Skocz do zawartości

Stereo do 10k


ciaptak

Recommended Posts

26 minut temu, ciaptak napisał:

Serio? Żona pozwoli Ci wykleić salon pianką?? Pomijam już fakt, że również moje poczucie estetyki by tego nie dźwignęło :)

Moje też. Niedawno guglowałem dosyć intensywnie - salon z profesjonalną adaptacją akustyczną, i praktycznie nic mi się nie podobało.

Tylko drewniane ustroje sobie wyobrażam w salonie, i jedynie duże powierzchnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

sam robiłeś panele czy kupiłeś ? Jak kupiłeś to gdzie ?

panele? jeśli Ci chodzi o to między lamelami to są panele gipsowe 3d. Miały być pianki Apama bo mi się bardzo podobały, ale moja połowica powiedziała NIE kurzacym się piankom 😉

Nie wyślę linka, bo KTOŚ mi chyba zablokowal dodawanie załączników 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Ja osobiście mam w planach spróbować powalczyć z modem na 50hz za pomocą ustroi, ale to w dalekiej przyszłości.

Polecam pożyczyć lub kupic Umika i jeździć z kolumnami i sofa po pokoju. Naprawdę można tym duzo osiągnąć. Ja się tak bawiłem kilka miesięcy dzięki uprzejmości że strony kolegow Krafta i Halika od których pożyczałem Umika. Oczywiście wszystkiego nie skorygujesz w ten sposób, ale może to także okazać się wystarczajace 😉

24 minuty temu, Adi777 napisał:

Tylko drewniane ustroje sobie wyobrażam w salonie, i jedynie duże powierzchnie.

Bo to swietnie wygląda, bardziej jak obraz 3d niż ustrój akustyczny. Goszczący u mnie nieświadomi w świecie audio cały czas biorą mój dyfuzor za obraz 3d 🤭🤭🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adi777 napisał:

Tylko drewniane ustroje sobie wyobrażam w salonie, i jedynie duże powierzchnie.

 

27 minut temu, Mikelas76 napisał:

Bo to swietnie wygląda, bardziej jak obraz 3d niż ustrój akustyczny. Goszczący u mnie nieświadomi w świecie audio cały czas biorą mój dyfuzor za obraz 3d 🤭🤭🤭

A te drewniane to np jakie, możecie podać przykład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Było dawno

W sumie to nausznie nie męczy mnie tylko drażni oko na wykresie i zastanawiam się jakby brzmiało bez moda. Moim zdaniem mam dobrze dobrane kolumny do pokoju. 

Widzisz wykresy też działają na wyobraźnię nie mniej niż inne rzeczy w audio.

Skoro nausznie jest O.K. i Tobie pasuje, po co chcesz się uszczęśliwiać na siłę kolejnymi pomiarami i przestawianiem kanapy, czy kolumn?

Zostaw jak jest.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

Ja też nie mam problemu, ale jak to mówią: nie idziesz do przodu to się cofasz. xD

Albo stoisz w miejscu.  Tylko mnie już na kroki do przodu nie stać, a skoki w bok to nie to samo co progres w brzmieniu.  Pomijam już fakt, że na pewnym etapie jak nie wywalisz ciężkich pieniędzy  nie da się skoczyć wyżej. 

Tylko po co gonić króliczka niepotrzebnie.

A gdzie czas na muzykę?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, J4Z napisał:

Może trochę mnie ponosi, ale skoro pytasz czy żona pozwala, chcesz ustawić kolumny pod ścianą to myślę że coś musi Cię ograniczać jednak - żona, poczucie estetyki, coś.

Kolumn zwyczajnie nie da się postawić inaczej. Musiałbym ciąć szafkę żeby wciskać podłogówki, które tez byłyby blisko ściany (jest okno przesuwne na taras). Dlatego zostają podstawkowe, blisko ściany. Sorry ale pianka akustyczna w salonie to (zaznaczam dla mnie) lekkie zboczenie :)

Dla mnie audio jest na jakimś 11 miejscu w hierarchii ważności. Natomiast lubię w miarę przyzwoitą jakość (odzież, auto, elektronika, itd) i dlatego zanim wydam kasę to chwilę spędzam żeby uzyskać max „value for money”.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to element mojego ”case study” :)

Wracając do tematu wezmę tdai 1120 albo audiolaba 6000 (bez playa). Na dziś 80/20 na rzecz lyngdorfa.

