeba będzie strząsać tych cholernych okruszków do końca życia :) Jak myślicie jaki był rezultat ? Podpowiem , wystarczyło jedno spojrzenie sympatycznej Pani na męża. :) 

A my się tu czaimy z jakimiś prawie niezauważalnymi dyfuzorami czy pochłaniaczami :) 

A co na to nasze forumowe koleżanki ? @Asia , @Agnieszka Zabłocka - Gasek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Panowie Wasze obawy przed płcią piękną w Waszych związkach odnośnie cen naszych zakupów związanych z audio że śmiem stwierdzić że ja to mam jak "pączek w maśle" 😁. Moja piękna małżonka wychodzi z założenia i zawsze mi to powtarza że życie jest zbyt krótkie by odmawiać sobie przyjemności, dlatego jeśli mnie stać i cena jest w granicach mojego rozsądku ( MOJEGO!!! ) to mam to sobie kupić ...i powiem Wam szczerze że nigdy nawet nie zapytała ile to kosztowało - normalnie Anioł 😍😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

A akustykę pozwoliła zrobić? 

Dobre pytanie 😁👍 ...na dzień dzisiejszy jest aprobata na panele za kolumnami oraz inne 2 lub 3 inne ustrojstwa ( o ile oczywiście będą "ładne" i w kolorze który będzie się wpisywał w design pokoju 😁) ale na montaż tych pozostałych na dzień dzisiejszy nie ma miejsca. Ale w planach jest mały remoncik "grającego" pokoju dziennego i wtedy będzie trochę pola do zabawy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wito76 napisał:

Prędzej człowiek przemyci do pokoju audiofilskiego switcha niż coś co wyraźnie rzuca się w oczy.

To o to chodzi? Okej 😄

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jak myślicie jaki był rezultat ? Podpowiem , wystarczyło jedno spojrzenie sympatycznej Pani na męża. :) 

Rezultat to Cipeusz 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2022 o 20:39, tomek4446 napisał:

. Odpowiada za ochronę linii na której mam sprzęt. Poprzednia s-ka wywalała jak odpalałem monobloki. Wstawiłem Gigawatta i problem zniknął. Co prawda o ile pamiętam, nie wspomniałem żonie ile kosztował ............  :) 

 

A nie wystarczył by bezpiecznik C w normalnej cenie 😊 

Np. Schneider .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eMBe napisał:

Możesz spokojnie startować w konkursie pt." Powiedz to samo ale inaczej".

No chyba to jednak nie to samo.

Założyłeś temat aby napiętnować osoby "produkujące audifilskie dodatki". A ja stwierdziłem tylko, że rozumiem osoby kupujące różnego typu takie akcesoria. Na ten przykład podałem własną osobę i zkupiony przeze mnie kabel. Czy poprawia on cokolwiek czy nie  jest sprawą wtórną, ale wierzę,że tak. 

Polepszył mi samopoczucie i fajnie, o to chodziło.

Mogę przytoczyć Ci przykład z innej dziedziny życia. Są tacy, którzy wierzą w gościa chodzącego po jeziorze i w to, że zamieniał wodę w wino.

Ok, chcą w to wierzyć ich sprawa. Jest im z tym lepiej - nic mi do tego. Każdy wierzy w co chce......

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...