Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe w budżecie 6000 zł. | Szybka piątka na kanale Q21


Q21

Recommended Posts

2 minuty temu, Kraft napisał:

Dla mnie punktem odniesienia dla monitorów w okolicach 5000 zł (ale i dużo droższych) są KEF LS50. Od nich powinno się zaczynać odsłuchy porównawcze. Jak jakiś konkurent je przebije, to OK. Jak nie, kupujemy KEF-y. Prosty przepis na dobre brzmienie w domu.

Duża różnica między R3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo są najczęściej wybieranymi przez klientów Q21 monitorami w tym przedziale cenowym.

Marża w większości na wszystkim w audio jest podobna, dystrybutor setka i potem diler setka, jak to w handlu. A najlepiej to widać jak towar jest wyprzedawany bo wchodzi nowy model a stary nie okazał się przebojem rynkowym :). Za to na słuchawkach to już nie jest setka a często 5 - 7 setek, zwłaszcza na "hihimanie" i im podobnych.

No a z drugiej strony każdy z nas może zostać handlowcem klamotami audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z handlowcem o ATC 7, chodziło mi o te ekskluzywne wykończenia na rynki wschodnie. Pytam czemu nie ma takich u nas. Odpowiedź - popyt na ATC 7 w kraju jest bardzo, bardzo niski. Zresztą, niech przyszli posiadacze ATC zerkną do książeczki od ATC, która znajduje się w środku kartonu, jest tam data produkcji ich monitorów, często kupujemy 4 letnie leżaki... Ten monitor  nie cieszy się u nas popularnością. Jak i inne małe monitory bez nadmuchanego dołu, jak ProAc 10 czy Dali Menuet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kaczadupa napisał:

Rozmawiałem z handlowcem o ATC 7, chodziło mi o te ekskluzywne wykończenia na rynki wschodnie. Pytam czemu nie ma takich u nas. Odpowiedź - popyt na ATC 7 w kraju jest bardzo, bardzo niski. Zresztą, niech przyszli posiadacze ATC zerkną do książeczki od ATC, która znajduje się w środku kartonu, jest tam data produkcji ich monitorów, często kupujemy 4 letnie leżaki... Ten monitor  nie cieszy się u nas popularnością. Jak i inne małe monitory bez nadmuchanego dołu, jak ProAc 10 czy Dali Menuet. 

No popatrz kupiłem scm7 z miesiąc temu, data produkcji około rok wstecz. Nie wiem czy to dużo, może z kolumnami ATC  jak z bułkami, gorące maja trafiać do klienta.   Centralnego c1c w ogóle nie ma w Pl, będzie w grudniu. Chyba nie leżak, także znowu p…. bez sensu. 
 

Na ATC jest bardzo mała marża.

Pamiętam, ze jak kupowałem lcr od Monitor Audio to zbiłem cenę o 30%.
 

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kaczadupa napisał:

Dobrze już, dobrze. To ja Ci powiem, że diler w kraju sprzedaje ATC7 za 3kzł i sprzedać nie może. Więc nie irytuj się tak. ;)

Ojej, szkoda! Powiedz mu może żeby jakaś stronę www założył, Allegro, gdziekolwiek, niech się ogłasza, niech da ludziom szansę. Wysłałem info z zapytaniem do wszystkich dealerów w PL w celu negocjacji ceny, tak jak mam to z zwyczaju robić zawsze przy zakupie audio i niestety zapłaciłem więcej niż 3 tyś, przepłaciłem :(

Daj jakiś namiar na tego dealera, może mu centralny C1C zalega. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na forum aż czterech! koneserów wybitnego brzmienia. Może należałoby ich tu wymienić i wyróżnić? 

A może niech każdy z nich napisze czemu jest to brzmienie wybitne albo czemu jednak nie jest? 

Reszta niech w te pędy ciśnie do Planety Dźwięku bo zaraz dowiemy się, że jest tam utworzona długa lista oczekujących koneserów....Na litość, te "metody" sprawdzały się na forach jakieś 5-10 lat temu, teraz każdy tylko uśmiechnie się pod nosem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Wszyscy zrozumieli ? :)

Tak, zrozumieli, że masz jakiś problem.

W d... mam czy ktoś kupi ATC, czy nie, prostuje tylko bzdury, które wypisujesz. Jeżeli już ktoś na tym forum bawi się w antyreklamę to ty. Jakieś bzdury o leżakach, jakieś pierdoły o tajemniczych dealerach, którzy mają problem ze sprzedażą za pół ceny. Na głowę ci to ATC spadło, że takie gorzkie żale o nich wypisujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...