Dalej będę kombinował z głośnikami (zacznę od r3 i aria906) i ewentualnie estetyczną akustyką :)

Ktoś podrzuci jakiś sensowny sub ale koniecznie wireless, chyba że taki produkt nie ma sensu.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Ciekaweco na to Bartek Ch. by powiedział, chociaż widzę też jego produkty akustyczne.

To ja już kończę offtop. Pisaliśmy niedawno o ustrojach u mnie w salonie. Będzie ciekawie. Pofalowane ustroje są najdroższe, i sporo się dopłaca do tego typu estetyki, ale mi się takie najbardziej podobają, no i to raczej nie problem zbudować na konkretne częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Kto taki?

No właśnie nie wiem kto, a nie chce nikogo oskarzac, od dziś nie mogę dołączać załączników bo jest: "problem z wysyłaniem załączników" 

Nigdy tego nie miałem do tej pory.

A wracając do wykresow i życia z tym niedoskonałym wykresem, proponuję się trochę "pomścić" i ustawić najlepsze możliwe pozycje kolumn i sofy patrząc właśnie na wykres SPL. 

Czasami nam. sie wydaje ze jest bardzo OK, a gdy ustawimy pod wykres może się okazać że jest lepiej, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy że czegoś nie słyszeliśmy. 

Ja miałem taką sytuację właśnie rok temu. Ustawiłem sobie wstępnie kolumny, posprawdzałem trochę Umikiem, wykres był niedoskonały ale było przyjemnie. Potem coś mnie tknęło i zacząłem się "mścić" 🤭, żeby osiągnąć max w moim salonie. A finał był taki ze podbicie niskich na 60hz tuszowało dołek między 80-160hz. Było fajnie, dopóki nie ustawiłem tego najlepiej jak umiałem. No i dopiero wtedy uslyszalem czego nie slyszalem do tej pory 😁. Zasypany dołek dal więcej faktur na basie, pojawiły się fajne wybrzmienia z tego tuszowanego podbiciem zakresu, no i nie mam wzbudzania na 60hz. Kolumny odjechały od litej sciany na jakieś 110cm i nie są w tych samych odległościach od scian bocznych. Sprawdziła sie przy tym zasada trójkąta równoramiennefo. 

Oczywiscie nie wszystko na 100% poprawimy ale. sporo można skorygować. 

Teraz kolega posiadający nowe paczki od YB ćwiczy ten temat. Dalem mu tylko małe. wytyczne co i jak a on rzeźbi dalej sam. 

Ba, nawet dodanie welny w narożnikach, które nie jest porównywalne do pułapek basowych, z Umikiem pod ręką może sporo dobrego wnieść. Tylko potrzebna jest chęć, lektóra tematu, rozmowy i czas żeby to ćwiczyć.  A warto 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, J4Z napisał:

No, czyli mniej więcej się wszyscy zgadzamy. xD

...ale z tym pogłosem to nie szalej. Piotr z chłopakami z tego co pamiętam testowali te diraci i inne. Z tego co pamiętam na pogłos to gówno dało. 

@Piotr Sonido było tak, czy mi przysniło mi się?

Wiesz co akurat z pogłosem to my za wielkich problemów nie mieliśmy. Bo salka u nas była dobrze, czasem za dobrze wytłumiona. Mi koledzy z forum pozyczyli także DDRC do domu. Tam też nie miałem problemu z pogłosem wczesniej.

Akurat w domu uwazałem że system stereo gral lepiej bez DIRACa, bo ja lubiłem podbity bas który kalibracja mi zmiejszyła.

Z kolei jak montowane u klientów. Dirac na prawde potrfił zrobić sporo. Im pomieszczenie jest gorsze tym on więcej wniesie. Ale ja nawet zakładałem temat w dziale kino domowe że to nie jest lek na wszystko. Poprawi owszem, jednak nie szukać w tym ratunku.

O kurde ale rozwinęliście temat przez weekend :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...