Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 20k


Gaspar21

Recommended Posts

Witajcie,

To mój pierwszy post, także witam wszystkich serdecznie.

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze stereo. Mam budżet około 20 tysięcy, mogę go lekko naciągnąć jeżeli będzie trzeba. Zdaje sobie sprawę ze nie powiecie mi dokładnie co kupić, bo trzeba najpierw odsłuchać, natomiast chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia i ograniczyć wybór.

Obecnie jestem w posiadaniu Marantza PM6006 + NA6005 + Sonus Faber Principia 5.

Z grania jestem całkiem zadowolony, natomiast momentami brakuje mi bassu i chciałbym przesiąść się na coś odczuwalnie lepszego.

Słucham głównie rocku i jazzu, czasem muzyki filmowej.

Pomieszczenie w którym ma znajdować się stereo ma około 20m2. Jest ono podłużne. W związku z tym jeden głośnik będzie stał obok ściany, a drugi bedzie od strony kontynuacji pokoju. Odległość od głośników od kanapy to około 3 metrów. 

Zastanawiałem się nad takim zestawem jak Marantz PM8006 + Sonus Faber Sonetto III lub Dali Rubicon 6

W zwiazku z pozytywnym doświadczenie z B&W, który mam w samochodzie myślałem również o głośnikach 703 S3, ale nie wiem z czym będą dobrze grały.

Bardzo proszę o opinie na temat ww. zestawów i ewentualne sugestie i propozycje. Z góry dziękuje za pomoc :)

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wybacz że powiem wprost ale nie będzie to trudne.

Bo moim zdaniem Principia tak grala. Bardzo ostrożnie. A i napędzenie ich PM 6006 było takim sobie pomysłem. Fajny wzmak ale do znacznie prostszych kolumn.

PM 8006 + Sonneto III nie będa dobrym pomysłem. Tu masz znacznie ciekawszą średnice i otwarta górę ale bas jest uszczuplony względem wyższych modeli Sonetto które sa udane.

I tu znowu PM 8006 nie jest takim wzmacniaczem który wyciąga bas z kolumn.

Rubicon 6 zagra lepszym basem chodź mniejsza średnica. Ale to fajne kolumny.

Z tym że przy tych kolumnach cały budżet idzie tu.

Wiec jednak sporo możesz dołożyć co? :)

W przypadku Bowersów no to koniecznie musisz posłuchać to brzmienie analityczne, dokładne. Ładnie rozproszone pełnym pasmem ale potrafią być suche.

Do Bowersa polecam ciepłe wzmacniacze gęste.

Vincent, Musical Fidelity, Roskan Caspian M2

Jeśli inne kolumny to:

Heco Revolution 7/9

Fyne F 502

Monitor audio Gold 200 - tu cena Rubicona

Amphion Argon 3LS albo 7LS

KEF R11

Audio Physic Classic 15

czy Audiovector QR5

Ale jest tego sporo na prawde

Co do wzmacniaczy

Caspian M2, Arcam SA30, 20 bez Diraca, Denon PMA 1600/ 1700, wspomniane wyżej Vincenty czy Musical.

Bez odsłuchu ani rusz. I tym razem w domu.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź Piotrze.
W takim razie jeżeli Sonetto to V, ale to chyba będzie nieco za dużo do mojego metrażu, czy się mylę?...i na pewno większy budżet. Chyba, że polecasz jakiś wzmacniacz do III czy to nieudana kolumna po prostu?
A jak już o budżecie mowa...naciągnąć trochę można, żal przyoszczędzić trochę przy takiej kwocie i być potem niezadowolony, natomiast czegoś trzeba się trzymać, na pewno nie chciałbym wydać więcej niż 25k.
Jeżeli chodzi o Rubicony 6 to widziałem gdzieś w necie za 22900 razem z PM8006 co wydaje się przyzwoitą ofertą. I tutaj nasuwa mi się pytanie - mam odtwarzacz sieciowy więc mogę do podłączyć do 8006, ale zastawiałem się jeszcze nad marantzem 40n, jest trochę droższy, ale ma już wbudowane funkcje sieciowe i chyba jest pozycjonowany wyżej, poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.
Bowersa sobie na pewno przesłucham bo ma mocno podzielone opinię z tego co czytam. Tylko chyba nie mają w salonach wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy.
Z dobrą ofertą znalazłem w necie z Rotelem.
Muszę jeszcze trochę poczytać o reszcie kolumn, które wymieniłeś, bo nie o wszystkich słyszałem.
A'propos kolumny, o których rozmawiamy, nie powinny być problemem przy moim metrażu?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Cena fajna, tylko do niczego nie będą mi w salonie pasować, jakby były czarne....:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20m2 bardzo dobrze sprawdziłaby się tych nie dużych rozmiarów nowa kolumna od B&W https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-704-s3.html

Model 704s3. Nie duże wooferki (13 cm x 2) smukła obudwa no i przede wszystkim duże możliwości w zakresie przestrzeni i otwartości dźwięku. 

