Skocz do zawartości

Kable do stereo


Lukas Luk

Recommended Posts

Na wstępie Cześć Wam Wszystkim.

 

Jakiś czas temu kupiłem zestaw stereo i teraz przyszedł czas na zakup kabli. Jakie moglibyście polecić do tego zestawu, tylko nie za miliony :)

 

zestaw:

kolumny klipsch rp6000

subwoofer klipsch spl 100 ce

Wzmacniacz Cambridge audio cx61

Streamer Omnia wr1

 

Jakich przewodów mi konkretnie brakuje, co powinienem kupić do tego? Chciałbym przez internet zamówić z racji mobilności. Dziękuję z góry!! :)

 

Co będzie słuchane ? Muzyka elektroniczna 70%, filmy tv 30%. Źródło to pewnie jakiś Spotify, tidal, YouTube (tv podłączony do wzmacniacza? Jaki właśnie kabel?) Oraz TV naziemna, bądź filmy z dysku.

 

 

Edytowano przez Lukas Luk
Uzupełnienie danych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz na to przeznaczyć większy budżet i kupić coś markowego czy po prostu chcesz to podłączyć i cieszyć się muzyka ;)

Na wstępie kable między kolumnami a wzmakiem wystarczy porządny przewodu z miedzi ofc ( zwróć na to uwagę w sklepach elektronicznych czy na allegro często pod nazwą przewód miedziany sprzedają przewodu tylko miedziowany ) , TV podłączysz kablem optycznym a subaru przewodem rca-rca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, moss napisał:

Idziesz do odpowiedniego sklepu i kupujesz takie jakie ci potrzebne. Co w tym takiego niezwykłego, że trzeba pytać o to w internecie.

Takie?

Głośnikowy 

https://www.speckable.pl/pl/product/58213,przewod-glosnikowy-sch2015-e-2x1-5-cu-ofc-miedz-beztlenowa-profesjonalny-klotz

RCA

https://www.speckable.pl/pl/product/24059,klotz-kabel-audio-2x-rca-cinch-wtyk-2x-rca-cinch-wtyk-6m

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lukas Luk napisał:

Cześć,

 

Właśnie potrzebuje wskazania czego szukać stąd temat. W sklepie jest za to tygodnie i mogą Ci wcisnąć wszystko. 

 

Nie chcę kupować kabli za 50 zł ale też nie za 1000 :)

Po kabel głośnikowy możesz spokojnie iść do Castoramy. Miedziane, cięte na wymiar, dostępne od ręki, w normalnej, a nie audiofilskiej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukas Luk napisał:

Właśnie o to mi chodziło :) nazwa kabla, czyli RCA, optyczny oraz głośnikowy (tylko jakie końcówki?) Sprzęt jeszcze nie rozpakowany. 

 

P.s uwielbiam internet za komentarze typu #2 :) Lem był wizjonerem 

RCA - zwykle sygnał analogowy 

Są kable do "przesyłu cyfry" oparte na wtykach RCA ( w opisie masz cyfrowy i słowo COAX to typ cyfrowego łączenia bo gniazda sa typu RCA lub BNC)

A głośnikowe nie musza mieć żadnych końcówek  - możesz gołe przewody wtykać, obejrzyj złącza (odkręcane - pod nimi są "dziurki" na kable)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze pytanie, podłączenie głośników do wzmacniacza? Muszę zatem kupić 2x kable głośnikowe , czy jak ? 

 

Ogólnie kabel głośnikowy myślę o takim

 

https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x4mm-banan-gold-2m-11635096090

Edytowano przez Lukas Luk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukas Luk napisał:

Ok, a jeszcze pytanie, podłączenie głośników do wzmacniacza? Muszę zatem kupić 2x kable głośnikowe , czy jak ? 

 

Ogólnie kabel głośnikowy myślę o takim

 

https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x4mm-banan-gold-2m-11635096090

Taniej wyjdzie, dużo taniej jak kupisz Klotza na metry i sam dorobisz banany czy co tam chcesz. Cztery metry Klotza 2x4mm2 kosztuje ok 32 złote, Banany 8 sztuk 45-50 zł, Portki czyli te koszulki 4x12 zł. Razem 130 za 2 komplety. Bo do każdej kolumny potrzebujesz 1 dwużyłowy kabel.

Edytowano przez WaldekA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2022 o 18:28, Lukas Luk napisał:

Ok, a jeszcze pytanie, podłączenie głośników do wzmacniacza? Muszę zatem kupić 2x kable głośnikowe , czy jak ? 

 

Ogólnie kabel głośnikowy myślę o takim

 

https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x4mm-banan-gold-2m-11635096090

Lepiej 2,5 mb. 2 m trochę krótko. :)))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2022 o 08:11, Piotr Sonido napisał:

Jasny wzmacniacz i jasne kolumny.

Kategorycznie unikaj posrebrzanych.

A kontrowersyjnie powiem Melodika Purple Rain. Bo obcina górne zakresy.

Albo drożej Van Den Hul.

Piotr

Przy sprzęcie grającym zbyt jasno pierwsze co mi przychodzi do głowy do popularny przewód Cardas 101 do kupienia na metry plus pozłacane wtyki - ciepłe brzmienie z mocnym dołem i ładną średnicą ale wycofaną górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzęcie zbyt jasnym to raczej Tellurium Q Black II. Miałem, sprawdziłem, odsprzedałem. Redukują górę, podkreślają dół. I to nie tylko moja opinia. Ogólnie dość słaby kabel głosnikowy. Na pewno nie jest wart kasy jaką za niego żądają w sklepach, ale podbijając niskie  może niektórym się podobac. Przynajmniej z wyglądu. Tu nie mam mu nic do zarzucenia. Ale TYLKO tu.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg235 napisał:

Przy sprzęcie grającym zbyt jasno pierwsze co mi przychodzi do głowy do popularny przewód Cardas 101 do kupienia na metry plus pozłacane wtyki - ciepłe brzmienie z mocnym dołem i ładną średnicą ale wycofaną górą.

Zgadzam się.

I cenowo jest ok.

Także wspomniany Tellurium oraz Van Den Hul. Kwestia ceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...