Skocz do zawartości

Yamaha Rn-602 na co wymienić?


Alkides

Recommended Posts

Na akustykę nie mamy wpływu. Jak stoi ten sprzet u Ciebie?

Bo może tu coś zmienisz?

Ale fakt analizując tylko Twój sprzęt to RN 602 jest najsłabszym ogniwem.

Chodź to fajny amplituner. Jesli kupiłeś w dobrych czasach to sprzedaż za tyle samo 3 letni :P

Pod te kolumny Cambridge CXA60/80/61/81, Roksan K2, Yamaha AX900, Sony z serii ES, Cyrus ONE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale fakt.. 

Zdaje się, że to słowo nie powinno być w ogóle w audio używane;). Albo trzeba je przedefiniować.

Fakt (audio) - określenie informujące, że coś się piszącemu wydaje na podstawie mglistych, zafałszowanych przesłanek i źle przeprowadznych eksperymentów. Często synonim zabobonu. 

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Na akustykę nie mamy wpływu. 

To też fakt? Bo paru kolegom z forum udało się jednak na nią wpłynąć;). Ale może im się tylko wydaje. 

10 godzin temu, Alkides napisał:

Taką wskazówkę dostałem od 'fachowca' ze sklepu. 

Każdy orze jak może. Jak teraz wymienisz wzmacniacz to wiadomo, że za chwilę i tak przyjdziesz wymienić kolumny. To pewne jak w banku (takim przed inflacją, nie obecnym). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz za słówka :P

Lubisz tak.

Mozna oczywiście zmieniać akustykę pomieszczenia przez zmianę położenia sprzetu czy tez ustroje akustyczne.

Chodziło mi o to że w większości przypadków ludzie w tych pomieszczeniach mieszkają i nie chcą takowych dokładać. Wiem jak to się kończy.

Dobrze że jesteś czujny Jarku

Piotr

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Fakt (audio) - określenie informujące, że coś się piszącemu wydaje na podstawie mglistych, zafałszowanych przesłanek i źle przeprowadznych eksperymentów. Często synonim zabobonu. 

to tylko Twoja definicja. To, że czegoś nie rozumiesz a potwierdzają to eksperci w danej dziedzinie plus pomiary laboratoryjne to nie znaczy, że wpisuje się w Twoją definicję Faktu. ;) Miałeś kiedyś możliwość otworzyć kilka wzmacniaczy, przejrzeć i budowę i elementy z których się składają?:> sądząc po Twoich wypowiedziach to śmiem wątpić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 09:11, Piotr Sonido napisał:

 Jak stoi ten sprzet u Ciebie?

 

Kolumny odsunięte od ściany 30 cm, odległość do kanapy 4.5 metra, salon 25m2IMG_20221113_121021.thumb.jpg.9e3490f00ee478b4994405240e17f216.jpg

Dnia 5.12.2022 o 09:32, Kraft napisał:

Jak teraz wymienisz wzmacniacz to wiadomo, że za chwilę i tak przyjdziesz wymienić kolumny. To pewne jak w banku (takim przed inflacją, nie obecnym). 

Tu się z tobą zgodzę na pewno tak będzie ale na razie małymi kroczkami od czegoś trzeba zacząć bo na raz wszystko wymienić to fiu, fiu i jeszcze koszty przed żoną ukryć 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 09:32, Kraft napisał:

Fakt (audio) - określenie informujące, że coś się piszącemu wydaje na podstawie mglistych, zafałszowanych przesłanek i źle przeprowadznych eksperymentów. Często synonim zabobonu. 

Złośliwość "0" oczywiście 😄

1 godzinę temu, Alkides napisał:

odległość do kanapy 4.5 metra,

Jak znam życie to rozstaw kolumn masz jakieś 2 metry. Spróbuj tak dla jaj pewnego pięknego dnia, wysunąć kolumny przed szafki ok.30 cm. i rozstawić je na 3 metry. Napisz co się zadziało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze kiedy proszę / prosimy o fotki jak stoi sprzęt nagle wszystko okazuje się łatwiejsze w rozumieniu.

Teraz Kraft rozumiesz o co mi chodziło z brakiem możliwości zmiany akustyki?

Kolega ma telewizor pod sufitem, gdzie pozostali domownicy zgodzą się na jakiekolwiek ustroje akustyczne.

@Alkides nie jest dobrze,

Twój system stoi źle. TV to już bardziej sprawa zdrowotna faktycznie, ale kolumny są ustawione źle. Ja bym tą szafkę wymienił na coś innego. Mniejszego tylko pod TV i amplituner. I wtedy możesz pomyśleć o zmianie na wzmak.

Akustyki nie poprawisz prawda?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amplitunera Yamahy na wzmacniacz stereo typu Atol In50, Cambridge Audio CXA81 itd wpłynie na poprawę dźwięku ale w Twoim przypadku zdecydowanie większym problemem jest umiejscowienie kolumn. 

Jeśli nie jesteś w stanie zmniejszyć szafki i dać trochę oddechu kolumnom to nie wiem czy będzie sens wymieniać Yamahę, ponieważ w dalszym ciągu głośniki będą pracować w nieoptymalnych warunkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie ogarnij długie kable zasilające ( z głową oczywiście) i jak będziesz puszczał muzykę w tle to będą stały jak stoją, ale na takie typowe słuchanie dla relaksu koniecznie je wyjmij z tych wnęk rozstaw szerzej przed szafkami i zobaczysz czy coś na plus dla Ciebie się zmieni :) Tak mój brat robi, mając dwa takie małe stwory, które wszystko muszą dotknąć :)  DO słuchania dla relaksu to wysuwa je z wnęk i rozstawia trochę na boki, a tak za dnia stoją w swoich wnękach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na codzień w wnękach (chociaż moje wneki daja dużo wiecej swobody kolumnom), i nawet na potecjometrze barwy (bas), mam na "-3", by to w miare brzmiało. Natomiast jesli mam ochotę posłuchać muzy na odpowiednim poziomie to "wyjeżdżają" w pokój i uruchomiony zostaje tryb "direct" (pominiecie w/w regulacji barwy) i zaczyna sie spektakularne granie 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Alkides  udało Ci się zrobić ten eksperyment którzy opisywali koledzy ? Sam jestem ciekaw jak Twoje wrażenia.
Dobrze że zostało to napisane bo już wcześniej pokazałem to swojej żonie bo uważała że jestem nie poważny że wysuwam u siebie kolumny a mam podobnie jak u Ciebie tzn. nie aż tak tragicznie że wsadzone jak sardynki ale jednak we wnękach.

Ja po takim zabiegu poczułem się że mam sprzęt za X plnów droższy niż myślałem a byłem wcześniej zawiedziony głównie szerokością sceny i dudnieniem basów.

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...