Mamy też różne zestawy w różnych cenach, więc moglibyśmy coś sensownego dobrać. Z jakiego miasta do nas piszesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Do 20 m2? Serio?

Tak. W audio nie ma rzeczy oczywistych;)

A dlaczego nie?

Miałem Ikony 6MKII w 9m po Tannoy R3.

10 godzin temu, Gaspar21 napisał:

W takim razie jeżeli Sonetto to V, ale to chyba będzie nieco za dużo do mojego metrażu, czy się mylę?...i na pewno większy budżet. Chyba, że polecasz jakiś wzmacniacz do III czy to nieudana kolumna po prostu?

Sam metraż to jedno. Ale chodzi o akustykę Twojego pomieszczenia.

Może być tak że one po prostu pasują. Polecałem wieksze Sonetto bo mniejsze podłogówki są przeciętne. Słychać wyraźnie różnice.

Ja na przykład się wyleczyłem z Wooferków 10/13 cm jak koledzy wyżej napisali. A na pewno z jednego.

Jest garska kolumn która w normalnym budżecie sobie radzi z basem.

Ale jak mówie. Sprawdź. Będą za duże to monitory kupisz wyższej klasy. Tylko lepiej :)

Gato, Monitor audio Gold 100, Fyne F700 itp.

Ale to mówie musisz sprawdzić u siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Gdybym miał 20m pokoik to z pewnością sprawdziłbym te ciekawe JBL. Po rabatach pewnie do kupienia za 14kzł.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3105-l100-classic

 

 

 

Odsłuchiwałem najmniejsze L52 Classic i w porównaniu bezpośrednim z ATC SCM 7 i RLS Callisto, to była kupa straszna...
Takie estradowe, rozrywkowe granie raczej, bez separacji instrumentów przede wszystkim. Też byłem napalony na ten vintage look, ale wyleczyłem się szybko ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz iść w kierunku Audiovector QR5, dorzuciłbym jeszcze tutaj propozycję w postaci Focal Aria 926 i różnica będzie bardzo duża. Focal z większym wykopem, z kolei Audiovector nieco bardziej poukładane i spokojniejsze (co oczywiście nie oznacza, że nie będzie tutaj dynamiki). Wzmaki jakie możesz rozważyć w przypadku takich rozwiązań to Naim XS3, który doda Ci fajnej przestrzeni, lub Roksan K3 jeżeli szukasz bardziej grania z pazurem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2022 o 22:03, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Do 20m2 bardzo dobrze sprawdziłaby się tych nie dużych rozmiarów nowa kolumna od B&W https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-704-s3.html

Model 704s3. Nie duże wooferki (13 cm x 2) smukła obudwa no i przede wszystkim duże możliwości w zakresie przestrzeni i otwartości dźwięku. 

Mamy też różne zestawy w różnych cenach, więc moglibyśmy coś sensownego dobrać. Z jakiego miasta do nas piszesz?

Piszę z Krakowa, mam wasz salon na liście do odwiedzenia :)

Dnia 25.11.2022 o 07:34, Piotr Sonido napisał:

A dlaczego nie?

Miałem Ikony 6MKII w 9m po Tannoy R3.

Sam metraż to jedno. Ale chodzi o akustykę Twojego pomieszczenia.

Może być tak że one po prostu pasują. Polecałem wieksze Sonetto bo mniejsze podłogówki są przeciętne. Słychać wyraźnie różnice.

Ja na przykład się wyleczyłem z Wooferków 10/13 cm jak koledzy wyżej napisali. A na pewno z jednego.

Jest garska kolumn która w normalnym budżecie sobie radzi z basem.

Ale jak mówie. Sprawdź. Będą za duże to monitory kupisz wyższej klasy. Tylko lepiej :)

Gato, Monitor audio Gold 100, Fyne F700 itp.

