Skocz do zawartości

TV 4K, 55 cali, Budżet 5500 zł.


1Ender

Recommended Posts

17 minut temu, maciek72 napisał:

Przepraszam ile $ za 55" ? 

Miło być 5.5k  ?

Mieści się w budżecie.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55qn91b-neo-qled-tv-uhd-4k.bhtml

Biorę na raty 0%. Przy dzisiejszej inflacji to jedyny słuszny wybór.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler  "Jak przyjechał to się uśmiechnął" 

To wcześniej nie wiedział, do jakiego sprzętu jechał? I jeszcze sam stwierdził, że zmiany kosmetyczne. Trochę to dziwnie brzmi moim zdaniem. Skąd brałeś tego kalibratora? Cena wydaje mi się też z kosmosu. 

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Czerń w plazmach to zaledwie ocienie szarości. Nie mówiąc już o oglądaniu tego w dzień, przy odsłoniętych oknach.

 Chyba nie do końca, fakt, że do jasnego salonu lepiej sprawdzą się oczojebne OLEDy.

Plazma ma od LCD ma lepszą czerń emisyjną z prostego powodu, kiedy w obrazie jest czerń o ile pamiętam matryca w plaźmie w tych obszarach wygasa, nie świeci. A to ma miejsce w LCD, wystarczy wieczorem w zaciemnionym salonie, pokoju wyświetlić czerń na LCD, wtedy zobaczysz jak świeci.

W LCD, żeby wyświetlić czarny i tak muszą "zapalić" się 3 piksele RGB w przgpadku plazmy nic nie musi świecić, to tak w łopatologicznym skrócie o ile jeszcze dobrze pamiętam 😉

Kiedy Maciej Koper był u mnie kalibrować plazmę zrobił mi dwa profile na dzień i na noc,  plazma w dzień w jasnym salonie nie sprawdzi sie tak jak LED i OLED, ale z czernią się nie zgodzę.

Mówię cały czas o czerni emisyjnej, to co innego niż w większości  szeroko rozumiana czerń absorbcyjna.

M.Koper zresztą ten dylemat też rozwiał-rozmawialiśmy o tym, dopiero OLEDy mają lepszą czerń od plazmy, ale na pewno nie LCD .

Wiem, że o Kuro pisali na forum HDTV, ale sa też inne jak kiedyś przywoływane przeze mnie mva pl. 

Pzdr

 

 

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Jak byś śledził to forum , o którym wspominasz,  to wiedział byś, że Gmeru  sam na tamte czasy kupił plazmę Panasonica vt60 . Nie muszę chyba Ci tłumaczyć,  dlaczego wybór padł właśnie na ten model . 

Mnie też nikt nie  musiał przekonywać, moją wcześniejszą TX-P42GT30E wciągała nosem 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluid81 napisał:

Gdybyś wiedział,  czym jest profesjonalna kalibracja obrazu , to nie opowiadał byś takich głupot.  Gdybyś widział profesjonalnie skalibrowany tv a raczej jaki obraz taki telewizor po kalibracji profesjonalnej generuje w stosunku do obrazu sprzed kalibracji , to również nie powielał byś takich bzdur . Czasami lepiej jest milczeć i być odbieranym jako głupiec niż się odezwać,  i rozwiać wszelkie wątpliwości.  Miej tą sentencję na uwadze zawsze wtedy , gdy będziesz chciał zabrać głos w jakimkolwiek temacie. 

Kolega zrobił taką kalibrację namówili go w sklepie . Stracone 800zł. Nic to nie zmienia jakiś mały Jasiu będzie poprawiał producenta tv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, River napisał:

Kolega zrobił taką kalibrację namówili go w sklepie . Stracone 800zł. Nic to nie zmienia jakiś mały Jasiu będzie poprawiał producenta tv. 

Jak kalibruje jakiś Jasiu i ch...wie czym, to tak jest.

W sklepie to nie sądzę by ktoś miał pojęcie zbliżone do wiedzy i doświadczenia M.Kopera ze skalibrujtv.

A producent,co najwyżej na odbiorze końcowym produktu kalibruje wstępnie, by zachować parametry i ponad to.

TV, monitory, projektory itp kalibruje się sprzętowo dla konkretnych warunków zastanego światła, czy otoczenia w jakim mają pracować. 

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

Nie pisałem jaki mam TV składając zlecenie. Priorytetem było ustawienie projektora, TV to tak przy okazji. Na fakturze 1399zł za pełną kalibrację samego TV i nie dyskutowałem bo znałem cennik.

