Skocz do zawartości

Dobry wzmacniacz stereo do nowej BW 703s3


WaldeMAR

Recommended Posts

45 minut temu, WaldeMAR napisał:

Cześć i czołem

Robię pomału przymiarkę do tych nowych 703s3, jestem już w zasadzie zdecydowany na zakup. Pytanie do Was, który wzmacniacz zapewni mi do tej kolumny dobrą kontrolę na basie i sporo powietrza? Na razie zacznę od oferty dystrybutora. Wasze typy?

Dziękuję Waldek

Heja!

Ja słuchałem 702S3 z końcówką mocy NAD C298 i przedwzmacniaczem NAD C658. Taki zestaw bardzo ładnie je napędzał!

Edytowano przez Adrew Cork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaldeMAR napisał:

40 m ale jest też trochę otwartej przestrzeni. Na razie zacznę od Hegla H190. Czytałem o nim w necie i dużo ludzi chwali. A co jeszcze proponujesz?

Spróbuj z tym Heglem. Możesz jeszcze podłączyć Yamahę AS1200, powinna być bardziej stonowana.

W 40m2 powinna wystarczyć taka kubatura głośnika. Może ta kombinacja końcówki Nada z Pre658 to też dobry trop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nowa seria 700 to zauważalny postęp w stosunku do wersji "S2". Jeżeli chciałbyś ustalić cenę za te kolumny to zapraszamy Cię do kontaktu na priv :)

Posłuchaj sobie tych kolumn z Heglem bądź nowym wzmacniaczem Rotela 6000 i daj nam znać jakie były Twoje wrażania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lpomis napisał:

Bowers i Hegel to fatalne połączenie. Wg mnie jedna z gorszych audio kombinacji jaka istnieje. Jeżeli już chcesz ograniczać się do Topów to sprawdź np. NAD C399, któregoś z Coplandów, ewentualnie Rotela.

Każda kombinacja ma swój urok. Dla jednego będzie fatalna, dla drugiego będzie atrakcyjna. Dlatego jak wyżej pisałem koledze, niech sprawdzi, posłucha i się wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lpomis napisał:

Bowers i Hegel to fatalne połączenie. Wg mnie jedna z gorszych audio kombinacji jaka istnieje

Być może,  ale nowa seria Bowersów już nie jest tak utwardzona jak wcześniejsze. 

Słuchałeś Hegli z B&W z serii 700?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J słuchałem i się zgadzam. Fatalnie to gralo. Muzyka jakb rozdzielona na poszczególne elementy.

Sucho, sterylnie, jasno. Nie przyjemnie.

Z oferty dystrybutora pewnie poszedł bym w Coplanda. Może w Rotela albo Luxman?

Ale poza to szukał bym rozwiązania w Moon, Accuphase czy Leema.

Jaki budżet?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Słuchałeś Hegli z B&W z serii 700?

Tak. I podłogówek i monitorów, także z wersji signature. Słuchane było z H190 i H390. To już nie chodzi o utwardzenie. Tak jak napisał wyżej @Piotr Sonido - dźwięk był totalnie sterylny, nie miał w sobie grama ludzkiego pierwiastka. To były jakieś dziwaczne, odrealnione artefakty, a nie muzyka. Uważam, że takich zestawów nie powinno się w ogóle  polecać w salonach. W Topach można złożyć dziesiątki jak nie setki lepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Połączyłem Bowersy 703s3 z marantz cinema 40 i muszę powiedzieć, że jakość jest ok. Testuję zestaw od tygodnia, zależy dużo od rodzaju muzyki, najlepiej sprawdzają sie na elektronice. Bas jest rewelacyjny, bardzo dynamiczny i aksamitny, tony wysokie są  lekko za mocno zredukowane moim zdaniem.

Co do reszty, nie ma się zbytnio do czego przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...