Ale to mówie musisz sprawdzić u siebie.

Piotr

Dziękuje za pomoc :) Nie pozostaje mi nic tylko zacząć umawiać się na odsłuchy i wypożyczyć sprzęt

Dnia 25.11.2022 o 18:24, Chyba Miro 84 napisał:

A może dodatkowy głośnik/głośniki niskotonowe aktywne?

Mam plany co do obecnego zestawu, więc poszukuję całego zestawu. Z tego, który mam obecnie mogę wziąć co najwyżej odtwarzać sieciowy

9 godzin temu, S4Home napisał:

Spokojnie możesz iść w kierunku Audiovector QR5, dorzuciłbym jeszcze tutaj propozycję w postaci Focal Aria 926 i różnica będzie bardzo duża. Focal z większym wykopem, z kolei Audiovector nieco bardziej poukładane i spokojniejsze (co oczywiście nie oznacza, że nie będzie tutaj dynamiki). Wzmaki jakie możesz rozważyć w przypadku takich rozwiązań to Naim XS3, który doda Ci fajnej przestrzeni, lub Roksan K3 jeżeli szukasz bardziej grania z pazurem. 

Z tego co czytam i słyszę to dużo osób poleca Focal Arię, z pewnością ją przesłucham. 

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Gdybym miał 20m pokoik to z pewnością sprawdziłbym te ciekawe JBL. Po rabatach pewnie do kupienia za 14kzł.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3105-l100-classic

 

 

 

Przyzwyczaiłem się do podłogówek, monitory rozważę, jak kolumny będą za mocne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gaspar21 napisał:

Piszę z Krakowa, mam wasz salon na liście do odwiedzenia :)

Krakowski top jest chyba na samym dole polecanych salonów do odwiedzenia :P

Tam to musisz wejść tylko aby posłuchać konkretnego sprzetu. Jak najmniej rozmawiać z obsługą.

11 godzin temu, Gaspar21 napisał:

Dziękuje za pomoc :) Nie pozostaje mi nic tylko zacząć umawiać się na odsłuchy i wypożyczyć sprzęt

Liste masz pokaźną. więc tak do dzieła.

11 godzin temu, Gaspar21 napisał:

Z tego co czytam i słyszę to dużo osób poleca Focal Arię, z pewnością ją przesłucham. 

Ale Aria to nie u nas. Ją się kupuje w Niemczech, Francji albo UK. Rabaty po -50%

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 07:19, Piotr Sonido napisał:

Krakowski top jest chyba na samym dole polecanych salonów do odwiedzenia :P

Tam to musisz wejść tylko aby posłuchać konkretnego sprzetu. Jak najmniej rozmawiać z obsługą.

Aż tak źle? :(

Dnia 29.11.2022 o 07:19, Piotr Sonido napisał:

Ale Aria to nie u nas. Ją się kupuje w Niemczech, Francji albo UK. Rabaty po -50%

Z czego to wynika? Kiepska kolumna? Jak wypada na tle Sonetto i Rubicona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2022 o 17:28, Gaspar21 napisał:

Aż tak źle? :(

Tak. Też jestem z Krakowa i każda wizyta tam to takie trochę złe przeżycie.

Poźniej jeździłem już do Katowic albo Kielc.

Dnia 2.12.2022 o 17:28, Gaspar21 napisał:

Z czego to wynika? Kiepska kolumna? Jak wypada na tle Sonetto i Rubicona?

Chodzi o cenę. Za granica ją kupisz połowe taniej. W Polsce Focal jest uważany za markę Premium. A na zachodzie niekoniecznie.

Wolał bym i Sonnetto i Rubicony. Albo Amphion, PMC, Spendor

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2022 o 10:19, stach_s napisał:

Odsłuchiwałem najmniejsze L52 Classic i w porównaniu bezpośrednim z ATC SCM 7 i RLS Callisto, to była kupa straszna...
Takie estradowe, rozrywkowe granie raczej, bez separacji instrumentów przede wszystkim. Też byłem napalony na ten vintage look, ale wyleczyłem się szybko ;)

 

Setki to inna sprawa, ja, gdybym miał miejsce i nie musiał mieć podstawek, to też bym się zainteresował setkami lub nawet 82-kami, które są o wiele lepsze od 52. Zawsze chodziły mi po głowie jeszcze Heresy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...