Czyli robiłeś kalibrację projektora? Tv przy okazji? Za sam tv 1399 zł? 

Dlatego jestem ciekaw firmy która to robiła? Jak tyle za sam tv to ile za projektor? Cały czas wydaje mi się, że to bardzo drogo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

cinionic.com. Facet z Belgii przyjechał do projektora bo dostałem w pakiecie pierwsze uruchomienie, konfigurację i kalibrację. No i jak oferowali inne usługi przy okazji to na kalibrację TV się też zgodziłem.

Ok. Teraz to wszystko jasne. To faktycznie masz rację. Najgłupsze wydane 1400zł. Na tv oczywiście. 

Mamy zajebistą firmę w Polsce. Znaną nie tylko u nas. Wielu ludzi z tego forum lub innych z nich korzystało. Nie widzisz różnicy to nie płacisz. Więc gdyby stwierdzili, że nic nie wyciągną z tego sony to by nawet nie zaczynali. No trudno. Już za późno. Ale nie ma co z tego powodu krytykować kalibracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko komu ta kalibracja jest potrzebna. Do oglądania netflix gdzie 4k jest kompresowane i raczej słabej jakości. 

Ja wspomniałem o sony i naprawdę nie potrzeba kalibrować. A taniego lg nikt nie bedzię kalibrował za 800zł.

Nie mogę zrozumieć jak ludzie dają się wydoić z kasy na kalibracje tv. Jak już tyle zapłacisz to trzeba sobie wmówić że było to nam potrzebne do szczęścia. 

Przede wszystkim jest potrzebne dobre żródło a w tv jeszcze nie wszystko jest w 1080p. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, River napisał:

Nie mogę zrozumieć jak ludzie dają się wydoić z kasy na kalibracje tv. Jak już tyle zapłacisz to trzeba sobie wmówić że było to nam potrzebne do szczęścia. 

Nie!

Nie rozumiesz zasadności kalibracji i zarządzania kolorami.

Bo to o odwzorowanie kolorów chodzi, nikt Ci z 4K kalibracją nie zrobi 8K.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, River napisał:

Tylko komu ta kalibracja jest potrzebna. Do oglądania netflix gdzie 4k jest kompresowane i raczej słabej jakości. 

Ja wspomniałem o sony i naprawdę nie potrzeba kalibrować. A taniego lg nikt nie bedzię kalibrował za 800zł.

Nie mogę zrozumieć jak ludzie dają się wydoić z kasy na kalibracje tv. Jak już tyle zapłacisz to trzeba sobie wmówić że było to nam potrzebne do szczęścia. 

Przede wszystkim jest potrzebne dobre żródło a w tv jeszcze nie wszystko jest w 1080p. Pozdrawiam

Ja kupowałem oleda do kina domowego. Kosztowała mnie około 6stów. Więc ja nie narzekam. Ale nawet w sdr widać różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Biorę na raty 0%. Przy dzisiejszej inflacji to jedyny słuszny wybór.

Ok. rok temu zamówiłem Panasa OLED w RTV euro AGD i też miały być raty 0%. W sklepie pani wyjaśniła, że 0% to raty ale prowizję i tak trzeba zapłacić. 0% okazało się nie do końca 0 bo wyszłaby ok. jedna rata więcej w roku. Ostatecznie kupiłem za gotówkę i nie żałuję. Wyszło po promocji mega taniej. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Euro na raty wychodzi taniej jak za gotówkę. Nie dość że RRSO 0%, to pierwsza rata za pół roku. Mało tego, pierwsza (a czasem nawet 2 i 3 jak u mnie) sklep płaci w ramach promocji za Ciebie to już w ogóle cena niższa. A że wciskają gdzie się da dodatkowe usługi byle by tylko łoś zapłacił? Cóż, mówi się dziękuję i tyle.

Niektórzy nie umieją wyjść z obuwniczego bez dodatkowych skarpetek i środków do pielęgnacji ktore dadzą sobie wcisnąć. To samo tutaj.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Mariusz zamawiałem z infolinii. O żadnej prowizji nie było mowy. Odbiór w sklepie i podpisanie dokumentów. Nie strasz.

W Euro Agd 0% to zero procent. Przerabiałem to parę razy. I do tego często raty gratis. Zawsze wychodziło mi taniej niż gdzie indziej. Jak jeszcze u nich cena na starcie była ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...