Skocz do zawartości

TV 4K, 55 cali, Budżet 5500 zł.


1Ender

Recommended Posts

Hi! Potrzebuje porady w wyborze TV. 

Parametry, które mnie interesują:

1. HD Ultra lub 4K

2. Złącza HDMI 2 minimum a najlepiej 3.

3. Wyjście cyfrowe optyczne, najlepiej koaksjalne.

4. Tuner bez znaczenia, posiadam dekoder satelitarny po HDMI

5. 55 cali, nie mniej nie więcej.

6. Trwałość matrycy. Co wybrać  Q-LED czy  OLED?

7. Dostępność matrycy i podświetlenia LED.

8. Jakość głośników bez znaczenia, odbiór przez sprzęt stereo.

9. Odległość do TV około 3 m

10. Pokój mocno nasłoneczniony.

 Budżet 5,5k.

Wstępny wybór Samsung Neo QLED QE55QN8. 

Założyłem podobny temat na innym forum.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie klepiesz na okrągło TVPiS i innych wiadomościowatych z wiecznie świecącymi paskami w tym samym kolorze to nawet się nie zastanawiaj i bierz OLEDa. Nie wiem jak bardzo nasłonecznione musiałoby być pomieszczenie, żeby jasność nowoczesnych OLEDów była niewystarczająca.

Fajną cenę ma Panas TX-55LZ1000E (5999zł) - https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx55lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22 -> tutaj możesz mieć przy okazji pewność, że fabryczne ustawienia/kalibracja trybów takich jak Kinowy czy THX Cinema będą więcej niż przyzwoite.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być coś euro AGD. Mam tam dużo lepsze warunki ratalne 0% z gwarancją i ubezpieczeniem na sprzęt 5 lat.  https://www.euro.com.pl/

Ci nie mają w ofercie. Poza tym lubię ten sklep. :)) 

Ten mnie zastanawia https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-xr55a80jaep-tv-oled-4k-google-tv-sony.bhtml

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gry wraca TX-55LZ1000. Co do Sony mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o politykę firmy w sprawach reklamacji i wydłużonej gwarancji. Z tego co czytam duży negatyw. I w związku z tym mam obawy, bo

programy które oglądam mają paski informacyjne, a co za tym idzie wypalanie matrycy? Może OLED nie jest dla mnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Ender napisał:

Co do Sony mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o politykę firmy w sprawach reklamacji i wydłużonej gwarancji.

Mam odmienne zdanie, sprzęt tej firmy od lat mi się przewija w domu i jak do tej pory problemów nie miałem. A zdala się trzymam od Panasonic i LG, tu straconego czasu i nerwów na przestrzeni czasu było za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

Mam odmienne zdanie, sprzęt tej firmy od lat mi się przewija w domu i jak do tej pory problemów nie miałem. A zdala się trzymam od Panasonic i LG, tu straconego czasu i nerwów na przestrzeni czasu było za dużo.

A czy korzystałeś z gwarancji lub po gwarancji, reklamacji tv sony kiedyś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to spoko. Firma Sony w domu dawno temu. Zero problemu. Potem zawitał na długie lata Philips. Tutaj jeśli naj model to też zero problemu. Półka średnia nie koniecznie.  Panasonic jest mi nie znany. Chyba, że Smart TV. Porażka. Dlatego nie wybrałem. Samsung klasa średnia jest blisko mnie, ale nie prywatnie. Nie jest źle, ale z czasem brak wsparcia. Od 2018r LG oled. Nie ma dla mnie nic lepszego. Jeśli ktoś potrzebuje mieć system otwarty w TV to Sony i Philips. Android. Mi wystarcza zamknięty. Dla każdego coś dobrego. Wybór w sumie spory. I dobrze. A i tak każdy z nas ma inne doświadczenia ze sprzętem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zastanawiam się czy nie pójść w technologię Neo QLED Samsunga. Oni to ciągle to doskonalą. I czy całkowicie nie odpuścić OLED. Ze względów wypalenia matrycy. Paski informacyjne, logo kanału, itd.

Co myślicie o wydłużonej rozszerzonej gwarancji na 5 lat. W tym uszkodzenia mechaniczne, np. uszkodzenie matrycy, uszkodzenia od przepięć, albo uderzenia pioruna. Raz miałem sytuacje z tv naziemną, uszkodziło dekoder podczas burzy. TV był wyłączony, ale poszło po kablu antenowym. Teraz to historia, bo jest TV satelitarna i internetowa. 

Wiadomo nic nie jest wieczne, ale mój spokój jest ważniejszy. 

I jeszcze taka opcja, albo biorę z wydłużoną gwarancją jakiś topowy model Samsunga. Albo odpuszczam gwarancję i kupuję coś do 2k, byle grało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety/stety uważam, że jednemu to w drewnianym kościele to i cegła na głowe spadnie. Raz w życiu to ubezpieczenie czy gwarancję przedłużoną wykupiłem. I tak się na laptopa za 4,5 koła nie przydała. Poszedł w dupę krótko później. Od tego czasu mam na to wyjeban... Nie wiem czy piszesz już o tym najnowszym Samsungu, ale tam przy świetle czerni nie uświadczysz. Te jego kropki czy co on tam ma same się żarzą czy podświetlają. Jasność mega, hdr mega. I co dalej? Jak dla mnie jeszcze wady widać. 

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2022 o 21:14, lpomis napisał:

Jak nie klepiesz na okrągło TVPiS i innych wiadomościowatych z wiecznie świecącymi paskami w tym samym kolorze to nawet się nie zastanawiaj i bierz OLEDa. Nie wiem jak bardzo nasłonecznione musiałoby być pomieszczenie, żeby jasność nowoczesnych OLEDów była niewystarczająca.

Fajną cenę ma Panas TX-55LZ1000E (5999zł) - https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx55lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22 -> tutaj możesz mieć przy okazji pewność, że fabryczne ustawienia/kalibracja trybów takich jak Kinowy czy THX Cinema będą więcej niż przyzwoite.

Oglądam dużo programów typu TVN i Polsat. Tam są paski. Dodatkowo każdy program ma swoje logo, które teoretycznie też może się wypalić. 

Wojtek masz ten TV? Lub co możesz napisać na temat w temacie OLED i wypalania matrycy? Jak długo korzystasz z OLEDa?

Czy ktoś używał TV dłużej niż 5 lat bez awarii? Proszę podać model i technologię.

I na koniec zastanawiam się czy nie kupić taniego TV do 2k +-500 zł, bo ładowanie góry kasy na produkt, który przestanie działać po 2-3 latach jest bezsensu i nieekonomiczne. Pomijam aspekt wizualny.

Dziękuję 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...