Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo - buczenie głośników przy większej głośności


Signum

Recommended Posts

Mam wzmacniacz stereo Denon PMA-720AE podłączony do TV Samsunga przy pomocy konwertera optycznego FiiO Daishan. Podczas oglądania filmów dźwięk z konwerterka jest dosyć cichy, przez co trzeba przekręcać volume co najmniej na godz. 10 i wtedy dosyć wyraźnie słychać buczenie z głośników :( Ten sam problem miałem przy innym zestawie stereo (NAD C350 + kolumny Quadral Quintas) więc to nie problem wzmacniacza ani głośników, tylko raczej "cichego" sygnału audio z TV lub samego konwertera optycznego (choć niby FiiO ma bardzo dobre opinie). Da się coś z tym zrobić? 

Dodam że zestaw mam też jednocześnie podłączony do PC z DAC Audiotrak Prodigy Cube i sygnał z niego jest na tyle głośny że volume wystarczy odkręcić minimalnie aby głośność była odpowiednia i buczenia nie słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam problem masy. Tworzy się pętla masowa.

Wypróbowałbym na RCA izolator masy. Na przykład taki bo mi się wyświetlił jako pierwszy. Oczywiście warto doczytać jaki wypróbować bo cena może być znacznie niższa, a jakość nie gorsza. 

Dobrze, gdyby była możliwość pożyczenia i wypróbowania bo100% gwarancji nie dam, że to pętla tworzona przez Fiio. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
11 godzin temu, Yuris napisał:

Nie sądze, żeby to chodziło o źródło - mam dość nowy komputer i ten sam problem, ale w zależności od podłączonego wzmacniacza buczenie jest albo dużo cichsze albo dużo głośniejsze

Mówiłem o cichym graniu.

Jesli dochodzi jeszcze buczenie to stawiam na sam przetwornik.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"What"? 

Fachowa porada;)

No tak. Bo ktoś musi jeszcze trzymac to forum na poziomie skoro mamy taką branże tutaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"What"? 

Fachowa porada;)

Tu się z @Piotr Sonido zgadzam. Pisałem o tym u siebie w wątku - Philips TV po optycznym działa na tym samym poziomie co inne źródła podpięte pod wzmacniacz i gałką głośności nie trzeba mieszać. Samsung The Frame podłączony po optyku daje jakąś połowę tej głośności i trzeba zdecydowanie VOL na wzmacniaczu podbić.

W przypadku Samsunga lepszą opcją jest podłaczenie po HDMI z tego powodu. Może jakiś BlueSound Node by tu się przydał jako łącznik dla TV i źródło dla streamingu. Pozwoli to na pozbycie się konwertera FiiO, który prawdopodobnie ten przydźwięk wprowadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Mówiłem o cichym graniu.

Jesli dochodzi jeszcze buczenie to stawiam na sam przetwornik.

No tak. Bo ktoś musi jeszcze trzymac to forum na poziomie skoro mamy taką branże tutaj.

 

Poziom? Czego? Chyba dogryzania i mącenia, bo w tym jesteś tutaj najlepszy. Czas przykleić sobie znaczek branży, bo pisanie ponad 300 postów miesięcznie, przewyższa znacznie ilość względem innych tutaj piszących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chmarski napisał:

Tu się z @Piotr Sonido zgadzam. Pisałem o tym u siebie w wątku - Philips TV po optycznym działa na tym samym poziomie co inne źródła podpięte pod wzmacniacz i gałką głośności nie trzeba mieszać. Samsung The Frame podłączony po optyku daje jakąś połowę tej głośności i trzeba zdecydowanie VOL na wzmacniaczu podbić.

W przypadku Samsunga lepszą opcją jest podłaczenie po HDMI z tego powodu. Może jakiś BlueSound Node by tu się przydał jako łącznik dla TV i źródło dla streamingu. Pozwoli to na pozbycie się konwertera FiiO, który prawdopodobnie ten przydźwięk wprowadza.

Dzieki!

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Poziom? Czego? Chyba dogryzania i mącenia, bo w tym jesteś tutaj najlepszy. Czas przykleić sobie znaczek branży, bo pisanie ponad 300 postów miesięcznie, przewyższa znacznie ilość względem innych tutaj piszących.

Że co?

Dogryzania?

obraz.png.f07d76509a10b3172cfd058651e916b9.png

To Ty cytujesz post sprzed roku dając w odpowiedzi żenujący komenatrz nie mając pojecia o co autor ponad rok temu pytał/pisał. I potrafisz do mnie powiedzieć że to ja dogryzam?

@Redakcja AUDIO @RoRo

Bardzo prosze o interwencję tutaj bo użytkownic ewidentnie stosuje wobec mnie nieuzasadniona krytykę i prześladowanie.

Mącenia? Bardzo prosze o podanie postu gdzie mące (bez potrzeby).

Niektore tematy są dla Ciebie nie wygodne, ale to nie jest kwestia mącenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...